Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαλιτσα στην καμπινα ως 10 κιλα και με διαστασεις 55Χ40Χ20. Μαζι και ενα μικρο τσαντακι 30Χ20Χ20. Δεν επιτρεπονται Εξτρα περα απο αυτα τα 2, πχ μια γυναικεια τσαντα, λαπτοπ με θηκη κλπ.

 

http://www.e-ventus.gr/ryanair/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Nα ρωτησω: Μπορουμε κανονικα με πιστωτικες ή χρεωστικες να κλεισουμε εισητηρια για εξωτερικο?

 

οχι απο το site της εταιρείας...

 

απο αλλα σαιτ κρατησεων (ελληνικά) ή απο το αεροδρόμιο με μετρητα κανονικά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απο το site της εταιρείας...

 

απο αλλα σαιτ κρατησεων (ελληνικά) ή απο το αεροδρόμιο με μετρητα κανονικά!

 

Την χρεωστική της Εθνικής τη δέχτηκε κανονικά. Χθες έκλεισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απο το site της εταιρείας...

 

απο αλλα σαιτ κρατησεων (ελληνικά) ή απο το αεροδρόμιο με μετρητα κανονικά!

 

Με debit mastercard της eurobank εχω κλεισει 3 φορες μεχρι τωρα (και για πτησεις εσωτερικου και εξωτερικου) απο το site της rynair

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην βαλίτσα θα μπορω να βαλω αντιλιακό η και εκει απαγορεύεται να μπούνε παραπανω μλ? μονο στην τσαντα που θα εχω πάνω μου πρέπει μα εχω μέχρι 100ml??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλλυντικά κλπ πρέπει να τα έχω πανω μου λογικά στην τσάντα πλάτης ??

 

Εφοσον απ οτι καταλαβα λες οτι θα πεταξεις για Χανια μονο με τις 2 χειραποσκευες (χωρις αποσκευη), τοτε να ξερεις οτι τα υγρα θα πρεπει να ειναι σε μπουκαλακι 100ml το ανωτερο!

Μεχρι 1 Λιτρο συνολικα ολα τα μπουκαλακια σου. Αυτα μπορεις να τα εχεις ειτε στη 1 χειραποσκευη, ειτε στην αλλη.

Κανονικα λεει οτι πρεπει μαλιστα να τα εχεις μεσα σε μια διαφανη επανακλειομενη σακουλα, την οποια εγω που ταξιδεψα προχθες για Χανια, ουτε τη βρηκα. Οποτε και τα εβαλα σε μια σακουλα οτι να ναι!

Ο ελεγχος απο Θεσσαλονικη-Χανια και αντιστροφα, ηταν πολυ ελαστικος.

Ειχα μεσα ενα μπουκαλακι νερο (που δεν επιτρεπεται), ανοιξαν τη χειραποσκευη, ειδαν ολα τα υπολοιπα μπουκαλακια, δεν ειπαν τιποτα που δεν ηταν στη συγκεκριμενη σακουλα.

Τελος, ενα tip για τα μπουκαλακια..

Δες τι μπουκαλακια εχεις σπιτι σου μεχρι 100ml και αδειασε τα αν εχουν κατι λιγα μεσα και γεμισε τα εκ νεου με αντιηλιακα κ οτι αλλο θες.

Γιατι για να αγορασεις σκετα μπουκαλακια ειναι ακριβα. Συγκεκριμενα στην τσιμισκη στη Σαλονικη που ειδα τιμες.

