Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, koularasss είπε

παιδια το eneba ειναι εμπιστο; σκεφτομαι για αγορα rome 2 total war emperor edition και η διαφορα απο το steam ειναι τεραστια.

ναι χώσου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

45 λεπτά πριν, koularasss είπε

παιδια το eneba ειναι εμπιστο; σκεφτομαι για αγορα rome 2 total war emperor edition και η διαφορα απο το steam ειναι τεραστια.

δεν ειχα προσωπικά ποτέ κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αγορασα μολις και ολα καλα. μονο που αφου εβαλα το κλειδακι στο steam ελεγε οτι ξεκλειδωσα την spartan edition αλλα μετα στο library μου λεει emperor's edition (αυτη που επελεξα απο το eneba δηλαδη), λιγο περιεργο αλλα αφου μου λεει οτι εχω την emperor's στο library ολα καλα i guess

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Gamivo-Eneba-Instant Gaming κτλ?

Εψαχνα τιμες μηπως αγορασω το Mortal Kombat 11 και εβρισκα καποια τετοια site με πολυ καλες προσφορες. ΠΧ απο 50 που χει στο steam το βρισκεις 14-16 σε αυτα. Αλλα τι ακριβως ειναι. Ειναι αξιοπιστα, εχουν δικη τους πλατφορμα η καπως στα ξεκλειδωνουν και τα χεις στο steam

Αν αποφασισω και το αγορασω απο καποιο απο αυτα τα μαγαζια, που θα μου εμφανιστει για να παιξει.

Ειμαι ασχετος, ps4 παιζω, απλα επειδη εκει εχει ακομα 24-25 ευρω, λεω να το παρω 15 στο PC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, therock είπε

Gamivo-Eneba-Instant Gaming κτλ?

Εψαχνα τιμες μηπως αγορασω το Mortal Kombat 11 και εβρισκα καποια τετοια site με πολυ καλες προσφορες. ΠΧ απο 50 που χει στο steam το βρισκεις 14-16 σε αυτα. Αλλα τι ακριβως ειναι. Ειναι αξιοπιστα, εχουν δικη τους πλατφορμα η καπως στα ξεκλειδωνουν και τα χεις στο steam

Αν αποφασισω και το αγορασω απο καποιο απο αυτα τα μαγαζια, που θα μου εμφανιστει για να παιξει.

Ειμαι ασχετος, ps4 παιζω, απλα επειδη εκει εχει ακομα 24-25 ευρω, λεω να το παρω 15 στο PC

Σου στέλνουν μια φώτο με το κλειδί, πας το βάζεις στο steam και μπαίνει το παιχνίδι στο library σου. Όπως όταν ενεργοποιείς physical κάρτες ps plus ένα πράγμα, μιας που έχεις και ps.

Αν είναι να το πάρεις από κάποιο τέτοιο site, πιο φτηνό από όλα είναι το instant gaming αυτή τη στιγμή. 

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2020 στις 11:02 ΜΜ, therock είπε

Gamivo-Eneba-Instant Gaming κτλ?

Εψαχνα τιμες μηπως αγορασω το Mortal Kombat 11 και εβρισκα καποια τετοια site με πολυ καλες προσφορες. ΠΧ απο 50 που χει στο steam το βρισκεις 14-16 σε αυτα. Αλλα τι ακριβως ειναι. Ειναι αξιοπιστα, εχουν δικη τους πλατφορμα η καπως στα ξεκλειδωνουν και τα χεις στο steam

Αν αποφασισω και το αγορασω απο καποιο απο αυτα τα μαγαζια, που θα μου εμφανιστει για να παιξει.

Ειμαι ασχετος, ps4 παιζω, απλα επειδη εκει εχει ακομα 24-25 ευρω, λεω να το παρω 15 στο PC

 

Στις 15/6/2020 στις 2:52 ΜΜ, NoiSy MaN είπε

Αν είναι να το πάρεις από κάποιο τέτοιο site, πιο φτηνό από όλα είναι το instant gaming αυτή τη στιγμή. 

Τα άλλα δύο δεν τα ξέρω, αλλά το instant gaming είναι απόλυτα αξιόπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2020 στις 11:02 ΜΜ, therock είπε

Ειμαι ασχετος, ps4 παιζω, απλα επειδη εκει εχει ακομα 24-25 ευρω, λεω να το παρω 15 στο PC

Δεν αξίζει η στάνταρ έκδοση του παιχνιδιού. Λειψή χωρίς τα DLC χωρίς έξτρα χαρακτήρες κλπ. Περιμένω λίγο ακόμη για να πάρω την complete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάτι δεν πάει καλά εδώ ή κάτι δεν λέει σωστά ο φίλος μας

είμαι πελάτης και του Kinguin και του Humble Store ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με αγορές (πωλήσεις δεν έχω κάνει καθώς δεν με αφορά)

αλλά σίγουρα θέλω να πιστεύω ότι στην ιστοσελίδα του το Kinguin αναφέρει τους όρους και κανόνες που διέπουν την αγοραπωλησία

θα συμφωνήσω με τον φίλο παραπάνω

νομικά για 24 ευρώ σε μια εταιρεία με έδρα το Hong Kong ή όπου αλλού στο εξωτερικό

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνε εξώδικο και πες μας τι έγινε. Να ζητήσεις εκτός από τα 24 ( που με τόκους θα πάνε 27) επιπρόσθετα και ψυχική οδύνη και ζημιωση επαγγέλματος. Θα πάρεις κανένα 50 σύνολο μαζί με φόρους. Ένα μεροκάματο.

Επεξ/σία από zx1234r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, marios02 είπε

Δεν είπα ότι αγόρασα, είπα ότι πούλησα. Αν ψάξεις στο internet sellers do not receive money kinguin θα δεις ότι έχουν φάει αγωγές από πολύ κόσμο.

έκανα αναζήτηση στο GOOGLE με τους όρους που λες "internet sellers do not receive money kinguin" (τέσσερις σελίδες με αποτελέσματα βγάζει) και μάντεψε δεν μου βγάζει τίποτα απολύτως δηλαδή δεν βγάζει κανένα θέμα που να δείχνει ότι τους έχουν κάνει αγωγές πάρα πολύς κόσμος

αντιθέτως μου βγάζει τους όρους χρήσης και κανόνες αγοραπωλησίας στο Kinguin.

το ξέρω φίλε μου ότι πούλησες

το αναφέρεις ότι αγόρασες από άλλο διαδικτυακό κατάστημα (που προφανώς δεν διάβασες επίσης τους όρους χρήσης και κανόνες λειτουργίας) και πούλησες σε αυτό το διαδικτυακό κατάστημα που επίσης προφανώς δεν διάβασες τους όρους χρήσης και κανόνες λειτουργίας)

το λέω γιατί είναι παγκοσμίως γνωστά και δημοφιλές διαδικτυακά καταστήματα και δεν έχουν κανένα όφελος να κλέψουν τα δικά σου 24 ευρώ ή άλλων

θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους βρες δικηγόρο (εννοείται ότι αυτόν πρέπει να τον πληρώσεις για να σε εκπροσωπήσει)

αυτός ο δικηγόρος συντάξει ένα εξώδικο προς τα διαδικτυακά καταστήματα

το οποίο θα ζητάει τα χρήματα σου και αποζημίωση για ηθική βλάβη / ψυχική οδύνη

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...