Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, PHadji είπε

Success...!!

2η προσπάθεια στα μπιφτέκια και νομίζω πετύχαμε. 
 

Τα βήματα που ακολούθησα για να μην κολλήσουν τα μπιφτέκια έχουν ως εξής 

1. Κάψιμο σχάρας στους 250. Είχα καθαρίσει και περάσει ελαιόλαδο την προηγούμενη φορά.

2. Ρύθμισα τους καυστήρες στο χαμηλότερο και πέρασα την σχάρα με λεμόνι. 

3. Πέρασα με ελαιόλαδο τα μπιφτέκια πάνω/κάτω και τα έβαλα στην σχάρα 

4. Στα 4 λεπτά δοκίμασα να τα γυρίσω και ξεκολλούσαν πανεύκολα, σχεδόν γλυστρισαν πάνω στην σχάρα. Όποτε τα γύρισα από 2 φορές για 4 λεπτά για να κάνω το σχήμα της σχάρας που βλέπετε πάνω στο μπιφτέκι. Εσωτερική θερμοκρασία περίπου 70 βαθμοί.

5. Καπάκι πάντα κλειστό. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω με ανοιχτό για να δω διαφορές. 
 

Επομενο challenge το ψωμί, αφού κι εκεί απέτυχα την πρώτη φορά.

Θα βάλω θερμοκρασία 230 και αφού ζεσταθεί, θα βάλω το ψωμί μέσα σε κλειστό πυρέξ πάνω στην σχάρα για 10 λεπτά,  (Διάβασα ότι το πυρέξ δεν το ζεσταίνεις όπως την γάστρα αλλά δεν έλεγε για ποιον λόγο.) Στα 10 λεπτα θα κατεβάσω στους 200 και μετά από 10 λεπτά στους 170-180. Ίσως χρειαστεί αλλά 10 λεπτά αλλά θα δούμε. Το θέμα μου είναι αν θα πάρει χρώμα από πάνω, γιατί όσα βίντεο έχω δει δεν παίρνουν χρωμα από πάνω. 
 

Πέτρα δεν έχω προς το παρόν για να δοκιμάσω, αλλά δεν έχω πειστεί ότι θα μου κάνει διαφορά. 

75802A09-6F9A-49CB-B28F-9EEAADFE03E6.jpeg

73127BA1-04C4-4BF0-A127-682D09F5CB5F.jpeg

Ωραίος και τα επόμενα θα δεις ότι θα είναι ακόμα καλύτερα και καλύτερα. 

Γενικα σε μαντεμι να αποφεύγεις τα λεμόνια και τα όξινα. Το καθάρισμα της σχάρας με λεμόνι είναι κάτι που το βλέπω σαν urban legend και δεν πιστεύω ότι κάτι που καίγεται 10 λεπτά σε φουλ θερμοκρασία θα έχουν επιβιώσει τυχόν μικρόβια. 

Γενικα όταν θες να κανεις το εφέ με τους ρόμβους δεν είναι ανάγκη να κανεις 4 γυρίσματα γιατί το πολύ γύρισμα στεγνώνει και μπορείς απλά να τα μετακινεις με τη φορά του ρολογιού ή αντίστροφα χωρίς να τα σηκώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, PHadji είπε

Success...!!

2η προσπάθεια στα μπιφτέκια και νομίζω πετύχαμε. 
 

Τα βήματα που ακολούθησα για να μην κολλήσουν τα μπιφτέκια έχουν ως εξής 

1. Κάψιμο σχάρας στους 250. Είχα καθαρίσει και περάσει ελαιόλαδο την προηγούμενη φορά.

2. Ρύθμισα τους καυστήρες στο χαμηλότερο και πέρασα την σχάρα με λεμόνι. 

3. Πέρασα με ελαιόλαδο τα μπιφτέκια πάνω/κάτω και τα έβαλα στην σχάρα 

4. Στα 4 λεπτά δοκίμασα να τα γυρίσω και ξεκολλούσαν πανεύκολα, σχεδόν γλυστρισαν πάνω στην σχάρα. Όποτε τα γύρισα από 2 φορές για 4 λεπτά για να κάνω το σχήμα της σχάρας που βλέπετε πάνω στο μπιφτέκι. Εσωτερική θερμοκρασία περίπου 70 βαθμοί.

