Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος βγαλανε τοσα update και ακομη να διορθώσουν το bug των update 1 που αν σύρεις μια εικόνα στην κατω δεξιά γωνιά σταματάνε να δουλεύουν οι charms bar και οι hot corners......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Psycho_Warhead, on 14 May 2014 - 5:09 PM, said:Psycho_Warhead, on 14 May 2014 - 5:09 PM, said:Psycho_Warhead, on 14 May 2014 - 5:09 PM, said:

Αδιάφορο τελείως το συγκεκριμένο Halo..Αλλιώς θα έπρεπε να λέγεται, χαλάει το όνομα..

Εγω για το συμβολο των universal apps και την αναφορα οτι μπορεις να κατεβασει και στα wp με την ιδια αδεια χρηση,το ποσταρα και οχι για το παιχνιδι!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος βγαλανε τοσα update και ακομη να διορθώσουν το bug των update 1 που αν σύρεις μια εικόνα στην κατω δεξιά γωνιά σταματάνε να δουλεύουν οι charms bar και οι hot corners......

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Κάθε φορά που βγαίνει κάποια ενημέρωση την εγκαθιστώ μήπως διορθωθεί, αλλά τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Κάθε φορά που βγαίνει κάποια ενημέρωση την εγκαθιστώ μήπως διορθωθεί, αλλά τίποτα..

Μην ανχωνεσε... το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών το έχουν, και οι περισσότεροι δεν το ξέρουν πιθανόν...... Οσο και να γοσταρω την microsoft σε αυτο με εχει στραβώσει λιγο..... Εχουν ανοιχτεί στο http://answers.microsoft.com/δεκαδες θεματα και αυτοι τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανχωνεσε... το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών το έχουν, και οι περισσότεροι δεν το ξέρουν πιθανόν...... Οσο και να γοσταρω την microsoft σε αυτο με εχει στραβώσει λιγο..... Εχουν ανοιχτεί στο http://answers.microsoft.com/δεκαδες θεματα και αυτοι τπτ...

 

Το bug ισχύει, δεν το είχα πάρει χαμπάρι, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σέρνετε εικόνες εκεί κάτω δεξιά. :wacko:

 

Πάντως για να ξεκολλήσει θέλει reset στο explorer.exe δηλ.

ctrl+shift+δεξί click στο ρολόι ---> exit explorer --> ctrl+Shift+esc ---> File --> Run new task --> explorer  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bug ισχύει, δεν το είχα πάρει χαμπάρι, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σέρνετε εικόνες εκεί κάτω δεξιά. :wacko:

 

Πάντως για να ξεκολλήσει θέλει reset στο explorer.exe δηλ.

ctrl+shift+δεξί click στο ρολόι ---> exit explorer --> ctrl+Shift+esc ---> File --> Run new task --> explorer  :-D

η πολύ απλά μια συντόμευση στην taskbar η το start menu (όπου βολεύει τον καθένα ) η οποία κάνει restart τον explorer  :-D  B)  αλλα προφανώς και αυτό δεν είναι η λύση.... θα πρέπει η microsoft να το διορθώσει άμεσα.

 

Όποιος θέλει την συντόμευση είναι εδώ:

http://gdurl.com/nFuL/download

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαζό bug, προφανώς δεν χειρίζονται σωστά το drop event.

Α ναι, μπορείς να κάνεις και shortcut κανονικό όχι batch file ;)

taskkill.exe /f /im explorer.exe && START explorer.exe

/lazy dev mode

Μα πραγματικά γιατί κάποιος να σέρνει εικόνες κάτω δεξιά; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά εδώ και καιρό ψαχνω λύση στο πρόβλημα αλλά τίποτα και έλεγα μηπως ήξερε κάποιος να βοηθήσει...κάποιες φορές (όχι πάντα) όταν ανοίγω το pc (fast start up) μου κάνει επανεκκίνηση...στο event log μου βγάζει critical error kernel-Power ID:41 και αναφέρει γενικά απο κάτω ότι δεν έκλεισε σωστά ο υπολογιστής...έχει ιδέα κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...