Προς το περιεχόμενο

Ανεργία απαλεψιά και μετανάστευση


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει, τα περι περιθαλψης τα ξερουμε εδω και 2 αιωνες (κυριολεκτικά! ) αλλα δεν γταινε αυτοι! ΕΜΕΙΣ φταίμε που 1. τους ψηφισαμε και 2. δεν κανουμε κατι γι αυτο!

 

Θα πρέπει να είσαι πολύ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=BMuYjmgjnfo&feature=related

 

 

 

Συνεχίστε όλοι σας να δημιουργείτε καταστρέφοντας......

 

 

 

απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα; με αποδειξεις πλζ! σιγουρα κανουν βλακειες αλλα βαζουμε και εμεις το χερακι μας σε αυτο!

 

 

Εγώ ? Στο παράλληλο σύμπαν που ζω....Προσπαθούμε να καταστρέψουμε τον άλλον για να αποδείξουμε ότι εμεις κάτι κάνουμε....

Στο τέλος δεν κάνει κανείς τίποτε.

 

Στο δικό μου σύμπαν πάντα αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ενταξει, τα περι περιθαλψης τα ξερουμε εδω και 2 αιωνες (κυριολεκτικά! ) αλλα δεν γταινε αυτοι! ΕΜΕΙΣ φταίμε που 1. τους ψηφισαμε και 2. δεν κανουμε κατι γι αυτο!

 

Αυτοί οι βουλευτές δεν πετάξαν από τον ουρανό , από μία διεφθαρμένη κοινωνία βγήκαν και με κάποιους συνδιαλλέγονται και συνεργάζονται για να τρώνε και να παραμένουν ατιμώρητοι ( αναφέρομαι και σε δημοτικό και ιδιωτικό τομέα ). Να αγωνιστώ εναντίον ποιου ; Εδώ πλέον δεν ξέρω ποιός δεν είναι διεφθαρμένος σε αυτή τη χώρα.

 

Α και τους ψηφίσατε ε , εγώ δεν έχω ψηφίσει κανέναν από αυτούς που είναι στη βουλή τώρα ( και ναι πηγαίνω και ψηφίζω εάν και δε συμφωνώ με τη κομματοκρατία , δημοκρατία αυτό δεν είναι ). Να ακριβολογούμε :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Lucifer, 6 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Lucifer, 6 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

ενταξει, τα περι περιθαλψης τα ξερουμε εδω και 2 αιωνες (κυριολεκτικά! ) αλλα δεν γταινε αυτοι! ΕΜΕΙΣ φταίμε που 1. τους ψηφισαμε και 2. δεν κανουμε κατι γι αυτο!

 

Θα πρέπει να είσαι πολύ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=BMuYjmgjnfo&feature=related

 

 

 

Συνεχίστε όλοι σας να δημιουργείτε καταστρέφοντας......

 

 

 

απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα; με αποδειξεις πλζ! σιγουρα κανουν βλακειες αλλα βαζουμε και εμεις το χερακι μας σε αυτο!

 

 

Εγώ ? Στο παράλληλο σύμπαν που ζω....Προσπαθούμε να καταστρέψουμε τον άλλον για να αποδείξουμε ότι εμεις κάτι κάνουμε....

Στο τέλος δεν κάνει κανείς τίποτε.

 

Στο δικό μου σύμπαν πάντα αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Εσύ ως τι έχεις το δικαίωμα να με διώξεις από το χώρο που έτυχε να γεννηθούμε κι οι δύο;Και πως ακριβώς κρίνεις αν κάποιος αγαπά ή όχι την πατρίδα του;Σε κάθε περίπτωση, βρες μια παραγωγική εργασία πρωτα και μετά έλα να τα πούμε...

εγω δεν εχω κανενα δικαιωμα να σε διωξω! αν ομως εσυ νομιζεις οτι δεν νοιαζεσαι για την "χωρα που ετυχε να γεννηθουμε και οι δυο" τοτε το λιγοτερο που μπορεις να κανεις ειναι να φυγεις απο αυτην την χωρα!

 

Θα πρέπει να είσαι πολύ....http://www.youtube.com/watch?v=BMuYjmgjnfo&feature=relatedΣυνεχίστε όλοι σας να δημιουργείτε καταστρέφοντας......Εγώ ? Στο παράλληλο σύμπαν που ζω....Προσπαθούμε να καταστρέψουμε τον άλλον για να αποδείξουμε ότι εμεις κάτι κάνουμε....Στο τέλος δεν κάνει κανείς τίποτε.Στο δικό μου σύμπαν πάντα αυτά....

