Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Εχω σταμπάρει εδω και καιρο το vanward majesty-s (θέλω ψησταριά με πλευρικό μάτι κάτω απο 300) και περιμένω να πέσει σε πιο χαμηλό επίπεδο η τιμή της γιατί τώρα βλέπω ειναι στα υψηλότερα (την θέλω για το καλοκαίρι).

 

Αλλα βλεπω οτι αρκετα καταστήματα εβγαλαν εκπτώσεις τώρα. Εχετε δει πουθενα κατι παρομοιο με πλευρικό ματι μεχρι 300??

 

Ειδα αυτη τη fieldman λιγο πανω απο το μπατζετ μ αλλα δε ξερω αν αξιζει σε σχεση με majesty π παιρνει κ σουβλα

 

https://www.mediamarkt.gr/product/eidi-spitiou-mikrosuskeues/barbeque/psistaries-bbq-aeriou/fieldmann-3010-fzg-psistaria-kipou-me-aerio/1589175

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, paokmaniak είπε

Εχω σταμπάρει εδω και καιρο το vanward majesty-s (θέλω ψησταριά με πλευρικό μάτι κάτω απο 300) και περιμένω να πέσει σε πιο χαμηλό επίπεδο η τιμή της γιατί τώρα βλέπω ειναι στα υψηλότερα (την θέλω για το καλοκαίρι).

 

Αλλα βλεπω οτι αρκετα καταστήματα εβγαλαν εκπτώσεις τώρα. Εχετε δει πουθενα κατι παρομοιο με πλευρικό ματι μεχρι 300??

 

Ειδα αυτη τη fieldman λιγο πανω απο το μπατζετ μ αλλα δε ξερω αν αξιζει σε σχεση με majesty π παιρνει κ σουβλα

 

https://www.mediamarkt.gr/product/eidi-spitiou-mikrosuskeues/barbeque/psistaries-bbq-aeriou/fieldmann-3010-fzg-psistaria-kipou-me-aerio/1589175

την ειχα κι εγω κάποτε. από τις φασόν κινέζικες ειναι ίσως η πιο τίμια και μπορείς να βάλεις και αρκετά αξεσουάρ πάνω χωρίς πατέντες και με χαμηλό κόστος. 

Έχει δύο σημαντικά μειονεκτήματα ωστόσο. Πρώτο ότι τα λίπη στάζουν από τα πλάγια και δεύτερον ότι δεν εχει κάδο. Άρα δεν ανεβάζει ούτε πολύ ψηλές θερμοκρασίες και κυρίως δεν τις κρατάει. Σε χειμώνα θα δυσκολευτείς αρκετά να ψήσεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά για πρώτη ψησταριά γιατί μπορεί και να μην μου αρέσει το άθλημα και απλά να μου μείνει και να πιάνει χώρο στο μπαλκόνι, οπότε αν πάρω μια απλή όπως π.χ. την bormann BBQ3000 εκτός του ότι δεν θα ψήνει ομοιόμορφα και μπορεί να χαλάσει σε καμιά πενταετία υπάρχει κάποιο άλλο θέμα όπως π.χ. στην ασφάλεια κατά την χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Xdanger είπε

Δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά για πρώτη ψησταριά γιατί μπορεί και να μην μου αρέσει το άθλημα και απλά να μου μείνει και να πιάνει χώρο στο μπαλκόνι, οπότε αν πάρω μια απλή όπως π.χ. την bormann BBQ3000 εκτός του ότι δεν θα ψήνει ομοιόμορφα και μπορεί να χαλάσει σε καμιά πενταετία υπάρχει κάποιο άλλο θέμα όπως π.χ. στην ασφάλεια κατά την χρήση?

οχι δε θα εχεις καποιο θεμα, εχω μια μικρότερη Bormann, νομιζω τη 2200...

