Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν σήμερα ήπιαμε το πρώτο μας γάλα εκτός του μητρικού και σιγά σιγά κόβουμε και τις αγκαλιές και καθόμαστε κάτω πάντα με το μπλουζάκι μας παρέα.

Βέβαια έχει ξεθαρρέψει και με ακολουθεί παντού αλλά είτε κοιμάται ολόκληρος πάνω στο παπούτσι μου, είτε έτσι.

post-289055-0-80181900-1397509071_thumb.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγος ήλιος και ύπνος.

 

 

post-137124-0-64763600-1397513278_thumb.jpg

 

 

Παρεμπιπτόντως, φοβερή ράτσα. Ούτε 3 μέρες στο σπίτι και ήδη έμαθε τι επιτρέπετε και τι όχι. Ούτε τα κάνει όπου βρει, ούτε γαβγίζει χωρίς λόγο, ορεξάτος όταν πρέπει, ήσυχος όταν το επιβάλει η ώρα.

 

Για παράδειγμα, με το που τον βάλεις στο καλαθάκι του για ύπνο, και ας είναι ο ίδιος ορεξάτος, δεν υπάρχει περίπτωση να κουνηθεί. Καταλαβαίνει ότι πρέπει να μείνει εκεί.

 

Έχουμε βέβαια ένα θέμα με το λουρί. Μουλαρώνει. Σιγά-σιγά όμως, που θα πάει, θα το μάθει. Όπως και τα σκαλοπάτια. Τα ανεβαίνει αλλά δε τα κατεβαίνει.

 

Πιστεύω είναι από τις καλύτερες ράτσες για μέσα στο σπίτι. Δε μαδάει, δε λερώνει, δεν ανεβαίνει σε έπιπλα/δεν παίζει με τα έπιπλα, ήσυχος, κοινωνικός. Έξυπνος παρά το μπόι του.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Πολλαπλα εγκεφαλικα.Παραλιγο να με αφησεις στον τοπο.

Ειναι απ τις καλυτερες ρατσες κ το οτι ειναι μικροσωμη φυλη δεν σημαινει οτι ειναι σκυλι που δεν εχει παρα πολλα θετικα.

Θελω και γω πολυ ενα pug,καποια στιγμη ελπιζω να παρουμε.Αν κ ακομα μετα απο 6 χρονια που μας "αφησε" ο σκυλος μου,μας ειναι δυσκολο να αποφασισουμε να παρουμε ξανα σκυλακο.

 

Να το χαιρεσαι τον ομορφουλη σου!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για εμάς ήταν δύσκολο αφού δεν έχει καιρό που μας άφησε ο μεγάλος, αλλά τον συγκεκριμένο τον πήραμε με τον αδερφό μου δώρο βασικά στη μάνα μου.

Απλά να σου πω ότι η χαρά που μας δίνει είναι απερίγραπτη, έτσι; Ξεχνιέσαι από τα προβλήματα σου και ασχολείσαι μόνο με αυτόν.

 

Α! Μάθαμε σήμερα να κατεβαίνουμε και τα σκαλιά.  :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giorgos147 γερο να ναι και να το χαιρεστε για πολλαααααα χρονια.

Ειναι πολυ ομορφη ρατσα και κουκλος! Με οσα εγραψες, ειναι σιγουρο πως οοοοοποτε παρω σκυλί θα ναι pug. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giorgos147 γερο να ναι και να το χαιρεστε για πολλαααααα χρονια.

Ειναι πολυ ομορφη ρατσα και κουκλος! Με οσα εγραψες, ειναι σιγουρο πως οοοοοποτε παρω σκυλί θα ναι pug. :-)

Πριν λίγο, και τη στιγμή που με ρωτούσε ο αδερφός μου αν θα τον βγάλω εγώ 2 λεπτά έξω, πήγε και τα έκανε πάνω στο χαλί. Και ο μαλάκας τα έκανε στα κρόσια. Στα κρόσια! 

 

Τουλάχιστον, συνολικά μέχρι στιγμής, τα πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιντσερ μας , δεν τα χει κανει ΠΟΤΕ μεσα στο σπιτι...ποτε ομως..ειτε στο μπαλκονι μας , ειτε εξω στην βολτα .

και χτες πηγε και κατουρησε στην κουβερτουλα που της εχουμε στο σπιτακι της.

Δηλαδη οχι οπου ναναι μεσα στο σπιτι..αλλα στο σπιτακι της...αγνωσται αι βουλαι της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...