Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση για κατόχους Napoleon και όχι μόνο βέβαια:
Στην rogue 425 τι κουκούλα προτείνεται να βάλω?  Έχει πάρει κάποιος από εδώ την γνήσια να μας πει εντυπώσεις και αν δικαιολογείται το κόστος αγοράς? Έχει πάρει κανείς από λερόυ και αν ναι σε πιο μέγεθος? Κάθε πρόταση δεκτή!
Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

5 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σοκολατοπιτα Κωνσταντινιδης αδιανοητη

IMG_20211128_170448.jpg.8176f6b31ab48496aaa17c9561c649f5.jpg

 

Εκπληκτική δουλειά (τουλάχιστον οπτικά) με το μοσχάρι...!!! Μπράβο...!!! 

Τιπ...

Σοκολατοπιτα...θα πρέπει να δοκιμάσετε (αν δεν εχετε δοκιμάσει ήδη δλδ) του PAPLIBER (Γαλάτσι/Λαμπρινή)...αξίζει...δεν ειμαι φίλος της σοκολάτας...αλλά αυτό το πράγμα κολλάζει και άγιο...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, oceanakis είπε

Ερώτηση για κατόχους Napoleon και όχι μόνο βέβαια:
Στην rogue 425 τι κουκούλα προτείνεται να βάλω?  Έχει πάρει κάποιος από εδώ την γνήσια να μας πει εντυπώσεις και αν δικαιολογείται το κόστος αγοράς? Έχει πάρει κανείς από λερόυ και αν ναι σε πιο μέγεθος? Κάθε πρόταση δεκτή!
Ευχαριστώ!

Εγώ αγόρασα τη γνήσια από Γερμανία - για αποθήκευση με κλειστά τα πλαϊνά ράφια- και είμαι πολύ ευχαριστημένος, μπαίνει πανεύκολα δε φεύγει ποτέ από τη θέση της και είναι χοντρό πανί, δεν έχει σχέση με μουσαμά ή ναυλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, skskre είπε

Εγώ αγόρασα τη γνήσια από Γερμανία - για αποθήκευση με κλειστά τα πλαϊνά ράφια- και είμαι πολύ ευχαριστημένος, μπαίνει πανεύκολα δε φεύγει ποτέ από τη θέση της και είναι χοντρό πανί, δεν έχει σχέση με μουσαμά ή ναυλον.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Όταν λες Γερμανία υπάρχει κάποιο site που να φέρνει Ελλάδα και να έχει καλές τιμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, oceanakis είπε

Ερώτηση για κατόχους Napoleon και όχι μόνο βέβαια:
Στην rogue 425 τι κουκούλα προτείνεται να βάλω?  Έχει πάρει κάποιος από εδώ την γνήσια να μας πει εντυπώσεις και αν δικαιολογείται το κόστος αγοράς? Έχει πάρει κανείς από λερόυ και αν ναι σε πιο μέγεθος? Κάθε πρόταση δεκτή!
Ευχαριστώ!

Έχω την μαμά και όντως η ποιότητά της είναι πολύ καλή. Μπορείς να την δέσεις δεξιά/αριστερά, στις άκρες και να μην έχεις θέμα από τον αέρα κτλ. Διαθέτει και «αεραγωγούς» ώστε να μπορεί να «αναπνέει» και μα μην έχεις θέμα με υγρασία κτλ. Επίσης έχει φερμουάρ στην μέση, ώστε να μπορείς να ανοίξεις το ράφι, χωρίς να χρειαστεί να την βγάλεις ολόκληρη. Το να την βγάλεις και να την βάλεις είναι πολύ εύκολο. Παρόλο που ψήνω σχεδόν κάθε μέρα, δεν το σκέφτομαι καθόλου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, oceanakis είπε

Ερώτηση για κατόχους Napoleon και όχι μόνο βέβαια:
Στην rogue 425 τι κουκούλα προτείνεται να βάλω?  Έχει πάρει κάποιος από εδώ την γνήσια να μας πει εντυπώσεις και αν δικαιολογείται το κόστος αγοράς? Έχει πάρει κανείς από λερόυ και αν ναι σε πιο μέγεθος? Κάθε πρόταση δεκτή!
Ευχαριστώ!

