Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Paraggelies είπε

Καλησπέρα σε όλους, Τελικά ANDVANCE 4 (Praktiker)με τιμη Black Friday 179€ δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή σε σχέση με την KENTON (Leroy) στα ίδια χρήματα . Πέρασα, την είδα στημένη στο κατάστημα και αποφάσισα να ακυρώσω την  παραγγελια. Ο χώρος κάτω από τη σχάρα δεν έχει συρτάρι οπότε για να καθαριστεί θα πρέπει να αφαιρείς διάχυτες, καυστήρες για να φτάσεις στα καμμένα λίπη. Σε τεχνικά στοιχεία ήταν ίδια με την kenton όμως γενικότερα η εικόνα της kenton ήταν καλύτερη και σε εργονομία ,φινιρίσμα και αίσθηση στιβαρής κατασκευής (πάντα σε αυτό τον προϋπολογισμό χρημάτων (200-300€). Οπότε αν κάποιος "νέος" σαν κι εμένα στο αντικείμενο βρεθεί σε δίλημμα για αυτές τις δύο η άποψη μου είναι Kenton όπως σωστά κι εσείς προτείνατε. 

Ελπίζω να βοήθησα , ευχαριστώ πολύ

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Οπότε αναμένεις να πέσει η τιμή στην Kenton, για να την «χτυπήσεις».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Οπότε αναμένεις να πέσει η τιμή στην Kenton, για να την «χτυπήσεις».

Κάπως έτσι!!! Βέβαια έχασα τη super black Friday τιμή μα καλύτερα από το να φορτωθώ κάτι που θα με παιδεύει. Αναμονή (ψήσιμο με την ηλεκτρικη) και αν δείτε κι  εσείς κάτι αξιόλογο είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Καλή συνέχεια!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε το κάλυμμα από Leroy για την spirit. Είναι λίγο ευρύχωρο το L αλλά δεν με χαλάει καθώς έχω καλύψει και την μπουκαλα που έχω δίπλα.. 

IMG_20211201_180549_copy_1350x1800.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, iliast33 είπε

Σήμερα μου ήρθε το κάλυμμα από Leroy για την spirit. Είναι λίγο ευρύχωρο το L αλλά δεν με χαλάει καθώς έχω καλύψει και την μπουκαλα που έχω δίπλα.. 

IMG_20211201_180549_copy_1350x1800.jpg

Μια χαρα θα την κανει την δουλεια του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα και από μένα,

Είμαι πλέον και εγώ ένας κάτοχος μιας Napoleon RSE425.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικές ερωτήσεις που έχω σαν νέος κάτοχος.

1. Όταν πήγα να καταχωρίσω την συσκευή στο site napoleongrills.gr, δεν μου δέχτηκες το serial number, έχει τύχει μήπως σε κάποιον άλλο. Σκοπεύω να επικοινωνήσω με το κατάστημα αύριο, αλλα εάν κάποιος έχει εμπειρία μήπως κάνω κάτι λάθος.

2. Σκεφτόμουν να πάρω το κάλυμμα από την ίδια την napoleon αλλα βλέπω πως είναι αρκετά ακριβό. Βρήκα αυτό στο Leroy Merlin

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kalumma-large-m-150-x-p-65-x-u-110-cm-62185333

Έχει κάποιος εμπειρία με αυτό?

3. Για καθάρισμα από ότι κατάλαβα τα ανοξείδωτα μπορούν να πλυθούν στο πλυντήριο πιάτων. Σχετικά με τον κάδο και το καπάκι όμως, υπάρχει κάποια ενδεδειγμένη τεχνική καθαρίσματος?

Αυτά έχω για αρχή αλλα σίγουρα θα επανέλθω.
Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikpel7 είπε

Kαλησπέρα και από μένα,

Είμαι πλέον και εγώ ένας κάτοχος μιας Napoleon RSE425.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικές ερωτήσεις που έχω σαν νέος κάτοχος.

1. Όταν πήγα να καταχωρίσω την συσκευή στο site napoleongrills.gr, δεν μου δέχτηκες το serial number, έχει τύχει μήπως σε κάποιον άλλο. Σκοπεύω να επικοινωνήσω με το κατάστημα αύριο, αλλα εάν κάποιος έχει εμπειρία μήπως κάνω κάτι λάθος.

2. Σκεφτόμουν να πάρω το κάλυμμα από την ίδια την napoleon αλλα βλέπω πως είναι αρκετά ακριβό. Βρήκα αυτό στο Leroy Merlin

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kalumma-large-m-150-x-p-65-x-u-110-cm-62185333

Έχει κάποιος εμπειρία με αυτό?

3. Για καθάρισμα από ότι κατάλαβα τα ανοξείδωτα μπορούν να πλυθούν στο πλυντήριο πιάτων. Σχετικά με τον κάδο και το καπάκι όμως, υπάρχει κάποια ενδεδειγμένη τεχνική καθαρίσματος?

Αυτά έχω για αρχή αλλα σίγουρα θα επανέλθω.
Σας ευχαριστώ!

Για το 1ο ναι σχεδόν σε.ολους συμβαίνει πάρτους τηλ αύριο να καταχωρήσουν στην βάση το serial και μετά από 5 λεπτά θα μπορείς να το περάσεις στο site. Καλορίζικη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nikpel7 είπε

Kαλησπέρα και από μένα,

Είμαι πλέον και εγώ ένας κάτοχος μιας Napoleon RSE425.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικές ερωτήσεις που έχω σαν νέος κάτοχος.