βασικα ειμαι αντι-πασοκικος (βασικα ειμαι εναντίων ολων), συγγνωμη αν σου εδωσα την αντιθετη γνωμη! και να εκφραζεσαι καλυτερα αν δεν ξερεις καποιον!

 

Αυτοί οι βουλευτές δεν πετάξαν από τον ουρανό , από μία διεφθαρμένη κοινωνία βγήκαν και με κάποιους συνδιαλλέγονται και συνεργάζονται για να τρώνε και να παραμένουν ατιμώρητοι ( αναφέρομαι και σε δημοτικό και ιδιωτικό τομέα ). Να αγωνιστώ εναντίον ποιου ; Εδώ πλέον δεν ξέρω ποιός δεν είναι διεφθαρμένος σε αυτή τη χώρα.

ολοι ειμαστε διεφθαρμενοι, απλα καποιοι νοιάζονται και καποιοι οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενα ακομα πιο ρεαλιστικο σεναριο απτα παραπανω ρεαλιστικα. Εμεις που ειμαστε εκτος χωρας και οσοι θα φυγουν, σε λιγα χρονια θα εχουμε γινει λεφταδες και θα ερθουμε Ελλαδα να ανοιξουμε τις επιχειρησεις μας με συνεταιρο το κρατος και φορους 200% και θα σας δημιουργησουμε νεες θεσεις εργασιας (η πιο σωστα θα αντικαταστησουμς τις επιχειρησεις που κλεισανε). Οριστε βρεθηκε ο τροπος καταπολεμησης της ανεργιας στην Ελλαδα. Μεταναστευση οι χαζοι, και οσοι μενουν πισω εχουν πιασει τον παπα απτα @@.

 

 

Και κατι ακομα: Για ποια αγορα εργασιας στην Ελλαδα μιλας που δεν θα μας δεχτει πισω με ανοιχτες αγκαλες? :rolleyes: :devil:

1. Ποιος σου ειπε οτι θελουμε να γυρισουμε πισω?

2. Ποιος σου ειπε οτι υπαρχει αγορα εργασιας στην Ελλαδα?

3. Ποιος σου ειπε οτι ΘΑ υπαρξει αγορα εργασιας στην Ελλαδα οταν ολοι οι δεικτες γινονται συνεχως χειροτεροι? Εισαι απο αυτους που φανταζονται "αναπτυξη συντομα"? Λεφτα υπαρχουν..

 

Και αντε εμεις και οι αλλοι μεταναστες σας ειμαστε ΤΟΟΟΟΣΟΙ πολλοι που καταφερνουμε απο μονοι μας να αλλαξουμε τους δεικτες ανεργιας στη χωρα. Και ετσι θα βρισκουν στην Ελλαδα οι ανεργοι πιο ευκολα εργασια (μακαρι btw, δεν εχω καποιο προβλημα). Αλλα για ποια εργασια μιλαμε ακριβως? Την part-time ή την full-time των 590 ευρω πριν τα 25 και των 700 μετα τα 25, με μοναδικες πιθανοτητες "εξελιξης" την μειωση μισθου ή την απολυση? Η την hyper-full-time τιγκα στις απληρωτες υπερωριες? Στα γραφω αυτα γιατι δινεις την εντυπωση οτι βρισκεσαι σε ενα ροζ συνεφακι περιμενοντας αναπτυξη της χωρας απο την φυγη των παιδιων της, εθελοτυφλοντας στα πραγματικα δεδομενα της χωρας. Αν φυγουν τοσοι, μετα θα σας περνανε οι λαθρομεταναστες. Και η πλακα? Θα σας παιρνουν κ τις δουλειες, ειδικα αυτες τις γεωργοκτηνοτροφικοτουριστικες που ηδη τις εχουν καβατζωσει.

 

Για το τελος, το επιχειρημα οτι το ελληνικο κρατος δε χανει τιποτα με το να φευγουνε μορφωμενοι/πτυχιουχοι κλπ εκτος χωρας σπαει καθε κοκκαλο κοινης λογικης. Το ακουσαμε κι αυτο, οτι στην Ελλαδα θα επελθει αναπτυξη απτους τσοπανηδες και τους γεωργους επειδη ειναι τα προιοντα που εξαγουμε... ΜΑ ακριβως γιαυτο το λογο ΔΕΝ εχουμε αναπτυξη. Επειδη στο 2011 τα εσοδα μας ειναι απτα ΣΙΤΗΡΑ.