αρκετα καλη θα έλεγα για τα 80-90€ της, οντως σε καποιο σημειο δε ψηνει καλα αλλα κατα τα άλλα ανεβαζει για πλακα 300 βαθμους εντος πενταλέπτου και επισης επειδη ο πατος της ειναι πρακτικα ενα ανοιξειδοτο ταψι καθαρίζεται πανευκολα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paokmaniak είπε

Εχω σταμπάρει εδω και καιρο το vanward majesty-s (θέλω ψησταριά με πλευρικό μάτι κάτω απο 300) και περιμένω να πέσει σε πιο χαμηλό επίπεδο η τιμή της γιατί τώρα βλέπω ειναι στα υψηλότερα (την θέλω για το καλοκαίρι).

 

Αλλα βλεπω οτι αρκετα καταστήματα εβγαλαν εκπτώσεις τώρα. Εχετε δει πουθενα κατι παρομοιο με πλευρικό ματι μεχρι 300??

 

Ειδα αυτη τη fieldman λιγο πανω απο το μπατζετ μ αλλα δε ξερω αν αξιζει σε σχεση με majesty π παιρνει κ σουβλα

 

https://www.mediamarkt.gr/product/eidi-spitiou-mikrosuskeues/barbeque/psistaries-bbq-aeriou/fieldmann-3010-fzg-psistaria-kipou-me-aerio/1589175

Αρκετοί εδώ μέσα σε παλαιότερα post έλεγαν καλά λόγια για αυτή...

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-doro-kouponi-gia-ena-dorean-gemisma-fialis-kai-ton-ruthmisti-ugraeriou-62209602

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Xdanger είπε

Δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά για πρώτη ψησταριά γιατί μπορεί και να μην μου αρέσει το άθλημα και απλά να μου μείνει και να πιάνει χώρο στο μπαλκόνι, οπότε αν πάρω μια απλή όπως π.χ. την bormann BBQ3000 εκτός του ότι δεν θα ψήνει ομοιόμορφα και μπορεί να χαλάσει σε καμιά πενταετία υπάρχει κάποιο άλλο θέμα όπως π.χ. στην ασφάλεια κατά την χρήση?

Δεν παίζει να μη σου αρέσει το άθλημα, να ξέρεις lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Xdanger είπε

Δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά για πρώτη ψησταριά γιατί μπορεί και να μην μου αρέσει το άθλημα και απλά να μου μείνει και να πιάνει χώρο στο μπαλκόνι, οπότε αν πάρω μια απλή όπως π.χ. την bormann BBQ3000 εκτός του ότι δεν θα ψήνει ομοιόμορφα και μπορεί να χαλάσει σε καμιά πενταετία υπάρχει κάποιο άλλο θέμα όπως π.χ. στην ασφάλεια κατά την χρήση?

Θα σπαστείς πολύ περισσότερο εαν διαπιστώσεις ότι σ'αρέσει το άθλημα αλλά πήρες μια πολύ μέτρια ψησταριά. Αυτόν τον καιρό με το lockdown, την τηλε-εργασία & τηλε-μαθητεία και τα κλειστά μαγαζιά έχει περιοριστεί η διασκέδαση και είναι πολύ λίγα αυτά που μπορείς να απολαύσεις στο σπίτι. Εμένα η γυναίκα μου και η κόρη μου, παρότι μετρούν συνεχώς θερμίδες, προτιμούν τα "είδη υγιεινής" και κάνουν δίαιτες, σήμερα με έστειλαν με το ζόρι να αγοράσω κρεατικά, λαχανικά & όλα τα σχετικά για οικογενειακό BBQ όλο το επόμενο 3ήμερο. Ασε που φτιάχνει και ο καιρός σιγά σιγά .. και σε μερικές εβδομάδες θα γίνεται το BBQ με πολύ καλές συνθήκες. Κάνε μια μικρή υπέρβαση και κοίτα κάτι καλό και ποιοτικό για να το ευχαριστιέσαι και εσύ αλλά και οι φίλοι σου & οι δικοί σου.

