Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχαχα, γιατι μπορω......  :-D

 

 

Περα απο την πλακα, συνηθως ΠΣΚ το κανω

 

φιλαρακια, καφεδες, family... κλπ......  :-)

 

 

Eίμαι πολύ χαβαλετζής στην παρέα. Θα με αγαπήσετε όλοι σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεροί να ειμαστε, και να το φτασουμε και 10ετια..... :-D

Μακάρι να αντέξεις να το κάνεις δεκαετία και παραπάνω ακόμα. Εγώ εκεί γύρω στα 37 άρχισαν να με κουράζουν τα ταξίδια. Μια τα αυτιά να πονάνε, μια η μέση, μια να θέλω μια μέρα ύπνο για να ξεκουραστώ από το ταξίδι..

Και όχι τόσο το να πάω, όσο το να γυρίσω. Αν σκεφτώ μάλιστα να το κάνω δύο παρασκευοσαββατοκύριακα τον μήνα και να πρέπει να πάω Δευτέρα στη δουλειά, εκτός από αυτιά και μέσες θα έχω και συμπτώματα κατάθλιψης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το Λοντον-Σαλονικα δεν ειναι τιποτα ρε συ..... εξαλλου μ'αρεσει να ειμαι στο αεροπλανο.... :-D

 

1 φορα το μηνα (εχει τυχει και 2) πεταγομαι και New York (λογω δουλειας εννοειται)

 

Mεχρι στιγμης ουτε αυτια και μεση εχουν θεμα.... :-D  Ελπιζω ουτε και στο μελλον.

 

Οσο για την ξεκουραση, με εναν υπνακο.... ολα λυνονται..... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το Λοντον-Σαλονικα δεν ειναι τιποτα ρε συ..... εξαλλου μ'αρεσει να ειμαι στο αεροπλανο.... :-D

 

1 φορα το μηνα (εχει τυχει και 2) πεταγομαι και New York (λογω δουλειας εννοειται)

 

Mεχρι στιγμης ουτε αυτια και μεση εχουν θεμα.... :-D  Ελπιζω ουτε και στο μελλον.

 

Οσο για την ξεκουραση, με εναν υπνακο.... ολα λυνονται..... :-)

Και εμένα μου τα έλεγαν κάποτε και μου φαινόταν περίεργο...

Σαρανταρίσαμεεεεεεεε!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη παρασκευή ταξιδεύω πρώτη φορά με ryanair. Για πείτε καμιά συμβουλή, τι να προσέξω κλπ

Το θέμα των αποσκευών δεν με αγχώνει ιδιαίτερα, μιας και έχω ήδη πληρώσει για έξτρα βαλίτσα 15 κιλών. (βέβαια νιώθω ότι η πιθανότητα να χαθεί είναι αυξημένη, δε ξέρω γιατί)

Στην όλη εξυπηρέτηση ή επιβίβαση, υπάρχει κάποια σοβαρή διαφορά με τις άλλες εταιρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία. Όπως πας σε όλες, θα πας και εκεί. Εκτυπωμένο το εισιτήριο και να έχεις κάνει check in και όλα οκ.

 

Δεν ισχύουν αυτά που νομίζει ο κόσμος, πως χάνονται οι αποσκευές, πέφτουν τα αεροπλάνα, δεν γίνονται συντηρήσεις κλπ

 

Μια κανονική εταιρία είναι, που τηρεί όλες τις προδιαγραφές ασφαλείας και μη σου πω καλύτερα απο τις υπόλοιπες (γιατι μια ζημιά θα έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο απο όποια άλλη, μιας και θα τη συνδέσουν με το low cost)

 

Οι τιμές είναι μειωμένες λόγω επιλογής μακρινών αεροδρομίων με λιγότερους φόρους, επιλογής λεωφορείου αντί φυσούνας στο αεροδρόμιο, λόγω μη προσφοράς δωρεαν παροχών, γιατί έχουν δερμάτινα καθίσματα αντί για υφασμάτινα ώστε να μην θέλουν συνέχεια καθάρισμα κλπ κλπ και όχι γιατί δεν αλλάζουν λάδια ή στην κάθοδο σβήνουν τα μοτόρια για να μην καίει!!!!!!!!

 

Έκοψαν ότι ουσιαστικά σου κάνει ωραίο το παραμύθι και κράτησαν μόνο τα απαραίτητα για να κάνεις τη δουλειά σου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο ίσως ειναι τα στενα καθισματα. Αν εισαι πανω απο 1.70 υποφέρεις

Δίνεις 15 ευρώ παραπάνω και κλείνεις τις θέσεις ανάμεσα στα φτερά που είναι άνετες, αν υποφέρεις τόσο.

 

Όχι και υποφέρεις με το 1.70, 1.90 μάλιστα υποφέρεις, πιο κάτω απλά δεν έχεις περισσότερη άπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είπα για τις θέσεις ανάμεσα στα φτερά και το θυμήθηκα.

Στο προτελευταίο μου ταξίδι είχα κάθισμα ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου.

Παιδιά πάγωσα, έμπαζε από 1000 σημεία, δεν αστειεύομαι ούτε είμαι υπερβολικός.

Στο τέλος άνοιξα βαλίτσα και έβγαλα μπλούζες και μαζί με το μπουφάν τις έβαλα ανάμεσα σ'εμένα και στην πόρτα και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Όταν φτάναμε στην προσγείωση κοντά και τις αφαίρεσα για να ξαναπακετάρω, ξαναάρχισα να παγώνω, οπότε δεν ήταν εντύπωσή μου, αφού είπα και στην διπλανή να δοκιμάσει μπας και ήταν η ιδέα μου μήπως το πήγαινα για κρυολόγημα.

 

Έχει κανείς κάτσει ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου; Αν ναι, έμπαζε και σ'αυτόν ή πέτυχα περίπτωση να έχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο αεροπλάνο; Να ξέρω αν είναι να μην ξανακλείσω θέση δίπλα ακριβώς από την πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...