Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όποια και να πάρεις μπορείς να σου βγει έτσι, είτε Dell είτε LG κτλπ...

 

για να είναι σίγουρο ότι θα το γλυτώσεις κι ότι θα είναι άψογη θα πρέπει να πέσει αρκετό χρήμα...

ποια προτεινει με πολυ χρημα ποια εννοεις ;; δε θελω μεγαλυτερη απο 23 ιντσες αντε 24 βαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον οπως εχω πει και σε γειτονικα φορουμς η Dell ειναι για τα πανηγυρια και το after sale support τους ειναι για καδο με την μια.

 

Μην με ρωτατε και εσεις αν δουλευω για την Hp απλα εκανα το λαθος και αγορασα dell πριν ενα χρονο.

 

Οσο για τον φιλο που ρωτουσε αν πουλανε μεταχειρισμενα για καινουργια απο αυτη την εταιρεια ολα τα περιμενω τους βγηκαν τοσα πολλα ελλατωματικα μονιτορς που σου λεει γιατι να τα πεταξουμε, τα μονταρουμε τα γυαλιζουμε και κανεις δεν θα παρει χαμπαρι.

 

Ενταξει πλακα κανω αλλα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος αυτο μπορει να το κανουν αρκετες εταιρειες π.χ προσφατα πηρα καρτα γραφικων η οποια το μονο προβλημα που ειχε ηταν οταν δουλευε το ο ανεμιστηρας σε καποιες συγκεκριμενες στροφες να παραγει εναν θορυβο και εφυγε rma εσεις πιστευε τετοια καινουργια καρτα χρησιμοποιημενη 5 μερες την πεταξαν ?

 

Αυτη η καρτα θα παει ξανα η σαν καινουργια η σαν refurbished. Τωρα περιμενω την καινουργια και ποιος μου λεει εμενα οτι δεν μου στελνουν μια παρομοια με την δικια μου χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........... απλα εκανα το λαθος και αγορασα dell πριν ενα χρονο.

και για πες μας την ιστορια σου να μαθαινουμε και εμεις οι νεοτεροι τι συμβαινει με το support της dell;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ποια προτεινει με πολυ χρημα ποια εννοεις ;; δε θελω μεγαλυτερη απο 23 ιντσες αντε 24 βαρια.

θα δώσεις δλδ πάνω από 500 euro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

https://www.skroutz.gr/s/314749/Nec-Multisync-EA232WMi.html

 

και

 

https://www.skroutz.gr/s/292390/Nec-PA231W-BK.html

 

αλλά και πάλι δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα είναι άψογες...

 

παρεπτιπτόντως η 2η ειναι αρκετά φτηνή στο 1ο κατάστημα αν προσέξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές είναι οι NEC,αλλά τσιμπημένες συνήθως.

 

Η 2η έρχεται από πλάγιες οδούς να φανταστώ  :P

πολυ τσιμπημενες κοιτα να δεις που η dell ειναι μονοδρομος αν παμε σε samsung χωρις ips ποια προτεινεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

tn panel? καμία...

 

PLS Panel δεν βγάζει φτηνό η Samsung και δεν θυμάμαι να έχει βγάλει κάποιο αξιόλογο VA τον τελευταίο καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα την Dell UltraSharp U2312HM. Δυστιχώς στις δύο δεξιές γωνίες υπήρχε έντονο το φαινόμενο του light bleed.

Ζήτησα αλλαγή της οθόνης, στην αρχή δεν δέχτηκαν με τη δικαιολογία οτι αυτό ειναι ενα φυσιολογικό φαινόμενο στα IPS panels γενικότερα, αλλά και στο συγκεκριμένο μοντέλο. 

Ζήτησα την απάντηση αυτή γραπτώς απο την dell. Λίγο αργότερα δέχτηκα τηλέφωνο για αντικατάσταση του monitor ή επιστροφή χρημάτων.

 

έχω ακόμα μια dell 19' 4:3 απο το 2004, πολύ ευχαριστημένος, δυστυχώς η ποιότητα κατασκευής των καινούργιων δεν έχει καμία σχέση με τις παλιές. 

Τελικά αποφάσισα να αγοράσω μια  LG. θα ήθελα μια dell αλλα δεν μπορώ να μπω στο τριπάκι της δεύτερης-τρίτης αντικατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι σίγουρο ότι θα απαλλαγείς από τέτοιου είδους φαινόμενα αν πας σε LG.

 

Τα panels των Dell η LG τα κατασκευάζει.

 

Βέβαια το light bleeding δεν πρέπει να οφείλεται αποκλειστικά στο panel, αλλά και σε άλλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι σίγουρο ότι θα απαλλαγείς από τέτοιου είδους φαινόμενα αν πας σε LG.

 

Τα panels των Dell η LG τα κατασκευάζει.

 

Βέβαια το light bleeding δεν πρέπει να οφείλεται αποκλειστικά στο panel, αλλά και σε άλλα πράγματα.

 

Χειρότερο από αυτό που είχα πάρει, πολύ δύσκολο.

Τουλάχιστον reviews που διαβάζω δεν αναφέρουν τέτοιο πρόβλημα για τα LG. Σκέφτομαι να πάρω την LG E2742V . Τουλάχιστον έχω διαβάσει περισσότερα θετικά σχόλια παρά αρνητικά. σχετικα μικρή διαφορά τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...