Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, KiriosMarios είπε

για πες για μια οικογενεια 3-4 ατομα τι θα επαιρνες;

Weber Spirit II E-320 GBS ή την ανωτερη σειρα αλλα μικροτερη Weber Genesis II E210 GBS

στην ιδια τιμη και οι 2 ειναι

Δεν θα έπαιρνα καμία από τις 2 και θα μάζευα λίγα χρήματα ακόμα για να πάρω κάτι που δεν θα είχε dexion για βάση να φαίνονται μπουκάλες, δοχείο για λίπος κτλπ όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει πολύ περισσότερα με τα ίδια σχεδόν χρήματα. 

Είναι θέμα δικιάς μου αισθητικής και γνώμης, άλλους μπορεί να μην τους ενοχλεί καθόλου το dexion και εννοείτε δεν είναι κατακριτέο. Ζήτησες την δικιά μου γνώμη έτσι. :D 

Θα διάλεγα Monarch 390 που προσφέρει πολύ περισσότερα πράγματα από τις weber και είναι πάνω κάτω στα ίδια χρήματα με την μικρή genesis την οποία την βλέπω στα 850 ευρώ σε 1 μαγαζί και μετά πάει 980!!

Wtf πολύ μεγάλη διαφορά τιμής από μαγαζί σε μαγαζί ή προφανώς και παίζει προσφορά στα 850.

Στα ~1000 ευρώ (που έχει λογικά χωρίς προσφορά)τότε χωρίς συζήτηση δεν θα άλλαζα τις Napoleon με τίποτα. :) 

Χώρια που θα έπαιρνα σίγουρα με 3 καυστήρες τουλάχιστον. 

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλές οι weber και ειδικά οι genesis, απλά υπάρχουν καλύτερες στα λεφτά των genesis. Ειδικά την Genesis II E-310 στα 1260 ευρώ από Ελλάδα* γελάνε και οι κότες όταν στα λεφτά αυτά παίρνεις Napoleon Rogue(από Ελλάδα*) με 4 καυστήρες και πλαϊνό μάτι με υπέρυθρη και με 15 χρόνια εγγύηση.

Αν πάρεις την Napoleon με 3 καυστήρες(+1 πλαϊνό με υπέρυθρες που δεν έχει καν απλό μάτι η Genesis) γλιτώνεις και 210 ευρώ ακόμα. :P 

 

**Είδατε αναφέρω σημερινές τιμές από Ελλάδα και για τις 2 ψησταριές, γιατί έρχονται φτηνότερα και οι 2 αν τις φέρετε από έξω.**

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2132

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

να ξερεις η genesis 210 εχει καταρηθει..πουλάνε οτι εχει μεινει

πλεον για μικρη θα εχουν μονο την spirit

εγω ειχα παρει weber γιατι μονο αυτες ειχε ο κοτσοβολος

Ίσως αυτό που λες ότι καταργήθηκε η genesis e-210,  να δικαιολογεί τις διαφορές στην τιμή από κατάστημα σε κατάστημα. Μάλλον αυτός που την δίνει 850 ευρώ είχε στοκάρει αρκετές και τρέχει τώρα να ξεστοκάρει. :D 

O Κοτσόβολος στην περίοδο του lockdown, και με την προσφορά στην Spirit II e-310 στα 540 ευρώ και με 36 άτοκες, πρέπει να έγινε ο πρώτος σε πωλήσεις ever στην Ελλάδα για ψησταριές Weber. :D 

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα καλή εβδομάδα. Ήρθε το θερμομετρο το digoo dg-ft2203 έβαλα καινούργιες μπαταρίες πηγα να το ανοίξω αλλα δεν λειτουργεί. Το έχει κανένα μέλος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το ιδιο θεμα. φαινεται σα να μη δουλευουν οι επαφες της μπαταριας. Αν περιστρεψεις τις μπαταριες ή τριψεις λιγο τις επαφες λογικα θα δουλεψει. Σε μενα ετσι δουλεψε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Τελικά το άνοιξα έτσι όπως μου είπατε αλλα λέει 27 χωρίς να το έχω συνδέσει σε Κρέατα

Screenshot_2020-08-24-13-18-23-509_com.miui.gallery.jpg

Αυτή την θερμοκρασία έχεις στο σπίτι σου ή όπου έχεις ακουμπήσει το θερμόμετρο(μπορεί να είναι και έξω στο τραπέζι τις βεράντας/μπαλκονιού για παράδειγμα). :) 

Περίμενες να δείξει 0 μηδέν; :D 

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βρει καποιος πως σταματαει να κουδουνιζει αυτο το θερμομετρο οταν φτασει την επιθυμητη θερμοκρασια ας μας πει! Ειναι λιγο εκνευριστικος ο ηχος του! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, sot_pal είπε

αν βρει καποιος πως σταματαει να κουδουνιζει αυτο το θερμομετρο οταν φτασει την επιθυμητη θερμοκρασια ας μας πει! Ειναι λιγο εκνευριστικος ο ηχος του! 