1. Όταν πήγα να καταχωρίσω την συσκευή στο site napoleongrills.gr, δεν μου δέχτηκες το serial number, έχει τύχει μήπως σε κάποιον άλλο. Σκοπεύω να επικοινωνήσω με το κατάστημα αύριο, αλλα εάν κάποιος έχει εμπειρία μήπως κάνω κάτι λάθος.

2. Σκεφτόμουν να πάρω το κάλυμμα από την ίδια την napoleon αλλα βλέπω πως είναι αρκετά ακριβό. Βρήκα αυτό στο Leroy Merlin

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kalumma-large-m-150-x-p-65-x-u-110-cm-62185333

Έχει κάποιος εμπειρία με αυτό?

3. Για καθάρισμα από ότι κατάλαβα τα ανοξείδωτα μπορούν να πλυθούν στο πλυντήριο πιάτων. Σχετικά με τον κάδο και το καπάκι όμως, υπάρχει κάποια ενδεδειγμένη τεχνική καθαρίσματος?

Αυτά έχω για αρχή αλλα σίγουρα θα επανέλθω.
Σας ευχαριστώ!

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

1) Συνέβη και σε εμένα, δεν είναι κάτι. Πάρε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και θα το φτιάξουν 

2) Υπάρχουν ποστ στις 2-3 τελευταίες σελίδες για τις μαμά και για τις κουκούλες της Leroy

3) Για τον κάδο θα κάνεις πρώτα πυρόλυση, δηλαδή στο φουλ τους καυστήρες και μόλις κρυώσει λίγο ξύσιμο με μια πλαστική ή ξύλινη σπάτουλα. Μετά από αυτό μπορείς να χρησιμοποιήσεις υγρό πιάτων με νερό και σφουγγάρι. Ο κάδος δεν θα γίνει ποτέ όπως ήταν καινούργιος (τραβά φωτό όσο είναι ακόμα καινούργιος). Το καπάκι δεν θέλει κάτι το ιδιαίτερο. Σφουγγάρι, υγρό πιάτων με νεράκι για τον καθαρισμό και αν θέλεις περνά ένα γυαλιστικό για ανοξείδωτα 

Δες κι ένα σχετικό ποστ του @SagoniasSlutRos

Υπάρχουν και τα καθαριστικά της Napoleon

https://www.skroutz.gr/s/32232946/Napoleon-Κρέμα-για-Ανοξείδωτες-Επιφάνειες-10235.html
https://www.skroutz.gr/s/32233020/Napoleon-Καθαριστικό-BBQ-Power-Cleaner-10236.html

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, nikpel7 είπε

Kαλησπέρα και από μένα,

Είμαι πλέον και εγώ ένας κάτοχος μιας Napoleon RSE425.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικές ερωτήσεις που έχω σαν νέος κάτοχος.

1. Όταν πήγα να καταχωρίσω την συσκευή στο site napoleongrills.gr, δεν μου δέχτηκες το serial number, έχει τύχει μήπως σε κάποιον άλλο. Σκοπεύω να επικοινωνήσω με το κατάστημα αύριο, αλλα εάν κάποιος έχει εμπειρία μήπως κάνω κάτι λάθος.

2. Σκεφτόμουν να πάρω το κάλυμμα από την ίδια την napoleon αλλα βλέπω πως είναι αρκετά ακριβό. Βρήκα αυτό στο Leroy Merlin

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kalumma-large-m-150-x-p-65-x-u-110-cm-62185333

Έχει κάποιος εμπειρία με αυτό?

3. Για καθάρισμα από ότι κατάλαβα τα ανοξείδωτα μπορούν να πλυθούν στο πλυντήριο πιάτων. Σχετικά με τον κάδο και το καπάκι όμως, υπάρχει κάποια ενδεδειγμένη τεχνική καθαρίσματος?

Αυτά έχω για αρχή αλλα σίγουρα θα επανέλθω.
Σας ευχαριστώ!

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!
Για το καθάρισμα δεν μπορώ να σου πω τίποτα γιατί και εγώ νέος είμαι!
Για την κουκούλα είχα ρωτήσει και εγώ εδώ και αν κοιτάξεις μια δυο σελίδες πριν θα δεις και φώτο από μια άλλη κουκούλα από Leroy.
Για την εγγύηση εγώ δεν πήρα καν τηλέφωνο. Μέσω του chat μου απάντησαν άμεσα και σε 5 λεπτά είχε καταχωρηθεί!

 

Επεξ/σία από oceanakis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για καταχωρήσεις. Την Weber μου την έκανα καταχώρηση μέσω της εφαρμογής BILT. Μου έβγαλε μήνυμα ότι οκ. Ισχύει κανονικά σωστά? Δεν χρειάζεται να το κάνω και στο σάιτ τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, biovaggoulas είπε

Μιλώντας για καταχωρήσεις. Την Weber μου την έκανα καταχώρηση μέσω της εφαρμογής BILT. Μου έβγαλε μήνυμα ότι οκ. Ισχύει κανονικά σωστά? Δεν χρειάζεται να το κάνω και στο σάιτ τους...

Σε έβγαλε σε κάποια επίσημη σελίδα της Weber; Έλαβες κάποιο email, απο domain της Weber, με την επιβεβαίωση της καταχώρησης;

Μπορείς να κάνεις κι ένα τηλέφωνο στην Kyso, να τους ρωτήσεις αν έχει γίνει η καταχώρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...