Προς το περιεχόμενο

Ανεργία απαλεψιά και μετανάστευση


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα σωρό, Skywalker.gr, Kariera.gr, careerbuilder.com, monster.com, bayt.com ακόμα και το LinkedIN...αλλά μην περιμένεις να σε πάρει κανείς τηλ εκτός αν έχεις τα super προσόντα.

 

Skywalker.gr, Kariera.gr εχουν global αυτα...?

ξαφνιαζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ένα σωρό, Skywalker.gr, Kariera.gr, careerbuilder.com, monster.com, bayt.com ακόμα και το LinkedIN...αλλά μην περιμένεις να σε πάρει κανείς τηλ εκτός αν έχεις τα super προσόντα.

Θα συμφωνησω 6 μηνες τωρα μονο για dealer θελουν, αα και ενας που ηθελε καθαριστρια :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skywalker.gr, Kariera.gr εχουν global αυτα...?

ξαφνιαζομαι...

 

Όχι, δεν παρατήρησα το global που είχες σε παρενθέσεις...είναι και το experteer.com το οποίο κατα τη γνώμη μου όμως είναι απάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω 6 μηνες τωρα μονο για dealer θελουν, αα και ενας που ηθελε καθαριστρια :mrgreen:

 

Και στις θέσεις καθαρίστριας προυπηρεσία βλέπω να θέλουν ( μα ως υπάλληλος καθάριζα κιόλας , γιατί να μη θεωρείται προυπηρεσία και αυτό ; ) , τι είναι αυτό ρε . Το ίδιο και σε σερβιτόρους ( είμαι πολύ αδέξια βέβαια , δε νομίζω ότι θα κέρδιζα λεφτά με τις ζημιές που θα έκανα ) και σε τυροπιτάδικο . Παντού γνωστό θέλουμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις θέσεις καθαρίστριας προυπηρεσία βλέπω να θέλουν ( μα ως υπάλληλος καθάριζα κιόλας , γιατί να μη θεωρείται προυπηρεσία και αυτό ; ) , τι είναι αυτό ρε . Το ίδιο και σε σερβιτόρους ( είμαι πολύ αδέξια βέβαια , δε νομίζω ότι θα κέρδιζα λεφτά με τις ζημιές που θα έκανα ) και σε τυροπιτάδικο . Παντού γνωστό θέλουμε !

Απο προυπηρεσια άλλο τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού γνωστό θέλουμε !

Για να μπει μια γνωστη μου σε γνωστο σουπερμαρκετ για 4ωρο ηθελε βισμα πολιτικο οποτε τι να λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φυγετε ολοι εξω, καλυτερα για μας εδω...

 

παιδια, κουβαλαμε "και γαμω τα μυαλα" εμεις οι ελληνες... ειναι να απορεις με τετοια μυαλα πως χρεοκοπησαμε "οπου να ναι.."

 

παιδια, αλλαξτε μυαλα... κατι τετοια ατομα γα*ε την χωρα...

προσωπικα ξερω ατομα που εχουν παρε-δωσε με εξω, εχουν αφεντικα απο εξω... και ξερεις τι ακουω?

 

να χλεβαζουν την πατριδα τους....

να λενε "εδω ρε οι μπατσοι δεν μπορουν να πιασουν εναν σκυλο, θα πιασουν και κλεφτες"¨

"εδω να ουμε , μεχρι να παει το περιπολικο ο κλεφτης εχει κλεψει αλλες 10 τραπεζες..."

"εδω να ουμε το κρατος δεν ξερει μαθηματικα, θα πιασουν και τους φοροφυγαδες.."

 

οτι θελεις ακους.... και το ακουμε απο το "αιμα" μας.... ετσι μπραβο παιδια.... ευγε σας...

 

 

εμμμ αμα παμε με τετοια μυαλα ολοι παιδια, ας φυγουμε ολοι απο την ελλαδα.... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φυγετε ολοι εξω, καλυτερα για μας εδω...

