Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανένας να προτείνει κάποιον τρόπο ώστε να ξεμυρίσει η ψησταριά από το ψάρι που έφτιαξα το ΣΚ; Ελπίζω να μην πρέπει να φάω τα επόμενα ψητά με μια μυρωδιά σαρδέλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2126

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

11 hours ago, cambo99 said:

Περιμένω επίσης weber από Αυστρία. Θα έχω το ίδιο θέμα με την μη συμβατότητα, λόγω της μπουκάλας, όπως από Γερμανία;

https://www.generalgas.gr/οικιακές-συσκευές-αερίου/εξαρτήματα/εξαρτήματα-σύνδεσης-αερίου/ρυθμιστής-χαμηλής-πίεσης-ρυθμιζόμενος-3kg.html

Αυτό κάνει για ψησταριά weber που περιμένω από Αυστρία; Βλέπω ανεβαίνει έως και 50 mbar...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Ήθελα να ρωτήσω για τις ψησταριές υγραερίου του Leroy Merlin NATERIAL ποια είναι η γνώμη σας...

Καλημέρα. Η συγκεκριμένη ψησταριά έχει αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες και γενικά οι κάτοχοι λένε καλά λόγια. Για τα λεφτά της είναι τίμια επιλογή. Από κοντά που την είδα μου φάνηκε πιο στιβαρή κατασκευή σε σχέση με άλλες στην ίδια τιμή που έβρισκα από Σκρουτζ. Εγώ μόλις παράγγειλα αυτή με τους 4 καυστήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cambo99 είπε

https://www.generalgas.gr/οικιακές-συσκευές-αερίου/εξαρτήματα/εξαρτήματα-σύνδεσης-αερίου/ρυθμιστής-χαμηλής-πίεσης-ρυθμιζόμενος-3kg.html

Αυτό κάνει για ψησταριά weber που περιμένω από Αυστρία; Βλέπω ανεβαίνει έως και 50 mbar...

Ίδια κατηγορία με εμένα είσαι. Να ειναι καλα τα παιδιά εδω που με βοήθησαν.

Έχω αγοράσει αυτο

https://camping-megastore.gr/el/ygraerio-gas/paroxes-aeriou/rakor-gia-elliniki-fiali-ygraerioy-apo-germaniko-rythmisti-p-17333.html

 

Με αυτον τον ανταπτορα δε χρειαζεται να κόψεις λαστιχο ή να βγάλεις το ρυθμιστή σου. Απλα βιδώνει πάνω στην ελληνική φιάλη, και από την άλλη κουμπώνεις το τσουτσούνι του ρυθμιστή σου.

Εάν δε βιάζεσαι, μέσα στην εβδομάδα παραλαμβάνω τον αντάπτορα για να σου πω 100% οτι δούλεψε,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Xorxhs! said:

Ίδια κατηγορία με εμένα είσαι. Να ειναι καλα τα παιδιά εδω που με βοήθησαν.

Έχω αγοράσει αυτο

https://camping-megastore.gr/el/ygraerio-gas/paroxes-aeriou/rakor-gia-elliniki-fiali-ygraerioy-apo-germaniko-rythmisti-p-17333.html

Με αυτον τον ανταπτορα δε χρειαζεται να κόψεις λαστιχο ή να βγάλεις το ρυθμιστή σου. Απλα βιδώνει πάνω στην ελληνική φιάλη, και από την άλλη κουμπώνεις το τσουτσούνι του ρυθμιστή σου.

Εάν δε βιάζεσαι, μέσα στην εβδομάδα παραλαμβάνω τον αντάπτορα για να σου πω 100% οτι δούλεψε,

Ευχαριστώ για την απάντησή σου!  Το ψάχνω και από Αθήνα γιατί η αλήθεια είναι ότι βιάζομαι 😋 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sndev είπε

Φτυάρι όπως είπα λίγο πιο πίσω έχει στα πρακτικέρ ξύλινο στα είδη κουζίνας εκεί που είναι τα ξύλα κοπής με 9 ευρώ. Το χρησιμοποιήσα σήμερα κ είναι κομπλέ δε κόλλησε 

20200531_224929.jpg

Το μόνο που βρήκα είναι στα 12.90 και είναι πολύ χοντρό δεν νομίζω να κάνει

15910079817084062216557457640504.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό είναι ξύλο κοπής και όχι φτυάρι. Δεν το έχουν όλα τα καταστήματα το φτυάρι. Στην Αργυρούπολη δεν το είχε ενώ στον Ταύρο έχει πολλά κομμάτια. Η τιμή είναι αυτή που είπε ο @sndev

Μη νομίζεις όμως ότι και το φτυάρι είναι πολύ πιο λεπτό, απλά έχει πιο λεπτό άκρο και δεν κάνει σκαλοπάτι. 

