Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

15 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

@dfwk απο που πηρες τη μπριζολα και ποσο ειχε το κιλο περιπου;

Από την Φάρμα Μπράλου. Επειδή τον ξέρω μου κάνει λίγο καλύτερη τιμή από αυτή που γράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους. 

Εδώ και κάνα δυο χρόνια σκεφτόμουν να πάρω μια ψησταριά αερίου. Πάντα έπαιρνε αναβολή για κάτι άλλο. Ίσως και λόγω της παραμονής στο σπίτι τώρα τελευταία το πήρα απόφαση. Είδα την προσφορά του κοτσωβολου στις weber και παρήγγειλα την spirit με τους τρεις καυστήρες. 

Έως τώρα εξασκώ το σπορ κάθε σκ χρησιμοποιώντας ξύλο ελιάς, είτε με ψάρια είτε με αρνί, χοιρινό, μοσχάρι (σπάνια και υπό προϋποθέσεις).  Η μεταπηδηση σε αέριο μου φαίνεται εξωτική σε κάποιο βαθμό... Ελπίζω να μην απογοητευτώ από το αποτέλεσμα. 

Υποθέτω ότι όταν έρθει το μωρό θα έχει οδηγίες, παρόλο αυτά θα εκτιμούσα αν κάποιος θα μπορούσε να αναφέρει επιγραμματικά πως μεταχειριζεστε το μαντέμι πριν από την πρώτη χρήση και μετά από κάθε χρήση. 

Και τέλος σε σχέση με τα εργαλεία bbq: κάτι που θεωρείτε απαραίτητο για την αερίου που ίσως να είναι διαφορετικό σε κάρβουνο - ξύλο; Έχω ήδη καποιες λαβίδες αλλά ίσως κοιτάξω να αναθεωθω λιγάκι

ΥΓ: συγγνώμη για την πολυλογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daliar είπε

Για δες εδω, Πολυ καλη τιμη και θα την έχεις μια ζωη (10 χρονια εγγυηση σε καυστηρες δεν ειναι τυχαιο)

Ναι την είδα. Ευχαριστώ πολύ. Απλά θέλω υποχρεωτικά να έχει και ένα μάτι και κατά προτίμηση 3 καυστήρες. Σίγουρα δεν είναι τυχαία η εγγύηση που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, p@nos139 είπε

Ναι την είδα. Ευχαριστώ πολύ. Απλά θέλω υποχρεωτικά να έχει και ένα μάτι και κατά προτίμηση 3 καυστήρες. Σίγουρα δεν είναι τυχαία η εγγύηση που λες...

Αν θες τόσο πολύ το εξωτερικό μάτι μπορείς και να αγοράσεις ένα ξεχωριστό από την ψησταριά και να το προσαρμόσεις σε ένα από τα πλαϊνά της. Το κοιτούσα και εγώ αυτό αλλά είδα τιμές που δεν δικαιολογούνται για το μάτι. Με τριάντα ευρώ μπορείς να βρεις ένα σωρό.

Αρχικά και εγώ το δικό σου budget είχα στο μυαλό και επειδή ήθελα να μπορώ να ψήσω για ολόκληρη την οικογένεια σε μια δόση αποφάσισα να ανέβω λίγο. Πιστεύω ότι είναι καλή η προσφορά, αν σκεφτείς ότι η τιμή στα περισσότερα καταστήματα είναι κοντά στα 700

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Astronautis Ευχαριστώ πολύ. Είναι αλήθεια ότι το σκεφτόμουν "μαζεμένο" μάτι και BBQ αλλά και αυτή η ιδέα καλή είναι. Θα το σκεφτώ και άμα δεν δω καμιά προσφορά θα το κάνω μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια γνώμη για αυτήν την ψησταριά αν ήταν εύκολο.

Ειμαι πρωτάρης στο ειδος αλλα αρκετα γνωστης του καρβουνου.

Την θελω για το μπαλκονι για λογους καθαριοτητας και δεν θελω να δωσω περισσότερα χρήματα 

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-ks140ΨΗΣΤΑΡΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ KS14047 ΜΕ 3+1 ΚΑΥΣΤΗΡΕΣ | Praktiker47-me-3-1-kaystires-78568

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη φανταστεις οτι θα κανεις κατι τρομερο με το πλευρικο ματι.

Καμια σαλτσα...

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Μη φανταστεις οτι θα κανεις κατι τρομερο με το πλευρικο ματι.

Καμια σαλτσα...

Σωστά. 

Το τρομερό γίνεται στη σχάρα... 😛

Έχει κανείς άποψη περί καλυμμάτων; Κοιτάζω της Weberγια την spirit έχει περίπου 60 ευρώ!!! Για ένα κάλυμμα πολλά μου φαίνονται αλλά η βεράντα μου δεν έχει καλή κάλυψη από τη βροχή γιατί ο επάνω όροφος είναι πιο μέσα. Ειδικά αν φυσάει θα βρέχεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

ψαχνω για ψησταρια και ειδα καποιες στο ιντερνετ αλλα θα ηθελα και την αποψη σας...ψαχνω για ψησταρια με ματι απο διπλα και σιγουρα 3 εστιες...ειδα την Weber Spirit E-320 , την Outdoorchef Australia 425 G..τωρα για broil king ειδα και απο κει αλλα δεν ξερω...εχετε να προτεινετε καποια αλλη;ή απ αυτες που ανεφερα αν καποια εχει προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ψησταριές της Landmann ειναι γερμανικες ή made in china και απλα το brand ειναι ευρωπαϊκό; 

Αξιζουν; κατηγορία camping gas να  φανταστω; 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Maktheo είπε

Οι ψησταριές της Landmann ειναι γερμανικες ή made in china και απλα το brand ειναι ευρωπαϊκό; 

Αξιζουν; κατηγορία camping gas να  φανταστω; 

Όλες σχεδόν είναι made in China..

Σίγουρα της broil king είναι made in canada

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφία των ψησταριων συμφωνώ οτι ειναι made in china, απλα στο συγκεκριμένο brand φαινεται καλυτερη υποστήριξη σε ολα τα επίπεδα (καταρχήν σοβαρο site με regions) όπως επισης και οι τιμες ειναι κατι ενδιάμεσο στις top brands και στις φασον κινεζικες, για αυτο ρωτησα περαιτέρω πληροφοριες αν γνωριζει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρτε και ενα ψησιματακι και απο μενα απο την Broil King .

Και απο τον κολητο μου που παρελαβε χτες την ιδια με την δικη μου .

 

 

 

 

 

92579503_233443431373607_6347081452890357760_n.jpg

92621534_210282276926610_7438646665319284736_n.jpg

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...