Επεξ/σία από costas_
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι αντίστοιχο έβγαλε και το Praktiker

https://www.praktiker.gr/c/psistaries-bbq-67?catId=67&specialprice=1&lf=p

Οπότε έχουν παίξει ήδη Media Markt, Κωτσόβολος και Praktiker. Λογικά θα ακολουθήσουν κι άλλοι

Επεξ/σία από ilpapacha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει παρατηρήσει κάνεις αν στη Ναπολέων 525 ζεσταίνεται περισσότερο το μπροστά μέρος παρά το πίσω μέρος της Πλάκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, costas_ είπε

Θα σπαστείς πολύ περισσότερο εαν διαπιστώσεις ότι σ'αρέσει το άθλημα αλλά πήρες μια πολύ μέτρια ψησταριά. Αυτόν τον καιρό με το lockdown, την τηλε-εργασία & τηλε-μαθητεία και τα κλειστά μαγαζιά έχει περιοριστεί η διασκέδαση και είναι πολύ λίγα αυτά που μπορείς να απολαύσεις στο σπίτι. Εμένα η γυναίκα μου και η κόρη μου, παρότι μετρούν συνεχώς θερμίδες, προτιμούν τα "είδη υγιεινής" και κάνουν δίαιτες, σήμερα με έστειλαν με το ζόρι να αγοράσω κρεατικά, λαχανικά & όλα τα σχετικά για οικογενειακό BBQ όλο το επόμενο 3ήμερο. Ασε που φτιάχνει και ο καιρός σιγά σιγά .. και σε μερικές εβδομάδες θα γίνεται το BBQ με πολύ καλές συνθήκες. Κάνε μια μικρή υπέρβαση και κοίτα κάτι καλό και ποιοτικό για να το ευχαριστιέσαι και εσύ αλλά και οι φίλοι σου & οι δικοί σου.

Όταν λες μικρή υπέρβαση έχεις κάτι στον νου; γιατί οι περισσότερες που συζητάτε στο θέμα είναι 600+ ευρώ που παραείναι πολλά για κάτι που μπορεί να μην μου αρέσει.

 

1 ώρα πριν, tsounis είπε

Δεν παίζει να μη σου αρέσει το άθλημα, να ξέρεις lol

μακάρι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Xdanger είπε

Όταν λες μικρή υπέρβαση έχεις κάτι στον νου; γιατί οι περισσότερες που συζητάτε στο θέμα είναι 600+ ευρώ που παραείναι πολλά για κάτι που μπορεί να μην μου αρέσει.

Σε όλους τους καλούς κατασκευαστές, θα βρείς και οικονομικά μοντέλα. Ας πούμε η Broil King έχει την GEM 320 που εξαιρετική επιλογή και μπορείς να την αγοράσεις ακόμα και κάτω από τα €500 και μάλιστα με δόσεις και ίσως και μια κάλη έκπτωση που κατα καιρούς βγάζουν τα μεγάλα μαγαζιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Παιδιά έχει παρατηρήσει κάνεις αν στη Ναπολέων 525 ζεσταίνεται περισσότερο το μπροστά μέρος παρά το πίσω μέρος της Πλάκας

Δεν έχω την 525 για να στο επαληθεύσω ή όχι, αλλά συνήθως η ανομοιομορφία παρατηρείται με το πίσω μέρος της επιφάνειας να είναι πιο θερμό από το μπροστινό.

Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή με ψωμάκια, για να δεις τι γίνεται ακριβώς. Ποια σημεία είναι πιο θερμά από άλλα.

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, birel-motosport είπε

Παιδιά έχει παρατηρήσει κάνεις αν στη Ναπολέων 525 ζεσταίνεται περισσότερο το μπροστά μέρος παρά το πίσω μέρος της Πλάκας

Μιλάς για τη σχάρα ψησίματος σωστά? Εγώ πάλι που έχω την 525 μου φαίνεται ότι μπροστά ζεστένετε πολύ λιγότερο από μεση-πισω και μου κάνε εντύπωση..

Επεξ/σία από Pyrosvestis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...