Προς το περιεχόμενο

Μπιλιάρδο


Skia11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Johnbond, σε τι επίπεδο έχεις φτάσει; Τι break έχεις κάνει; Παίζεις ακόμα;

 

 

 

Δυστυχώς δεν παίζω πια.

Είναι πολύ απαιτητικό άθλημα,και αν δεν κάνεις προπόνηση τακτικά δε μπορείς να το απολαύσεις ούτε για διασκέδαση.

Και δε θα το συνιστούσα κιόλας σα hobby.Το 80%-90% του χρόνου σε ρίχνει ψυχολογικά..Γι'αυτό και οι επαγγελματίες είναι όλοι τρελαμένοι.  :-D

σε προπόνηση με ανοιχτές μπάλες είχα κάνει πολλά centuries αλλά σε αγώνα νομίζω είχα 72 break.

 

Στην Ελλάδα είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο.

Υπάρχει ένας παίχτης που είναι λίγο καλύτερος και από κει και πέρα το χάος.

https://www.youtube.com/user/snookergr

 

Αν μάθεις τα βασικά ,μετά το πιο σημαντικό είναι το πλασάρισμα και πως να ανοίγεις το πακέτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν παίζω πια.

Είναι πολύ απαιτητικό άθλημα,και αν δεν κάνεις προπόνηση τακτικά δε μπορείς να το απολαύσεις ούτε για διασκέδαση.

Και δε θα το συνιστούσα κιόλας σα hobby.Το 80%-90% του χρόνου σε ρίχνει ψυχολογικά..Γι'αυτό και οι επαγγελματίες είναι όλοι τρελαμένοι.  :-D

σε προπόνηση με ανοιχτές μπάλες είχα κάνει πολλά centuries αλλά σε αγώνα νομίζω είχα 72 break.

 

Στην Ελλάδα είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο.

Υπάρχει ένας παίχτης που είναι λίγο καλύτερος και από κει και πέρα το χάος.

https://www.youtube.com/user/snookergr

 

Αν μάθεις τα βασικά ,μετά το πιο σημαντικό είναι το πλασάρισμα και πως να ανοίγεις το πακέτο..

Άρα είχες φτάσει σε αρκετά καλό επίπεδο! Ωραίος!

 

Τον έχω δει αυτόν που λες, όντως καλά παίζει. Διοργανώνουν και πρωταθλήματα με αρκετά μεγάλη συμμετοχή απ'όσο έχω δει. Κρίμα που μόνο στην Αθήνα μπορείς να παίξεις όμως...

 

Μεγάλο ντέρμπι γίνεται πάντως στον ημιτελικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ματς και το Williams - Ding! Πιστεύω ή ο Ding θα το πάρει το πρωτάθλημα ή ο Selby.

 

Μέσα έπεσα! :P

Κρίμα για χθες. Πολύ κρίμα.

 

Κλαίνε οι θεοί του σύγχρονου snooker.

 

Ο Selby χθες προς το τέλος έπαιξε κάποιες απίστευτες στεκιές πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Κατσούφρη πάντως συμφωνούμε.

 

Είπε χαρακτηριστικά ότι μέχρι τώρα ο Ding έχει παίξει για να το πάρει, ενώ ο Selby όχι.

Θα μου πεις, πότε έπαιξε ο Selby και να είπε κάποιος ότι παίζει τόσο καλά ώστε να το πάρει, αλλά τέλος πάντων, ας γίνομαι εγώ ο εμπαθής.

 

Το να παίζει μία στεκιά εδώ κι εκεί δε μου λέει απολύτως τίποτα όταν η στατιστική λέει ότι στους περισσότερους τομείς είναι κάτω από τον αντίπαλο και παρόλ' αυτά είναι μπροστά.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι είναι μάλλον ο καλύτερος στο να παίρνει τα scrappy frames, με μικρά breaks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Κατσούφρη πάντως συμφωνούμε.

 

Είπε χαρακτηριστικά ότι μέχρι τώρα ο Ding έχει παίξει για να το πάρει, ενώ ο Selby όχι.

Θα μου πεις, πότε έπαιξε ο Selby και να είπε κάποιος ότι παίζει τόσο καλά ώστε να το πάρει, αλλά τέλος πάντων, ας γίνομαι εγώ ο εμπαθής.

 

Το να παίζει μία στεκιά εδώ κι εκεί δε μου λέει απολύτως τίποτα όταν η στατιστική λέει ότι στους περισσότερους τομείς είναι κάτω από τον αντίπαλο και παρόλ' αυτά είναι μπροστά.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι είναι μάλλον ο καλύτερος στο να παίρνει τα scrappy frames, με μικρά breaks.

Κάποια στιγμή κατά τη διάρκεια του ημιτελικού είπε ο Ronnie για τον Selby ότι αν ήταν θεατής θα ζητούσε τα λεφτά του πίσω αν άκουσα καλά! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, του αρέσει να προκαλεί, αλλά δε μπορώ να πω πως διαφωνώ.

 

Αν δεν αλλάξει τρόπο παιχνιδιού ο Selby, θα λείψει σε ελάχιστους όταν αποσυρθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, του αρέσει να προκαλεί, αλλά δε μπορώ να πω πως διαφωνώ.

 

Αν δεν αλλάξει τρόπο παιχνιδιού ο Selby, θα λείψει σε ελάχιστους όταν αποσυρθεί.

Διαφωνούμε για τον Selby, όπως είπα εμένα μου αρέσει πολύ και τον βλέπω πολύ ευχάριστα! Είναι και ως φυσιογνωμία συμπαθητικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, του αρέσει να προκαλεί, αλλά δε μπορώ να πω πως διαφωνώ.

 

Αν δεν αλλάξει τρόπο παιχνιδιού ο Selby, θα λείψει σε ελάχιστους όταν αποσυρθεί.

 

Ο steve davis πάντως που σχολίαζε για το bbc ήταν άκρως εντυπωσιασμένος από τη μαχητικότητα του selby.  ;)

Μετά το frame με τα snooker έλεγε οτι ο junhui στον ύπνο του θα έχει εφιάλτες από αυτό το frame και πράγματι είδαμε πως επηρέασε τον ding που είχε πάρει φόρα μέχρι εκείνο το σημείο.  :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Ζιο ελα μια απο Καλλιθεα να σε παιξω μπιλιαρδακι  :-D  :-D  :-D

Είμαι μακριά ρε φίλε, δυστυχώς! :)

 

Έχει τραπέζι σνούκερ εκεί ή κλασσικό αμερικάνικο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...