36 λεπτά πριν, assasertzis είπε

Το μόνο που βρήκα είναι στα 12.90 και είναι πολύ χοντρό δεν νομίζω να κάνει

15910079817084062216557457640504.jpg

 

Επεξ/σία από aloop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ταύρο το πήρα όπως λεει κ ο @aloop και ειχε πολλά..

@assasertzis τώρα δε ξερω χοντρό η ψιλο ξυλο είμαι άσχετος με Pizzes .. αλλά αυτο μια χαρα εκανε τη δουλειά του σε ζυμαρι 260 γρ , σου ξανά βαζω τη τότε φοτο, Απο πρακτικεερ 

αν πας σε αλουμίνιο για να μη τρεχεις είχε με σχεδόν 20 ε παλι στο ταυρο κατω στις ψησταριές , τωρα πραγματικά ξαναλέω ειμαι άσχετος με πίτσες δε ξέρω τι είναι καλύτερο κ τι οχι 

 

20200528_161243.jpg.aaac58c5a4e5d8b26f2251c2d131193d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, διάβασα όλο το νήμα από την αρχή, έμαθα πολλά. Είμαι χρόνια ψηστης weber κάρβουνο. Λέω να γυρίσω στο υγραέριο για ευκολία, ταχύτητα. Διάβασα τα πάντα κ έχω budget γύρω στο 1000ρικο.

Αυτο που παρατηρησα είναι ότι κάνεις δεν πήρε Napoleon παρόλο που σε ξένα review την βγάζουν πρώτη. Υπάρχει κάποιος λόγος για να την αποφύγω; 

Βλεπω μόνο ένα συγκεκριμένο μαγαζί τις φέρνει, θα έχω υποστήριξη από κάποια αντιπροσωπεία; 

Αυτό που μου αρέσει σε αυτές είναι το ντουλάπι από κάτω και το ότι έχουν συνδεδεμένους καυστήρες κ αν σβήσει από αέρα ένας αναφλεγεται ξανά σχεδόν αμέσως. 

Επίσης θέλω πλευρικό μάτι. Είμαι ανάμεσα στις Napoleon Rogue425 ή 525 ακόμα δεν έχω αποφασίσει. Πήγαινα κ εγώ για Spirit II αλλά νομίζω ανεβαίνεις κατηγορία με αυτές. Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στα ερωτήματα μου. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Xorxhs! said:

Ίδια κατηγορία με εμένα είσαι. Να ειναι καλα τα παιδιά εδω που με βοήθησαν.

Έχω αγοράσει αυτο

https://camping-megastore.gr/el/ygraerio-gas/paroxes-aeriou/rakor-gia-elliniki-fiali-ygraerioy-apo-germaniko-rythmisti-p-17333.html

Με αυτον τον ανταπτορα δε χρειαζεται να κόψεις λαστιχο ή να βγάλεις το ρυθμιστή σου. Απλα βιδώνει πάνω στην ελληνική φιάλη, και από την άλλη κουμπώνεις το τσουτσούνι του ρυθμιστή σου.

Εάν δε βιάζεσαι, μέσα στην εβδομάδα παραλαμβάνω τον αντάπτορα για να σου πω 100% οτι δούλεψε,

Ξέρεις αν υπάρχει κάπου από Αθήνα; Ψάχνω και δεν το βρίσκω κάπου online!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, MHTSOSMAN είπε

Καλησπέρα, διάβασα όλο το νήμα από την αρχή, έμαθα πολλά. Είμαι χρόνια ψηστης weber κάρβουνο. Λέω να γυρίσω στο υγραέριο για ευκολία, ταχύτητα. Διάβασα τα πάντα κ έχω budget γύρω στο 1000ρικο.

Αυτο που παρατηρησα είναι ότι κάνεις δεν πήρε Napoleon παρόλο που σε ξένα review την βγάζουν πρώτη. Υπάρχει κάποιος λόγος για να την αποφύγω; 

Βλεπω μόνο ένα συγκεκριμένο μαγαζί τις φέρνει, θα έχω υποστήριξη από κάποια αντιπροσωπεία; 

Αυτό που μου αρέσει σε αυτές είναι το ντουλάπι από κάτω και το ότι έχουν συνδεδεμένους καυστήρες κ αν σβήσει από αέρα ένας αναφλεγεται ξανά σχεδόν αμέσως. 

