Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

H δικη μου μετα απο 15 περιπου λεπτα ζεσταμα (δεν εχω sear zone). Εβαλα τη φωτο με τη χαμηλοτερη θερμοκρασια που κατεγραψα. 

Μηπως το κρατας πολυ μακρια; νομιζω θελει καπου 20-30εκ αποσταση.

92472286_222858795631630_7170622765970489344_n.jpg

Είχα μεγάλη απόσταση. Θα το δοκιμάσω πάλι.

 

9 ώρες πριν, Astronautis είπε

Πόσο πήγε η σούβλα; Τι μήκος έχει η ψησταριά σου;

Με απασχολεί σαν επόμενο βήμα, καθότι το κοντοσούβλι είναι η σπεσιαλιτέ του καταστήματος...

Κατά τα άλλα σήμερα παρέλαβα την spirit μου αλλά ίσα που πρόλαβα να την βάλω μέσα από την εξώπορτα. Θα μετράω τις ώρες έως το Σάββατο.

Καλορίζικια και Καλά ψησίματα..Αν την συναρμολογήσεις εσύ κατέβασε την εφαρμογή BILT(Έχει οδηγό βήμα-βήμα με 3d απεικόνιση).

 Η σούβλα πήγε 199€.

Διαστάσεις:

dim.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2132

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, sndev είπε

Τις   camping gas δε τις λες κ οικονομικές , απλά τις πήραμε μισή τιμή στη bf.

Οικονομικές σίγουρα δεν τις λες με τις σημερινές τιμές τους, αλλά για μία μέση λύση αξίζει η αγορά τους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2020 στις 11:53 ΠΜ, arxontas2323 είπε

Ποια εχεις φωτη;;

Tην Μοnarch 320  ,την ειχα βαλει εδω οταν την ειχα πρωτοπαρει πρεπει να  ειναι καπου στις αρχικες σελιδες .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, plasTOST είπε

Οικονομικές σίγουρα δεν τις λες με τις σημερινές τιμές τους, αλλά για μία μέση λύση αξίζει η αγορά τους? 

Εγώ πήρα τη σειρά 3 σε μισή τιμή την Black Friday. Μια χαρά αλλά για την κανονική τιμή της στα 450 ευρώ ποσό έχει τώρα, όχι καλύτερα δόσεις και να πάω στα 600 να πάρω μια Weber or broil King.

Θέλω να πω ότι αξίζει τρομερά στα 240 αλλά όχι κ κοντά 500 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σόρρυ αλλά τα φθηνά δεν αξίζουν. Broil king, πχ, παίζει στα 450€ με σχάρες από μαντέμι χοντρό κτλ. . Θέλεις φθηνότερο για τον οποίο λόγο; Οκ, σε 2 χρόνια θα ξαναδώσεις τα ίδια που έδωσες, και αυτο αν σε έχει καλύψει. Μιλάμε για κάτι που είναι σε εξωτερικό χώρο και έχει να κάνει με φαγητό. Εμείς πλέον σουβλάκια από έξω δεν παίρνουμε συστηματικά τα τελευταία 5 χρόνια, και οπότε τύχει γιατί βαριωμαστε/δεν έχουμε κρέας βλαστημαμε.  10€ / εβδομάδα να βάλεις όφελος, τα έχεις βγάλει στον χρόνο... Αν δεν μπορεί κάποιος να τα διαθέσει σεβαστό, ούτε εγώ μπορούσα μεχρι να παντρευτω (δώρο γάμου γαρ) :-)  Μέχρι να μπορέσει όμως, καλύτερα κάρβουνου.

Επεξ/σία από rubadub
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, plasTOST είπε

Οικονομικές σίγουρα δεν τις λες με τις σημερινές τιμές τους, αλλά για μία μέση λύση αξίζει η αγορά τους? 

Για μέση λύση ναι, είναι κλάση ανώτερη από τις no name των 150 250 ευρώ. Αν βάλεις όμως το value for money στη μέση τοτε κατά τη γνώμη μου δεν αξιζει στις τωρινές τιμές καθώς με λίγα ακόμα χρήματα πας σε broil king weber. Οποίοι τις προλάβαμε μισή τιμή εκεί ναι αξίζε ήταν ευκαιριαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα

Ευτυχής κάτοχος από εχθές της weber spirit ii 310.

