Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν η αλήθεια είναι ότι έχουν συμβεί αυτά σε κάποιους.

 

Πάντως και μόνο ότι έρχεται ο courier σπίτι σου και δεν τρέχεις εσύ στο κατάστημα που την αγόρασες, μετράει.

 

Τώρα για τη συμπεριφορά, μια χαρά σου φέρθηκαν, και συγγνώμη σου ζήτησαν.

 

Η Samsung (παράδειγμα) δε νομίζω πως στέλνει άτομο στο χώρο σου πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαχαχα ασε μας ρε φιλε με τον πονο μας παιζεις, μου ζητησαν συγγνωμη μετα απο ολα αυτα πλακα μου κανεις ? που κατεβαζα κουτες κατω στον δρομο τα σκεφτεσαι αυτα που λες ?



απλα ειμαστε θυματα ολοι,μας εφαγε ο καταναλωτισμος και μας πουλανε οτι θελουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, πάρε Samsung να δούμε τι θα σου πουν σε ανάλογη περίπτωση.

 

Να σε δω όχι μόνο να τις κατεβάζεις στο δρόμο, αλλά και να τις φορτώνεις στο αμάξι να τρέχεις στο κέντρο και να μην έχεις να παρκάρεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την samsung φιλος ειχε παρομοιο προβλημα και του λεγανε να του στειλουν μια φτηνοτερη και τους ειπε δεν πατε καλα, κοψτε τον λαιμο σας και φτιαξτε αυτη και ετσι εγινε.

 

Για το αν στελνουν courier στο σπιτι και αν τρεχεις εσυ αυτο δεν το ξερω παω πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς ποια είναι η τελευταία έκδοση του monitor;

 

Διαβάζω ότι το μοντέλο "U2312HM 059DJP A05 has now been replaced by a new model U2312HM 0KF87Y REV A00".

 

Ρωτάω για να δω μήπως λέει παπάτζες ο συγκεκριμένος πωλητής. Μέσα από το site της εταιρείας δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι έχει αναφερθεί εδώ μέσα, ενδέχεται το Α00 να είναι το τελευταίο, παρόλο που ακούγεται άκυρο.

 

Πάντως κανείς δεν ξέρει τι έχει αλλάξει και αν έχει διορθωθεί κάτι ανάμεσα στα διάφορα revisions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει ανοίξει ήδη άλλος: Link.png Site: http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19480833.aspx">http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19480833.aspx

 

Η μόνη φορά που αντέδρασε κάποιος από την Dell είναι όταν ένας χρήστης χρησιμοποίησε τη λέξη "βλασφημία".

 

Τέλος απ' όσο το έψαξα και σε ξένα forum η Α00 είναι όντως η τελευταία χωρίς να ξέρει κανείς γιατί κάνουν αυτή τη χρήση (κάποιοι είπαν ότι και καλά σημαίνει την αρχή της γραμμής παραγωγής του 2013). Όπως και να χει αυτή είναι η τελευταία έκδοση, με κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις να αναφέρουν μικρό κιτρινισμό του λευκού.

 

Whatever. Εγώ λογικά θα την παραγγείλω και βλέπουμε αν υπάρξει πρόβλημα θα τους τη στείλω όπως μου ρθε.......  B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει ανοίξει ήδη άλλος: Link.png Site: http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19480833.aspx">http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19480833.aspx

 

Η μόνη φορά που αντέδρασε κάποιος από την Dell είναι όταν ένας χρήστης χρησιμοποίησε τη λέξη "βλασφημία".

 

Τέλος απ' όσο το έψαξα και σε ξένα forum η Α00 είναι όντως η τελευταία χωρίς να ξέρει κανείς γιατί κάνουν αυτή τη χρήση (κάποιοι είπαν ότι και καλά σημαίνει την αρχή της γραμμής παραγωγής του 2013). Όπως και να χει αυτή είναι η τελευταία έκδοση, με κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις να αναφέρουν μικρό κιτρινισμό του λευκού.

 

Whatever. Εγώ λογικά θα την παραγγείλω και βλέπουμε αν υπάρξει πρόβλημα θα τους τη στείλω όπως μου ρθε.......  B) 

 

 

 

φιλε μου στη προτεινω με 1000.... κοντα ενα μηνα την εχω... καταπληκτικη οθονη.... και μενα Α00 ειναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα, οπως ειχα πει και σε αλλο θεμα εδω, παρελαβα την u2412m. Ειναι μοντελο Α05. Ειχε τρελο Backlight Bleed, ειχα ανεβασει και φωτο. Τελικα τους ενημερωσα περι ταυτα και μου ζητησανε να τους στηλω φωτογραφιες με το προβλημα. Τις ειδανε και μου ειπανε οτι οντως υπαρχει προβλημα. Με ρωτησανε αν θελω να σου στειλουν ανακατασκευασμενη ή καινουρια. Φυσικα επελεξα καινουρια μιας και το δικο μου Monitor το εχω ουτε 10 μερες. 

 

 Θα μου στειλουν απευθειας απο την Dell καινουριο και θα κανει 15-20 εργασιμες μερες να μου ερθει. Μεχρι τοτε μου επιτρεψανε να εχω το παρον Monitor ωστε να μην μεινω χωρις οθονη. Τωρα πιστευω να ειναι Rev A00. Επισεις μου αναφερανε οτι αυτο ειναι Backlight Bleed και ολες οι οθονες IPS το εχουν απλα το δικο μου το εχει σε μεγαλο βαθμο. 

 

 Γενικα πολυ καλη εξυπηρετηση. Μπραβο τους. Τωρα αναμενω να δω τι θα ειναι αυτο που θα ερθει.

 

 

 Σορυ για το Offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alekasas απ' όσο έχω διαβάσει η αλλαγή από Rev A05 σε Α00 ισχύει μόνο για το μοντέλο του νήματος (U2312hm). Το τρέχον U2412m είναι το Α05.

 

Εν τέλει μικρή σημασία έχουν αυτά. Με το καλό να παραλάβεις το νέο σου monitor, χωρίς προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν ξερω ρε μαν με λιγο ψαξιμο ειδα οτι βγαινει και σε αλλα Revisions η u2412m. Μεχρι να μου ερθει δεν μπορω να πω τπτ. Ευχαριστω για την ευχη σου :) για να δουμε για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alekasas απ' όσο έχω διαβάσει η αλλαγή από Rev A05 σε Α00 ισχύει μόνο για το μοντέλο του νήματος (U2312hm). Το τρέχον U2412m είναι το Α05.

 

Εν τέλει μικρή σημασία έχουν αυτά. Με το καλό να παραλάβεις το νέο σου monitor, χωρίς προβλήματα.

Όπως έχω αναφέρει και σε εδώ, η δικιά μου ήρθε και γράφει U2312hmt Α00

Ακόμα να βρω τι δηλώνει αυτό το t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...