Ας πουμε εγω (ο γυφτος) ειχα λιγη οδοντοκρεμα 100ml και την αδειασα κ εβαλα μεσα στη θηκη της οδοντοκρεμας αντιηλιακο!! Χαχα.. κομπλε ολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα εχω στην τσαντη ομου δλδ τα μπουκαλάκια για να τα ελενξουν κατευθειαν δλδ...και τα καλλυντικά θα τα βαλω σε μια σακουλιτσα ολα μαζι για να τους τα δωσω για ελεγχο γιατί τα θέλουν σε σακουλα απ οτι διάβασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@manolingas

Πεταω και εγω για Χανια Αυγουστο και ηθελα να σε ρωτησω αν ζυγισαν τις χειραποσκευες και αν τις μετρησαν στις διαστασεις μεσω της μεταλλικης μπλε θηκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε αν κατάλαβα καλά για τις χειραποσκευές ισχύει: αρώματα,αποσμητικά,λακ κτλ το πολύ 100ml το κάθε μπουκαλάκι και σύνολο 1lt για όλα τα υγρά

 

 

επίσης πρέπει να βάλω και ετικέτα στην βαλιτσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...τα  μπουκαλάκια μέχρι 100 ml  μπορούμε να τα βάλουμε και στην βαλίτσα μας(χειραποσκευή) ή πρέπει σε αυτη που θα έχουμε πάνω μας μονο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@manolingas<br>

Πεταω και εγω για Χανια Αυγουστο και ηθελα να σε ρωτησω αν ζυγισαν τις χειραποσκευες και αν τις μετρησαν στις διαστασεις μεσω της μεταλλικης μπλε θηκης.

Ουτε ζυγισαν τιποτα, ουτε μετρησαν τιποτα. Πρωτη φορα στη ζωη μου πεταξα. Δεν ειχα ιδεα του τι γινεται σ ενα αεροδρομιο, αλλα ολα εγιναν τοσο γρηγορα... Ηταν κ φουλ ο κοσμος για Χανια.. Δεν εκαναν τιποτα απολυτως απ ολα αυτα. Απλα περνουσες.. Για να καταλαβεις αλλοι ειχαν 2 χειραποσκευες στις διαστασεις 55x40x20. Και 1 τσαντα 35x20x20.

Και τις περνουσαν χωρις να τις κοιταξουν. Επισης, των περισσοτερων οι αποσκευες ηταν μεγαλυτερες των

διαστασεων αυτων!

Με αποτελεσμα να μη χωραν οι χειραποσκευες πανω απ τα καθισματα. Ειχαμε θεματα. Τη δικη μου αποσκευη ο αεροσυνοδος την εβαλε τερμα πισω (ενω καθομουν τερμα μπροστα), ενω στο γυρισμο η χειραποσκευη μου μπηκε ΔΩΡΕΑΝ στις αποσκευες και την παρελαβα στη Θεσσαλονικη απο τον Ιμαντα, μαζι με αλλες βεβαια!

<p>οπότε αν κατάλαβα καλά για τις χειραποσκευές ισχύει: αρώματα,αποσμητικά,λακ κτλ το πολύ 100ml το κάθε μπουκαλάκι και σύνολο 1lt για όλα τα υγρά</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p>επίσης πρέπει να βάλω και ετικέτα στην βαλιτσα;</p>

 

Δε χρειαζεται καμια ετικετα. Απλα μην μπερδεψεις τη βαλιτσα σου αν μπει στις αποσκευες και την παραλαβεις απ τον ιμαντα. Αλλα ετσι κι αλλιως αν παει για τον ιμαντα, δενουν ετικετα στο χερουλι της βαλιτσας με το ονομα σου. Οποτε σε καμια περιπτωση δε χρειαζεσαι ετικετα..

<p>ναι...τα  μπουκαλάκια μέχρι 100 ml  μπορούμε να τα βάλουμε και στην βαλίτσα μας(χειραποσκευή) ή πρέπει σε αυτη που θα έχουμε πάνω μας μονο;</p>

 

Σε οποιαδηποτε απο τις 2 χειραποσκευες που κουβαλας μπορεις να τα εχεις, και πρεπει απ οσα αναφερονται, σε επανακλειομενη διαφανη σακουλα (πραγμα το οποιο εγω δεν εκανα-ειχα μια απλη σακουλα του σουπερ, και δε μου ειπαν τιποτα)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...