Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ξανα προσπαθησα και σημερα να το περασω αλλα τιποτα...

απενεργοποιησα και το antivirus και παλι τζιφος.

δεν ξερω τι να κανω...

Δυστυχώς υπάρχει ακόμα κόσμος που έχει πρόβλημα(τα) στο να κάνει update τα windows 8 σε windows 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και μεσα σε αυτούς και εγω!!! στο store πάντως δεν μου βγαζει τιποτα.

σκέφτηκα να παρω την microsoft τηλ μήπως με βοηθησουν.

 

Στο windows update βρε! Σε explorer γράψε "Control Panel\System and Security\Windows Update" (χωρις εισαγωγικά).

 

Η αλλιώς Win+C --> Settings --> Pc Settings (κάτω κάτω) --> Update & Recovery --> Windows Update

Η win+Pause --> Windows Update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα παιδια εχουν αναφερει οτι τους ηρθε το update μεσω store αλλα δεν ειχα παρατηρησει οτι μιλουσαν 8->8.1

εγω ειμαι ηδη σε 8.1.

οποτε ριχτε μπινελικια αφοβα!!! :-D

ναι εκει πηγαινω (οκ αυτο το ξερω!) και μου βγαζει το κλασικο 1 σημαντικη ενημερωση (ΚΒ2919355).

την κατεβαζει ξεκινα η εγκατασταση και μετα πεταει σφαλμα, οπως αναφερα και πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι υπερβολη!

sfc /scannow ναι εκανα και ολα κομπλε, αλλα το ΚΒ2919355 παλι πεταει σφαλμα.

Έχεις κάνει όλα τα βήματα που αναφέρουν στα fixes? 

 

δες και εδώ: Link.png Site: fix for KB2919355

 

πάντως διαβάζοντας και σε ξένα φόρουμ, πολλοί συνεχίζουν να έχουν πρόβλημα με το update 1... οπότε...υπομονή κοπέλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα κανω και αυτα το απογευμα και  θα δω, παντως το βελτιωμενο update με το clearcompressionflag μου ηρθε κανονικα και παλι εσκασε.

ιδωμεν, θα ποσταρω τα αποτελεσματα, ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.Εδω και ωρα προσπαθω να κανω αντιγραφη ενα αρχειο στα program files και μου λεει  οτι χρειαζομαι αδεια απο διαχειριστη ενω ειμαι ηδη διαχειριστης.Κοιταξα στα δικαιωματα στην καρτελα ασφαλειας και τα εχω τσεκαρει ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα κανω και αυτα το απογευμα και  θα δω, παντως το βελτιωμενο update με το clearcompressionflag μου ηρθε κανονικα και παλι εσκασε.

ιδωμεν, θα ποσταρω τα αποτελεσματα, ευχαριστω!

τα εκανα ολα, εκανε δυο τρεις ωρες να τα κανει, κατεβασα malware κτλ -αν και κουτα το laptop- ολα κομπλε καιιιι ξανα σφαλμα...

τα εχω παρει μιλαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζει σφαλμα ο ελεγχος sfc/scannow

 

 

2zyak3p.jpg

 

Δώσε αυτή την εντολή στο cmd ως admin

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Μετά ξανα κάνε sfc /scannow. Δοκίμασε 3-4 φορές ακόμα το sfc άμα σου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Άμα και πάλι δεν γίνεται τότε αναγκαστικά πρέπει να κάνεις επανεγκατάσταση τα Windows γιατί τα αρχεία του συστήματος είναι σε μεγάλο βαθμό corrupted και δεν γίνεται να διορθωθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δώσε αυτή την εντολή στο cmd ως admin

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Μετά ξανα κάνε sfc /scannow. Δοκίμασε 3-4 φορές ακόμα το sfc άμα σου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Άμα και πάλι δεν γίνεται τότε αναγκαστικά πρέπει να κάνεις επανεγκατάσταση τα Windows γιατί τα αρχεία του συστήματος είναι σε μεγάλο βαθμό corrupted και δεν γίνεται να διορθωθούν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, με την εντολή αυτή που μου πες τελικά έφτιαξε 

 

161hmr9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επανερχομαι με το προβλημα λυμενο τελικα. για οσους το ψαχνουν ακομα, μιλησα και με microsoft.

εκανα ολα τα βηματα του

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-windows_install/kb2919355-windows-81-update-fails-800f0092-and/4d4d23a3-695a-4bd4-b340-d2ce9c75919d

απενεργοποιησα το panda, κατεβασα χειροκινητα το update, ετρεξα τα fix της microsoft.

μου εβγαζε και μετα απο ολα αυτα και ενδιαμεσα σε αυτα οποτε επιχειρουσα να το περασω τα κλασικα σφαλματα 80070005 κτλ.

τελικα: απενεργοποιησα την καρτα γραφικων (8750m) restart χειροκινητη εγκατασταση του 19355 και ολα ενταξει.

το laptop μου ειναι το lenovo g510 με την καρτα γραφικων που ειπα απο πανω.

ελπιζω να βοηθηθει και κανενας αλλος, και ευχαριστω τα παιδια που με βοηθησαν! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...