Παντως να σου πω την αληθεια αυτο ελπιζω κι εγω: να μη μας χρειαζεται το ελληνικο κρατος. Για αυτους που χρειαζεται ειναι που ανησυχω...

 

Καταρχάς,μη σώσουν κι έρθουν όσοι την κάνουν για έξω,δεν νομίζω να έδειξα σ'αυτά που είπα ότι μ'ενδιαφέρει!Ένα αυτό...

Έπειτα,όσοι φύγουν λεφτάδες δεν θα γίνουν ούτε στο Ταμτούμ,απλούστατα γιατί θα δουλεύουν μια ζωή γι'άλλους!Κάτι το οποίο επίσης με αφήνει αδιάφορο,αλλά δε βαριέσαι,κουβέντα να γίνεται...

 

Ξαναλέω,σοβαρές και μεγάλες επιχειρήσεις που πληρώνουν καλά υπάρχουν ακόμα στην Ελλάδα αλλά είναι λίγες και για όσους έχουν "κώλο"...οι υπόλοιποι μπορούν ν'αναζητήσουν το μισθουλάκι τους ελεύθερα εκτός συνόρων!

 

Η απάντηση στη βασική σου "απορία" είναι πως,όχι δεν θα λυθεί το δημοσιονομικό της χώρας με τη φυγή των νέων ανέργων αλλά θα μειωθεί το ισοζύγιο "προσφοράς/ζήτησης..." αυτή την αγορά εργασίας έχουμε!Κι όπως φαίνεται,είναι πολύ μικρή για να απορροφήσει όλο αυτό τον κόσμο...

 

Όσο για το τελευταίο...κάποιοι θα φύγουν και κάποιοι θα μείνουν!Από δικηγόρους,μηχανικούς,γιατρούς κ.λπ. ειδικότητες δεν στερεύουμε σε διαβεβαιώ!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ολοι ειμαστε διεφθαρμενοι, απλα καποιοι νοιάζονται και καποιοι οχι!

 

Nope , είστε διεφθαρμένοι , η οικογένεια μου και εγώ δεν είμαστε και σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι σε αυτόν τον τόπο που δεν είναι διεφθαρμένοι ( το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσοι είναι αυτοί οι άνθρωποι ). Τις γενικεύσεις τις κάνετε /ουν όσοι είστε / είναι ένοχοι ( δεν κάνω προσωπική επίθεση , δεν σε ξέρω στην τελική ) για να νιώθετε καλά με τους εαυτούς σας.

 

Καταρχάς,μη σώσουν κι έρθουν όσοι την κάνουν για έξω,δεν νομίζω να έδειξα σ'αυτά που είπα ότι μ'ενδιαφέρει!

 

Τάσεις μαζοχισμού δεν έχουμε .

 

 

 

Η απάντηση στη βασική σου "απορία" είναι πως,όχι δεν θα λυθεί το δημοσιονομικό της χώρας με τη φυγή των νέων ανέργων αλλά θα μειωθεί το ισοζύγιο "προσφοράς/ζήτησης...αυτή την αγορά εργασίας έχουμε!Κι όπως φαίνεται,είναι πολύ μικρή για να απορροφήσει όλο αυτό τον κόσμο...

 

 

Μεγάλος μύθος αυτός. Μετανάστες αυτή η χώρα δέχεται κάθε μέρα και αυτοί θα στέλνουν πολλά από τα χρήματα τους έξω. Επίσης θα προστεθούν άνεργοι από δημόσιο τομέα είτε είναι σε εφεδρεία είτε απολυμένοι κανονικά. Και φυσικά θα αυξάνονται τα λουκέτα επιχειρήσεων είτε θα μεταφέρουν την έδρα σε άλλη χώρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θεωρείς ότι οι μετανάστες δε νοιάζονται για την πατρίδα τους; Μπόγρη...

 

Mirlogria, τι εννοείς με το όσους έχουν κώλο;

 

Πάντως στα υπόλοιπα λες αερολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope , είστε διεφθαρμένοι , η οικογένεια μου και εγώ δεν είμαστε και σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι σε αυτόν τον τόπο που δεν είναι διεφθαρμένοι ( το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσοι είναι αυτοί οι άνθρωποι ). Τις γενικεύσεις τις κάνετε /ουν όσοι είστε / είναι ένοχοι ( δεν κάνω προσωπική επίθεση , δεν σε ξέρω στην τελική ) για να νιώθετε καλά με τους εαυτούς σας.

