Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, spyros_vas είπε

Λυπησου μας... Πραγματικα εκπληκτικο. Ποιος να το ελεγε οτι μια μερα θα ονειρευομασταν η επομενη αγορα μας να ειναι ενας καλος ατμοκαθαριστης...

Και εμένα μου άναψε φωτιές. Αλλά πρέπει να βρω αρκετές χρήσεις για να δικαιολογηθεί το κόστος αγοράς στην επικεφαλής ΔΝΤ (λέγεται και σύζυγος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2133

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

2 λεπτά πριν, Astronautis είπε

Και εμένα μου άναψε φωτιές. Αλλά πρέπει να βρω αρκετές χρήσεις για να δικαιολογηθεί το κόστος αγοράς στην επικεφαλής ΔΝΤ (λέγεται και σύζυγος)

Κάτσε να παραλάβω το φθηνό από eshop να δω αν κάνει δουλειά. Σε αυτό μπορεί να βγει προέγκριση κόστους πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παρέλαβα το φθηνό από το eshop,καλή κατασκευή ,δυνατό,έκανα κάτι δοκιμές σε κάτι καναπέδες,το μόνο μείον είναι αν το δουλέψεις με το jet το ισχυρό ,μετά από 2 λεπτά ζεματάει το χερούλι ,θέλεις γάντι ψησταριάς για να το πιάσεις😀.Σήμερα θα γίνει δοκιμή στην ψησταριά,πιστεύω ότι θα κάνει δουλειά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, aris1964 είπε

Εγώ πάντως παρέλαβα το φθηνό από το eshop,καλή κατασκευή ,δυνατό,έκανα κάτι δοκιμές σε κάτι καναπέδες,το μόνο μείον είναι αν το δουλέψεις με το jet το ισχυρό ,μετά από 2 λεπτά ζεματάει το χερούλι ,θέλεις γάντι ψησταριάς για να το πιάσεις😀.Σήμερα θα γίνει δοκιμή στην ψησταριά,πιστεύω ότι θα κάνει δουλειά

Ωραια γραψε εντυπωσεις μολις δοκιμασεις στην ψησταρια. Αν μπορεις και καμια φωτο πριν και μετα να δουμε αν αξιζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σε αυτό μπορεί να βγει προέγκριση κόστους πιο εύκολα.

 

59 λεπτά πριν, Astronautis είπε

Και εμένα μου άναψε φωτιές. Αλλά πρέπει να βρω αρκετές χρήσεις για να δικαιολογηθεί το κόστος αγοράς στην επικεφαλής ΔΝΤ (λέγεται και σύζυγος)

Όλοι οι ατρόμητοι σύζυγοι εδώ μαζευτήκαμε 😛 

Απλά τα πράγματα θες ατμοξαθαριστή για την ψησταριά μην της πεις ότι τον θες για εκεί γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα πέσει άκυρο γιατί είναι κάτι που σου αρέσει περισσότερο σε εσένα παρά σε αυτή. Τώρα με το corona madness ξεκινάς με έναν ενθουσιασμό “ρε αγάπη μου είδα ότι ο καθαρισμός με τον ατμό σκοτώνει φυσικά ιούς και βακτήρια και κάνει θαύματα στην κουζίνα,  στο στρώμα που κοιμόμαστε σκοτώνει τα ακαρεα, στον εξαερισμό του αυτοκινήτου καθαρίζει αυτά που αναπνέουμε κτλ κτλ κτλ” Εκεί μπαίνει η γυναίκα στο τριπάκι ότι ο καλός μου σκέφτεται την υγεία μας της δείχνεις και ένα δυο βίντεο στο YouTube να καθαρίζει κουζίνα και πράγματα που αυτή ασχολείται περισσότερο και παίρνεις έγκριση δαπάνης 😛 

Όταν έρθει την βοηθάς στη κουζίνα και στα μαξιλάρια του καναπέ και της τονίζεις συνέχεια πόσο σου αρέσει η μυρωδιά του ατμού που σου θυμίζει καθαριστήριο ( οι γυναίκες λατρεύουν το καθαριστήριο γιατί σιχαίνονται το σίδερο ) και κάθε δεύτερη σκέψη που είχε πήγε περίπατο. Μετά λες δεν κάνω και ένα τεστ στη ψησταριά να δω αν κάνει και καλή δουλειά στα λίπη και boom ο κάθε ένας βρήκε τη χρήση που τον βολεύει 😛 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Efkarmir3 είπε

Λοιπόν Weber Gas Spirit II E 310 GBS στα 566€ παραδοτέα είναι καλή τιμή και καλή ψησταριά για τα λεφτά της? 