 

παιδια, κουβαλαμε "και γαμω τα μυαλα" εμεις οι ελληνες... ειναι να απορεις με τετοια μυαλα πως χρεοκοπησαμε "οπου να ναι.."

 

παιδια, αλλαξτε μυαλα... κατι τετοια ατομα γα*ε την χωρα...

προσωπικα ξερω ατομα που εχουν παρε-δωσε με εξω, εχουν αφεντικα απο εξω... και ξερεις τι ακουω?

 

να χλεβαζουν την πατριδα τους....

να λενε "εδω ρε οι μπατσοι δεν μπορουν να πιασουν εναν σκυλο, θα πιασουν και κλεφτες"¨

"εδω να ουμε , μεχρι να παει το περιπολικο ο κλεφτης εχει κλεψει αλλες 10 τραπεζες..."

"εδω να ουμε το κρατος δεν ξερει μαθηματικα, θα πιασουν και τους φοροφυγαδες.."

 

οτι θελεις ακους.... και το ακουμε απο το "αιμα" μας.... ετσι μπραβο παιδια.... ευγε σας...

 

 

εμμμ αμα παμε με τετοια μυαλα ολοι παιδια, ας φυγουμε ολοι απο την ελλαδα.... :cry:

 

 

ΣΕ ότι νήμα και να έχεις συμμετάσχει , όλο τέτοιες χαζομάρες γράφεις , με επιθετικό τόνο κιόλας.

 

Ποια είσαι εσύ , που θα μας κρίνεις για τα μυαλά μας , θα μας επιβάλλεις να τα αλλάξουμε , και θα μας χρεώσεις ότι εμείς γαμήσαμε την χώρα?

Ποιος σου είπε ότι χλευάζουμε την πατρίδα? το κράτος χλευάζουμε..

Πολυ ρατσιστικά και εθνικιστικά γράφεις , και με έντονο , πολύ έντονο τρόπο.

 

Χαλάρωσε.....

 

Και κάτι μου λέει ότι είσαι και πιτσιρίκι...και εθνικιστρια...

 

Χαλάρωσε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 6 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 6 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

ΣΕ ότι νήμα και να έχεις συμμετάσχει , όλο τέτοιες χαζομάρες γράφεις , με επιθετικό τόνο κιόλας.

 

Ποια είσαι εσύ , που θα μας κρίνεις για τα μυαλά μας , θα μας επιβάλλεις να τα αλλάξουμε , και θα μας χρεώσεις ότι εμείς γαμήσαμε την χώρα?

Ποιος σου είπε ότι χλευάζουμε την πατρίδα? το κράτος χλευάζουμε..

Πολυ ρατσιστικά και εθνικιστικά γράφεις , και με έντονο , πολύ έντονο τρόπο.

 

Χαλάρωσε.....

 

Και κάτι μου λέει ότι είσαι και πιτσιρίκι...και εθνικιστρια...

 

Χαλάρωσε.....

 

ΡΕ ΤΕΝΤΙΠΟΗ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ? ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΧΛΕΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΟΥΣ ΥΠΥΡΓΟΥΣ...

 

καταλαβα, και εσυ τετοιος εισαι... αντε αποδω ρε ... ουστ ρεε κατσικι

 

Ποια είσαι εσύ , που θα μας κρίνεις για τα μυαλά μας , θα μας επιβάλλεις να τα αλλάξουμε , και θα μας χρεώσεις ότι εμείς γαμήσαμε την χώρα?

 

ΝΑΙ ΡΕ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΚΡΙΝΩ ΜΑ**ΕΝΟ, ΑΜΥΑΛΕ, ΑΝΤΕ ΞΥΠΝΑ ΠΑ***Α ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΝΑ ΧΛΕΒΑΖΕΙς ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ.....

 

ΑΑΑΑ ΡΕ ΧΟΥΝΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.... ΘΑ ΤΑ ΛΕΓΑΤΕ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ? ΟΥΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ....