Έχω την αυθεντική για την 525 (δεν εχω την 425) και ειναι πολύ καλή ποιότητα και κομμένη ραμμένη για το μέγεθος της ψησταριάς...εχει 2 ιμάντες που σφιγκουν κάτω απο τα πλαινά και δεν σηκώνεται με τίποτα...αυτό επιτρέπει να σηκώσεις το πανί για να ανοίξεις μονο το ντουλάπι πχ χωρίς να πρέπει να ανοίξεις τους ιμάντες κτλ...και εχει και δεξια αριστερά αεραγωγούς για να μην κρατάει υγρασίες...

σημειωτέον δεν εχω δεί άλλες κουκούλες οπότε δεν μπορώ να συγκρήνω...κρίνω μόνο την δική μου...

 

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

11 λεπτά πριν, skskre είπε

Εγώ αγόρασα τη γνήσια από Γερμανία - για αποθήκευση με κλειστά τα πλαϊνά ράφια- και είμαι πολύ ευχαριστημένος, μπαίνει πανεύκολα δε φεύγει ποτέ από τη θέση της και είναι χοντρό πανί, δεν έχει σχέση με μουσαμά ή ναυλον.

 

4 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Έχω την μαμά και όντως η ποιότητά της είναι πολύ καλή. Μπορείς να την δέσεις δεξιά/αριστερά, στις άκρες και να μην έχεις θέμα από τον αέρα κτλ. Διαθέτει και «αεραγωγούς» ώστε να μπορεί να «αναπνέει» και μα μην έχεις θέμα με υγρασία κτλ. Επίσης έχει φερμουάρ στην μέση, ώστε να μπορείς να ανοίξεις το ράφι, χωρίς να χρειαστεί να την βγάλεις ολόκληρη. Το να την βγάλεις και να την βάλεις είναι πολύ εύκολο. Παρόλο που ψήνω σχεδόν κάθε μέρα, δεν το σκέφτομαι καθόλου.

 

2 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Έχω την αυθεντική για την 525 (δεν εχω την 425) και ειναι πολύ καλή ποιότητα και κομμένη ραμμένη για το μέγεθος της ψησταριάς...εχει 2 ιμάντες που σφιγκουν κάτω απο τα πλαινά και δεν σηκώνεται με τίποτα...αυτό επιτρέπει να σηκώσεις το πανί για να ανοίξεις μονο το ντουλάπι πχ χωρίς να πρέπει να ανοίξεις τους ιμάντες κτλ...

σημειωτέον δεν εχω δεί άλλες κουκούλες οπότε δεν μπορώ να συγκρήνω...κρίνω μόνο την δική μου...

 

Τρεις στους τρεις με γνήσια κουκούλα και με καλά λόγια!
θα βγω να πω τα κάλαντα μου φαίνεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Η αλήθεια είναι πως για την συγκεκριμένη δεν έχουμε «εικόνα». Σε αυτό το μπάτζετ, συστήνουμε την Kenton που έχει το Leroy. Την περίοδο αυτή την είχε στα 170€, όμως τώρα την έχει βάλει στα 299€. Συχνά πυκνά πέφτει η τιμή της γύρω στα 220€ - 230€. Αν μπορείς να περιμένεις να πέσει η τιμή, τότε ακυρώνεις την παραγγελία που έχεις κάνει στο Praktiker.

Αν δεν μπορείς να περιμένεις, τότε προχωράς με την παραγγελία που έχεις κάνει ήδη και μας ενημερώνεις για τις εντυπώσεις σου.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.  Θα επισκεφθώ το κατάστημα για να τη δω στημένη και θα προσπαθήσω να ελέγξω για μειονεκτήματα (μετά από όσα διάβασα στο φόρουμ) . Πέρα από τα τεχνικά στοιχεία θα προσέξω αν έχει συρτάκι για τον καθαρισμό της και γενικότερα την εργονομία της. Θα ενημερώσω οταν εχω νεότερα.  Ώς τότε θα παρακολουθώ το φόρουμ για εκπαιδευτικούς λόγους!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Paraggelies είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.  Θα επισκεφθώ το κατάστημα για να τη δω στημένη και θα προσπαθήσω να ελέγξω για μειονεκτήματα (μετά από όσα διάβασα στο φόρουμ) . Πέρα από τα τεχνικά στοιχεία θα προσέξω αν έχει συρτάκι για τον καθαρισμό της και γενικότερα την εργονομία της. Θα ενημερώσω οταν εχω νεότερα.  Ώς τότε θα παρακολουθώ το φόρουμ για εκπαιδευτικούς λόγους!!!!

