Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2133

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, MHTSOSMAN είπε

Από the Mart

Όλες αυτές οι επώνυμες Weber, Napoleon κτλ γράφουν propane, δεν θα δουλεύουν με την κλασσική φιάλη coral, πετρογκαζ βουτανιο προπανιο; 

Δουλεύουν και με τα δύο χωρίς κάποια μετατροπή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tsagod είπε

Εχω χτιστό bbq στο μπαλκόνι και για να αποφύγω την ταλαιπωρία του κάρβουνου σκεφτόμουν μήπως μπορεί να γίνει κάποια μετατροπή και να του βαλω μια με υγραέριο.

Υπάρχουν επιτραπέζιες ψησταριες οι οποία θα κάτσει μέσα στο bbq. Η μπουκάλα θα μπορεί να κρυφτεί από κάτω.

Είναι κάτι που μου ξεφέυγει? Το έχει κάνει κανείς?

Ειναι επίσης οι επιτραπεζιες επαγγελματικες σχαριερες χαμηλης πίεσης  (google it)  που μπαίνουν άνετα νομίζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. Παρακολουθώ το νήμα εδώ κ καιρό που αγόρασα την Campingaz series 3 και έχω γράψει κατά καιρούς τις απόψεις μου.

Μια χάρη σας παρακαλώ μιας κ πιστεύω είστε πολλοί εδω με παιδιά και σόρρυ για το οφφτοπικ: εχω ανοίξει ένα νέο θέμα γιατί ψάχνω σχάρα αυτοκινήτου για ποδήλατο και δεν απαντά κανείς.Αν κάποιος έχει άποψη ας με βοηθήσει γιατί δεν το ξέρω καθόλου το άθλημα. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, tsagod είπε

Μάλλον κάτι πιο οικονομικό

https://www.skroutz.gr/s/75084/Weber-Go-Anywhere-Gas.html

αυτή  είναι για εκδρομές χωρίς πολλές απαιτήσεις  για το σπίτι  καλύτερα κάτι τέτοιο
Minichef_420G_OutdoorChef_1_.jpg

800EekvlrpFiemni9WdoywjCA_.jpg

https://static.car.gr/13465887_0_z.jpg

 

Ψησταριά Υγραερίου Νερού

 

Minichef_420G_OutdoorChef_1_.jpg

 

https://ekolomvounis.gr/media/catalog/product/cache/12341a9845c5425c7c41f6e9fe3d3a49/8/0/800EekvlrpFiemni9WdoywjCA_.jpg

 

 

 

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.fgas.eu/products/fiales-ragasco-5/17-hexagon-ragasco-8kg

 

Αυτή τη φιάλη προπανίου, την έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Είναι από την εταιρεία fgas, πλαστική διάφανη και 7.5κιλά. 

Να την προτιμήσω έναντι της κλασικής σιδερένειας 13άρας προπανίου της πετρογκάζ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα με όλες αυτές τις ελαφριές και διαφανές μπουκάλες, είναι ότι γλίτωσες από την ψησταριά που ήρθε από Γερμανία θα τα δώσεις σε καύσιμο. Οι μόνες οικονομικές είναι οι κλασικές 10-13αρες και στην αγορά και στο γέμισμα. 

Επεξ/σία από tsiro7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Το θέμα με όλες αυτές τις ελαφριές και διαφανές μπουκάλες, είναι ότι γλίτωσες από την ψησταριά που ήρθε από Γερμανία θα τα δώσεις σε καύσιμο. Οι μόνες οικονομικές είναι οι κλασικές 10-13αρες και στην αγορά και στο γέμισμα. 

12 ευρώ διαφορα έχουν με τις κλασικές. Από θέμα απόδοσης το κοιτώ περισσότερο, ως μάρκα fgas σε σχέση με την δοκιμασμένη πετρογκαζ. Βέβαια λαμβάνω υπόψη και την ευκολία μιας ελαφρύτερης φιάλης και του γεγονότος ότι βλεπεις πόσο έχει μείνει.