 

Κι εγώ από "αδιάφθορη οικογένεια" προέρχομαι...αν ο πατέρας μου δεν ήταν τίμιος και καλόκαρδος,στον κλάδο που ξεκίνησε πριν από 40 χρόνια και με τις τότε συνθήκες,σήμερα δεν θα είχε απλά μια εταιρεία αλλά ολόκληρο όμιλο επιχειρήσεων και θα σας έγραφα ραβασάκια απ'τις Μπαχάμες!

 

Εγώ μεγαλώνοντας είδα ότι στην Ελλάδα του σήμερα,για να διατηρήσω τα κεκτημένα της οικογένειάς μου και ακόμη και να επεκταθώ περαιτέρω έπρεπε να χορέψω στους ίδιους ρυθμούς,όπως κι έγινε...έχω προσαρμοστεί πλήρως στη γενικότερη διαφθορά που μας περιβάλει,γι'αυτό και δεν παραπονιέμαι για ό,τι γίνεται...

 

Όλα όσα βλέπουμε είναι φυσικά επακόλουθα μιας βαθιά άρρωστης κοινωνίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπειτα,όσοι φύγουν λεφτάδες δεν θα γίνουν ούτε στο Ταμτούμ,απλούστατα γιατί θα δουλεύουν μια ζωή γι'άλλους!Κάτι το οποίο επίσης με αφήνει αδιάφορο,αλλά δε βαριέσαι,κουβέντα να γίνεται...

Να χαρω εγω αποψεις... :-D .

Επιχειρημα α: Και οταν δουλευεις για αλλους δε γινεται να βγαλεις λεφτα?

Επιχειρημα β: Ενω στην Ελλαδα, εχουμε τον ορισμο της επικερδους εργασιας ε? Και πανω απ'ολα στην Ελλαδα ο εργαζομενος δε δουλευει για αλλους, αλλα για την παρτη του! Γιαυτο φαινεται εχει ανυπαρκτα εργασιακα δικαιωματα...Εκτος αν μιλας για ΔΙΚΗ σου δουλεια. Με συνεταιρο το κρατος εχεις πολλες πιθανοτητες επιτυχιας, γιαυτο αλλωστε εχουμε spam επενδυσεων στην προσοδοφορα επιχειρηματικα γη μας.

Ξαναλέω,σοβαρές και μεγάλες επιχειρήσεις που πληρώνουν καλά υπάρχουν ακόμα στην Ελλάδα αλλά είναι λίγες και για όσους έχουν "κώλο"...οι υπόλοιποι μπορούν ν'αναζητήσουν το μισθουλάκι τους ελεύθερα εκτός συνόρων!

Γενικολογιες, αερολογιες, μπλα μπλα μπλα.

Επισης διευκρινησε μας τι εννοεις με το οσους εχουν "κωλο", τους οποιους διαχωριζεις απο αυτους που την κανουν για εξω.

Στο μεταξυ αυτο το "την κανουν για εξω" το παρουσιαζεις σαν κατι πανευκολο, σαν να ξυπνας ξερω γω μια μερα κι απτην πολλη τεμπελια σου λες "ας πεταχτω ενα ταξιδακι για διακοπες εξω". Χαλαρωσε ναουμ.

Η απάντηση στη βασική σου "απορία" είναι πως,όχι δεν θα λυθεί το δημοσιονομικό της χώρας με τη φυγή των νέων ανέργων αλλά θα μειωθεί το ισοζύγιο "προσφοράς/ζήτησης..." αυτή την αγορά εργασίας έχουμε!Κι όπως φαίνεται,είναι πολύ μικρή για να απορροφήσει όλο αυτό τον κόσμο...

 

Ρε παιχτη, καταλαβαινεις οτι στο 1μυριο ΕΠΙΣΗΜΩΝ ανεργων που στην πραξη ειναι υπερδιπλασιοι, ισως και υπερτριπλασιοι αν βαλουμε τους λαθρομεταναστες, οι 5/10/50.000 που θα πανε εξω δεν κανουν πρακτικα ΚΑΜΙΑ διαφορα στην ελληνικη αγορα? Δηλαδη με τα 2.000.000 ανεργων υπαρχει προβλημα, ενω με τα 1.950.000 ανεργων διορθωνεται η αγορα εργασιας κατα τι!