5. Καπάκι πάντα κλειστό. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω με ανοιχτό για να δω διαφορές. 
 

Επομενο challenge το ψωμί, αφού κι εκεί απέτυχα την πρώτη φορά.

Θα βάλω θερμοκρασία 230 και αφού ζεσταθεί, θα βάλω το ψωμί μέσα σε κλειστό πυρέξ πάνω στην σχάρα για 10 λεπτά,  (Διάβασα ότι το πυρέξ δεν το ζεσταίνεις όπως την γάστρα αλλά δεν έλεγε για ποιον λόγο.) Στα 10 λεπτα θα κατεβάσω στους 200 και μετά από 10 λεπτά στους 170-180. Ίσως χρειαστεί αλλά 10 λεπτά αλλά θα δούμε. Το θέμα μου είναι αν θα πάρει χρώμα από πάνω, γιατί όσα βίντεο έχω δει δεν παίρνουν χρωμα από πάνω. 
 

Πέτρα δεν έχω προς το παρόν για να δοκιμάσω, αλλά δεν έχω πειστεί ότι θα μου κάνει διαφορά. 

75802A09-6F9A-49CB-B28F-9EEAADFE03E6.jpeg

73127BA1-04C4-4BF0-A127-682D09F5CB5F.jpeg

Καλησπέρα, σήμερα και εγώ έκανα μπιφτέκια, κάνω το ίδιο ψήσιμο με αυτό που έκανες. Νομίζω 8 λεπτά σύνολο κάθε μεριά είναι πολύ, δεν μένει ζουμερό το μπιφτέκι.

Τα βάζω στους 220 βαθμούς για 2,5 λεπτά από κάθε μεριά την κατεβάζω στους 200 βαθμούς για άλλα 2,5 λεπτά από κάθε μεριά να κάνει το σχήμα της σχάρας. Μιλάω για μοσχαρίσιο κιμά.

 

Επεξ/σία από nikpar00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οσον αφορα το καθάρισμα της ψησταριάς το μονο που εχω να δηλωσω ειναι οτι λυπάμαι για το ποσο αργά ανακάλυψα τον ατμοκαθαριστη..

10 χρονιά έχουν περάσει από τα χερια μου weber broil king μια κινεζικη του leroy κ μια campicaz. εχω ρίξει χρήματα σε νεες σχαρες σε  βουρτσακια καθαρίστηκα και προπάντων  ΑΠΕΙΡΟ ΚΟΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΙΔΡΩΤΑ ΤΡΙΨΗΜΑΤΟΣ κατά διαστήματα

να ξεκαθαρίσω απλά έκανα τεστ κανα 5 λεπτο κ τπτ περισσότερο καθώς άρχισε να βραδιάζει κ να μην εχει κάλο φωτισμό να βλέπω .

 ένα δάκρυ ευτυχίας κύλησε . αύριο θα τη κάνω καινούρια. δείτε το βίντεο. 0 χημικά σκέτο ατμός. (η σχάρα έγινε καινούρια αλλά δεν έχω φωτο / βιντεο πριν κ μετα )

 

https://drive.google.com/file/d/1X1BileQV9FLyZhnUQ-hrtZIdhGxMS_A2/view?usp=sharing

Επεξ/σία από sndev
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sndev είπε

οσον αφορα το καθάρισμα της ψησταριάς το μονο που εχω να δηλωσω ειναι οτι λυπάμαι για το ποσο αργά ανακάλυψα τον ατμοκαθαριστη..

10 χρονιά έχουν περάσει από τα χερια μου weber broil king μια κινεζικη του leroy κ μια campicaz. εχω ρίξει χρήματα σε νεες σχαρες σε  βουρτσακια καθαρίστηκα και προπάντων  ΑΠΕΙΡΟ ΚΟΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΙΔΡΩΤΑ ΤΡΙΨΗΜΑΤΟΣ κατά διαστήματα

να ξεκαθαρίσω απλά έκανα τεστ κανα 5 λεπτο κ τπτ περισσότερο καθώς άρχισε να βραδιάζει κ να μην εχει κάλο φωτισμό να βλέπω .

