Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι πείς αρχηγέ!

 

 

 

 

 

τωρα ο 'SPANK' μπορει να συνεχισει να προινει το μοντεμ,μεχρι να τελειωσει δηλαδη :P

 

Δεν το βλέπω να τελειώνει μεσα σε αυτο το έτος :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το βλέπω να τελειώνει μεσα σε αυτο το έτος :lol: :lol: :lol:

xaxaxaxa

 

 

 

αναροτιεμε που τα βρηκαν ολα αυτα.Ποσα επιτελους ειχαν φτιαξει για την alteck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι πείς αρχηγέ!

 

 

τωρα ο 'SPANK' μπορει να συνεχισει να προινει το μοντεμ,μεχρι να τελειωσει δηλαδη :P

 

Δεν το βλέπω να τελειώνει μεσα σε αυτο το έτος :lol: :lol: :lol:

 

xaxaxaxa

αναροτιεμε που τα βρηκαν ολα αυτα.Ποσα επιτελους ειχαν φτιαξει για την alteck

 

 

αυτην την απορια ειχα και εγω.που στο καλο εχουν τοσα κομματια?η εταιρεια εχει κλησει εδω και παρα πολλους μηνες?ποσα τεμαχια ειχαν αγορασει τελος παντων?η ειχαν κανα συμβολαιο για 10 χρονια ακομα και συνεχιζει το ebw να τα αγοραζει?η μηπως αγοραζουν λιγα ατομα που παλι δυσκολο.τι να πω.

β.ε ναι να το φτιαξουμε καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτην την απορια ειχα και εγω.που στο καλο εχουν τοσα κομματια?η εταιρεια εχει κλησει εδω και παρα πολλους μηνες?ποσα τεμαχια ειχαν αγορασει τελος παντων?η ειχαν κανα συμβολαιο για 10 χρονια ακομα και συνεχιζει το ebw να τα αγοραζει?η μηπως αγοραζουν λιγα ατομα που παλι δυσκολο.τι να πω.

β.ε ναι να το φτιαξουμε καλυτερα.

η εταιρια δεν εχει κλίσει.Μονο το τμημα αυτο των τηλεπικοινωνιων.

 

 

μα ποσα κομματια να εχουν φτιαξει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εταιρια δεν εχει κλίσει.Μονο το τμημα αυτο των τηλεπικοινωνιων.

 

 

μα ποσα κομματια να εχουν φτιαξει??

 

 

και το hardware εχει κλεισει. αν θυμαμαι καλα αν και τελειως off topic η altec εχει κρατησει μονο το κεφαλαιο ενα λογιστικο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το hardware εχει κλεισει. αν θυμαμαι καλα αν και τελειως off topic η altec εχει κρατησει μονο το κεφαλαιο ενα λογιστικο προγραμμα.

λογιστικο προγραμμα?

 

οοο ειναι πολυ κοντα στους αρχικους της στοχους ...! xd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογιστικο προγραμμα?

 

οοο ειναι πολυ κοντα στους αρχικους της στοχους ...! xd

 

ολα ηταν σαν υποεταιρειες.ενας ο Provider μια η εταιρεια για τα pc και ενα αυτο με το λογιστικο.δεν σημαινει οτι ειχαν σχεση το ενα με το αλλο απλα κατω απο τον ιδιο ομιλο.και εχει μεινει μονο το τελευταιο κομματι.anyway τα λεμε prive μην χαλαμε το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τσιμπήσω και εγώ ενα μέσα στην βδομάδα να κάνω και την αλλαγή για να έχω και μια ιδέα πως γίνεται και ίσως χρειαστεί και πουθένα για διάφορα tests.

Όσο για το guide σε word θα ηταν χρήσιμο για αρκετούς που να περιγράφει με απλά βήματα τι και πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα φτιαχτει και σε word.Υπομονη να τελειωσει πρωτα το αλλο και μετα ο bill θα βοηθησει. ενταξει λογικα δνε ειναι δυσκολη η αλλαγη.εχω το thomson που το εχω βολευτει αλλιως θα το αλλαζα και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι,

το θέμα ξεκίνησε,σε πολλά μικρά forum,όταν έκλεισε η Αltec(το παρακολουθώ και συμμετέχω από τότε)πριν 2 χρόνια μπήκε στο adslgr.com.,που σίγουρα έχει πολλά άτομα με πολλές γνώσεις υψηλό επίπεδο,

επανήλθαν κάποιοι εκεί πέρισυ και το θέμα εξαντλήθηκε πριν πολλούς μήνες,αλλά στο τέλος υπήρχαν 2-3 οδηγοί που όλοι είχαν κάποιο χοντρό λάθος ή λάθη.