 

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ

 

ΥΓ: μαλλον κανα σκατο πλουσιοπαιδο απο δυτικα προαστια θα εισαι... για βγες μια απο εκει να δεις τι συμβαινει στον κοσμο....

 

ΥΓ: τοσο μικρο που εισαι , νομιζεις οτι το "hKardiadnexOria" ειναι γυναικειο ... ΞΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΠΝΑ ΚΟΙΜΗΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 6 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 6 Σεπτεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

ΡΕ ΤΕΝΤΙΠΟΗ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ? ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΧΛΕΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΟΥΣ ΥΠΥΡΓΟΥΣ...

 

καταλαβα, και εσυ τετοιος εισαι... αντε αποδω ρε ... ουστ ρεε κατσικι

 

 

 

ΝΑΙ ΡΕ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΚΡΙΝΩ ΜΑ**ΕΝΟ, ΑΜΥΑΛΕ, ΑΝΤΕ ΞΥΠΝΑ ΠΑ***Α ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΝΑ ΧΛΕΒΑΖΕΙς ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ.....

 

ΑΑΑΑ ΡΕ ΧΟΥΝΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.... ΘΑ ΤΑ ΛΕΓΑΤΕ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ? ΟΥΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ....

 

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ

 

ΥΓ: μαλλον κανα σκατο πλουσιοπαιδο απο δυτικα προαστια θα εισαι... για βγες μια απο εκει να δεις τι συμβαινει στον κοσμο....

 

ΥΓ: τοσο μικρο που εισαι , νομιζεις οτι το "hKardiadnexOria" ειναι γυναικειο ... ΞΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΠΝΑ ΚΟΙΜΗΣΗ

 

 

:shock: :shock: :shock: :shock: Πολλά ψυχολογικά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε

O zazik θέλει να μεταναστεύσει γιατι δέν βρίσκει δουλειά.

Εγώ θέλω να μεταναστεύσω γιατι δέν την παλεύω με τον Έλληνα...

 

 

 

 

Είμαι καλά γιατρέ μου;:unsure:

 

 

@hKardiadnexOria,το μεγαλύτερο ψέμα που άκουσες ποτέ ήταν "Το κάνουμε για εσάς,για τα παιδιά μας".Είμαι σίγουρος οτι συχνά-πυκνά, γονείς-οικογενιακός περίγυρος-γνωστοί πετούσαν στο τραπέζι των επειχειρημάτων τους την συγκεκριμένη ατάκα.Άλλα δέν το έψαξες και πολύ...είναι ωραίο να σου χαιδεύουν τ'αυτιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φυγετε ολοι εξω, καλυτερα για μας εδω...

 

παιδια, κουβαλαμε "και γαμω τα μυαλα" εμεις οι ελληνες... ειναι να απορεις με τετοια μυαλα πως χρεοκοπησαμε "οπου να ναι.."

 

παιδια, αλλαξτε μυαλα... κατι τετοια ατομα γα*ε την χωρα...

προσωπικα ξερω ατομα που εχουν παρε-δωσε με εξω, εχουν αφεντικα απο εξω... και ξερεις τι ακουω?

 

να χλεβαζουν την πατριδα τους....

να λενε "εδω ρε οι μπατσοι δεν μπορουν να πιασουν εναν σκυλο, θα πιασουν και κλεφτες"¨

"εδω να ουμε , μεχρι να παει το περιπολικο ο κλεφτης εχει κλεψει αλλες 10 τραπεζες..."

"εδω να ουμε το κρατος δεν ξερει μαθηματικα, θα πιασουν και τους φοροφυγαδες.."

 

οτι θελεις ακους.... και το ακουμε απο το "αιμα" μας.... ετσι μπραβο παιδια.... ευγε σας...