 ένα δάκρυ ευτυχίας κύλησε . αύριο θα τη κάνω καινούρια. δείτε το βίντεο. 0 χημικά σκέτο ατμός. (η σχάρα έγινε καινούρια αλλά δεν έχω φωτο / βιντεο πριν κ μετα )

https://drive.google.com/file/d/1X1BileQV9FLyZhnUQ-hrtZIdhGxMS_A2/view?usp=sharing

Δεν με αφήνετε να αγιάσω.. Πάλι έξοδα.. Ποιον έχεις? Καταπληκτική δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!! Καμία γνώμη για την Landman Rexon 4.1 που έβγαλε ο Κωτσόβολος 449 μπορείτε να μου πείτε? Ειμαι μεταξύ αυτής και Broil King gem 340, απλά περιμένω προσφορά και εκεί.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, p@nos139 είπε

Καλησπέρα!! Καμία γνώμη για την Landman Rexon 4.1 που έβγαλε ο Κωτσόβολος 449 μπορείτε να μου πείτε? Ειμαι μεταξύ αυτής και Broil King gem 340, απλά περιμένω προσφορά και εκεί.  

θα πας σε broil king.

4 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Δεν με αφήνετε να αγιάσω.. Πάλι έξοδα.. Ποιον έχεις? Καταπληκτική δουλειά

ήρθε μες τη βδομάδα karcher sc4 , το ειχε γραψει κάποιος σε αυτο το νημα οτι τον έχει. Το έψαξα λιγο στο ιντερνετ κ είδα τι μπορεί να κανει σε ενα σπίτι γενικότερα ασχέτως ψησταριάς κ είπα να πάρω κατι καλο για να μείνει. Δευτερη μερα το χω κ ηδη ειμαι απίστευτα ικανοποιημενος σε οτι ακούμπησε ( δε θέλετε να ξερετε τι έβγαλε ο απορροφητήρας που είναι μόλις 2 ετών.. ,)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, sndev είπε

οσον αφορα το καθάρισμα της ψησταριάς το μονο που εχω να δηλωσω ειναι οτι λυπάμαι για το ποσο αργά ανακάλυψα τον ατμοκαθαριστη..

10 χρονιά έχουν περάσει από τα χερια μου weber broil king μια κινεζικη του leroy κ μια campicaz. εχω ρίξει χρήματα σε νεες σχαρες σε  βουρτσακια καθαρίστηκα και προπάντων  ΑΠΕΙΡΟ ΚΟΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΙΔΡΩΤΑ ΤΡΙΨΗΜΑΤΟΣ κατά διαστήματα

να ξεκαθαρίσω απλά έκανα τεστ κανα 5 λεπτο κ τπτ περισσότερο καθώς άρχισε να βραδιάζει κ να μην εχει κάλο φωτισμό να βλέπω .

 ένα δάκρυ ευτυχίας κύλησε . αύριο θα τη κάνω καινούρια. δείτε το βίντεο. 0 χημικά σκέτο ατμός. (η σχάρα έγινε καινούρια αλλά δεν έχω φωτο / βιντεο πριν κ μετα )

https://drive.google.com/file/d/1X1BileQV9FLyZhnUQ-hrtZIdhGxMS_A2/view?usp=sharing

Λυπησου μας... Πραγματικα εκπληκτικο. Ποιος να το ελεγε οτι μια μερα θα ονειρευομασταν η επομενη αγορα μας να ειναι ενας καλος ατμοκαθαριστης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sndev είπε

θα πας σε broil king.

Υπάρχει μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς Weber και broil king σε αυτό το θέμα..

Ίσως επειδή λένε ότι έχουν 10 χρόνια εγγύηση μάλλον..  🙂

Μην παίρνετε όμως και όρκο ότι η gem είναι πολύ ανώτερη από την Landman.. 🙂

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, PJK είπε

Τραβηγμένο το ακούω να μείνει ατσάλινη τρίχα κολλημένη στην σχάρα, η οποία θα κολλήσει στο τρόφιμο με κίνδυνο να την καταπιεί κάποιος  τρώγοντας το ψημένο και να 'χει πρόβλημα (που σίγουρα θα 'χει αν φάει σύρμα). Αλλά πολύ απίθανο το σενάριο.

