Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Fotis_Greece είπε

Στο λουκι με βαλατε, δεν κρατηθηκα πήρα και εγω της Leroy με τις 3 εστιες. Σε μια εβδομάδα ηρθε. Πολυ τιμια ψησταριά, κανει την δουλειά της απροβληματιστα και γρηγορα. Επειδη στο παρελθόν ειχα περασει απο χωρο επαγγελματικής κουζινας εψησα ανετα τα σουβλακια, 7 μπριζολες και 5 jacket potatoes σε περιπου μια ωρα συνολικα.

Και στο πλυσιμο ανετη ειναι, λιγο ζεστη να ειναι η πλακα και η σχαρα και καθαριζουν.

Μην λες τέτοια μην λες τέτοια. 😁😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2133

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

36 λεπτά πριν, sndev είπε

και γω εξοχικο που χω κήπο πάντως με πλυστικο του δινω κ καταλαβαίνει αλλα για βεράντες μπαλκόνια ταράτσες ΝΟ.......... κολανε τα λιποι στα σιφωνια κ έχεις αλλους μπελαδες μυρωδιες στο ακυρο μαζι με κατσαριδες

Για εμας που εχουμε βεραντα η λυση ποια ειναι για να αποφυγουμε τα λιπη στα σιφωνια και τους ανεπιθυμητους επισκεπτες ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyros_vas είπε

Για εμας που εχουμε βεραντα η λυση ποια ειναι για να αποφυγουμε τα λιπη στα σιφωνια και τους ανεπιθυμητους επισκεπτες ??

Ατμοκαθαριστής, από ότι δείχνουν και τα παιδιά που έχουν πάρει και κάνει πολύ καλή δουλειά από ότι φαίνεται. 

Αλλιώς παραδοσιακά "ζέσταμα, σπάτουλα, βούρτσισμα, σκούπισμα" :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Efkarmir3 είπε

Λοιπόν Weber Gas Spirit II E 310 GBS στα 566€ παραδοτέα είναι καλή τιμή και καλή ψησταριά για τα λεφτά της? 

που τη βρηκες τόσο?

Στις 26/4/2020 στις 3:31 ΠΜ, SagoniasSlutRos είπε

Eshopwedrop.gr θα βγει 50-100€ μεταφορικά ως την αποθήκη στο Κορωπί.

hmm από Αυστρία δε στέλνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Fotis_Greece είπε

Στο λουκι με βαλατε, δεν κρατηθηκα πήρα και εγω της Leroy με τις 3 εστιες. Σε μια εβδομάδα ηρθε. Πολυ τιμια ψησταριά, κανει την δουλειά της απροβληματιστα και γρηγορα. Επειδη στο παρελθόν ειχα περασει απο χωρο επαγγελματικής κουζινας εψησα ανετα τα σουβλακια, 7 μπριζολες και 5 jacket potatoes σε περιπου μια ωρα συνολικα.

Και στο πλυσιμο ανετη ειναι, λιγο ζεστη να ειναι η πλακα και η σχαρα και καθαριζουν.

Όπως εχω ξαναγραψει, τιμια ειναι η λεξη που την χαρακτηριζει, πραγματικο vfm.. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aris1964 είπε

Εγώ πάντως παρέλαβα το φθηνό από το eshop,καλή κατασκευή ,δυνατό,έκανα κάτι δοκιμές σε κάτι καναπέδες,το μόνο μείον είναι αν το δουλέψεις με το jet το ισχυρό ,μετά από 2 λεπτά ζεματάει το χερούλι ,θέλεις γάντι ψησταριάς για να το πιάσεις😀.Σήμερα θα γίνει δοκιμή στην ψησταριά,πιστεύω ότι θα κάνει δουλεια

Ποιο είναι το μοντέλο που αγόρασες;

Με αυτό το εργαλείο καθαρίζεις και χαλιά, καναπέδες στρώματα κλπ; 

Θυμάμαι όταν ήμουν Αγγλία ότι ερχόταν ένα συνεργείο καθαρισμού στο γραφείο και έβαζαν ένα τέτοιο πράγμα - ήταν σαν μικρό πλυντήριο - για τον καθαρισμό της μοκέτας. 

 

Επανέρχομαι στο θέμα της πέτρας για πίτσα. Καταλαβαίνω ότι η ιστορία είναι να έχεις ένα υλικό που θα έχει υψηλή θερμοκρασία και θερμοχωρητικότητα και θα μπορεί γρήγορα να μεταφέρει τη θερμότητα στη ζύμη ώστε να ψηθεί σωστά.