Επίσης θέλω πλευρικό μάτι. Είμαι ανάμεσα στις Napoleon Rogue425 ή 525 ακόμα δεν έχω αποφασίσει. Πήγαινα κ εγώ για Spirit II αλλά νομίζω ανεβαίνεις κατηγορία με αυτές. Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στα ερωτήματα μου. Ευχαριστώ 

Πάρε να γίνουμε δυο 😛 

Γενικα Weber και broil king είναι το πρώτο που έρχονται στο μυαλό και στην αναζήτησή. Ίσως ο εδώ εισαγωγέας δεν έκανε καλή προώθηση. Βέβαια οι τιμές εδώ δεν έχουν καμία σχέση με έξω που κυριολεκτικά παίζουν μισές τιμές. Ο μόνος λόγος να την αποφύγει κάποιος είναι το ανύπαρκτο feedback που υπάρχει εδώ. 

Και γω μετά τις διακοπές θα την παραγγείλω, αν ο Ναπολέων θα μας βγει μέγας ή βατερλό θα το κρίνει η ιστορία 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, MHTSOSMAN είπε

Καλησπέρα, διάβασα όλο το νήμα από την αρχή, έμαθα πολλά. Είμαι χρόνια ψηστης weber κάρβουνο. Λέω να γυρίσω στο υγραέριο για ευκολία, ταχύτητα. Διάβασα τα πάντα κ έχω budget γύρω στο 1000ρικο.

Αυτο που παρατηρησα είναι ότι κάνεις δεν πήρε Napoleon παρόλο που σε ξένα review την βγάζουν πρώτη. Υπάρχει κάποιος λόγος για να την αποφύγω; 

Βλεπω μόνο ένα συγκεκριμένο μαγαζί τις φέρνει, θα έχω υποστήριξη από κάποια αντιπροσωπεία; 

Αυτό που μου αρέσει σε αυτές είναι το ντουλάπι από κάτω και το ότι έχουν συνδεδεμένους καυστήρες κ αν σβήσει από αέρα ένας αναφλεγεται ξανά σχεδόν αμέσως. 

Επίσης θέλω πλευρικό μάτι. Είμαι ανάμεσα στις Napoleon Rogue425 ή 525 ακόμα δεν έχω αποφασίσει. Πήγαινα κ εγώ για Spirit II αλλά νομίζω ανεβαίνεις κατηγορία με αυτές. Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στα ερωτήματα μου. Ευχαριστώ 

ειναι οντως κορυφαιες οι napoleon σε οσα συγκριτικα ειδα και διαβασα ηταν μεσα στις κορυφαιες. το βασικο μειονεκτημα για μενα ειναι οτι τα περισσοτερα μοντελα δεν ειναι ετοιμοπαραδοτα και δεν ξερω τι γινεται με την υποστηριξη στην Ελλαδα

επισης υπαρχουν πολλα μοντελα 425/525 εσυ σε ποια αναφερεσαι συγκεκριμενα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, MHTSOSMAN είπε

..... και το ότι έχουν συνδεδεμένους καυστήρες κ αν σβήσει από αέρα ένας αναφλεγεται ξανά σχεδόν αμέσως. 

Σε σχέση με αυτό, οι Weber έχουν ανάλογη σχεδίαση με ένα καυστήρα που συνδέει τους τρεις καυστήρες. Η δουλειά που κάνει είναι ακριβώς αυτή που λες. 

Άσε που πολύ δύσκολα θα σου σβήσει από αέρα. Εμένα που με δέρνει ο βοριάς την έχω δει να σβήνει μόνο τη στιγμή που άνοιξα το καπάκι (spirit) . Και εννοείται ότι στιγμιαία άναψε πάλι. Στα χρήματα που λες πας σε καλύτερη σειρά, επομένως ίσως καλύτερη συμπεριφορά. 

 

Εικάζω ότι και η BK θα έχουν αντίστοιχο σύστημα. Ας αναφέρει κάποιος φίλος με ΒΚ. Για τις Napoleon, όπως είπες κυκλοφορούν ελάχιστα στην Ελλάδα, επομένως ψάξε το πρώτα για εξυπηρέτηση μετά την πώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...