Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

βασικά αυτού του τύπου η γκρίνια είναι σαν κάτι θείες που κουβαλάνε 100 σακούλες, 2 χειραποσκευες, 2 τσαντες χειρός, ένα μπαούλο με στρωσίδια και σεμεδάκια και την πεθερά τους και θυμώνουν που τους βάζουν να πληρώσουν και να τσεκάρουν όλη αυτη τη μετακόμιση...

Πάνε στο αεροπλάνο θαρρείς και είναι δικό τους ή το αμαξι του γιού τους και θα κουβαλήσουν οτι τους κατεβει...

 

οχι δε φταίει η εταιρεία αγαπητε/αγαπητοί μου! Εμεις φταίμε που δε διαβάζουμε τους όρους και δε τους τηρούμε (ακομα και αν τους ξέρουμε)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Παω στης 31/7 χανια με ryanair για πρωτη φορα και ηθελα να ρωτησω..

μπορω να εχω μια τσαντα πλατης και μια τσαντα για το λαπτοπ μαζι μου? η θα εχω θεμα?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλησπερα,</p>

<p> </p>

<p>Παω στης 31/7 χανια με ryanair για πρωτη φορα και ηθελα να ρωτησω..</p>

<p>μπορω να εχω μια τσαντα πλατης και το τσαντακι για το λαπτοπ μαζι μου? η θα εχω θεμα?</p>

<p> </p>

<p>Ευχαριστω</p>

 

Φιλαρακι μπορεις να εχεις τσαντα αλλα να μπορεις να την πατικωσεις αν χρειαστει ωστε να φτασει τις προβλεπομενες διαστασεις.

Η τσαντα του λαπτοπ ειναι ενα θεμα στην περιπτωση που πεσεις σε παπαρα υπαλληλο. Συνηθως την περνανε.

Κι εγω θα παρω κι οτι γινει.

(Συμφωνα με τις προηγουμενες απαντησεις γιατι κι εγω πρωτη φορα ταξιδευω)..

<p>βασικά αυτού του τύπου η γκρίνια είναι σαν κάτι θείες που κουβαλάνε 100 σακούλες, 2 χειραποσκευες, 2 τσαντες χειρός, ένα μπαούλο με στρωσίδια και σεμεδάκια και την πεθερά τους και θυμώνουν που τους βάζουν να πληρώσουν και να τσεκάρουν όλη αυτη τη μετακόμιση...</p>

<p>Πάνε στο αεροπλάνο θαρρείς και είναι δικό τους ή το αμαξι του γιού τους και θα κουβαλήσουν οτι τους κατεβει...</p>

<p> </p>

<p>οχι δε φταίει η εταιρεία αγαπητε/αγαπητοί μου! Εμεις φταίμε που δε διαβάζουμε τους όρους και δε τους τηρούμε (ακομα και αν τους ξέρουμε)</p>

 

Οσο γι αυτα, συμφωνω με ολα ρε παιδια εννοειται πρεπει να διαβασεις τους ορους της εκαστοτε εταιρεια αλλα και να τους πραξεις!

Απλα δε συμφωνω με τον χαρακτηρισμο του GreyHorse γιατι μπορει να μιλαμε για μια γυναικα μεγαλυτερης ηλικιας που ΚΑΚΩΣ δεν ενημερωθηκε αλλα σε καμια περιπτωση δεν την αποκαλεις ηλιθια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι μπορεις να εχεις τσαντα αλλα να μπορεις να την πατικωσεις αν χρειαστει ωστε να φτασει τις προβλεπομενες διαστασεις.

Η τσαντα του λαπτοπ ειναι ενα θεμα στην περιπτωση που πεσεις σε παπαρα υπαλληλο. Συνηθως την περνανε.

Κι εγω θα παρω κι οτι γινει.

(Συμφωνα με τις προηγουμενες απαντησεις γιατι κι εγω πρωτη φορα ταξιδευω)..

 

Οσο γι αυτα, συμφωνω με ολα ρε παιδια εννοειται πρεπει να διαβασεις τους ορους της εκαστοτε εταιρεια αλλα και να τους πραξεις!