Όσοι τους συμβουλεύονταν και είχαν λίγο περισσότερες γνώσεις από τον απλό χρήστη καταλάβαιναν το λάθος και προχωρούσαν,οι άλλοι τα παρατούσαν...

- Σχεδόν όλοι οι συντάκτες των οδηγών,είχαν αντιγράψει και συρράψει απόψεις που είχαν διατυπωθεί λίγο παλαιότερα στα μικρότερα forum

άλλοι άλλαζαν λίγο την διατύπωση αυτών που είχαν διαβάσει στα προηγούμενα post και τα ξανάγραφαν,

ή το μόνο που πρότειναν ήταν ένας άλλος τρόπος γιά να μπει το modem σε tftp mode,(που και αυτό στα FAQ των ιστοσελίδων της DrayTek ή άλλου κατασκευαστή υπήρχε χρόνια πρίν),

και όλη αυτή την κοπτοραπτική την ονόμαζαν ''ο δικός μου τρόπος''.

 

Ελπίζω να μην δούμε κάτι παρόμοιο και εδώ,ούτε να υπάρχουν λάθη ή ανακρίβειες όπως συμβαίνει σε προηγούμενα post.

-Δυστυχώς το ξεκλείδωμα/αναβάθμιση γίνεται με μία και συγκεκριμμένη διαδικασία,δεν υπάρχουν περιθώρια γιά νέες ανακαλύψεις!

Όποιος ξεκινήσει να γράψει αυτό το ''guide σε word'' όπως λένε ''SPANK'' και ''poulinos'',θα πρέπει να γνωρίζει ότι απλά καταγράφει αυτή τι διαδικασία,και πρέπει να το κάνει χωρίς λάθη και εσφαλμένες εκτιμήσεις που τελικά θα μπερδέψουν δεν θα βοηθήσουν τον απλό χρήστη...

 

- Βέβαια,αν γραφτεί ένας σωστός και αναλυτικός οδηγός που βοηθάει τον απλό χρήστη,θα τρέξουν πολλοί να το αγοράσουν και το ebw,και αυτό με τη σειρά του πιθανόν να κάνει το ίδιο που έκανε και πέρισυ τέτοια εποχή.

Να ανεβάσει την τιμή!

Αλλά σε αυτό δεν θα φταίει όποιος γράψει τον οδηγό,δεν τον γράφει γιά να αναθερμάνει την αγορά,δεν θα κάνει έμμεση διαφήμιση,αλλά προσφορά στην κοινότητα! Λέω τα τελευταία,γιατί ξεκλείδωσα το πρώτο iCall πριν 2 χρόνια περίπου,και πέρισυ άλλα 6-7 όταν αναθερμάνθηκε το θέμα.Έχοντας λοιπόν αρκετή εμπειρία,κατέγραψα την διαδικασία με σκοπό να αναρτήσω το κείμενο στο adslgr.com.Με πρόλαβε όμως το ebw πήγε την τιμή από 24 στα 30 ευρώ και πήγαν να με φάνε οι άνθρωποι του περιβάλλοντος μου.

Η σύντροφος μου που διδάσκει πληροφορική στην τριτοβάθμια εκπαίδευση μου την έπεσε άσχημα.

-''Γιατί να αναρτήσεις τον οδηγό; Γιά να πάει το iCall στα 40 ευρώ;'' (Φταίω και γω που της έκανα ένα δώρο...)

Μου κόπηκαν τα φτερά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σημαντικά τα στοιχεία που μας έδωσες.

Το Guide οταν και οποτε αυτό γίνει θα ειναι όπως είπες για να βοηθήσει τον απλό χρήστη να κάνει την διαδικασία με οσο πιο απλά και κατανοητά βήματα γίνεται για εκείνον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως ετσι οπως τα εγραψα ειναι απολυτα κατανοητα και ολοι μπορουν να τα διαβασουν.Δεν ειναι copy paste αφου λες οτι εχεις διαβασει τοοσα πολλα θα καταλαβεις οτι δεν ειναι το ιδιο με αλλα.Οσο για το word.Το εγραψα σε txt.Για το κανω στο word το μονο που χρειαζεται ειναι ενα copy paste.

Δεν αντεγραψα αλους οδηγους,εγραψα απλως την διαδικασια που ακουλουθησα εγω και πετυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...