Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρηστης Internet Explorer απο την ημερα που σταματησε την κυκλοφορια του ο Netscape Navigator ....Αυτη την στιγμη μου ερχεται με τον 11 να ανοιξω το παραθυρο και να πεταξω το pc απο το μπαλκονι . Δεν φτανει που δεν δουλευει και ΣΕΡΝΕΤΑΙ εχει μαμηθει ολο το συστημα απο τα κολληματα του και τα not responding δεν με αφηνει να κατεβασω και απο το store τον chrome αφου λεει επισκεψη στην σελιδα και μου ανοιγει ΙΕ ..... ΕΛΕΟΣ τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ 

Υ.Γ Τωρα το ειδα....

 

Το My Computer απο τα Windows 95 λεγοταν Ο Υπολογιστης μου

 

Τωρα το λενε : ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ

 

ΠΛΑΚΑ μας κανουν ?!?!?!?!? Το Systran εκανε την μεταφραση ; 

 

Ποιο antivirus εχεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπαίνεις στο Μodern Ui, πας στη charm bar (δεξιά στην οθόνη σου η μπάρα που εμφανίζεται..), settings και 2η επιλογή λέει Personilise

Σε ευχαριστώ παρα πολύ και κάτι ακόμα αν γνωρίζετε στα 8 είχε στο metro ui την εφαρμογή συνομιλία που εμφάνιζε την συνομιλία από το facebook με βόλευε γιατί έχω και wp8 τώρα δεν το βρίσκω το έβγαλαν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ παρα πολύ και κάτι ακόμα αν γνωρίζετε στα 8 είχε στο metro ui την εφαρμογή συνομιλία που εμφάνιζε την συνομιλία από το facebook με βόλευε γιατί έχω και wp8 τώρα δεν το βρίσκω το έβγαλαν???

Νομιζω έφυγε το massage app και αν δεν κανω λαθος θα πρεπει να το ξανα κατεβασεις απο το store!

Αλλα επειδή το συγκεκριμενο app δεν ειναι μονο του(ειναι πακετακι με 3αλλα apps) πρεπει να απεγκαταστησεις ολα τα apps που ειναι πακετακι μαζι του!

Κοιτα στο store ποια ειναι τα apps του πακετου και καντα uninstall!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο έκανα την αναβάθμιση σε 8.1 και έχω το ακόλουθο εκνευριστικό πρόβλημα. Έχουν κλειδώσει τα εικονίδια των Windows. Απλά δε μπορώ να τα μετακινήσω.

Όσο κι αν googlαρα, δε βρήκα κάποια λύση, και όσοι αντιμετώπισαν κάτι αντίστοιχο ήταν στην beta έκδοση που απλά ήλπιζαν να λυθεί στη final. Εγώ beta δεν είχα βάλει και σήμερα έκανα απευθείας εγκατάσταση τη τελική.

Κανένας που να ξέρει τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπενθυμιζω πως τα μελη οφειλουν

  • Να μην αναζητούν και να μη δημοσιεύουν συνδέσμους ή πληροφορίες για την απόκτηση, με οποιονδήποτε τρόπο, παράνομων αντιγράφων υλικού που προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Τα σχετικα posts θα διαγραφονται χωρις προειδοποιηση και θα υπαρχουν επιπτωσεις και για τους δημιουργους τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο έκανα την αναβάθμιση σε 8.1 και έχω το ακόλουθο εκνευριστικό πρόβλημα. Έχουν κλειδώσει τα εικονίδια των Windows. Απλά δε μπορώ να τα μετακινήσω.

Όσο κι αν googlαρα, δε βρήκα κάποια λύση, και όσοι αντιμετώπισαν κάτι αντίστοιχο ήταν στην beta έκδοση που απλά ήλπιζαν να λυθεί στη final. Εγώ beta δεν είχα βάλει και σήμερα έκανα απευθείας εγκατάσταση τη τελική.

Κανένας που να ξέρει τι φταίει;

Πατησες δεξι κλικ,για να ξεκλειδωσεις τη παραμετροποιση του start menu?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατησες δεξι κλικ,για να ξεκλριδωσεις τη παραμετροποιση του start menu?

 

Αν μπορούσες να μου κάνεις λιανά τι ακριβώς εννοείς, πολύ θα σ' ευχαριστούσα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσες να μου κάνεις λιανά τι ακριβώς εννοείς, πολύ θα σ' ευχαριστούσα :-)

Αν πατησεις δεξι κλικ σε καποιο live title τοτε ξεκλειδωνει το start menu για να μπορεσεις να μεταφερεις 1 ή περισσοτερα live titles εκει που θες!

Ξεκλειδωνεις με το δεξι κλικ και διαλεγεις ποια θες να επιλεξεις για μετακινηση με το αριστερο κλικ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εγώ δε ξεκαθάρισα σε τι αναφέρομαι. Δεν έχω πρόβλημα με τα tiles της start screen αλλά με τα εικονίδια του desktop.

Τοτε εχει προβλημα!:P

Αν δημιουργησεις short cut αυτα δεν μετακινουνται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε εχει προβλημα! :P

Αν δημιουργησεις short cut αυτα δεν μετακινουνται?

Όχι, files, folders, shortcuts, δε μετακινείται τίποτα. Με το που πάω να σύρω το οποιοδήποτε αρχείο, ο κέρσορας αλλάζει σε εκείνο το απαγορευτικό και δε μπορώ να κάνω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, files, folders, shortcuts, δε μετακινείται τίποτα. Με το που πάω να σύρω το οποιοδήποτε αρχείο, ο κέρσορας αλλάζει σε εκείνο το απαγορευτικό και δε μπορώ να κάνω τίποτα.

Καταλαβα!

Πολυ περίεργο ομως!Να υποθεσω δεν αλλαζει κατι με καποιο restart!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα μια χαρα τα μετακινει και τα shortcuts και τους φακελους.παντως παρατηρησα οτι με τα 8.1 το pc ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο και ξεκιναει και λιγο πιο γρηγορα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...