Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρελαβα και εγω τελικά τον εν λογω media player.

 

http://www.tomtop.com/mini-1080p-hd-hdmi-sd-usb-media-player-mkv-rm-rmvb.html

αν βαλετε τον κωδικο TT10DEC31 (μεχρι 31/12) εχετε επιπλεον εκτωση 10% με δωρεαν μεταφορικα. οποτε κατεβαινει στα 35$. ο συγκεκριμενος που εχω στο link ειναι με το ευρωπαικο βυσμα ρευματος. οποτε δε χρειαστει να παρετε ουτε ανταπτορα. ο ιδιος κυκλοφορει στο ebay απο απειρους πωλητες αλλα ειναι με αμερικανικο βυσμα ρευματος. μονο το tomtop τον διαθετει με ευρωπαικο αλλα μεσω ebay σταματησε πριν καιρο να στελνει ελλαδα. οποτε θα πρεπει να δωσετε 1 ευρω παραπανω για να τον παρετε απο το site τους

 

οπως προειπαν και τα παιδια. οτι καλυτερο μπορειτε να βρειτε σε αυτα τα λεφτα.

αναλυτικά μιας και εχω λιγη ωρα :mrgreen:

-η αναγνωριση των ελληνικων υποτιτλων γινεται αμεσα μεσω της συσκευης αρκει να πατε στις ρυθμισεις υποτιτλων και να βαλετε encoding-->greek. τι πιο απλο. δε χρειαζεται να πειραξετε κανενα υποτιτλο ουτε να τους ανοιγετε με σημειωματαριο και να τους αλλαζετε σε utf8.

-παιζει τα παντα.

-η αναπαραγωγη 1080p ειναι τοσο απροσκοπτη και smooth...βεβαια αυτο ειναι φυσιολογικο. φοραει boxchip f10 τσιπακι που εχει τα 1080p για τη πλακα του. το θυμαστε και στον pico της crystal acoustics ετσι δεν ειναι? ιδιο τσιπ φορανε.

-αν πατε στις ρυθμισεις υποτιτλων θα παιξει το ματι σας. μπορεις να κανεις τα παντα. απο το να αλλαξεις κωδικοποιηση, χρωμα,χρωμα φοντου,γλωσσα μεγεθος, θεση τα παντα ολα

-οταν πατησεις ζουμ απο το χειρηστηριο εχω την εντυπωση οτι εχει καποιο εξυπνο τροπο να προσαρμοζει την οθονη μεσω firmware. με εντυπωσιασε. δε χανονται υποτιτλοι. πατας μερικες φορες το ζουμ μεχρι να βρεις τι ταιριαζει στην οθονη σου.

-το μενου ειναι πανευκολο και ομορφο. οχι κατι φοβερο. αλλα γρηγορο αρκει βεβαια να μπορει να λαβει την εντολη απο το μικρουλι χειριστηριο που ενταξει δεν εχει και τη φοβερη εμβελεια

-αναγνωριζει εξωτερικο σκληρο και χωρις τροφοδοσια. ενα - ειναι οτι οταν κλεισετε τον player δεν κλεινει και ο σκληρος οποτε θα πρεπει να τον αποσυνδεετε. αλλα klain....

-το remote ειναι πολυ μικρο και μετριο. ισως το μονο - του player. αλλα κανει τη δουλεια του. ερχεται και με μπαταρια οποτε δε θα πληρωσετε ουτε αυτο.

-το manual ειναι στα αγγλικα αλλα δε θα το χρειαστειτε.

 

δεν εχει καλωδιο hdmi. αλλα και παλι σιγα το πραγμα. εγω κανω την δουλεια μου με ενα καλωδιο απο ebay των 2ευρω μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 99% από τις ματρόσκες του θείου είναι με ήχο dts.

Για να τσεκάρεις και να απαντήσεις στην ερώτηση αν κάνει downmix πρέπει η τηλεόραση σου να μην υποστηρίζει dts (αυτό φαίνεται όταν προσπαθείς να παίξεις την ταινία από το usb και βλέπεις εικόνα αλλά δεν έχεις ήχο)οπότε αν σου παίζει ήχο με το μηχανάκι τότε κάνει downmix, αν όχι τότε δεν κάνει.

 

αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος με βαθύτερες γνώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ψηνομαι να παρω ενα μικρο για δευτερο(εχω τον wd live)για καμια αδεια η οπου αλλου χρειαστει να τον κουβαλησω λογω μεγεθους θελω να ρωτησω αν ειναι αξιοπιστο το σαιτ αυτο κ απο που ερχεται;αν υπαρχει δηλαδη περιπτωση για τελωνειο;

ποσες μερες πεεριπου κανει κ ας μας πει καποιος για το dts downmix αν κανει πιστευω ειναι το πιο σημαντικο απ' ολα.

 

παιδια επειδη ψηνομαι να παρω ενα μικρο για δευτερο(εχω τον wd live)για καμια αδεια η οπου αλλου χρειαστει να τον κουβαλησω λογω μεγεθους θελω να ρωτησω αν ειναι αξιοπιστο το σαιτ αυτο κ απο που ερχεται;αν υπαρχει δηλαδη περιπτωση για τελωνειο;

ποσες μερες πεεριπου κανει κ ας μας πει καποιος για το dts downmix αν κανει πιστευω ειναι το πιο σημαντικο απ' ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα απ ΕΔΩ

Με 20 χιλιαδες πωλησεις δε νομιζω να υπαρχει αμφιβολια για την αξιοπιστια του.Ερχεται απο HONG KONG και τελωνειο σε τετοια τιμη το θεωρω απιθανο να περασει(ποτε δε μπορεις να εισαι 100% σιγουρος βεβαια στο Ελλαδα).

