Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που είπα για τις θέσεις ανάμεσα στα φτερά και το θυμήθηκα.

Στο προτελευταίο μου ταξίδι είχα κάθισμα ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου.

Παιδιά πάγωσα, έμπαζε από 1000 σημεία, δεν αστειεύομαι ούτε είμαι υπερβολικός.

Στο τέλος άνοιξα βαλίτσα και έβγαλα μπλούζες και μαζί με το μπουφάν τις έβαλα ανάμεσα σ'εμένα και στην πόρτα και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Όταν φτάναμε στην προσγείωση κοντά και τις αφαίρεσα για να ξαναπακετάρω, ξαναάρχισα να παγώνω, οπότε δεν ήταν εντύπωσή μου, αφού είπα και στην διπλανή να δοκιμάσει μπας και ήταν η ιδέα μου μήπως το πήγαινα για κρυολόγημα.

 

Έχει κανείς κάτσει ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου; Αν ναι, έμπαζε και σ'αυτόν ή πέτυχα περίπτωση να έχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο αεροπλάνο; Να ξέρω αν είναι να μην ξανακλείσω θέση δίπλα ακριβώς από την πόρτα.

 

μου εχει τυχει στην ολυμπιακη πριν κανα 2 χρονια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τώρα που είπα για τις θέσεις ανάμεσα στα φτερά και το θυμήθηκα.

Στο προτελευταίο μου ταξίδι είχα κάθισμα ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου.

Παιδιά πάγωσα, έμπαζε από 1000 σημεία, δεν αστειεύομαι ούτε είμαι υπερβολικός.

Στο τέλος άνοιξα βαλίτσα και έβγαλα μπλούζες και μαζί με το μπουφάν τις έβαλα ανάμεσα σ'εμένα και στην πόρτα και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Όταν φτάναμε στην προσγείωση κοντά και τις αφαίρεσα για να ξαναπακετάρω, ξαναάρχισα να παγώνω, οπότε δεν ήταν εντύπωσή μου, αφού είπα και στην διπλανή να δοκιμάσει μπας και ήταν η ιδέα μου μήπως το πήγαινα για κρυολόγημα.

 

Έχει κανείς κάτσει ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου; Αν ναι, έμπαζε και σ'αυτόν ή πέτυχα περίπτωση να έχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο αεροπλάνο; Να ξέρω αν είναι να μην ξανακλείσω θέση δίπλα ακριβώς από την πόρτα.

 

Η πίεση στο εσωτερικό του αεροπλάνου είναι μεγαλύτερη από την πίεση έξω. Συνεπώς να "μπάζει" δε γίνεται ... να "βγάζει" μπορεί.

 

Αυτό σημαίνει ότι΄, ακόμα και αν δεχθούμε το απίθανο σενάριο να "έβγαζε" η πόρτα δε σου ερχόταν κτύος αέρας ... απλά περισσότερος.

 

 

κάτι άλλο θα 'ταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πίεση στο εσωτερικό του αεροπλάνου είναι μεγαλύτερη από την πίεση έξω. Συνεπώς να "μπάζει" δε γίνεται ... να "βγάζει" μπορεί.

 

Αυτό σημαίνει ότι΄, ακόμα και αν δεχθούμε το απίθανο σενάριο να "έβγαζε" η πόρτα δε σου ερχόταν κτύος αέρας ... απλά περισσότερος.

 

 

κάτι άλλο θα 'ταν.

Εντάξει δεν εκφράστηκα καλά, ακουμπούσα και ήταν παγωμένα τα πλάγια. Και επειδή η αριστερή μου πλευρά ήταν σε πιο κρύο από ότι η δεξιά μου καταλάβαινα διαφορά θερμοκρασίας ακόμη και να μην ακουμπούσα και μου φαινόταν ότι έμπαζε.