Απλα δε συμφωνω με τον χαρακτηρισμο του GreyHorse γιατι μπορει να μιλαμε για μια γυναικα μεγαλυτερης ηλικιας που ΚΑΚΩΣ δεν ενημερωθηκε αλλα σε καμια περιπτωση δεν την αποκαλεις ηλιθια!

Σε ευχαριστω για την απαντηση....αλλα τωρα που το σκεφτομαι ειναι 3 τσαντες..

 

1) τσαντα ( σχολική ξερετε )

2) για το λαπτοπ

3) και μια μεσης

 

Αντε και βαζω την τσαντα μεσης μεσα στην σχολική....με το λαπτοπ φοβάμαι το τι θα γίνει :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι μπορεις να εχεις τσαντα αλλα να μπορεις να την πατικωσεις αν χρειαστει ωστε να φτασει τις προβλεπομενες διαστασεις.

Η τσαντα του λαπτοπ ειναι ενα θεμα στην περιπτωση που πεσεις σε παπαρα υπαλληλο. Συνηθως την περνανε.

Κι εγω θα παρω κι οτι γινει.

(Συμφωνα με τις προηγουμενες απαντησεις γιατι κι εγω πρωτη φορα ταξιδευω)..

 

Οσο γι αυτα, συμφωνω με ολα ρε παιδια εννοειται πρεπει να διαβασεις τους ορους της εκαστοτε εταιρεια αλλα και να τους πραξεις!

Απλα δε συμφωνω με τον χαρακτηρισμο του GreyHorse γιατι μπορει να μιλαμε για μια γυναικα μεγαλυτερης ηλικιας που ΚΑΚΩΣ δεν ενημερωθηκε αλλα σε καμια περιπτωση δεν την αποκαλεις ηλιθια!

Δεν την αποκάλεσα ηλίθια.

Το γεγονός ότι κάποιος έρχεται σε τεχνολογικό φόρουμ και σε thread 80+ σελίδων που έχουμε γράψει επανειλημμένως για το τι ισχύει και σχολιάζει ότι χρεώθηκε, είναι σαν να δηλώνει ότι είναι ηλίθια, γι'αυτό και το point taken.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να κλείσω εισιτήρια μέσω του site της ryanair με την πιστωτική και δεν μπόρεσα.Πήγα μέσω του airtickets και του airfast tickets και δεν υπάρχουν καν πτήσεις της ryanair. Πήρα στο αεροδρόμιο και δεν υπάρχει κανείς από την ryanair. Πώς θα κλείσω εισιτήρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκλεισα με πιστωτική Εθνικής. Έχω διαβάσει όμως ότι οι χρεωστικες και πιστωτικές της Πειραιώς είναι και αυτές ΟΚ. Αντιθέτως από alpha δεν περνάει τίποτα<br><br>

Αποστολή από το JY-G4S με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέτυχα παταγωδώς να κλείσω εισητήρια με :

  1. Χρεωστική (maestro) της εθνικής
  2. Χρεωστική (visa) της alpha
  3. Πιστωτική της eurobank

Τελικά τα αγόρασα επιτόπου με μετρητά από τον γκισέ της ryanair (αεροδρόμιο Χανίων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά έκανα και εγώ την πατατιά μου. Εκλεισα εισιτήρια για Αθήνα - Ρόδο και έγραψα τα ονόματα στα Ελληνικά και όχι με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Τι κάνουμε τώρα λέτε να υπάρχει πρόβλημα;

Την κράτηση πληρωμή πάντως την έκανα κανονικά με χρεωστική της Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι.

Μόλις κοίταξα της πτησεις ,και εχω κανει την μαλ@κια μου.αντι για την πτηση το μεσημέρι εχω βάλει 5 τα ξημερώματα :(

 

προσπαθησα να το αλλαξω απο το σιτε αλλα μου λεει οτι επειδη ειναι προσφορά δεν γινεται και να επικοινωνήσω με αυτους......εχουν online συστημα για να μιλησω μαζι τους? η κάποιο ελληνικο τηλ? γιατί ολα τα τηλ που εχει στο σιτε τους ειναι απο διαφορες αλλες χωρες

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...