 

400 euro γλίτωσα φέρνοντας την απο έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απόδοση όλες το ίδιο έχουν, καίνε ότι τους ζητά η ψησταριά και ο ρυθμιστής. Την ευκολία πληρώνεις τπτ άλλο. Γλίτωσες πάρα πολλά πάντως, πολύ καλό deal. 

Λες έχουν 12 ευρώ διαφορά, εγώ γεμίζω την κλασική 10αρα μπλε με 16 και την φέρνουν και σπίτι. 

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

http://www.fgas.eu/products/fiales-ragasco-5/17-hexagon-ragasco-8kg

Αυτή τη φιάλη προπανίου, την έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Είναι από την εταιρεία fgas, πλαστική διάφανη και 7.5κιλά. 

Να την προτιμήσω έναντι της κλασικής σιδερένειας 13άρας προπανίου της πετρογκάζ?

εαν είναι δύσκολη η μεταφορά  της   (σκάλες μεγάλη απόσταση με τα χέρια  κ.α )  πάρε την πλαστική , αλλά πάρε 2 φιάλες ,  διαφορετικά  πάρε την 12αρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα κατάλληλα μέσα ...έφτασε στο νησί...τελικά πήρα την 4αρα,

Οπότε το απόγευμα θα έχουμε δουλειά, ερώτηση διάβασα απέξω ότι δεν έχει σωλήνα σύνδεσης

IMG_20200603_142727.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tsiro7 είπε

Το θέμα με όλες αυτές τις ελαφριές και διαφανές μπουκάλες, είναι ότι γλίτωσες από την ψησταριά που ήρθε από Γερμανία θα τα δώσεις σε καύσιμο. Οι μόνες οικονομικές είναι οι κλασικές 10-13αρες και στην αγορά και στο γέμισμα. 

Έχω την εντύπωση ότι το ίδιο κοστίζουν στο γέμισμα. Η μόνη διαφορά της διάφανης είναι τα αρχικά λεφτά αγοράς που είναι (για εμένα τουλάχιστον) περίπου 25-30 ευρώ παραπάνω. Και πάλι όμως, όποτε θέλεις τη γυρίζεις, παίρνεις τα λεφτά σου πίσω και αγοράζεις μια σιδερένια. 

Επεξ/σία από sargus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μου την φερνουν πανω στο σπιτι, δευτερο οροφο με ασανσερ. Αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο το βαρος της σιδερενιας. Επισης, μιας και δεν θα θελεις ποτε να ξεμεινεις, θα παρεις και μια 2η να εχεις, οποτε αυτοματα το να βλεπεις ποσο εχει μεσα δεν ειναι τοσο σημαντικο πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, assasertzis είπε

Βρήκα επιτέλους φτυάρι στη Θεσσαλονίκη. 18.50€ 

IMG_20200603_164611.jpg

Διαστασεις;;;

Δωσε link...

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εμενα παντως μου την φερνουν πανω στο σπιτι, δευτερο οροφο με ασανσερ. Αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο το βαρος της σιδερενιας. Επισης, μιας και δεν θα θελεις ποτε να ξεμεινεις, θα παρεις και μια 2η να εχεις, οποτε αυτοματα το να βλεπεις ποσο εχει μεσα δεν ειναι τοσο σημαντικο πιστευω.

Συμφωνω απολυτως για τη δευτερη φιαλη!! Πρεπει  να υπαρχει για να αντικαθισταται αμεσα.

Κατα τα αλλα η περιεκτικοτητα και  των παλιων τυπου σιδερενιων φιαλων αλλα και των νεων ελαφρων φιαλων ειναι  η ιδια , 10 κιλα.

Στην αρχη χρησιμοποιησα τις σιδερενιες αλλα μετα βολευτηκα με τις διαφανες γιατι βλεπω αμεσα το υπολοιπο που εχει μεσα.

Το περιεχομενο  εχει την ιδια τιμη , αλλαζει μονο η εγγυηση που λεγαμε παλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...