σχεδον κλοπη! :)

αρχικη τιμη εχει 689ε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα καλό μήνα και καλό ψήσιμο σμρ και γενικά. Με προβληματισατε πολύ χτες και ερχετε σήμερα ο Κωτσόβολος και βάζει την rexon 4.1 399 και από την άλλη η gem 340 στα 539. Εχει κάνεις ρε παιδιά την Landmann να πει απο εμπειρία την γνώμη του? Ούτε βίντεο δεν βρίσκω να δω πως ψήνει ή κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την landmann δεν ξέρω αλλά αφού μιλάς για 539 την gem με 50 ευρώ παραπάνω πας στην spirit, στον Κωτσόβολο,που τη έχω και αξίζει κάθε ευρώ που κοστίζει.

Μόλις τώρα, aris1964 είπε

Για την landmann δεν ξέρω αλλά αφού μιλάς για 539 την gem με 50 ευρώ παραπάνω πας στην spirit, στον Κωτσόβολο,που τη έχω και αξίζει κάθε ευρώ που κοστίζει.

 

29 λεπτά πριν, p@nos139 είπε

Καλημέρα καλό μήνα και καλό ψήσιμο σμρ και γενικά. Με προβληματισατε πολύ χτες και ερχετε σήμερα ο Κωτσόβολος και βάζει την rexon 4.1 399 και από την άλλη η gem 340 στα 539. Εχει κάνεις ρε παιδιά την Landmann να πει απο εμπειρία την γνώμη του? Ούτε βίντεο δεν βρίσκω να δω πως ψήνει ή κάτι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Efkarmir3 είπε

Λοιπόν Weber Gas Spirit II E 310 GBS στα 566€ παραδοτέα είναι καλή τιμή και καλή ψησταριά για τα λεφτά της? 

image.png.2c7f612d56e9fae89f0d57e9bc9bc046.png

 

νορμαλ είναι σε

1 ώρα πριν, p@nos139 είπε

Καλημέρα καλό μήνα και καλό ψήσιμο σμρ και γενικά. Με προβληματισατε πολύ χτες και ερχετε σήμερα ο Κωτσόβολος και βάζει την rexon 4.1 399 και από την άλλη η gem 340 στα 539. Εχει κάνεις ρε παιδιά την Landmann να πει απο εμπειρία την γνώμη του? Ούτε βίντεο δεν βρίσκω να δω πως ψήνει ή κάτι...

 τη γνωμη μου στην ειπα , κ αφορούσε καθαρά σύγκριση μεταξύ των 2. θα σου πω τωρα κ 2 πρακτικές σκέψεις, βαλτα κατω κ πραξε αναλογα. 

-έχεις ξανά ψησει γενικά? έχεις εμπειρία με το άθλημα αν οχι ,η λίγο, η κοιτούσες αλλους οποία κ να παρεις θα σε εξαιρετικά γτ δε θα γνωρίζεις το καλύτερο στις λεπτομέρειες που κανουν ομως τη διαφορά.

- οι μικροδιαφορες τωρα εχει να κανει με τα κρέατα, είσαι gurmediaris? θα πετάξεις πάνω το ωρίμανσης 30-60 ήμερων που εσκασες 50 ευρώ το κιλό? θα πάρεις μια πικανια να τη κάνεις κολαση τη βεράντα κ να τη θες μέσα στους 55 βαθμούς κ απεξω να χει λιώσει το λίπος κ να χει ποτίσει μεσα? αν δεν είσαι τέτοιος τυπος και σε συνδυασμό εξερευνώ πας στη πιο φθηνή θα κάνεις εξαιρετικά τη δουλειά σου. απλή μπριζολίτσα θερμομετρακη γεια σας κ 150 ευρώ τσέπη.

- για ποσα άτομα θα ψηνεις κ ποσο συχνα? αν εισαι μονος σου κ η γυναικα σου- συντροφος σου  κ εισαι ο απλος τυπος 3 καλαμάκια χοιρινά 1 κοτοπουλακι  1 ψαρακι πας στην πιο οικονομική. θα τη μαθεις κ θα κάνεις νοστιμοτατα πράγματα. 

- θα ζοριστείς στο καθαριμο με την Landman? πιθανότατα περισσότερο απο την Weber. αλλα 150 ε στην ακρη.

-εισαι πρωτάρης κ τελικα φοβάσαι οτι θα τη βαρεθείς κ θα σκουριάζει ? καλύτερα landman k 150 e στην ακρη.

