Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοντευει να με τρελανει απο χθες..

Πειτε μου λιγο ρε παιδια πως βαζω να μπαινει στα windows ΧΩΡΙΣ κωδικο?

Πριν την αναβαθμιση μια χαρα, τωρα το βγαζει καθε φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια μικρη βοηθεια παρακαλω

εχω κανει log in στον λογαριασμο της microsoft  και καθε φορα στην εκκινηση ζηταει κωδικο για να συνεχισει

πως μπορω να βγω απο το λογαριασμο ?

θελω οταν ανοιγω το λαπτοπ να φορτωνει τα παντα χωρις να ζηταει κωδικο για να συνεχισει δεν θελω να ειμαι απο πανω περιμενοντας ποτε θα μου ζητησει τον κωδικο για να κανει sign in

γινεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τα 8.1 εχουν κατσει στραβα στο pc μου .... τωρα βλεπω οτι 5-6 εφαρμογες που μολις κατεβασα απο το store δεν λειτουργουν... πατας να ανοιξουν και σε πετανε παλι στο metro ui μετα απο λιγο.... παω για φορματ *)^!&(*#!&@!@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μικρη βοηθεια παρακαλω

εχω κανει log in στον λογαριασμο της microsoft  και καθε φορα στην εκκινηση ζηταει κωδικο για να συνεχισει

πως μπορω να βγω απο το λογαριασμο ?

θελω οταν ανοιγω το λαπτοπ να φορτωνει τα παντα χωρις να ζηταει κωδικο για να συνεχισει δεν θελω να ειμαι απο πανω περιμενοντας ποτε θα μου ζητησει τον κωδικο για να κανει sign in

γινεται ?

ριξε μια ματια εδω!!

 

http://software-tips.wonderhowto.com/how-to/bypass-password-login-screen-windows-8-0140462/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα παιδια οταν μου το εφεραν το Pc απο το visionstudio δεν δημιουργησαν οπως ηταν φυσικο microsoft account στα windows και απο οτι βλεπω τωρα εχω Username οwner με local account .Αν κανω την αναβαθμιση θα μου ζητηθει να φτιαξω λογαριασμο ? Εχω εναν βεβαια microsoft λογαριασμο αλλα ειναι για τον αλλο υπολογιστη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα παιδια οταν μου το εφεραν το Pc απο το visionstudio δεν δημιουργησαν οπως ηταν φυσικο microsoft account στα windows και απο οτι βλεπω τωρα εχω Username οwner με local account .Αν κανω την αναβαθμιση θα μου ζητηθει να φτιαξω λογαριασμο ? Εχω εναν βεβαια microsoft λογαριασμο αλλα ειναι για τον αλλο υπολογιστη .

 

Θα σου ζητήσει αλλά μπορείς να το παρακάμψεις και να συνεχίσεις με το local. Στην οθόνη που θα σου ζητήσει να βάλεις τα στοιχεία του Microsoft account, κάτω-κάτω έχει μια επιλογή για δημιουργία νέου Microsoft account. Κλικάρεις εκεί και στην επόμενη οθόνη που σου ζητάει να βάλεις τα στοιχεία για τη δημιουργία του νέου, πάλι στο κάτω μέρος σου έχει μια επιλογή που λέει συνέχιση με το local account ή κάπως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πρόβλημα με driver ενός εξωτερικού σκληρού και δεν τον αναγνωρίζει ή οταν το κάνει ανοιγοκλείνει. Επειδή έχω dual boot στα w7 παίζει κανονικά όπως και έπαιζε και πρίν στα 8. Άραγε γίνεται να επιστρέψω πίσω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκκίνηση του υπολογιστή μου έγινε πιο αργή μετά την εγκατάσταση των 8.1 και το έχω παρατηρήσει και σε άλλους υπολογιστές αυτό το πράγμα. Οι δικοί σας ανοίγουν το ίδιο γρήγορα με πριν; :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με τα 8.1 εκτός απ' τα συνεχή crash του IE σε σελίδα με flash περιεχόμενο. Επίσης γνωρίζει κάποιος πότε θα βγει το media feature pack για τις εκδόσεις N;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα εβαλα και εγω ..Ενταξει ουτε κρυο ουτε ζεστη ,εχει και το κουμπι κατω αριστερα τελος παντων ...Αν σας πω οτι ειχα συνηθισει τα αρχικα θα με πειτε και περιεργο .

Mου εκανε εντυπωση οτι εκει που πηγε να με βαλει να χρησιμοποιησω ή να δημιουργησω microsoft account ενω εβαζα Greece ειχε τις επιλογες μονο για outlook και hotmail.com.uk και οχι για hotmail.gr οπως ειχα την επιλογη οταν εγκατεστησα τα 8 στο σπιτι μου .Ξερει κανεις γιατι ? Βεβαια το παρεκαμψα οπως ειπε ο Αλεξανδρος πατωντας use my existing account .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...