 

 

εμμμ αμα παμε με τετοια μυαλα ολοι παιδια, ας φύγουμε ολοι απο την ελλαδα.... :cry:

 

Το κάνουμε αυτό γιατί νιώθουμε προδομένοι από την χώρα των ζώων που μας εξοστράκισε με την βλακώδης πολιτική και κοινωνική της συμπεριφορά. Εκτός Ελλάδος μας παρακαλάνε και μας χρυσοπληρώνουν και εντός Έλλάδος ο προϊστάμενος στο υπουργείο παίρνει 3κ με απολυτήριο γυμνασίου και ο Phd ψάχνει δουλειά με 700 τον μήνα και δεν βρίσκει. Αν νομίζεις ότι τα άτομα με όνειρα και προσόντα που φύγαν έξω και προοδεύουν "γάμησαν την χώρα" και όχι η θεία / ξαδέρφη δεν ξερωγωτί σου που δουλεύει στην εφορία και ενώ πατάει το πληκτρολόγιο με το ένα δάχτυλο βγάζει 2κ τον μήνα (και φυσικά δεν φεύγει με τίποτα) τότε δεν έχω τι να σου πω .. άξιος/α

 

Το αίμα ξέχνα το, αρνούμαι να δεχτώ σαν αίμα μου κλέφτες , απατεώνες, αλήτες και ηλίθιους.

 

Υ.Γ. Μην ξεχνάς στο πανεπιστήμιο να γραφτείς ΔΑΠ να περάσεις κάνα μάθημα στο έτσι... Ανήκουστα πράματα μιλάμε ... είναι λογικό να γελάνε όλοι μαζί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπερβολικοί κι αν ακούγονται οι Dbzakias2 και hKardiadnexOria,έχουν δίκιο σε ορισμένα απ'όσα λένε...

 

Οι τάσεις των νέων,δεν απέχουν και πολύ από αυτό που περιέγραψαν τα παιδιά προηγουμένως!Οι οποίες βεβαίως καλλιεργούνται και από τις οικογένειές τους,συνεχίζοντας την "παράδοση" που ξεκίνησαν οι πατεράδες/παππούδες μας,δηλαδή το "χέζουμε στο σαλόνι μας"!

Είναι κρίμα που πολλοί από τους νέους μας έχουν παρατήσει τον τόπο,στην "πράξη" αλλά και στη "σκέψη",στο έλεος των μεγαλολαμόγιων!Και ως γνωστόν τόπος χωρίς νιάτα δεν έχει ελπίδα...

 

Εντάξει από εκεί και πέρα,επιλογή του καθενός είναι αν δεν γουστάρει να ζει ή να εργάζεται εδώ ή ακόμη κι αν έχει πρόβλημα και με τους ίδιους τους συμπολίτες του!Δεν χρειάζονται τέτοιοι ακραίοι χαρακτηρισμοί...

 

Eσυ περιμενεις οτι θα αλλαξει το μελλον της χωρας προς το καλυτερο στον τομεα της εργασιας με τους πτυχιουχους που θα παρουν την αποφαση να μεταναστευσουν? Σοβαρα τα εννοεις?

 

Το βέβαιο είναι ότι αυτός ο οποίος θα μείνει εδώ,δεν έχει τίποτα να χάσει...το αντίθετο,ο περιορισμός της "ζήτησης" ενδεχομένως να βοηθήσει όσους την ψάχνουν για εδώ!Μην έχετε την αυταπάτη πως ερχόμενοι εδώ μια μέρα μετά από εργασία στο Εξωτερικό η αγορά εργασίας θα σας δεχτεί με ανοιχτές αγκάλες!

Επίσης,ούτε το Ελληνικό Κράτος έχει να χάσει κάτι καθώς κανένα απ'τα παιδιά που θα φύγουν δεν θα ασχολούταν με γεωργία,κτηνοτροφία και τουρισμό (στα οποία μπορεί να είναι ανταγωνιστική η χώρα)...αντιθέτως,θα γλυτώσει και κάποια επιδόματα ανεργίας παραπάνω!

