Προς το περιεχόμενο

Galaxy s 249 euro (Media markt)


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος θελει εχει αρκετα κομματια στα Saturn στην Λ.Συγγρου. Το κινητο απλα απιστευτο.

 

Επιβεβαιώνω, στις 3 είχε καμιά 20αριά κομμάτια. Μόλις το έβγαλα από το σπίτι του :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 716
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιβεβαιώνω, στις 3 είχε καμιά 20αριά κομμάτια. Μόλις το έβγαλα από το σπίτι του :-D:-D:-D

με γεια!

 

για οσους θελουν να κανουν root (εγω προσωπικα εκανα για να περασω google earth κτλ)

(*Το δικο μου galaxy ειχε JVI, προσεξτε ομως ποιο ειναι το δικο σας πριν κατεβασετε καποιο)

 

(Για Gingerbread (2.3.3 και 2.3.4) firmwares ) (via Tyxeriakias @myphone.gr - Link)

* Κατέβασε το αρχείο CF-Root-XW_DBT_JVI-v3.7-CWM3RFS.zip (για JVI) ή CF-Root-XX_UNK_JVQ-v3.7-CWM3RFS.zip (για JVQ) ή CF-Root-XX_OXA_JVR-v4.1-CWM3RFS.zip (για JVR) και αποσυμπίεσέ το.

* (USB) Αποσύνδεσε το τηλέφωνο από το PC (αν είναι συνδεδεμένο)

* Άνοιξε το Odin

* Βάλε το CF-Root-...........tar αρχείο που ήταν μέσα στο zip στο πεδίο PDA.

* (USB) Βάλε το τηλέφωνο σε download mode με τα 3 κουμπιά (vol. down + home + power), και σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή με το καλώδιο.

* Στο Odin, να ΜΗΝ είναι τικαρισμένο το re-partition.

* Πάτα το start.

* Περίμενε να κάνει reboot το τηλέφωνο. Αυτό ήτανε.

 

Σημείωση: Το μόνο "πρόβλημα" με αυτή τη μέθοδο είναι ότι βγάζει τον ήχο εκκίνησης, γιατί δεν υπάρχει χώρος αλλιώς για το νεό kernel. Όσοι θέλουν πάντως μπορούν να τον προσθέσουν αργότερα, αν κάνουν λίγο χώρο (π.χ. με την Ελληνική έκδοση του Swype που είναι μικρότερη σε μέγεθος από την αρχική).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γεια!

 

για οσους θελουν να κανουν root (εγω προσωπικα εκανα για να περασω google earth κτλ)

(*Το δικο μου galaxy ειχε JVI, προσεξτε ομως ποιο ειναι το δικο σας πριν κατεβασετε καποιο)

 

(Για Gingerbread (2.3.3 και 2.3.4) firmwares ) (via Tyxeriakias @myphone.gr - Link)

* Κατέβασε το αρχείο CF-Root-XW_DBT_JVI-v3.7-CWM3RFS.zip (για JVI) ή CF-Root-XX_UNK_JVQ-v3.7-CWM3RFS.zip (για JVQ) ή CF-Root-XX_OXA_JVR-v4.1-CWM3RFS.zip (για JVR) και αποσυμπίεσέ το.

* (USB) Αποσύνδεσε το τηλέφωνο από το PC (αν είναι συνδεδεμένο)

* Άνοιξε το Odin

* Βάλε το CF-Root-...........tar αρχείο που ήταν μέσα στο zip στο πεδίο PDA.

* (USB) Βάλε το τηλέφωνο σε download mode με τα 3 κουμπιά (vol. down + home + power), και σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή με το καλώδιο.

* Στο Odin, να ΜΗΝ είναι τικαρισμένο το re-partition.

* Πάτα το start.

* Περίμενε να κάνει reboot το τηλέφωνο. Αυτό ήτανε.

 

Σημείωση: Το μόνο "πρόβλημα" με αυτή τη μέθοδο είναι ότι βγάζει τον ήχο εκκίνησης, γιατί δεν υπάρχει χώρος αλλιώς για το νεό kernel. Όσοι θέλουν πάντως μπορούν να τον προσθέσουν αργότερα, αν κάνουν λίγο χώρο (π.χ. με την Ελληνική έκδοση του Swype που είναι μικρότερη σε μέγεθος από την αρχική).

Υπάρχει ήδη θέμα για το Galaxy S στην Κινητή Τηλεφωνία. Ό,τι απορίες έχετε, ελάτε από εκεί. Εδώ είσαι off-topic! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν που λέτε, άλλος ένας Γαλαξίας υιοθετήθηκε από το Saturn της Συγγρού. Η γλυκύτατη κοπέλα στο ταμείο είχε πάθει πανικό από τα πόσα έχουν πουληθεί και κέρδισε την εκτίμηση μου δηλώνοντας ότι τα προτιμάει σε σχέση με iphone. Εύγε το κορίτσι πολλά φιλιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν που λέτε, άλλος ένας Γαλαξίας υιοθετήθηκε από το Saturn της Συγγρού. Η γλυκύτατη κοπέλα στο ταμείο είχε πάθει πανικό από τα πόσα έχουν πουληθεί και κέρδισε την εκτίμηση μου δηλώνοντας ότι τα προτιμάει σε σχέση με iphone. Εύγε το κορίτσι πολλά φιλιά!

 

Καλοδούλευτο!

