Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

εγω το λαθος που εκανα καποτε με τα μπεφτεκια (το εχω διορθωσει πλεον), ειναι οτι οταν τα εβαζα στη σχαρα τα πιεζα απο πανω για να "κατσουν", τελικα καθοντουσαν κατω απο τη σχαρα :-).

Ακουμπας τα μπιφτεκια "απαλα", και τα γυρνας μονο οταν ξεκολανε απο μονα τους, δεν τα "πιεζεις" να ξεκολησουν (οπως και με ολα τα ψητα αλωστε).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάμεσα σε αυτές τις δύο ποιά θα προτιμούσατε για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ξανά με το άθλημα?

https://www.skroutz.gr/comparelists/447?compare=17255704%2C15650401

φυσικά αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη (στα ίδια επίπεδα τιμής), ευπρόσδεκτη

πρέπει να προσέξω κάτι άλλο γενικά με τη συντήρηση τους ή την αποθήκευση τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

ανάμεσα σε αυτές τις δύο ποιά θα προτιμούσατε για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ξανά με το άθλημα?

https://www.skroutz.gr/comparelists/447?compare=17255704%2C15650401

φυσικά αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη (στα ίδια επίπεδα τιμής), ευπρόσδεκτη

πρέπει να προσέξω κάτι άλλο γενικά με τη συντήρηση τους ή την αποθήκευση τους?

blackbull, εχει πιο ψηλο καπακι για να μπορεις να βαλεις κανενα κοτοπουλο ορθιο και απ οτι βλεπω εχει και υποδοχη για σουβλα. Απο κει και περα, μην περιμενεις και πολλα πολλα απο τις συγκεκριμενες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

blackbull, εχει πιο ψηλο καπακι για να μπορεις να βαλεις κανενα κοτοπουλο ορθιο και απ οτι βλεπω εχει και υποδοχη για σουβλα. Απο κει και περα, μην περιμενεις και πολλα πολλα απο τις συγκεκριμενες.

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

τι εννοείς να μην περιμένω και πολλά? Δε θα ψήσω και κανένα αγριογούρουνο για τον Οβελίξ 🤣

για 1-2 φορές την εβδομάδα κανένα κρεατάκι και κανένα λαχανικό και να καθαρίζουν σχετικά εύκολα τη θέλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kakofonixx είπε

τι εννοείς να μην περιμένω και πολλά? Δε θα ψήσω και κανένα αγριογούρουνο για τον Οβελίξ 🤣

 

 

Eννοω οτι θα σε περιορισει στο τι μπορεις να κανεις. Πχ δεν θα ψηνει παντου ομοιομορφα, οποτε δεν θα μπορεις να εκμεταλευτεις ολο το χωρο. Δεν θα μπορεις να κανεις ευκολα low and slow κλπ κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eννοω οτι θα σε περιορισει στο τι μπορεις να κανεις. Πχ δεν θα ψηνει παντου ομοιομορφα, οποτε δεν θα μπορεις να εκμεταλευτεις ολο το χωρο. Δεν θα μπορεις να κανεις ευκολα low and slow κλπ κλπ κλπ.

θα μπορούσες να προτείνεις ένα άλλο μοντέλο, σε κοντινό εύρος τιμής με αυτά που παραθέτω, που θεωρείς καλύτερο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kakofonixx είπε

θα μπορούσες να προτείνεις ένα άλλο μοντέλο, σε κοντινό εύρος τιμής με αυτά που παραθέτω, που θεωρείς καλύτερο? 

πρεπει να ανεβεις x2.5-3 της τιμης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

θα μπορούσες να προτείνεις ένα άλλο μοντέλο, σε κοντινό εύρος τιμής με αυτά που παραθέτω, που θεωρείς καλύτερο? 

Ή πηγαινε στο επομενο της blackpull Με τους 4 καυστηρες , κοντα στα 300 που ειναι αξιοπρεπεστατο , το δουλευω σχεδον ενα χρονο και ειμαι ικανοποιημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2021 στις 10:08 ΠΜ, vforvaggelis είπε

Και μειναμε χωρις ψησταριααααα...

 Την Κυριακη αναψα την ψησταρια μου για να ψησω και μετα απο περιπου 10 λεπτα που ειχα κλειστο καπακι να ζεστανει, βγαινω εξω και ειχε λαμπαδιασει. 0-02-0a-ffc49792664b13ed17da678b65033ecddb2fae8fdb283d6d7e8e5bc951f38ab4_d14d6a66.jpg.a69b2150a904f06a1b1982d27936aa84.jpg

Δεν ξερω τι εγινε. Ηταν καθαρη η ψησταρια και γενικα την προσεχα πολυ.

Εστειλα email στην αντιπροσωπεια και ακομα δεν εχουν επικοινωνησει μαζι μου.

Μεγαλη στεναχωρια ειδικα γιατι δεν μπορω να καταλαβω αν εκανα κατι λαθος η αν φταιει η ψησταρια και πως μπορω να το αποδειξω. Την εχω μισο χρονο περιπου. :(

0-02-0a-f0b2ac51e462d7d3576f1bd6917256c66c073b52e2051a5b926101cf653f025c_5d31b1a7.jpg

0-02-0a-589470831c90611f0b35aa26358c1de4d68daa52a329a97259a51fd4d9068205_95f15204.jpg

Βλέποντας τι συνέβη σε αυτήν και σε άλλη μια περίπτωση που περιγράφηκε εδώ στο forum, δεν θα προτιμούσα την Bormann, καθαρά για λόγους ασφαλείας. Και στις δύο περιπτώσεις από ό,τι φαίνεται λαμπάδιασαν χωρίς να υπάρχει λίπος συσσωρευμένο. Μάλλον είναι πολύ δυνατοί οι καυστήρες και αν την αφήσεις κλειστή στο τέρμα παίρνει φωτιά; Τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω την travel q pro 285 (2 καυστήρες), και αφού έγιναν οι πρώτες δοκιμές με τα βασικά (μπριζόλες, μπιφτέκια, σουβλάκια) είπαμε το σκ να κάνουμε ψήσουμε κάνα χοιρινό ρολό. Σούβλα και πυρίμαχα σκεύη δεν υπάρχουν, οπότε θα ήθελα συμβουλές αφενός αν είναι εφικτό να γίνει, αφετέρου με ποιόν τρόπο. 

Επεξ/σία από didaskalop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη! Για τόσο μεγάλα κομμάτια θα πρότεινα έμμεσο ψήσιμο (ο ένας καυστήρας κλειστός και από πάνω το ρολό), με λίγη προσοχή στον λιποσυλλέκτη γιατί ό,τι στάζει θα καταλήγει εκεί και θα είναι μεγάλη η ποσότητα. Κάποια στιγμή θα πρέπει να το γυρίσεις για να πάρει χρώμα και η απέναντι πλευρά. Προσπάθησε να μην είναι μεγάλο το κομμάτι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...