Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 02/06/2023 at 12:57, Marga80 said:

Καλημερα, σχετικα με Ryanair. θελω να αγορασω την επιλογη για 10 κιλη βαλιτσα αλλα ΠΑΡΑΔΟΤΕΑ και οχι να την παρω στην καμπινα. Ισχυουν οι διαστασεις 10κιλης( 55x40x20) η απλα κοιτουν το βαρος? Δεν βγαζω ακρη απο το site..

https://help.ryanair.com/hc/en-ie/categories/12489112419089-Bag-Rules

Cabin Baggage:

  • Priority & 2 Cabin Bags: This allows you to carry a small personal bag (40x20x25cm), which must fit under the seat in front of you and a 10kg bag (55x40x20cm) onboard, to be stored in the overhead locker. It also allows you to board the plane first using the Priority Boarding queue at the gate
  • Checked Baggage:

  • 10kg Check-in Bag: If you wish to check in a bag, you can add a 10kg Check-in Bag to your booking. Bags must be dropped at the airport check-in desk before security and will be placed in the aircraft hold.
  • 20kg Check-in Bag: If you require a larger baggage allowance, you can add a 20kg Check-in Bag to your booking. Passengers can purchase up to 3 checked bags of 20kg on their booking.

αυτα σε νοιαζουν εσενα.διαλεγεις και παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 hours ago, ssof said:

Το backpack το ζυγίζουν ? υπάρχει όριο βάρους ?

αν θυμαμαι σωστα ειναι τα 8 κιλα.πρακτικα δεν μου το εχουν ζυγισει ποτε και ουτε καν ογκομετρηση να κανουν. και αν κανουν κατι το πιο πιθανο ειναι να δουν για τον ογκο του παρα για  το βαρος του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, poulinos είπε

αν θυμαμαι σωστα ειναι τα 8 κιλα.πρακτικα δεν μου το εχουν ζυγισει ποτε και ουτε καν ογκομετρηση να κανουν. και αν κανουν κατι το πιο πιθανο ειναι να δουν για τον ογκο του παρα για  το βαρος του

Ουτε καν ζυγαριά δεν έχω δει στην πύλη.Το καλάθι για τον όγκο ναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Ukforthemoment said:

Ουτε καν ζυγαριά δεν έχω δει στην πύλη.Το καλάθι για τον όγκο ναι.

ουτε εγω εχω δει ποτε ζυγαρια οσο θυμαμαι. η τουλαχιστον να την εχουν χρησιμοποιησει.το ογκομετρικο εχω δει να το χρησιμοποιουν σπανια σε ατομα που ξερουν απο πριν οτι εχουν υπερβει το οριο.δηλαδη αντι να εχει back pack να εχει sac voyage που ειναι πολυ μεγαλυτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το backpack δεν αναφέρεται πουθενά μέχρι πόσο βάρος να έχει άρα δεν μπορούν να πουν τίποτα κ φυσικά δεν έχω ακούσει κ ποτέ να το ελέγχουν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα και αυτο.και πραγματι τα 8/10 κιλα αναλογως την εταιρεια ειναι για την τσαντα που θα μπει στο ντουλαπι και οχι για την τσαντα(backpack) που θα μπει κατω απο το πατωμα.

Screenshot 2023-07-05 at 02-10-07 Ryanair 2023 Baggage Allowance My Baggage.png

3 hours ago, Tribal21 said:

Για το backpack δεν αναφέρεται πουθενά μέχρι πόσο βάρος να έχει άρα δεν μπορούν να πουν τίποτα κ φυσικά δεν έχω ακούσει κ ποτέ να το ελέγχουν!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο check in το σύστημα δεν δέχεται στην ταυτότητα ελληνικούς χαρακτήρες. Τι να βάλω ;;

 

Επίσης στην ημερομηνία τι να δηλώσω; ότι δεν λήγει ή να βάλω λήξη 10 (edit) χρόνια  μετά από την έκδοση;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Στο check in το σύστημα δεν δέχεται στην ταυτότητα ελληνικούς χαρακτήρες. Τι να βάλω ;;

 

Επίσης στην ημερομηνία τι να δηλώσω; ότι δεν λήγει ή να βάλω λήξη 15 χρόνια μετά από την έκδοση;

H ταυτότητα σου δεν έχει λατινικούς χαρακτήρες;Προς τα που ταξιδευεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο αριθμός ταυτότητας είναι στα ελληνικά (π.χ ΑΦ 505050) .

H ταυτότητα είναι καινούργια, εκδόθηκε πρόσφατα λόγω του ταξιδιού που θα κάνω εντός Ε.Ε (Βιέννη).

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Στο check in το σύστημα δεν δέχεται στην ταυτότητα ελληνικούς χαρακτήρες. Τι να βάλω ;;

 

Επίσης στην ημερομηνία τι να δηλώσω; ότι δεν λήγει ή να βάλω λήξη 10 (edit) χρόνια  μετά από την έκδοση;

Σε πτήσεις το ονοματεπώνυμο πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.

Μόλις δηλώσεις την ελληνική ταυτότητα θα σου εμφανιστεί μια επιλογή (πιθανότατα με κουτάκι) που θα γράφει «Δηλώνω πως η ταυτότητα μου δεν έχει ημερομηνία λήξης» ή κάτι παρόμοιο. Αυτό επιλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, The_Judas είπε

όπως είπα το σύστημα δεν δέχεται τους ελληνικούς χαρακτήρες στον αριθμο ταυτότητας.

AF?

Ο λόγος που παντού προτιμώ διαβατήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα παρεμβει η ΕΕ για να σταματησει αυτο το τσιρκο με τις διαστασεις των αποσκευων σε καθε αεροπορικη εταιρια να τελειωνουμε; μονο πρεπει να αγοραζεις αλλη για καθε μια για να εκμεταλλευτεις οσο περισσοτερο χωρο μπορεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...