 

Σε λευκό είχε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση. Στα Saturn ποια ειναι η τιμη του Galaxy S?

Δευτερη ερωτηση. Με κινητα δεν ασχολουμαι, εχω ενα κινητο 3ετιας που τοτε το ειχα παρει 150 ευρω. Αυτη τη στιγμη βλεποντας την εξελιξη τους και την θεαματικη πτωση των τιμων, το ερωτημα που εχω να θεσω ειναι αν αξιζει να παω με 249ευρω σε ενα Galaxy S η αν αξιζει να περιμενω λιγο παραπανω για να παρω κατι καλυτερο (καποιος μου ειπε για το Nexus S). Το βασικο μου θεμα ειναι οτι επειδη δε πολυασχολουμαι με κινητα δε θα δωσω με την καμια παραπανω απο 250 ευρω για οποιοδηποτε μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδούλευτο!

 

Σε λευκό είχε;

 

να σου πω φίλε δεν πρόσεξα καθόλου sorry

 

Eρωτηση. Στα Saturn ποια ειναι η τιμη του Galaxy S?

 

ίδια τιμή λέμε 249

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λευκό δεν ειδα, χθες τουλαχιστον δεν ειχε

 

Ξέρει κανένας αν έχουν μείνει κομμάτια στην Αργυρούπολη..? (Media Markt)

 

το απογευμα που περασα δεν υπηρχαν , δεν το ειχε παρα στο φυλλάδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση. Στα Saturn ποια ειναι η τιμη του Galaxy S?

Δευτερη ερωτηση. Με κινητα δεν ασχολουμαι, εχω ενα κινητο 3ετιας που τοτε το ειχα παρει 150 ευρω. Αυτη τη στιγμη βλεποντας την εξελιξη τους και την θεαματικη πτωση των τιμων, το ερωτημα που εχω να θεσω ειναι αν αξιζει να παω με 249ευρω σε ενα Galaxy S η αν αξιζει να περιμενω λιγο παραπανω για να παρω κατι καλυτερο (καποιος μου ειπε για το Nexus S). Το βασικο μου θεμα ειναι οτι επειδη δε πολυασχολουμαι με κινητα δε θα δωσω με την καμια παραπανω απο 250 ευρω για οποιοδηποτε μοντελο.

 

Το μόνο που έχει το Nexus S είναι το φλας στην κάμερα.

Τα ακόλουθα είναι αυτά που δεν έχει το Nexus S αλλά έχει το Galaxy S:

01. Super AMOLED οθόνη

02. Gorilla Glass άθραυστο και αγρατζούνιστο τζάμι

03. FM radio

04. TV-out

05. 720p video recording

06. Υποδοχή μSDHC για επέκταση μνήμης

07. 0.24 W/kg SAR

08. Ελληνικό Swype

09. Bluetooth v3.0

10. Μεγαλύτερη αυτονομία

 

Source

 

Όπως βλέπεις δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το Nexus S.

Θα είσαι από τους τυχερούς αν προλάβεις και το πάρεις στα 249€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και παλι για τις πληροφοριες.

 

Ελπιζω να μπορεσει το ατομο που θα αγγαρεψω να μου το βρει την επομενη εβδομαδα, καθως εγω δεν ειμαι στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην κολλάτε στο χρώμα, με πίσω καπάκι από το ebay το κινητό γίνεται ό,τι χρώμα γουστάρει η ψυχή σας. Μέχρι στογμής (εκτός από το μαμίσιο μαύρο) έχω μπλε frozen, κίτρινο και κόκκινο που το περιμένω. Τέλεια εφαρμογή, με 3-4 ευρώ το καθένα. Υπάρχει πραγματικά μεγάλη ποικιλία. Και άσπρο φυσικά :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχει το Nexus S είναι το φλας στην κάμερα.

 

Και επίσης το NFC, το οποίο όμως λίγη σημασία έχει τόσο νωρίς, ειδικά στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχει το Nexus S είναι το φλας στην κάμερα.

Τα ακόλουθα είναι αυτά που δεν έχει το Nexus S αλλά έχει το Galaxy S:

01. Super AMOLED οθόνη

02. Gorilla Glass άθραυστο και αγρατζούνιστο τζάμι

03. FM radio

04. TV-out

05. 720p video recording

06. Υποδοχή μSDHC για επέκταση μνήμης

07. 0.24 W/kg SAR

08. Ελληνικό Swype

09. Bluetooth v3.0

10. Μεγαλύτερη αυτονομία

 

Source

 

Όπως βλέπεις δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το Nexus S.

Θα είσαι από τους τυχερούς αν προλάβεις και το πάρεις στα 249€.

1 εχει

3 εχει

4 εχει

5 εχει

6 επεκτείνεται η μνημη σε καταστηματα

9 εχει 2.1 (τι διαφορες υπαρχουν; καμια! )

10 μπα! το nexus s καλυτερη εχει!

 

 

 

 

απλα για να μην λεμε ψεματα στο κοσμο!

 

το Galaxy s ομως παιρνει πρωτο οποιαδηποτε αναβαθμιση; ΟΧΙ

το Galaxy s ομως lagαρει πολυ (σε σχεση με το ns); ΝΑΙ

κτλ

κτλ

 

και το nexus s εχει curved οθονη με contour display κατι οπου το sgs δεν θα δει ουτε στα ονειρα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...