Ερώτηση : η μαντεμενια πλάκα δεν κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά; Ή υπάρχει κάτι παραπάνω στην πέτρα vs μαντεμενια πλάκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Astronautis είπε

 

Ερώτηση : η μαντεμενια πλάκα δεν κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά; Ή υπάρχει κάτι παραπάνω στην πέτρα vs μαντεμενια πλάκα;

 

σωστά, άπλα είναι πιο διαδεδομένη η πέτρα πιο οικονομική κ πιο εύκολη στη συντήρηση  

αυτη τη στιγμή εγω Pizza κάνω στο μαντεμένιο τηγανι lodge κ βγαίνει εξαιρετική επόμενο βήμα είναι να αγοράσω κάποια στιγμη το slab από εδώ 

https://mypizzaproject.com/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

σωστά, άπλα είναι πιο διαδεδομένη η πέτρα πιο οικονομική κ πιο εύκολη στη συντήρηση  

αυτη τη στιγμή εγω Pizza κάνω στο μαντεμένιο τηγανι lodge κ βγαίνει εξαιρετική επόμενο βήμα είναι να αγοράσω κάποια στιγμη το slab από εδώ 

https://mypizzaproject.com/

Σε ενδιαφερει η πιτσα γενικα ή η neapolitan pizza πιο συγκεκριμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αγόρασα πρόσφατα για διαμέρισμα τη Weber go anywhere. Μικρή όντως, βολική για 2 άτομα μια χαρά, είναι φθηνή και έχει καλής ποιότητας υλικά, ίσως και 4 άτομα μιά χαρά θα είναι.Με μια μεγάλη χούφτα μπριγκέτες η φωτιά διαρκεί αρκετά, χωρίς κάπνα και το ψήσιμο φοβερό. Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.Ξέρετε για διαμερίσμα το φοβόμουν λόγω κάπνας αλλά τελικά έπρεπε να το είχα ψάξει περισσότερο, έβλεπα και υγραερίου αλλά γενικά τα φοβάμαι για διαμέρισμα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ειναι οτι άλλη έκδοση έχει στην Αμερική και άλλη στην Ευρώπη. Σε εμένα πχ τα πλαινά χερούλια λείπουν ενώ στην Αμερικάνικη ειναι κανονικά απλά δεν έχει το κεντρικό προστατευτικό για το χερούλι πράγμα που στην Ευρωπαική υπάρχει καθώς και ένα εξτρα ταψί στο πάτο.Όπως και να έχει βγάζει φοβερό ψητό.Αξίζει..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σε ενδιαφερει η πιτσα γενικα ή η neapolitan pizza πιο συγκεκριμενα?

neapolitan!  απλά προσθέτω προσουτο :D

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

neapolitan!  απλά προσθέτω προσουτο :D

Τσέκαρε γενικά εδώ τον Ελληνο-Ιταλό συμπαθέστατος και τα λέει πολύ καλά και με λεπτομέρεια.

Έχω Αγάπη για Πίτσα και φτιάχνω και εγώ 😁

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

neapolitan!  απλά προσθέτω προσουτο :D

Δεν θα κανεις δουλεια με την πλακα μονο. Χρειαζεσαι φουρνακι. Εχει φερει αυτος και το ooni koda αλλα το εχει ακριβα.

Η neapolitan θελει 470-500 βαθμους κελσιου να ψηθει σε 60-90 δευτερολεπτα. Με την πλακα και σε απλο φουρνο χρειαζεσαι κανενα 4λεπτο οποτε δεν γινεται σωστα το ζυμαρι. 

Το ooni koda ειναι τρομερο. Το πηρα περσυ πακετο με το weber. Το μεγιστο που εχω ψησει ειναι σε ενα βραδυ 16 πιτσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Δεν θα κανεις δουλεια με την πλακα μονο. Χρειαζεσαι φουρνακι. Εχει φερει αυτος και το ooni koda αλλα το εχει ακριβα.

Η neapolitan θελει 470-500 βαθμους κελσιου να ψηθει σε 60-90 δευτερολεπτα. Με την πλακα και σε απλο φουρνο χρειαζεσαι κανενα 4λεπτο οποτε δεν γινεται σωστα το ζυμαρι. 

Το ooni koda ειναι τρομερο. Το πηρα περσυ πακετο με το weber. Το μεγιστο που εχω ψησει ειναι σε ενα βραδυ 16 πιτσες.

Ποια Weber?

Τωρα είδα το ooni koda  ....απλά φοβερό!!!! Δεν ήξερα κάν οτι υπάρχει!!!

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nosstrom είπε

Ποια Weber?

Εννοω πηρα ταυτοχρονα bbq weber genesis και ξεχωριστα ενα ooni koda για pizza. 

Για pizza εγω χρησιμοποιώ ακριβως αυτη την τεχνικη που δειχνει στο βιντεο, αλλα με δοσολογιες απο το pizzaapp που υπαρχει στα κινητα αναλογα τις αναγκες της ημερας και βγαινει σουπερ.
Η συνταγη εχει απλα μαγια/προζυμι, αλευρι, νερο και αλατι. 

 

6 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Τωρα είδα το ooni koda  ....απλά φοβερό!!!! Δεν ήξερα κάν οτι υπάρχει!!!

Επειδη δεν εβρισα neapolitan pizza στην Αθηνα που να μου αρεσει (πηγα σε δυο που λεγανε πολυ καλα λογια και ηταν μετριες), αποφασισα να παρω να φτιαχνω μονος μου. Το βρηκα προσφορα λοιπον με £203 μαζι με μεταφορικα και το πηρα. Τα αποτελεσματα εξαιρετικα. Θελει να φτιαξεις μερικες στην αρχη μεχρι να το μαθεις αλλα μετα σε ανταμοιβει. Χρειαζεσαι βεβαια και σωστα αλαντικα κλπ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...