Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

***Φιλε soik85 επειδη σε βλεπω λιγακι γκουρου των mmo's, απ τη στιγμη που θεωρεις το WildStar μαπα, δεν μας λες και ποιο mmo θεωρεις οτι ειναι καλο ή εστω αυτο που παιζεις εσυ, ωστε να μετακομισουμε κι εμεις εκει σιγα σιγα και να παιξουμε κατι ποιοτικο?

Παίξε φίλε μου και μάθε.Δεν θα δώσω εγώ οδηγίες στον κάθε nooba που με αυθάδεια θα μου απευθύνει το λόγο. Άντε παλικάρι μου τώρα να παίξεις που χωρίς να με γνωρίζεις με ειρωνεύεσαι και στην τελική ποιος σου απευθύνθηκε; μίλα για τους κύκλους σου και άσε μας να πούμε τα δικά μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερχεσαι στο channel ενος game που παιζει ο κοσμος και το λες μαπα και μετα σου κακοφαινεται αν σε ειρωνευεται καποιος? Στην τελικη, ερωτηση ηταν για το ποιο παιχνιδι θεωρεις οτι ειναι καλο ή να μας πεις αυτο που παιζεις εσυ.

 

Εν παση περιπτωση το τελειωνω εδω διοτι noobas μπορει να ειμαι, αλλα ειμαι και 40 χρονων και δεν θελω να ανοιγω προσωπικες κοντρες για παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ήρθα πρώτη φορά στο Thread σε αντίθεση με σένα. Αν η  μόνη σου εμπειρία ως πιτσιρικά είναι αυτή δεν είναι δικό μου θέμα. Ως παλιός Gamer σε μμο και σε σοβαρά guild το χαρακτηρίζω μάπα επειδή μπορώ να το κάνω, Σαν παίχτης everquest,vanila wow. guildwars, diablο 2 και πόσα ακόμα τι να μου πει το παιχνίδι αυτό. Ναι για σένα μπορεί ναι τέλειο αλλα για γερο σαν εμένα δεν είναι. Εγω παίζω με τις κόρες μου αυτή τη στιγμή και περιμένω το Draenor μπας και δω φως... Παίξε Arceage και σου εγγυόμαι σωστή εμπειρία μμο.

 

*μην ειρωνεύεσαι διότι δεν ξέρεις ποτέ ποιος είναι αυτός που ειρωνευσαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον δεν προλαβες το Edit που εκανα παραπανω. Να ξερεις οτι ποτε στην ζωη μου δεν ειρωνευομαι καποιον, ομως το να μπαινεις σε καναλι που παιζει καποιο συγκεκριμενο παιχνιδι ο κοσμος και να το χαρακτηριζεις μαπα, ειναι προκλητικο τουλαχιστον και θα παρεις απαντηση τις περισσοτερες φορες.

 

Οσο για το παρελθον μην νομιζεις οτι εχεις μεγαλυτερη εμπειρια, μαλλον αρκετη λιγοτερη θα ελεγα και μπορω να σου λινκαρω ωρες Xfire αν θελεις.

 

Εν παση περιπτωση επειδη εχω και γω 2 γιους και μαλιστα μεγαλους, το θεωρω ντροπη να γινεται τετοια κουβεντα για ενα παιχνιδι και τη σταματαω.

 

***Μετα απο προσωπικη επικοινωνια μεταξυ μας η παρεξηγηση ελαβε τελος :)

Επεξ/σία από Mamatereza
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

***Το κανω post για 2η φορα για τυχον ατομα που δεν το ειδαν και ισως τους ενδιαφερει. Συγγνωμη για την επαναληψη***

 

Πολυς κοσμος αρχιζει και κανει transfer στον Hazak , διοτι εχει πολυ περισσοτερο κοσμο, το CREDD κοστιζει εως και 40% λιγοτερο σε σχεση με τους υπολοιπους servers, το economy λειτουργει τελεια και επιπλεον εκει ειναι ολα τα καλα raiding guilds.

 

Εγω και αρκετα παιδια απ τον Zhur αποφασισαμε να κανουμε κι εμεις transfer και καμποσοι ειμαστε ηδη στον Hazak [Exiles]. Οι υπολοιποι ερχονται σιγα σιγα, διοτι ειναι και τα χρηματα στη μεση (17$).

