Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Gataros είπε

Εγινε παραγγελία λόγω της προσφοράς -20% που αναφέρθηκε 2-3 σελίδες πριν, της ooni koda 16. Thanks για το tip, οπότε πρέπει να προστεθούν και αυτά στο πακέτο ξεχωριστά.

Για τη weber 310 καθώς και για την ooni, υπάρχει κάποια φιάλη υγραερίου που συστήνετε όσοι τις χρησιμοποιείτε;

Βολεύει να πάρεις prime να αλλάζεις εύκολα, αλλά είναι πιο ακριβά. Εγώ έχω petrogaz βέβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, assos01 είπε

Καλησπερα στην παρέα.

Μεταξυ της spirit 310 και της μικρής rogue 365 που παίζουν στα ιδια χρηματα ποια προτεινετε για χρηση οικογενειας 4 ατομων?

Το budget που διαθέτω δεν μπορεί να ανέβει για καποια αλλη επιλογή.

θεωρω οτι κ οι 2 ειναι ιδια φαση δεν υπερτερεί καπου η μια εναντι της αλλης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Για τις σχάρες μπορείς να το κάνεις μόλις τελειώσεις με το ψήσιμο ή στην προθέρμανση του επόμενου. Για τον κάδο, καλό είναι να την ανάψεις στο φουλ για 10-15 λεπτά και μόλις κρυώσει, να ξεκινήσεις να ξύνεις με μια ξύλινη ή πλαστική σπάτουλα. Έπειτα χρησιμοποιείς υγρό πιάτων με νερό, για να τον καθαρίσεις. Έχε υπόψη σου ότι ο κάδος δεν θα γίνει ποτέ όπως ήταν όταν την αγόρασες.

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Θα επανέλθω με αναλυτικό review μόλις την στησω και ξεκινήσω το ψησιμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2021 στις 5:01 ΜΜ, duke21gr είπε

Hello παιδια, εδω και λιγες μερες εχει αρχισει να μου σκαει αυτες τις κοκκινες φλογες απο τους καυστηρες. τσεκαρα τους καυστηρες και οι οπες ειναι καθαρες (βουρτσακι δεν εχω για να καθαρισω μεσα). Μπουκαλα εχω την prime και δοκιμασα και καινουργια. εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει? 

0-02-05-9cf801fa70dffb419f385ea2366c3c4fe78e528f1b35903fc62d4e35cf95c814_e66cfda591d52070.jpg

Είναι η πολλαπλή περίπτωση που διαβάζω για το ίδιο "σύμπτωμα". Και η  έχω το ίδιο αλλά με άλλη ψησταριά. Σε όλες τις περιπτώσεις το κοινό είναι η coral prime.... Μήπως ρε παιδιά φταίει η φιάλη ή μάλλον ο ρυθμιστής; 

Εγω πάντως θα πάρω την επόμενη την απλή coral gas για να το τσεκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Βολεύει να πάρεις prime να αλλάζεις εύκολα, αλλά είναι πιο ακριβά. Εγώ έχω petrogaz βέβαια

Εγω ΕΚΟ εχω και δεν εχω κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, depmode είπε

Είναι η πολλαπλή περίπτωση που διαβάζω για το ίδιο "σύμπτωμα". Και η  έχω το ίδιο αλλά με άλλη ψησταριά. Σε όλες τις περιπτώσεις το κοινό είναι η coral prime.... Μήπως ρε παιδιά φταίει η φιάλη ή μάλλον ο ρυθμιστής; 

Εγω πάντως θα πάρω την επόμενη την απλή coral gas για να το τσεκαρω.

Και prime έχω προπάνιο μου το έκανε τις προάλλες επειδή ήταν στα τελειώματα μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Amaretos είπε

Και prime έχω προπάνιο μου το έκανε τις προάλλες επειδή ήταν στα τελειώματα μόνο.

Και εμένα στην πρώτη μόνο στα τελειώματα μου το έκανε. Στην δεύτερη που έβαλα, σχεδόν μετά από δύο ψησίματα.

Θα πάω σε απλή προπανίου να δω αν υπάρχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Campingaz 4 Series Classic LS Plus D εαν τη βγαλει προσφορα  ποια η γνωμη σας απο αποψη ποιοτητας και ψησιματος το βασικοτερο, εχω ταλαιπωρηθει μεχρι τωρα με φθηνες ψησταριες και σκεφθομαι να παρω κατι αξιοπιστο με ενδιαφερει η χωρητικοτητα , Η Weber Spirit II E310 GBS πολυ ωραια ειναι λιγο μικρη αλλα το σκεφτομαι  με ενδιαφερει η γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Tasatva είπε

Παρελαβα και έστησα σχεδόν αμέσως. Δεν μπορούσα να την βλέπω μέσα στο κουτί.

Από αύριο λογικά θα την τεστάρω .

 

IMG_0059_50.jpg

Τράβα φωτό τώρα που είναι καθαρή!

 

Χθες βάλαμε 2 κρέατα για ψήσιμο. Ουσιαστικά «χορτάσαμε» θέα…

C421BD42-719A-48B9-8220-A1BBC885B6E0.jpeg.fcdc16b86e59feea6354e68d59cb0386.jpeg

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα bbq οπότε ξέρω ότι δεν θα ξαναείναι ποτέ τόσο όμορφη, αλλά δεν με νοιάζει .

Καλύτερα πολυχρησιμοοποιημένη και μάυρη, παρά ασημί και να κάθεται.

Η επιλογή της επώνυμη με εγγύηση, είναι ότι ξέρω ότι θα υπάρχουν ανταλλακτικά για πολλά χρόνια, έστω και από Κίνα πλευρά.

Το εργαλείο σου τρομερό ! Πρέπει να ταίζεις λόχο !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, angel79 said:

επισης ξερουμε αν πληρωσεις με καρτα eurobank η αλλης τραπεζας πιστωτικη σε καποιο καταστημα αν εχει επιστροφη σε ποντους?

Πρέπει να συνεργάζεται το κατάστημα με την συγκεκριμένη τράπεζα για το πρόγραμμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tasatva είπε

Είχα bbq οπότε ξέρω ότι δεν θα ξαναείναι ποτέ τόσο όμορφη, αλλά δεν με νοιάζει .

Καλύτερα πολυχρησιμοοποιημένη και μάυρη, παρά ασημί και να κάθεται.

Η επιλογή της επώνυμη με εγγύηση, είναι ότι ξέρω ότι θα υπάρχουν ανταλλακτικά για πολλά χρόνια, έστω και από Κίνα πλευρά.

Το εργαλείο σου τρομερό ! Πρέπει να ταίζεις λόχο !

Αλήθεια, αυτό το bbq που διακρίνεται στο πλάνο και λες ότι είχες, ποιο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...