Από την στιγμή που θα πας να την δεις από κοντά, πέρνα κι από ένα Leroy να δεις και την Kenton. Έτσι θα έχεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panos_ace είπε

Δώσε πληροφορίες για το γαλακτομπούρεκο στο Παγκράτι! Εκεί γύρω δουλεύω, να περάσω αν είναι!

Τριανταφύλλου είναι τελικά. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, oceanakis είπε

Ερώτηση για κατόχους Napoleon και όχι μόνο βέβαια:
Στην rogue 425 τι κουκούλα προτείνεται να βάλω?  Έχει πάρει κάποιος από εδώ την γνήσια να μας πει εντυπώσεις και αν δικαιολογείται το κόστος αγοράς? Έχει πάρει κανείς από λερόυ και αν ναι σε πιο μέγεθος? Κάθε πρόταση δεκτή!
Ευχαριστώ!

Πηρα την naterial για rogue 425 απο Leroy θα σου βγαλω πιο μετα φωτο αν θες  να την δεις και φορεμενη, εμενα μου φαινεται πολυ καλη η ποιοητητα δεν αξιζει να δωσεις για την original πολλα τα λεφτα. Την εχω φορεμενη κλειστα τα πλαινα, εχει και λαστιχο με κορδονι δεν φευγει.

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kalumma-naterial-bbq-apo-poluesteras-m-103-x-p-63-x-u-83-cm-19721135

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Πηρα την naterial για rogue 425 απο Leroy θα σου βγαλω πιο μετα φωτο αν θες  να την δεις και φορεμενη, εμενα μου φαινεται πολυ καλη η ποιοητητα δεν αξιζει να δωσεις για την original πολλα τα λεφτα. Την εχω φορεμενη κλειστα τα πλαινα, εχει και λαστιχο με κορδονι δεν φευγει.

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kalumma-naterial-bbq-apo-poluesteras-m-103-x-p-63-x-u-83-cm-19721135

Μια φωτογραφία θα ήταν ωραία εάν μπορέσεις. Ακόμη και για αναφορά σε επόμενους κατόχους της ίδια ψησταριάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, oceanakis είπε

Μια φωτογραφία θα ήταν ωραία εάν μπορέσεις. Ακόμη και για αναφορά σε επόμενους κατόχους της ίδια ψησταριάς!

Είμαι με το κινητό τώρα οπότε μπορεί να είναι στραβό. Έχω κουμπωμενο μόνο το ένα πλαϊνό λόγω χώρου εξ αρχής αλλά και το δεύτερο να είχα πάλι έχει μποσικο την σκεπάζει μια χαρά. Έβγαλα και μια πλαϊνή φωτό για να δειτε μέχρι που πάει και κάτω δεξιά φαίνεται και το κορδόνι. Αλλά έτσι και αλλιώς στο κάτω μέρος γύρω γύρω έχει ήδη λάστιχο δεν είναι χύμα

IMG_20211129_185122_resize_90.jpg

IMG_20211129_185044_resize_40.jpg

Επεξ/σία από Amaretos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, costas_ είπε

Λίγο κοντή είναι (83cm Yψος) αλλά με αυτή την τιμή, είναι μια χαρά

Ε προφανώς αλλά τι θα πάθουν τα ροδάκια τα πλαστικά :) μπας και κρυώσουν? Τώρα αν κάποιοι την έχουν εντελώς εκτεθειμένη από παντού και φοβούνται πχ βροχές καταιγίδες από το κάτω μέρος ξέρω γω ας πάνε στην ορίτζιναλ. Εγώ συνήθως όταν δεν ψήνω κατεβάζω και τόλμη πλαϊνή τέντα οπότε δεν έχω θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...