Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο ρε πανθηρα ! ουτε φανταζεσαι για το ποσο παιχνιδιαρικα και εξυπνα ειναι , θα παθεις πλακα μαζι του οσο μεγαλωνει! 

μπραβο σου φιλε και παλι ...

 

Να και το Νταιζουλινη μου , σα ψευτικο ειναι ειναι η μου φαινεται ?? φτου φτου :-)

 

 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1)Νομίζω ότι σαν θηλαστικό,κακώς του βάζεις τη λάμπα εκεί που κοιμάται.

Του χαλάς τον κιρκαδικό ρυθμό,καθώς όταν κοιμώμαστε χρειάζεται πλήρες σκοτάδι για να μπορέσει να αναπτυχθεί η μελατονίνη (καταλύτης σεροτονίνης κι ετς).

 

2)Μετά,μην του κινείς το ενδιαφέρον με κοπανήματα στο κουτί του,άστο στην ησυχία του και θάρθει μόνο του όταν σε χρειαστεί,θα βαρεθείς να σε αποζητάει,θα δεις.

 

3)Να σου ζήσει ο καινούργιος σου φίλος,για μιά ζωή:Τη δικιά του!

1)Δεν το ξερα αυτό .Αυτό οτι πρέπει να βάζεις την λάμπα το διάβασα εδω

http://www.gatospito.com/InoaiU-aaoUeea-eae-ouo-ia-oa-iaaaeoaoa-h17.htm .

Θα δοκιμάσω σήμερα να την κλείσω την λάμπα και να του χω μόνο το θερμος με το ζεστό νερό να δω πως θα ειναι η θερμοκρασία του μετά απο λίγες ώρες στο σωματάκι του

2)Τα χτυπηματα στο κουτί τα έκανα μόνο μια φορά απλως για να δω αμα ήταν καλά επειδη τραβούσα κάμερα.

3)ευχαριστώ

 

εχω ακουσει οτι στα πολυ μωρα πρεπει να βαζεις ενα μπουκαλι με ζεστο νερο τυλιγμενο σε πετσετα για να νομιζουν οτι εχουν την μανα τους διπλα τους.

Του χω βάλει απο την αρχη μπουκάλι με νέρο ζεστό .Αν προσέξεις στο βίντεο είναι τυλιγμένο με μια μαύρη κάλτσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γλικουλιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

 

το καημενο γυρναει απο δω κ απο κει να βρει βυζι της μαμας. 

 

μπραβο φιλε εκανες πολυ καλη πραξη να σου ζησει!!!

 

συμβουλη. μην ασχολεισαι και πολυ μαζι του. μονο τα βασικα. γιατη δεν θα σε αφησει στην ησυχια. ετσι την επαθα εγω καιαναγκαστικα να την βαζω στο κρεβατι μαζι μου να κοιματα. και απο τοτε η μοσχαρα μολις παω για υπνο, σφηνωνεται αναμεσα στα μπουτια μου η στο κεφαλι.


 

 10384980_623109781092030_1216806187_n.jp

 

10361194_623109784425363_1782931345_n.jp

 

10379182_623110127758662_1832006554_n.jp

 

961352_623110217758653_656317661_n.jpg?o

 

1661572_606238409445834_5310589436229946

 

 

 

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ακουραστα τεμπελα !

 

αν και συνηθως δεν μου αρεσουν τετοια σκυλια, αυτο ειναι τοσο μικρο,χοντρο και τεμπελικο που με τρελαινειιιιιιιιιι. 

 

θελω ενα σκυλο να τον κανω παχυσαρκο να μην μπορει να κουνηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και συνηθως δεν μου αρεσουν τετοια σκυλια, αυτο ειναι τοσο μικρο,χοντρο και τεμπελικο που με τρελαινειιιιιιιιιι. 

 

θελω ενα σκυλο να τον κανω παχυσαρκο να μην μπορει να κουνηθει.

Γίνε εσύ πρώτη αυτό που θες να τους κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

10325753_10202956379603390_7799982149626



δυστυχώς είναι άγρια και φοβιτσιάρικα, 2-3μηνών στάνταρ. Οδηγίες εξημέρωσης ευπρόσδεκτης. 
Έχουν  τρελαθεί να παίζουν μεταξύ τους...έχω τρελαθεί να τα βλέπω, λιώνω, σβήνω, χάνομαι....
:wub:  :wub:  :wub:  :wub: 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pesis έχω αδυναμία στα μαύρα κατσούλια <3 τί να πω...λιώνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω. αχ.