 

Εξ αιτιας αυτου δημιουργησαμε ενα Circle με ονομα "Greeks" ωστε οποιος Ελληνας ερχεται στον Hazak, ειτε νεος παικτης ειτε με transfer και ανεξαρτητου guild που ανηκει, να μπορει να ανηκει ταυτοχρονα σε μια Ελληνικη ομαδα. Μια διευκρινηση για οσους ειναι νεοι στο παιχνιδι. Μπορεις να ανηκεις σε περισσοτερα απο ενα Circle και επιπλεον δεν εχουν καμια σχεση με τα guilds. Μπορεις δλδ να εισαι στο guild της επιλογης σου και ταυτοχρονα να εισαι και σε οποια Circle θελεις.

Στοχος της ομαδας δεν υπαρχει. Δημιουργηθηκε απλα και μονο για να διατηρησει ζωντανο και μαζεμενο, οσο αυτο ειναι εφικτο, το Ελληνικο community.

Σε περιπτωση βεβαια που τα νουμερα ειναι ικανα για τη δημιουργια καποιου guild, τοτε θα υπαρξει συζητηση και βλεπουμε.

 

Οσοι πιστοι λοιπον καντε μου (Mamatereza) ενα whisper in game για invite.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε μάνο εδώ είσαι? Eldolil..<br><br>

Οι elyseum η μοναδική ελληνική σοβαρή/ active guild(βάση όσα είπε κάποιος παλιοτερα ) ανοίξανε πανιά μετά από ενα μήνα για αλλού?κρίμα...<br><br>

Εμείς οι Saber Riders στόν Eko που είμαστε συνεχίζουμε ακάθεκτοι και το καλοκαίρι dungeon attument atm αργά και σταθερά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε Eldo! Ξερεις οτι εγω δεν λεω ποτε τετοιες βλακειες και ουτε συμφωνω με αυτα, αλλα εν παση περιπτωση...no comment...

 

Ειχα μιλησει τοτε που πηγατε στον Eko με κανα δυο παιδια αλλα ρε συ δυστυχως ειναι PvE o server. Παντως χαιρομαι ιδιαιτερα που τα πατε καλα διοτι εισαστε και οκ σαν ατομα.

 

Εν παση περιπτωση τωρα μετακομιζουμε στον Hazak σαν παρεα, οχι σαν guild, γι αυτο και κανω αυτο το circle για οποιον Ελληνα θελει να μπει.

 

Παντως να ξερεις οτι ο server ειναι τουμπανο. Θα σου δωσω info raidcall να τα πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εκο τον επελεξα για λόγους πρακτικούς και βιωσιμοτητας άπλα είναι οφ τοπικ να το αναπτύξω εδώ... άπλα αν ενδιαφερεστε μέχρι τα ραιντς σε επίπεδο dungeons μπορούμε να έχουμε cross server grps..η και κάτι άλλο..όταν επιστρέψω την δευτέρα σας έχω πρόταση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι guild αυτο που κανω αλλα circle ισα για να υπαρχει μαζεμενο το Ελληνικο community. Καθενας μπορει να ειναι στο guild που θελει αυτος, οποτε εγω απλα θα μεταφερω την προταση σου στα παιδια του circle. Περιμενω να την ακουσω παντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μαμήθηκε το όλο σύστημα κυρίως λόγω του server, εξαρχής θέλαμε Hazak αλλά επειδή γινόταν της πόπης με τα Queue πήγαμε στον Zhur, ενώ ξέραμε ότι ο Hazak θα είναι ο καλύτερος.Προσωπικά δεν θα ξαναμπώ σε Ελληνικό guild, σε International ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μαμήθηκε το όλο σύστημα κυρίως λόγω του server, εξαρχής θέλαμε Hazak αλλά επειδή γινόταν της πόπης με τα Queue πήγαμε στον Zhur, ενώ ξέραμε ότι ο Hazak θα είναι ο καλύτερος.Προσωπικά δεν θα ξαναμπώ σε Ελληνικό guild, σε International ναι.

Σε 1-2 μηνάκια θα έφευγε το queue... Ακόμα έχει μεγάλο χρόνο αναμονής ο Hazak? θα μπαινα να δω αλλα έληξε ο χρόνος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω σε international guild ειμαι, απλα το circle το εκανα για οποιον θελει να ειναι με Ελληνες για να λεει καμια κουβεντα στα Ελληνικα.


Σε 1-2 μηνάκια θα έφευγε το queue... Ακόμα έχει μεγάλο χρόνο αναμονής ο Hazak? θα μπαινα να δω αλλα έληξε ο χρόνος μου

 

Ακομα πιο γρηγορα θα εφευγε διοτι τις πρωτες 2 βδομαδες ηταν και τα trial μεσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...