 

Δεν εννοούσα ότι είχε τρύπες το αεροπλάνο ρε συ. Απλά υπέθεσα ίσως να έλειπε κάτι από εσωτερική θερμομόνωση της πόρτας, δεν ξέρω πως λειτουργεί ή πως τις φτιάχνουν, γι'αυτό κρύωνα τόσο. Δεν έχω ξανακάτσει δίπλα στην πόρτα, διάδρομο ή μέση μου έτυχε, δίπλα όχι.

 

Γι'αυτό ρωτώ αν έχει άλλος εμπειρία, αν γενικά ο θέσεις αυτές είναι πιο κρύες ή αν έπεσα στην περίπτωση. Να ξέρω να μην ξανακλείσω, καλύτερα στριμωγμένος σε απλό κάθισμα για 3 ώρες παρά να παγώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είπα για τις θέσεις ανάμεσα στα φτερά και το θυμήθηκα.

Στο προτελευταίο μου ταξίδι είχα κάθισμα ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου.

Παιδιά πάγωσα, έμπαζε από 1000 σημεία, δεν αστειεύομαι ούτε είμαι υπερβολικός.

Στο τέλος άνοιξα βαλίτσα και έβγαλα μπλούζες και μαζί με το μπουφάν τις έβαλα ανάμεσα σ'εμένα και στην πόρτα και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Όταν φτάναμε στην προσγείωση κοντά και τις αφαίρεσα για να ξαναπακετάρω, ξαναάρχισα να παγώνω, οπότε δεν ήταν εντύπωσή μου, αφού είπα και στην διπλανή να δοκιμάσει μπας και ήταν η ιδέα μου μήπως το πήγαινα για κρυολόγημα.

 

Έχει κανείς κάτσει ακριβώς δίπλα στην πόρτα κινδύνου; Αν ναι, έμπαζε και σ'αυτόν ή πέτυχα περίπτωση να έχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο αεροπλάνο; Να ξέρω αν είναι να μην ξανακλείσω θέση δίπλα ακριβώς από την πόρτα.

Είχα κλείσει εγω και ηταν μια χαρα! Στη δικιά σου μάλλον ήταν χρησιμοποιημένη η πόρτα!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά υπέθεσα ίσως να έλειπε κάτι από εσωτερική θερμομόνωση της πόρτας, δεν ξέρω πως λειτουργεί ή πως τις φτιάχνουν, γι'αυτό κρύωνα τόσο. 

 

Αυτό ακούγεται λογικό και ίσως να ισχύει. Έχω κάτσει αρκετές φορές σε τέτοια θέση. Δε θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο αλλά ίσως έχει να κάνει και με το αεροπλάνο και με την περίσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα.

 

Μια ερώτηση. Πετάω σε 3 μέρες με την Ryanair και θέλω να ρωτήσω κάτι σε σχέση με τις διαστάσεις. Οι τυπικές είναι 55Χ40Χ20. Είναι όντως τόσο αυστηροί; Αν είναι 4-5 εκατοστά παραπάνω θα έχω θέμα; Γιατί παλιότερα στην easyjet που είχα δοκιμάσει με 3-4 εκατοστά παραπάνω, έμπαινε κανονικά στο σιδερένιο "κουτί" που είχαν στον έλεγχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ίδιο θέμα. Προφανώς έχει να κάνει με την airtickets και ότι δεν το κλείσαμε από το site της ryanair.

Έχω την εντύπωση ότι η airtickets θα επικοινωνήσει με σένα 1-2 μέρες πριν την αναχώρηση για να σου στείλει την κάρτα επιβίβασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ίδιο θέμα. Προφανώς έχει να κάνει με την airtickets και ότι δεν το κλείσαμε από το site της ryanair.

Έχω την εντύπωση ότι η airtickets θα επικοινωνήσει με σένα 1-2 μέρες πριν την αναχώρηση για να σου στείλει την κάρτα επιβίβασης.

Άντε να δούμε.... :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...