 

γενικα δεν υπάρχει καλυτερο κ χειροτερο στις ψησταριές αλλα ανάγκες κ απαιτήσεις. ολες εχουν καυστήρα βγάζουν φλόγα ψήνουν . εσύ ομως ποιοτικά στη γεύση κ στην άνεση σε τι επιπεδ εισαι πρέπει να σκευτεις κ που συμβιβάζεσαι. ειληκρινα θεωρώ οτι αν εισαι νεος στο χωρο κ με την Landman θα το χαρείς κ ίσως σε 3-4 χρόνια αν γουστάρεις το ψησιμο πας σε μια weber που θα εχεις εξοικειωθεί κ θα ψάχνεις το καλύτερο 

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον καθαρισμο παντως η καλυτερη λυση παντα κατα τη γνωμη μου (επειδη εχω και δοκιμασα ατμοκαθαριστη) ειναι να αφαιρειται ο καδος ψησιματος και οι καυστηρες μια η δυο φορες το χρονο αναλογα με τα ψησιματα και να πλενεται με μια πλαστικη βουρτσα και απορρυπαντικο. Η διαδικασια φαινομενικα ειναι πολυ ευκολη και θα γραψω σχετικα οταν το κανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαρτάται πόσο συχνή χρήση κάνεις. να ξέρεις ο κάδος ποτίζει κ τα λιποι του κάδου αρωματίζουν το επόμενο γεύμα σού. Μόλις κλείσεις 2μηνο με μέσω όρο 2 ψησιματα τη βδομάδα καθάρισε την. Ψησε μετά με καθαρισμενο κάδο κάτι καθαρό από πολλά λιποι όπως 1 μοσχαρίσια η κοτόπουλο και θα καταλάβεις γευστικη διαφορά αμέσως. Αυτό με το κάδο βούρτσα απορρυπαντικό αχ... Μαυριλα να τρέχει στη βεράντα να κολλάνε τα πλακάκια χοιρινό ψάρι παιδάκια να βουλώνει εν μέρη το σιφώνι να γίνουνε τα χέρια μες τη λιγδα αχ... Μη πω για την εμπειρία που αποφάσισα κ το κανα στη ντουζιέρα κ ξεκίνησε η σειρήνα με τη χλωρίνη κ τη μυρλα.  Ο βασικός λογος πέρα της τιμής black Friday που ψηθικα κ πήρα τη campigaz ήταν ότι λύνεται ο κάδος κ μπαίνει πλυντήριο πιάτων. Εν τέλη έχασα από αλλού.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις δίκιο για τη μαυριλα ,εγώ έχω αυλη κατω και μου είναι πιο ευκολο όσο για την campigas μια χαρά είναι δε νομιζω να χανεις κατι και στην τελική ο καθένας όταν κανει μια αγορά κοιτά την ευκολία και την τσεπη του

Επεξ/σία από voliotis_gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω εξοχικο που χω κήπο πάντως με πλυστικο του δινω κ καταλαβαίνει αλλα για βεράντες μπαλκόνια ταράτσες ΝΟ.......... κολανε τα λιποι στα σιφωνια κ έχεις αλλους μπελαδες μυρωδιες στο ακυρο μαζι με κατσαριδες

πίστεψε με χάνω, ο κάδος λόγο υλικού δε πιάνει θερμότητα που κρατάει και τη χάνει και εύκολα όταν ανοίγω καπάκι.  ζήτημα να έχω πιάσει σε μισή ώρα 250 βαθμούς ΜΑΧ και επειδή ψήνω συχνα μπιφτέκια burger κ πίτσες θέλω όσο πάει 300 βαθμούς ++ για να πιάσω το επιθυμητό γευστικό αποτέλεσμα.. είμαι κάπως απαιτιτικος γτ ειχα συνηθίσει αλλιώς. οχι πως δε κανει τι δουλεια της προς θεου, ειναι αυτο που έλεγα πριν , αλλά οχι στα στάνταρ που θα ηθελα εγω

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λουκι με βαλατε, δεν κρατηθηκα πήρα και εγω της Leroy με τις 3 εστιες. Σε μια εβδομάδα ηρθε. Πολυ τιμια ψησταριά, κανει την δουλειά της απροβληματιστα και γρηγορα. Επειδη στο παρελθόν ειχα περασει απο χωρο επαγγελματικής κουζινας εψησα ανετα τα σουβλακια, 7 μπριζολες και 5 jacket potatoes σε περιπου μια ωρα συνολικα.

Και στο πλυσιμο ανετη ειναι, λιγο ζεστη να ειναι η πλακα και η σχαρα και καθαριζουν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...