σερνει ηδη οπου ναναι θα εχει γατσουλια αμμα θελεις και βγει μαυρακι να σου δωσω ενα. αλλα κοινη μεσογειακη ειναι (κοπορογατες) αν δεν σε πειραζουν.

 

10325753_10202956379603390_7799982149626

 

 

δυστυχώς είναι άγρια και φοβιτσιάρικα, 2-3μηνών στάνταρ. Οδηγίες εξημέρωσης ευπρόσδεκτης. 

Έχουν  τρελαθεί να παίζουν μεταξύ τους...έχω τρελαθεί να τα βλέπω, λιώνω, σβήνω, χάνομαι....

:wub:  :wub:  :wub:  :wub: 

δυσκολη δουλεια επειδη ειναι μεγαλα ηδη. παντως γινεται. πρωτο βημα να τα βαλεις μεσα στο σπιτι κλειδομενα για καμια βδομαδα για κατακτησουν το σπιτι ως καταφυγιο. να εχεις ετοιμη αμμο και μερος που θα ειναι το φαγητο και νερο. οταν μαθουν οτι το φαι και η τουαλετα ειναι μονο εκει. εχεις καθαρισει. αλλα δεν υποσχομαι οτι θα ερχονται για αγκαλιτσες. παντως μην τις παιρνεις αγκαλια με το ζορι γιατι ειναι παρεξιγησιαρες. (αφεντικα σου ειναι) δεν εισαι το αφεντικο τους. σιγα σιγα θα σε συνηθισουν. εγω με μπιμπερο την μεγαλωσα τη δικαμου και τωρα ειμαι μαμα και δουλος της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ θα τό'θελα αλλά δεν μπορώ να έχω γατί αυτόν τον καιρό, λείπω υπερβολικά πολλές ώρες απ'το σπίτι και κρίμα είναι να μένει μόνο του το κατσούλι.

Με το καλό να έρθουν τα κατσούλια! Να μας τα δείξεις σε φωτό να τα χαζέψουμε <3

 

Και φυσικά δεν έχει σημασία που δεν είναι ράτσας :P κι εμένα κοπρόγατος ήταν ο μαυρούλης που είχα παλιά και ήταν κούκλος και είχε και απίστευτο χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ισχυει αλλα οι κοινες μεσογειακες ειναι πιο γαματες και φιλικοτρερες και εξυπνοτερες. ειδα και ρατσες αρκετες απο φιλους, η μια κομπλεξικη η αλλη τεμπελα και και και και....

 

εννοειτα πως θα σηκωσω φοτο αλλα φοβαμα το γκαστρωμα, ειναι πολυ μικροσωμη, που να χωρεσουν στην κοιλιτσα της τοσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

10325753_10202956379603390_7799982149626

 

 

δυστυχώς είναι άγρια και φοβιτσιάρικα, 2-3μηνών στάνταρ. Οδηγίες εξημέρωσης ευπρόσδεκτης. 

Έχουν  τρελαθεί να παίζουν μεταξύ τους...έχω τρελαθεί να τα βλέπω, λιώνω, σβήνω, χάνομαι....

:wub:  :wub:  :wub:  :wub: 

 

εγω με την lola  που ειχα  λεω ειχα γιατι δυστηχως εχει εξαφανιστει και αυτη και η παρεα της : (      την προσεγγισα με φαγητο και αρκετη υπομονη  , αμα τα ταιζεις  σιγα σιγα θα ερθουν μονα τους  σε εσενα  ,  θελουν λιγο χρονο  να σε συνηθισουν για  να σταματησουν να σε φοβουνται , σιγουρα δεν θελουν αποτομες κινησεις,μεχρι να σε μαθουν.  και   οταν εισαι εκει  μην σκυβεις μπροστα τους γιατι  τρομαζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μικρά και δεν πλησιάζουν την τροφή αν είμαι παρούσα, το μόνο που κάνουν και είναι απολαυστικό, είναι να παίζουν μεταξύ τους. 

Μόνο με την τροφή θα μπορέσω να τα εξημερώσω γιατί θα με συνδέσουν με αυτή και όταν με βλέπουν θα έρχονται και θα τρίβονται και θα μου μιαουρίζουν  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...