Τη πήρα από ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη  που την είχε ετοιμοπαράδοτη στα 549€. Τη παρήγγειλα τη Τρίτη, εχθές την είχα . Ευχαριστώ τον φίλο zeys13 που με ενημέρωσε για τη προσφορά.

Ήθελα να ρωτήσω  για τις σχάρες . Είναι 2 όψεων ή πρέπει να από πάνω η λεία επιφάνεια ?

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2020 στις 10:18 ΠΜ, Fotis13 είπε

Παρτε και ενα ψησιματακι και απο μενα απο την Broil King .

Και απο τον κολητο μου που παρελαβε χτες την ιδια με την δικη μου .

92579503_233443431373607_6347081452890357760_n.jpg

92621534_210282276926610_7438646665319284736_n.jpg

Δεν έχεις θέμα με flare ups στις χοιρινές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, telis είπε

Αυτή εδώ έχει πολύ καλές κριτικές. Την έχει κανείς;

https://www.skroutz.gr/s/8962206/Vanward-Majesty-S.html

Την έχει φίλος και δεν τρελάθηκα με την ποιότητα συναρμογής, τα κουμπιά ψεύτικα κτλ. 

Κάποτε από το cook shop είχα πάρει μια barbecook και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Ποιοτική κατασκευή, βαρύ καπάκι, στιβαροι διακόπτες απλά ήταν με δυο καυστήρες (ανοξείδωτοι) και δεν μας κάλυψε σαν μέγεθος αλλά ήταν εξαιρετική και μάλιστα made in Belgium.

Στο cook shop την έχει λίγο τσιμπημένη με το πλευρικό μάτι αλλά υπάρχει εδώ φθηνότερη χωρίς το μάτι

https://www.guruelectrics.gr/Product/37318-PSISTARIA-YGRAERIOY-BARBECOOK-SPRING-300-223-6930-000-?skr_prm=WyJlYzJlNGU0Zi03Njk3LTRlOWItYjhkMi1kOWI0NDdhYTI2NDciLDE1ODY0NDg4MjA5NTEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

Στο cook shop 400

https://www.cookshop.gr/el/products/barbecookμπάρμπεκιουγκαζιούspring340μεπλαϊνόμάτι11

 

 

Επεξ/σία από Morosana
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Είμαι μεταξύ Broil King BK 320 ή GEM 320 ή GEM 340 ή Royal 320(ξέρω είναι πολλές). Αρχικά ήμουν για πιο φτηνή αλλά με πείσατε :-D να πάρω Broil King ή Weber και ανέβηκα.

Ψάχνοντας στο skroutz είδα ότι κατά καιρούς (περίπου 2 μήνες) κάνουν πρόσφορες, οπότε περιμένω κάποια.(πχ το homing.gr έχει κουπόνι 10% τώρα.)

1ον Κάποιες γνώμες για αυτές αν μπορείτε!!! ( Το πλαϊνό μάτι είναι επιθυμητό άλλα οχι υποχρεωτικό( για κανα τηγάνισμα κτλ))

2ον Γνώμη για κάποιο μαγαζί ή για αγορά!

3ον Για "Παντεντα"(τσιμπημένη τιμή γνήσιας:X) για σούβλα αν έχει κάνει κάποιος και σε ποιο μοντέλο γτ άλλα site λένε οτι δέχονται οι ψησταριές και άλλα όχι...   :o:wacko:

Επεξ/σία από p@nos139
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, lemo13 είπε

Ευτυχής κάτοχος από εχθές της weber spirit ii 310.

Ήθελα να ρωτήσω  για τις σχάρες . Είναι 2 όψεων ή πρέπει να από πάνω η λεία επιφάνεια ?

Αν εχεις τη σχαρα με το GBS τοτε πρακτικα μπορεις να την εχεις απο τη μερια που ειναι πλατια η επιφανεια, γιατι αλλιως δεν θα καθεται το στρογγυλο κομματι. Και απο την αλλη να το βαλεις ομως και να ψησεις, αν εχεις καποιο λογο να το κανεις, δεν βρισκω καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...