Αν προβληματίζεστε με την ατσάλινη ανοξείδωτη που συστήνει η βέμπερ, (που είναι και ακριβή) πάρτε μία  καλής ποιότητας με μπρούτζινη τρίχα (αυτές με το χρυσαφί χρώμα) που είναι πολύ πιο μαλακιά από το ατσάλι και το μαντέμι και δεν υπάρχει περίπτωση χάραξης και φαίνεται και η τρίχα αν ξεκολλήσει λόγω χρώματος!!!  (max € 5 διαφόρων ειδών και σχημάτων)

Κι ομως εμενα απο σουβλατζιδικο που εψηνε σε καρβουνο πηρα σουβλακι με πιτα και τρώγοντας μου καρφωθηκε στο λαιμο συρμα απο τη βουρτσα που ετριβε τη σχαρα οταν το εβγαλα και το ειδα δεν το πιστευα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Υπάρχει μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς Weber και broil king σε αυτό το θέμα..

Ίσως επειδή λένε ότι έχουν 10 χρόνια εγγύηση μάλλον..  🙂

Μην παίρνετε όμως και όρκο ότι η gem είναι πολύ ανώτερη από την Landman.. 🙂

H Gem ειναι νομιζω το χαμηλοτερο μοντελο της broil king, οποτε σιγουρα πιο κοντα στις αλλες του εμποριου. Η διαφορα ειναι στην υποστήριξη και στην εγγυηση 5-10 χρονια που εχει.

@sndev ευχαριστουμε για το βιντεο. Μολις εδωσα παραγγελια για αυτον τον φθηνο και οτι γινει. 3.5 bar τον λεει. Εστω και τη μιση δυναμη να εχει απο τον δικο σου φανταζομαι θα βοηθησει στο καθαρισμα.
https://www.e-shop.gr/atmokatharistis-1350w-bomann-dr-906-p-HAP.420407

18 λεπτά πριν, voliotis_gr είπε

Κι ομως εμενα απο σουβλατζιδικο που εψηνε σε καρβουνο πηρα σουβλακι με πιτα και τρώγοντας μου καρφωθηκε στο λαιμο συρμα απο τη βουρτσα που ετριβε τη σχαρα οταν το εβγαλα και το ειδα δεν το πιστευα!!!!

Εγω την εχω παθει με καλαμακι απο σουβλακι που ειχε ανοιξει... ασε....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

H Gem ειναι νομιζω το χαμηλοτερο μοντελο της broil king, οποτε σιγουρα πιο κοντα στις αλλες του εμποριου. Η διαφορα ειναι στην υποστήριξη και στην εγγυηση 5-10 χρονια που εχει.

Έτσι ακριβώς.

Το τυράκι λοιπόν είναι τα ονομαστικά 10 χρόνια εγγύηση μόνο στον καυστήρα

Τα χαμηλότερα μοντέλα τις Weber/Broil δεν έχουν καμιά σχέση με τα ακριβότερα μοντέλα, παρά μόνο στην μάρκα.

Παρόλα αυτά δεν παύουν βέβαια και τα φτηνά προαναφερόμενα μοντέλα να είναι καλύτερα από τα φτηνά κινέζικα.

Όμως η Landman δεν ανήκει στην κατηγορία των φτηνών κινέζικων, ούτε καν στην κατηγορία των κινέζικων γενικά.  🙂

Και ειδικά σε αυτήν την τιμή τις προσφοράς θα έλεγα ότι είναι αρκετά ανώτερη από την Gem και τα αντίστοιχα φτηνά μοντέλα των Weber/broil.. 

 

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μολις εδωσα παραγγελια για αυτον τον φθηνο και οτι γινει. 3.5 bar τον λεει. Εστω και τη μιση δυναμη να εχει απο τον δικο σου φανταζομαι θα βοηθησει στο καθαρισμα.
https://www.e-shop.gr/atmokatharistis-1350w-bomann-dr-906-p-HAP.420407

Δυστυχώς στο skroutz τα σχόλια είναι ελάχιστα για να μπορείς να τα εμπιστευτείς, αλλά τουλάχιστον είναι θετικά.

Μία μάλιστα λέει ότι κάνει και για χαλιά, αλλά και για πατώματα κ.λπ..

Μ' ενδιαφέρει κι εμένα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Υπάρχει μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς Weber και broil king σε αυτό το θέμα..

Ίσως επειδή λένε ότι έχουν 10 χρόνια εγγύηση μάλλον..  🙂

Μην παίρνετε όμως και όρκο ότι η gem είναι πολύ ανώτερη από την Landman.. 🙂

δεν ειναι συμπάθια ειναι η πραγματικοτητα. κ γω τωρα ειμαι με campigaz. 

