Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E  για αυτο δεν βλεπεις διαφορα . Αν διαβασεις σε καποια forum στην Microsoft το αναφερουν οτι για οσους εχουν SSD το hiberfil.sys επιδρα μηδαμινα οποτε καλο θα ηταν να απενεργοποιηθει ,οπως και να διαμορφωθει το pagefile.sys .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω δοκιμάσει σε HDD, σε SSD όμως δεν έχει καμία διαφορά αλλά και να είχε είναι τόσο γρήγορος που απλά δεν θα το παρατηρούσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι ρε συ με SSD τι διαφορα θα δεις .

10sec εννοεις απο την στιγμη που πατας το κουμπι on ή απο την στιγμη που ακους τον χαρακτηριστικο ηχο στην μητρικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ταχύτητές του τις ξέρω ναι, χοντρικά όμως είναι πολλές φορές πιο γρήγορος από τον Velociraptor ο οποίος είναι πιο γρήγορος από τον Seagate σου.

 

Έχεις τέτοιο σύστημα και δεν έχεις βάλει SSD ακόμα επάνω ;

Για μένα είναι το μεγαλύτερο upgrade.

 

http://reviews.cnet.com/hard-drives/samsung-840-pro-64gb/4505-3186_7-35457831-2.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω man ...530 Μb/sec διαβαζεις απο οτι βλεπω ,ε πως να μην εχεις 10 sec μετα. Εγω σκεψου μεχρι να ακουσω τον ηχο στην μητρικη μεχρι που βγαινει το logo της Αsus περιμενω 15sec απο την στιγμη που παταω το κουμπι  και μετα αλλα 15 και ειμαι desktop.Με τα προηγουμενα windows(vista κυριως ) 15 sec περιμενα μονο  στο logo των windows . :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκ των πραγματων θα το πω αν σκεφτεις οτι εχω αλλαξει ολα τα υπολοιπα και  τον εχω κλοκαρει κιολας τον επεξεργαστη ...:)

Aπλα σκεφτομουν να παρω οταν αγορασω καινουργιο συστημα εξαρχης μια και καλη ,ετσι και αλλιως για μενα δεν εχει τοση σημασια οσο πχ μια gpu οπου επενδυω και τα χρηματα μιας αναβαθμισης .Παντως εχεις δικιο αξιζει ...Παντα υποτιμουσα τον σκληρο σε σχεση με ολα τα υπολοιπα components κακως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 8 απο οτι καταλαβαινω δεν εχω activation period 30 μερες οπως ειχαν τα 7, απλως οσο δεν τα ενεργοποιεις δεν μπορεις να κανεις τα microsoft updates σωστα? Η παιζει και κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vaggospat13

Το WinAIO16in1 που κυκλοφορει ειναι ενα απειραχτο wim με ενσωματωμενες ολες τις εκδοσεις απο το MSDN δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα και μπορεις να το χρησιμοποιησεις με 2 τροπους, με boot απο cd και Install οποια εκδοση θες, η με το εργαλειο της Microsoft imagex (αν δεν εισαι λιγο advanced πες οτι δε το ειπα).

Δεν θα γινει εγκατασταση αν βαλεις το δισκακι και τρεξεις το setup.exe σε υπολογιστη που τρεχει windows καθοσον το wim ειναι παραποιημενο να εχει ολες τις εκδοσεις οποτε ο απλος setup wizzard/agent (setup.exe) δεν μπορει να διαβασει το wim σωστα, ενω ο boot-time installer που ενεργει σαν imagex κανει αψογα τη δουλεια του αφου κανει populate ολα τα Install images του wim.

Επισης σαν default προεπιλεγμενη γλωσσα εγκαταστασης ειναι η αγγλικη και δη UK (αυτο αλλαζει ευκολα, απλα επελεξε αλλη), αυτο ειχε γινει για να επωφεληθουμε απο το "κενο ασφαλειας" της μιλρομαλακης και να ενεργοποιησουμε τα windows media center και να εχουμε τζαμπα λειτουργικο, πλεον αυτο δε γινεται, προ δεκαημερου εκλεισε αυτη η τρυπα κ οποιος προλαβε προλαβε....

 

Αυταααα!

Καλες γιορτες!

Sent from my WindowsPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εχτές εγκατέστησα τα windows 8 στον υπολογιστιή μου(λάπτοπ). Έχω 2 απορίες(μέχρι στιγμής). 1ον στα Windows 7 είχα εγκατεστημένο το Microsoft security essentials, τα 8 μου είπαν να το απεγκαταστήσω. Για ποιο λόγο; 2ον. Στα windows 7 είχα έναν απλό χρήστη και έαν Admin. Τώρα βλέπω πως κάθε φορά που κάνω κάτι εγκατάσταση μου ζητάει τον κωδικό που έχω στον λογιαριασμό μου στη Microsoft. Άρα στην ουσία δεν χρειάζεται ο Admin; Μπορώ να τον διαγράψω; Εάν ναι πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...