 

1)Ποιος σου είπε ότι χλευάζουμε την πατρίδα? το κράτος χλευάζουμε..

 

2)Και κάτι μου λέει ότι είσαι και πιτσιρίκι...και εθνικιστρια...

 

1)Και ποιος είναι το "κράτος";Ο Πάγκαλος; :rolleyes:

 

2)Κάνεις το ίδιο για το οποίο την κατηγορείς,πρόσεχε...

 

1)Εκτός Ελλάδος μας παρακαλάνε και μας χρυσοπληρώνουν και 2)εντός Έλλάδος ο προϊστάμενος στο υπουργείο παίρνει 3κ με απολυτήριο γυμνασίου και ο Phd ψάχνει δουλειά με 700 τον μήνα και δεν βρίσκει. Αν νομίζεις ότι τα άτομα με όνειρα και προσόντα που φύγαν έξω και προοδεύουν "γάμησαν την χώρα" και όχι η θεία / ξαδέρφη δεν ξερωγωτί σου που δουλεύει στην εφορία και ενώ πατάει το πληκτρολόγιο με το ένα δάχτυλο βγάζει 2κ τον μήνα (και φυσικά δεν φεύγει με τίποτα) τότε δεν έχω τι να σου πω .. άξιος/α

 

3)Το αίμα ξέχνα το, αρνούμαι να δεχτώ σαν αίμα μου κλέφτες , απατεώνες, αλήτες και ηλίθιους.

 

1)Καμία σχέση...αν παρακαλάνε και χρυσοπληρώνουν εσένα,άλλο καπέλο...

 

2)Αν ο προϊστάμενος είναι 60 χρονών,λογικό το βρίσκω...τώρα αν ο PhD είναι κοινωνιολόγος,φιλόσοφος,στοχαστής κ.λπ. λάθος χώρα διάλεξε οπότε καλά θα κάνει να φύγει!Δεν φταίει η Ελλάδα επειδή...δεν είναι Η.Π.Α.!

Κανέναν διδάκτορα Γεωπονίας ή Μηχανολογίας π.χ. δεν έχω ακούσει να ψάχνεται...

 

3)Μη λες μεγάλες κουβέντες,γιατί κάποιοι απ'αυτούς είναι στο στενό οικογενειακό μας κύκλο και δεν το ξέρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1)Καμία σχέση...αν παρακαλάνε και χρυσοπληρώνουν εσένα,άλλο καπέλο...

 

2)Αν ο προϊστάμενος είναι 60 χρονών,λογικό το βρίσκω...τώρα αν ο PhD είναι κοινωνιολόγος,φιλόσοφος,στοχαστής κ.λπ. λάθος χώρα διάλεξε οπότε καλά θα κάνει να φύγει!Δεν φταίει η Ελλάδα επειδή...δεν είναι Η.Π.Α.!

Κανέναν διδάκτορα Γεωπονίας ή Μηχανολογίας π.χ. δεν έχω ακούσει να ψάχνεται...

 

3)Μη λες μεγάλες κουβέντες,γιατί κάποιοι απ'αυτούς είναι στο στενό οικογενειακό μας κύκλο και δεν το ξέρουμε...

 

 

2) Εγώ από την άλλη μεριά λογικό βλέπω για κάποιον να παίρνει 3κ μόνο αν παράγει 3000 και 1 cent και πάνω, ανεξαρτήτως ηλικίας προϋπηρεσίας και χώρου, διαφορά νοοτροπίας μάλλον. Επισης ακόμα και στην βουλή δεν ντραπήκαν και είπανε ότι οι προϊστάμενοι στο δημόσιο βγαίνουν κυρίως με κομματικά / συγγενικά κριτήρια. BTW αν είναι 60 χρονών στο δημόσιο έχει βγεί στην σύνταξη στα 55 και παίρνει 2κ και τα ξύνει.