 

Επισης καταλαβαινεις οτι το προβλημα στην Ελληνικη αγορα εργασιας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η μεγαλη προσφορα, αλλα η ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ζητηση?

Καταλαβαινεις οτι αυτη τη στιγμη κινδυνευουν ακομα κι οσι ΕΧΟΥΝ θεση εργασιας? Για ποια ισοζυγια μιλας οταν κλεινουν και υπαρχουσες θεσεις εργασιας και οταν η αγορα συρρικωνενται συνεχως με λουκετα και απολυσεις? Μιλας για τις θεσεις εργασιας που φανταζεσαι σε μια φανταστικη Ελλαδα?

 

Για ποια ισοζυγια μιλας, hellooo?!

 

Όσο για το τελευταίο...κάποιοι θα φύγουν και κάποιοι θα μείνουν!Από δικηγόρους,μηχανικούς,γιατρούς κ.λπ. ειδικότητες δεν στερεύουμε σε διαβεβαιώ!;)

Τελικα, να μεινουν οι επιστημονες στη χωρα η να σηκωθουν να φυγουν μπας και ασχοληθει η χωρα με τη γεωργια τη κτηνοτροφια και τις καλοκαιρινες σεζον με τον τουρισμο, δηλαδη τα μοναδικα πραγματα που φερνουν εσοδα? Μην μου αρχιζεις τις τουμπες τωρα.

 

Τελος παντων, o παραπανω μιλησε για αερολογιες. Ουτε καν. Εδω μιλαμε για φραπεδολογιες με τα ποδια σταυρωτα στην αναταση και με συμπτωματα αυχενικου στην πλατη απο την αγκυλωση πανω στην καρεκλα, συνοδεια πλουσιου μεθανιου... Τετοιου ειδους απαιδευτα αποφθευγματα ειναι η φαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ Θεουλη μου......

Εγω γι' αυτό αποφάσισα να σταματήσω να γράφω...

Το ίδιο βιολί συνεχίζεται σε αυτή τη συζήτήση

 

Στις τελευταίες δύο σελίδες εχουμε

 

έναν στρατιωτικό που έχει όλα τα προβλήματα του λυμένα, με μια σούπερ δουλειά λιγότερο απο 22 μέρες το μήνα (οι υπηρεσίες δίνονται σε ρεπό) που σχολάει στις 2.30 με εγγυημένο μισθό δια βίου, εφαπαξ και σύνταξη και ένα σούπερ νοσοκομείο για τον ίδιο και την οικογένεια του όπου το φακελάκι είναι άγνωστη λέξη και οι γιατροί στέκονται κυριολεκτικά και μεταφορικά σε "στάση προσοχής", ο οποίος έχει ψυχολογικό πρόβλημα με τους Έλληνες που εγκαταλείπουν τη χώρα γιατί φανερά επηρρεασμένος απο τη φύση του επαγγέλματος του το βλέπει ως μια μορφή "λιποταξίας" και μας τη λέει αναλόγως σε στρατιωτικό ύφος.

 

έναν μετανάστη στην Κύπρο (αν μπορεί να θεωρηθεί μετανάστης αυτός) που σαν κάνει σαν την καλόγρια που το σκάσε απο το μοναστήρι και το ξορκίζει και το βρίζει.

 

επίσης έχουμε ένα πετυχημένο επιχειρηματία που κληρονόμησε την επιχείρηση απο το μπαμπά του (αυτός μάλλον δεν έχει δώσει ποτέ του εξετάσεις πέραν του σχολείου, ούτε για το lower). Παρ΄ ολα αυτά ως πετυχημένος επιχειρηματίας και έξυπνος έχει κάνει μια φοβερή ανακάλυψη: οτι λεφτά κάνεις δουλεύοντας μόνο για τον εαυτό σου και οτι οι υπάλληλοι είναι απλά κάτι ηλίθιοι που δεν θέλουν να γίνουν επιχειρηματίες ή που δεν έχουν κάνει αυτή τη φοβερή ανακάλυψη.