και στο δικο μου το ιδιο ,με εχει σπασει τα @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω καταλήξει μάλλον στη Monarch 340 με μια μικρή πιθανότητα να πάω στην WEBER Genesis II E-310..., θα ήταν πολύ χρήσιμο κάποιο σχόλιο από κάποιον έμπειρο, σήμερα θα πάω να δω είτε τη μία είτε την άλλη ή και τις δύο αν με πάρει ο χρόνος 

Επεξ/σία από Lucky13xxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/8/2020 στις 8:25 ΜΜ, ritualistic είπε

Καλησπερα στο team

Πρωτη αποπειρα για μοσχαρι στην Spirit υστερα απο ενα 3μηνο και εχω παρει μια απλη σπαλομπριζολα χωρις κοκκαλο για να μην κλαιμε πανω απο κανα ribeye σε περιπτωση στραβης...

Κανενα tip για την προετοιμασια και το ψησιμο ? Στους ποσους βαθμους να βαλω την ψησταρια ? Με παχος 2.5cm ποσα λεπτα θα χρειαστει καθε πλευρα ?

δεν μας ειπες τι εκανες?

4 λεπτά πριν, Lucky13xxx είπε

Εγώ έχω καταλήξει μάλλον στη Monarch 340 με μια μικρή πιθανότητα να πάω στην WEBER Genesis II E-310..., θα ήταν πολύ χρήσιμο κάποιο σχόλιο από κάποιον έμπειρο, σήμερα θα πάω να δω είτε τη μία είτε την άλλη ή και τις δύο αν με πάρει ο χρόνος 

την 340 εχω ,800ε απο κωτσο και ειμαι ερωτευμενος με αυτην (το πλαινο ματι ειναι ολα τα λεφτα ,χτες εκανα μια black angus και διπλα μανινταρια ) σε 18 λεπτα ανεβαζει 350 βαθμους ,κοινως σε 12 -13 λεπτα ξεκινας τα ψησιματα ,στιβαρη κατασκευη ,ευκολη γενικος

Επεξ/σία από slk200gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας ενοχλήσω λίγο γιατί χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Θέλω να πάρω μια ψησταριά υγραερίου για δώρο γάμου σε φίλο και το ποσό χωρίς μπουκάλα θα είναι στα 200€.

Ξέρει το ποσό που μπορώ να διαθέσω και δεν έχει θέμα,οποία και να πάρω.Ομως έχω μπερδευτεί.

Έλεγα να κοιτάξω με 3 εστίες και είτε να πάω σε κάποια Naterial του Leroy Merlin ή σε κάποια Bormann που είδα στο Σκρουτζ.

Με ενδιαφέρει να υπάρχουν ανταλλακτικά αν τυχόν χρειαστεί και φυσικά εγγύηση.

Ξέρω δεν είναι πολλά τα χρήματα ,αλλά αυτό τον καιρό και τα 200 υπερβολή είναι για μένα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fronimitis είπε

Θα σας ενοχλήσω λίγο γιατί χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Θέλω να πάρω μια ψησταριά υγραερίου για δώρο γάμου σε φίλο και το ποσό χωρίς μπουκάλα θα είναι στα 200€.

Ξέρει το ποσό που μπορώ να διαθέσω και δεν έχει θέμα,οποία και να πάρω.Ομως έχω μπερδευτεί.

Έλεγα να κοιτάξω με 3 εστίες και είτε να πάω σε κάποια Naterial του Leroy Merlin ή σε κάποια Bormann που είδα στο Σκρουτζ.

Με ενδιαφέρει να υπάρχουν ανταλλακτικά αν τυχόν χρειαστεί και φυσικά εγγύηση.

Ξέρω δεν είναι πολλά τα χρήματα ,αλλά αυτό τον καιρό και τα 200 υπερβολή είναι για μένα...

Σαν κάτοχος naterial θα σου έλεγα να την πάρεις. Στο κάτω κάτω αφού είναι για δώρο, με μια κάρτα αλλαγής όλο και κάτι θα βρει να ψωνίσει ο φίλος σου από τα Leroy αν δε του αρεσει το δώρο  😉

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...