Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού έχεις ανοίξει τη συσκευασία, δεν αλλάζουν και πολλά.

 

Αν την έχεις πάρει από Msystems ίσως μετρήσει ότι δεν την έχεις λειτουργήσει ακόμα, οπότε αν θες σώνει και καλά το τελευταίο revision και στην αλλάξουν με καινούρια και όχι με refurbished, θα είσαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα την άνοιξα, έκανα και το τεστακι και δεν έχει καμένο pixel

http://www.doihaveadeadpixel.com/

 

Πως βλέπω πόσες ώρες έχει λειτουργήσει μέχρι στιγμής?

 

Πάντως δεν τους παίρνει να κάνουν τους μάγκες, άλλο προιόν παρήγγειλα και άλλο μου φέρανε.

Τα καλώδια δεν τα έχω βγάλει από τη ζελατίνα, δεν μπορούν να μου πουν κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό όταν μιλάμε για revision.

 

Επίσης ξαναλέω, μην «κολλάς» στο revision. Αν το monitor σου δεν έχει προβλήματα, είσαι μια χαρά, ακόμα και refurbished να είναι που λέει ο λόγος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τυχαίνει και πήρα την οθόνη πριν 3 μέρες από e-gate και εμενά rev00 είναι άσχετα αν στο site αυτοί γράφουν ότι έχουν το rev06, η οθόνη είναι αλλού πραγματικά οπότε δεν βρίσκω τον λόγο να μπλέξω με αλλαγές για τα rev που ούτε η ίδια dell δεν θυμάται τι διαφορές έχουν μεταξύ τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τυχαίνει και πήρα την οθόνη πριν 3 μέρες από e-gate και εμενά rev00 είναι άσχετα αν στο site αυτοί γράφουν ότι έχουν το rev06, η οθόνη είναι αλλού πραγματικά οπότε δεν βρίσκω τον λόγο να μπλέξω με αλλαγές για τα rev που ούτε η ίδια dell δεν θυμάται τι διαφορές έχουν μεταξύ τους..

Πίσω από την οθόνη, εκεί που κουμπώνει η βάση γράφει και σε εσένα u2312HMt?

Πάντως αν και το e-gate δίνει το ίδιο μοντέλο δεν θα το τρέξω, αφού από εκεί έλεγα να την πάρω μετά.

(θα την έπαιρνα από την αρχή από το e-gate αλλά έχω κακή εμπειρία και τους αποφεύγω όσο μπορώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

k_dinos συμφωνω με τα παιδια πιο πισω...Τα rev ειναι μικροβελτιωσεις αλλα αν δεν εχεις θεμα με αυτο που εχεις μη ρισκαρεις να ζητησεις αλλο γιατι μπορει να παρεις νεοτερο μεν αλλα μπορει να τυχεις σε καποιο με θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσω από την οθόνη, εκεί που κουμπώνει η βάση γράφει και σε εσένα u2312HMt?

Πάντως αν και το e-gate δίνει το ίδιο μοντέλο δεν θα το τρέξω, αφού από εκεί έλεγα να την πάρω μετά.

(θα την έπαιρνα από την αρχή από το e-gate αλλά έχω κακή εμπειρία και τους αποφεύγω όσο μπορώ)

Το ίδιο γράφει και εμένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχοληθηκα καθολου με τα Revision. Απλα το ειχα απορια πως γινεται να εχω το 00 ενω ηδη υπαρχει το 06. Την εχω ζευγαρωσει με τα ηχεια της Dell αγορασμενα απο το ιδιο καταστημα με περιπου 16€ και ειναι πολυ καλο ολο το σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Mysystems μου είπαν οτι ποτέ δεν είχε βγεί A00, ότι ξεκίνησε από το A01.

Μετά το A06 για να μην μπερδεύεται ο κόσμος βάλανε το A00.

Για το t στο τέλος δεν ήξερε κάτι.

 

Δεν το κουράζω άλλο, μια χαρά φαίνεται η οθόνη και η φωτεινότητα δεν έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω ημουν ψημενος για την lg 234v και μπαινοντας στο μαγαζι να την παραγγειλω, την τελευταια στιγμη αλλαξα γνωμη και παρηγγηλα την dell2312hm.

δεν επεσα σε κοματι με  backlight bleeding και γενικα η οθονη ειναι o.k.

για τον φιλο παραπανω με τα REV. και η δικια μου ειναι Α00 Νοεμβριος 2012, αλλα χωρις το t.

 

επισης ειναι το 4ο απο τα 20 πακετα που παρηγγηλε η Oktabit γα την συγκεκριμενη παρτιδα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά αξίζει να πας σε 22άρα 720p (ο θεός να τα κάνει) (t220 samsung) στην εν λόγω οθόνη?

 

ps1: χάρη επειδή θα δεις το μήνυμα, ναι, θέλω τις καλύτερες συνθήκες για τα bots μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

22αρα 720p δεν είναι, 1680Χ1050 έχει :P

 

είναι μια αναβαθμισούλα, αλλά θα ήταν nice να βρεις αγοραστή για την t220...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...