 

Πως αντέχετε και συζητάτε μαζί τους;

 

Εσείς που,

 

-αγαπάτε τη χώρα σας και κατα βάθος ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να την αφήσετε και γι αυτό δεν το έχετε πάρει απόφαση

-φλερτάρετε με την ιδέα της μετανάστευσης γιατί δεν αντέχετε άλλο βλέποντας τη ζωή σας να περνάει και να μην τη ζείτε

-ζείτε με την προκατάληψη των γύρω σας οτι είστε τεμπέληδες και ας φάγατε τα καλύτερα χρόνια της ζωής σας διαβάζοντας (όταν εκείνοι γλεντούσαν) για ένα πανεπιστήμιο με 30 εξετάσεις, έχετε μάθει κανα δύο τρείς γλώσσες και κομπιούτερ

 

Δεν σας φτάνουν όλα αυτά που περνάτε ρε μαζόχες; Θέλετε και τρόλλινγκ κι απο πάνω;

Δεν σας καταλαβαίνω ειλικρινά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσα και διαβασα το θεμα απο την αρχη.Πραγματικα λεω που παω ..

 

Εδω και ενα μηνα παιρνω τηλεφωνα εταιριες-τεχνικα γραφεια τους λεω ειμαι Μηχανολογος Μηχανικος Ενεργειακου τομεα και ψαχνω να κανω την πρακτικη ασκηση.Παντα μου αοαντανε ασε ενα τηλεφωνο και θα επικοινωνισουμε εμεις μαζι σου σε 2 μερες . Ελα που περνανε πανω απο 4 μερες και αναγκαζομαι να τους παρω εγω και παιρνω σαν απαντηση : Δυστηχως αυτη την περιοδο δεν θα μας ενδιεφερε κατι τετοιο.

 

Η βλακεια που με κανει εξαλω ειναι οτι ο πατερας μου εχει συνεργειο αυτοκινητων και στην χειροτερη ελεγα να την κανω εκει και μου λενε δεν μπορεις εφοσον ο πατερας σου δεν εχει πτυχιο Τ.Ε.Ι-Α.Ε.Ι αλλα μονο αδεια εξασκησιως ...

 

Υ.Γ :Οσο γι αυτα που γινονται στις σχολες ενα θα πω..Με εκοψε ενας σε ενα εργαστηριο και ο μαγκας ο καθηγητης ενω στον οδηγο σπουδων λεει οτι τα εργαστηρια τα παρακολουθεις μια φορα και εχεις δικαιωμα να το παρεις τελικο . Αυτος σε υποχρεωνει να το ξαναπαρακολουθησεις με το ετσι θελω.

 

Ρωτω εγω τωρα για ενα μαθημα ειναι δικαιω να πηγαινοερχομαι ή να μεινω παλι Κοζανη για ενα ακομα εξαμηνο.

Κι οταν ειδα οτι κοπηκα ηξερα οτι εγραψα πανω απο την βαση και πηγα και απαιτησα να δω το γραπτο μου και γυρναει και μου λεει αμα θελω στο δειχνω του λεω επιμονα θα μου το δειξετε τωρα και λεει αφου πρωτα εφευγε ελα τον σεπτεμβριο και θα δω αμα στο δειξω...

 

Αυτα ειναι τα μεγαλεια μας.

 

Υ.Γ2: Ο προισταμενος του τμηματος ειχε στον ονομα του το σχεδιο 2 και εβαζε καποιυς ωρομισθιους(τσιρακια του) να κανουν το μαθημα για αυτον αλλα στο τελος τα διορθωνε αυτος με αρνητικη βαθμολογια παρακαλω..Απο το δευτερο εξαμηνο με εκοβε μεχρι το 7ο με 3,5-4,7 στο 8ο εξαμηνο το πηρε ενας αλλος εβγαλε την αρνητικη βαθμολογια και του εγραψα 10 ...Ποιος εφταιγε που εγω δεν παιρνουσα ενα τοσο απλο αλλα και σηματηκο μαθημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά επαρχία παίζουν και πολλά , σου λέει ο άλλος , κόψε αρκετούς για να τα σκάνε στην τοπική αγορά . Για αυτό και σε υποχρεώνει με το έτσι θέλω να ξαναπαρακολουθήσεις το εργαστήριο ( που φυσικά αφού δεν τίθεται θέμα απουσιών απλά κόπηκες δεν έχεις καμία τέτοια υποχρέωση ). Διαφορετικά το πιο λογικό θα ήταν να είχαμε λιγότερες σχολές και πιο πολλές στις πόλεις που έχει συγκεντρωθεί και το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού .

 

Μπορείς να κάνεις και εξωτερικό την πρακτική σου ( κάποιοι συμφοιτητές την είχανε κάνει Γαλλία ) αλλά θα πρέπει να έχεις κάποιο καθηγητή στο ΤΕΙ που να ασχολείται με αυτά τα θέματα να σε ενημερώσει ( εμείς έχουμε μία καθηγήτρια που είναι μορφή και τα έχει αναλάβει αυτή τα erasmus κ.λ.π. )

 

 

Πως αντέχετε και συζητάτε μαζί τους;

 

Εσείς που,

 

-αγαπάτε τη χώρα σας και κατα βάθος ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να την αφήσετε και γι αυτό δεν το έχετε πάρει απόφαση

-φλερτάρετε με την ιδέα της μετανάστευσης γιατί δεν αντέχετε άλλο βλέποντας τη ζωή σας να περνάει και να μην τη ζείτε

-ζείτε με την προκατάληψη των γύρω σας οτι είστε τεμπέληδες και ας φάγατε τα καλύτερα χρόνια της ζωής σας διαβάζοντας (όταν εκείνοι γλεντούσαν) για ένα πανεπιστήμιο με 30 εξετάσεις, έχετε μάθει κανα δύο τρείς γλώσσες και κομπιούτερ

 

Δεν σας φτάνουν όλα αυτά που περνάτε ρε μαζόχες; Θέλετε και τρόλλινγκ κι απο πάνω;

Δεν σας καταλαβαίνω ειλικρινά...

 

Στον zazik να τα πεις αυτά που ανοίγει τα τοπικ . Δεν μπορούμε να έχουμε ένα τόπικ που απλά να ενημερώνουμε για site εύρεσης εργασίας στο εξωτερικό , να λένε τις εμπειρίες τους όσοι δουλεύουν έξω κ.λ.π. Πάντα αλλού καταλήγει η συζήτηση ρε γαμώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε σήμερα η μάνα μου στο " δημόσιο " νοσοκομείο γιατί πονάει η καρδιά της , ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ με 1100-1200 ευρώ το δίμηνο , της κάνουνε τις εξετάσεις και της λένε σκάσε 75 ευρώ , δεν έχει σημασία που έχεις ΤΕΒΕ , θα πας από εκεί να τα ζητήσεις. Θαυμάστε πρωτοβάθμια περίθαλψη ατόμου που πληρώνει τα κέρατα του σε άμεσους και έμμεσους φόρους ( 8000 αφορολόγητο , 23 % ΦΠΑ, έκτακτες εισφορές κ.λ.π. τα γνωστά μη συνεχίσω ) , τα κέρατα του σε εισφορές τόσα χρόνια ( ΟΑΕΕ - δηλαδή όλα από την τσέπη του ) , δημοτικά τέλη κ.λ.π.

 

Φανταστείτε τη τύχη που θα έχει ένας άνεργος , θα τον αφήσουν να ψοφήσει ... Θαυμάστε " ευρωπαική " και " ανεπτυγμένη " χώρα . Κάθε μέρα αποκτώ και ένα καινούργιο λόγο που θέλω να φύγω( ότι θέλω δε σημαίνει και ότι μπορώ ακόμα να το κάνω ).

Καλα εισαι εσυ :mrgreen: Εννωειτε οτι κανω χιουμορ και ελπιζω να μην παρεξηγηθεις.

Εγω γιατι μανα που εχει καρκινο εχουμε πληρωσει τα μαλια της κεφαλης μας, δεν μπορω να καταλαβω γιατη αφου μας φερονται ετσι δεν τους πλακονουμε στο ξυλο παρα τους ανεχομαστε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον zazik να τα πεις αυτά που ανοίγει τα τοπικ . Δεν μπορούμε να έχουμε ένα τόπικ που απλά να ενημερώνουμε για site εύρεσης εργασίας στο εξωτερικό , να λένε τις εμπειρίες τους όσοι δουλεύουν έξω κ.λ.π. Πάντα αλλού καταλήγει η συζήτηση ρε γαμώτο.

 

Και τι φτάιω εγώ ρε συ εαν ο καθε καθυστερημένος εδώ μέσα βγάζει τα απωθημένα του δηλαδδή? :mad:

 

Μοντερέιτορς δεν υπάρχουνε να τους διαολοστείλουνε? :devil:

 

Βαζουμε ραπανάκια στα @@ μας τον καθένα ναουμε , και δεν μπορούμε να συζητήσουμε σοβαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...