Για το DTS δε μπορω να σε βοηθησω γιατι δε ξερω αν το υποστιριζει η Tv μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ψηνομαι να παρω ενα μικρο για δευτερο(εχω τον wd live)για καμια αδεια η οπου αλλου χρειαστει να τον κουβαλησω λογω μεγεθους θελω να ρωτησω αν ειναι αξιοπιστο το σαιτ αυτο κ απο που ερχεται;αν υπαρχει δηλαδη περιπτωση για τελωνειο;

ποσες μερες πεεριπου κανει κ ας μας πει καποιος για το dts downmix αν κανει πιστευω ειναι το πιο σημαντικο απ' ολα.

 

παιδια επειδη ψηνομαι να παρω ενα μικρο για δευτερο(εχω τον wd live)για καμια αδεια η οπου αλλου χρειαστει να τον κουβαλησω λογω μεγεθους θελω να ρωτησω αν ειναι αξιοπιστο το σαιτ αυτο κ απο που ερχεται;αν υπαρχει δηλαδη περιπτωση για τελωνειο;

ποσες μερες πεεριπου κανει κ ας μας πει καποιος για το dts downmix αν κανει πιστευω ειναι το πιο σημαντικο απ' ολα.

το tomtop ειναι απολυτος αξιοπιστο. απο το 2004 ειναι online. εχει και το ελληνικο βυσμα ο φορτιστης του οποτε δε θα ψαχνεσαι για ανταπτορα. αν θες παρτο και απο το ebay που σου λεει ο φιλος πριν αλλα θα εχει μαλλον αμερικανικο βυσμα. μικρο το προβλημα. αν το παρεις απο το tomtop μην ξεχασει τον κωδικο που κοβει 10%.

και εγω δε μπορω σα σε βοηθησω για το downmix γιατι δε ξερω τι υποστηριζει η τηλεοραση μου.

 

καποιος αλλος που το εχει αγορασει και ειναι καμποσοι εκτος απο μενα και ξερουν τι υποστηριζει η τηλεοραση τους ας βοηθησουν το φιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μαλλον για τομτοπ το βλεπω αν κ δεν μου επαιρνε τον κωδικο.δοκιμασα απο κινητο κ ισως γιαυτο.

δεν εχει κανενας αναλογικη τηλεοραση να το βαλει να μας πει. τοσα ατομα κανενας δεν εχει

πολυ τεχνολογια στο ελλαντα ρε παιδι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελώς χοντρικά, αν παίζει ήχο σε τηλεοράσεις LG λογικά κάνει downmix γιατί οι περισσότερες δεν υποστηρίζουν DTS.

Συνήθως οι samsung υποστηρίζουν.

 

εντελώς χοντρικά όμως...μη το πάρετε τις μετρητής και αρχίσετε το κράξιμο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cheap-lcd-tv.co.uk/32_Samsung_LE32B530_Full_HD_1080p_Digital_Freeview_LCD_TV_662_d

αυτη η τηλεοραση υποστηριζει dts? αν υποστηριζε λογικα θα το ελεγε δε θα το χαν κρυφο. αυτην εχω.

παιζει κανονικα ηχος μεσω hdmi σε αυτην. δοκιμασα 2 ματροσκες που ειχαν dts επιβεβαιωμενα και απο τον τιτλο και μεσω media info

 

και επισης να σας πω οτι ολοι οι player που κοιταξα και εχουν το τσιπακι boxchip f10 κανουν dts downmix και dolby digital downmix.

και ο pico hd σιγουρα εκανε downmix. βεβαια αυτο δε λεει κατι για αυτο τον player δε ξερουμε τι firmware εχει μεσα οποτε το παραθετω σαν στοιχειο με επιφυλαξη,

 

Y.G το κουπονι στο tomtop το δοκιμασα στη σελιδα και κοβει κανονικα 3+ δολλαρια.

να υπενθυμισω ειναι το TT10DEC31

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε θα παιξει αγορα σιγουρα.

βγαινει ο ιδιος κ σε αλλα χρωματα καπιυ πηρε το ματι λευκη συσκευη νιμιζω στο εβαυ

βγαινει πρασινος ασημι και μαυρος εκτος απο μπλε. λευκο δεν εχω πετυχει. αλλα επειδη ψαχνομουν και εγω στο ebay το χρωμα στη φωτο δε παιζει ρολο αν δε το διευκρινιζει ο τιτλος. συνηθως στη περιγραφη σου διευκρινιζουν τι χρωματα διαθετουν.

 

προς το παρον ο μονος πωλητης στο ebay εκτος απο tomtop (δε στελνει ελλαδα) που διαθετει ελληνικο βυσμα ειναι αυτος

http://www.ebay.com/itm/230592030079?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

με το αμερικανικο υπαρχουν κυριολεκτικα δεκαδες πωλητες. διαλεχτε και παρτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...