 

Για τα διδακτορικά και την γενική αναξιοκρατία δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να σε πείσω. Οι φίλοι μου έξω αμοίβονται με 1,5 η 2πλά λεφτά και χωρίς 12ωρα και αγχος μην χάσουν την δουλεία τους από την μια μέρα στην άλλη παρόλο που τα προσόντα τους είναι συνήθως χαμηλότερα συγκριτικά με τους λοιπούς γνωστούς μου που μείναν ελλάδα (δεν αναφέρω καν περιπτώσεις που η δουλειά που κάνουν έξω ελλάδα ούτε καν υπάρχει)

 

3)Το ξέρω και δεν με ενδιαφέρει. Ζώο και μέρος του προβλήματος θα είναι και ο αδερφός μου ακόμα αν πήγε και έγλυψε βουλευτή να τον "βολέψει" για να ζει σαν παράσιτο με τα δικά μου λεφτά (φόρους μου και δάνεια της χώρας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Εγώ από την άλλη μεριά λογικό βλέπω για κάποιον να παίρνει 3κ μόνο αν παράγει 3000 και 1 cent και πάνω, ανεξαρτήτως ηλικίας προϋπηρεσίας και χώρου, διαφορά νοοτροπίας μάλλον. Επισης ακόμα και στην βουλή δεν ντραπήκαν και είπανε ότι οι προϊστάμενοι στο δημόσιο βγαίνουν κυρίως με κομματικά / συγγενικά κριτήρια. BTW αν είναι 60 χρονών στο δημόσιο έχει βγεί στην σύνταξη στα 55 και παίρνει 2κ και τα ξύνει.

 

Για τα διδακτορικά και την γενική αναξιοκρατία δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να σε πείσω. Οι φίλοι μου έξω αμοίβονται με 1,5 η 2πλά λεφτά και χωρίς 12ωρα και αγχος μην χάσουν την δουλεία τους από την μια μέρα στην άλλη παρόλο που τα προσόντα τους είναι συνήθως χαμηλότερα συγκριτικά με τους λοιπούς γνωστούς μου που μείναν ελλάδα (δεν αναφέρω καν περιπτώσεις που η δουλειά που κάνουν έξω ελλάδα ούτε καν υπάρχει)

 

3)Το ξέρω και δεν με ενδιαφέρει. Ζώο και μέρος του προβλήματος θα είναι και ο αδερφός μου ακόμα αν πήγε και έγλυψε βουλευτή να τον "βολέψει" για να ζει σαν παράσιτο με τα δικά μου λεφτά (φόρους μου και δάνεια της χώρας).

 

Ένας απ'τους θείους μου είναι ιδρυτής και μεγαλομέτοχος μεγάλης τεχνικής εταιρείας...είναι 68 χρονών και έχει θέση Γενικού Διευθυντή η οποία του δίνει 7.000€ (πέρα απ'το μερίδιό του) και έχει τελειώσει το...Δημοτικό!Εσύ μας λες δηλαδή ότι κανονικά θα έπρεπε να τον διώξουν (παρά τα τόσα χρόνια εμπειρίας του) και να πάρουν έναν τυχάρπαστο,μόνο και μόνο επειδή...σπούδασε;Πλάκα μας κάνεις;

Τι πάει να πει "ανεξαρτήτως ηλικίας,προϋπηρεσίας και χώρου" ρε φίλε;!Ηλικία=Εμπειρία και Εμπειρία=το Α και το Ω σ'ό,τι κι αν κάνεις!

Άλλο το τι θα ήθελες εσύ προσωπικά να γίνεται κι άλλο το πως δουλεύει στην πράξη η αγορά εργασίας σε Ελλάδα και Εξωτερικό...

 

Κατά τ'άλλα,είναι πραγματικά μαγεία το πως ορισμένοι παρουσιάζετε το "Εξωτερικό" ως εργασιακό,πολιτισμικό και ηθικό παράδεισο! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...