Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα θεματάκι με την Sky3DS+ μου. Στα games που έχω περασμένα μέσα είναι και το backup (sic) του Phoenix Wright Trilogy (πάντα trimmed). Βάζω την κάρτα στο N3DS μου και όταν αλλάζω τα games με τα κουμπάκια της δεν εμφανίζεται πουθενά το Phoenix Wright. Όλα τα υπόλοιπα games ανοίγουν κανονικά, αλλά αυτό είναι λες και δεν υπάρχει μέσα στην κάρτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

με ποιο προγραμμα κανεις trimming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

με ποιο προγραμμα κανεις trimming?

 

 

Με το 3dsexplorer. Αλλά και untrimmed που δοκίμασα, πάλι το ίδιο κάνει. Επίσης παρατήρησα ότι όταν περνάω το backup με το πορτοκαλί κουμπί η Sky3DS+ μετατρέπει το .3ds σε .bad.

 

Δοκίμασα και αυτό με το .sav, δεν δούλεψε. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω έχω old 3ds στο 9.2 με cfw και θέλω να παίξω τίτλους του new 3ds (px to binding of Isaac) γινεται ? γιατι κανονικα παιζει μονο στο new 3ds 

Επεξ/σία από sakpall
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα, πηρα ενα ο3ds,αλλα εχει το τελευταιο firmware, απο οτι διαβασα πριν κανα δυο σελιδες στο νημα δεν υπαρχει κατι για να παιζω back ups, μηπως εχει βγει κατι νεο ή περιμενουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή βάλε τουλάχιστον το νέο menuhax.

Μέσω browserhax πρώτα ώστε να το κάνεις εγκατάσταση.

 

Αν ψάξεις λίγο θα βρεις guides, απλά δες να λέει για το τελευταίο firmware (το 11 νομίζω είναι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα o3ds με εγκατεστημενο rxtools και το τελευταιο update.Θελω να χρησιμοποιησω τις κανονικες κασετες που εχω. Θα πρεπει να ξεκινησω το game σε Sysnand η emunand?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια..εχω ενα 3dsxl το οποιο εχω δουλεψει ελαχιστα και ειναι στο 7.ΧΧ firm ...με αυτο το guide https://github.com/Plailect/Guide/wiki/FAQ ειμαι οκ να το ακολουθησω?...να υποθεσω οτι θα μπορω να παιζω games απο το θειο? αν ναι pm για το ποιο αξιοπιστα site παρακαλω...επισης τι γινεται με online και eshop nnid... χανω τπτ? οταν βγαινει νεο firm για την κονσολα?σορρυ αλλα νεος στο αθλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...