θα το πω άπλα 

οταν broil king k weber σου κρατάνε θερμοκρασία στο καδο 300-350 βαθμους με χαμηλες θερμοκρασιες στις βαλβιδες κ όταν ανοίγεις το καδο πέφτει ελάχιστα η θερμοκρασία κ οι υπόλοιπες οταν κατεβάσεις θερμοκρασία πέφτουν αποτομα  κ αυτες κ οταν ανοιγεις το καδο χανει ολη τη θερμοκρασία (κ στη πραξη επειδή εχω μοσχαρίσια αυτη τη στιγμη  μεσα απο 250 βαθμους καπάκι ανοιχτο 2 λεπτα έπεσε στους 160 σημαίνει )

α. καλύτερο ψήσιμο κ πολύ πιο ελεγχόμενο αποτέλεσμα

β. οικονομία στο αεριο 

γ. καλύτερη θερμοκρασία σε ολο το κάδο αρα περισσότερα πράγματα εντός αρα λιγότερος χρόνος αρα και λιγότερο κάψιμο στο αεριο. συνδυαστικά πίστεψε με είναι ΤΡΕΛΗ διάφορα σε χρονους κ γευστικό αποτέλεσμα (πικανια 1,5 κιλο σε weber ήθελα 35-40 λεπτα κ εβγαινε γευστικα ακριβως οπως ηθελα σε campigaz θέλω 1 ωρα  περίπου για λιγο χειρότερο αποτέλεσμα κ οχι ξεροωημενη κρουστά από έξω)

 

δε θα μιλησω για εγγυήσεις κ τέτοια καθως σε 10 χρονιά εχω αγοράσει 4 ψησταριες κ σε καμια δε χρειάστηκα. weber broil ακόμα ζούνε κ ειναι αξιοπρεπεστατες σε εξοχικο κ πατρικό. λερου no name ΠΟΤΕ ανταλακτικα κ πουθενα δεν υπηρχαν. campigaz οτι χρειαστεί πρεπει να ψαξω εξωτερικό καθως εδω λέει μόνιμα out of stock.

1 φορα σκας 400 ε σκασε 550 κ παρε κατι να χεις το κεφαλι σου ήσυχο - γνώμη μου αλλα η τσέπη δικια σου-

25 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

 

@sndev ευχαριστουμε για το βιντεο. Μολις εδωσα παραγγελια για αυτον τον φθηνο και οτι γινει. 3.5 bar τον λεει. Εστω και τη μιση δυναμη να εχει απο τον δικο σου φανταζομαι θα βοηθησει στο καθαρισμα.
https://www.e-shop.gr/atmokatharistis-1350w-bomann-dr-906-p-HAP.420407

 

 

δες αν παιρνει εξαρτηματα κ βουρτσακια μπροστά..! σα κ αυτα https://www.kaercher.com/gr/exartimata/set-stroggylis-boyrtsas-28632640.html

 

εκτος τον Bar τα μικροεξαρτηματα που περνούν είναι απείρως χρήσιμα 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ChrisAce είπε

Έτσι ακριβώς.

Το τυράκι λοιπόν είναι τα ονομαστικά 10 χρόνια εγγύηση μόνο στον καυστήρα

Τα χαμηλότερα μοντέλα τις Weber/Broil δεν έχουν καμιά σχέση με τα ακριβότερα μοντέλα, παρά μόνο στην μάρκα.

Παρόλα αυτά δεν παύουν βέβαια και τα φτηνά προαναφερόμενα μοντέλα να είναι καλύτερα από τα φτηνά κινέζικα.

Όμως η Landman δεν ανήκει στην κατηγορία των φτηνών κινέζικων, ούτε καν στην κατηγορία των κινέζικων γενικά.  🙂

Και ειδικά σε αυτήν την τιμή τις προσφοράς θα έλεγα ότι είναι αρκετά ανώτερη από την Gem και τα αντίστοιχα φτηνά μοντέλα των Weber/broil.. 

Θα σου πω για τη spirit, μιας και για τη gem ουτε εχω ψαξει, ουτε εχω δει απο κοντα. Η spirit τουλαχιστον απ οτι λενε στην κατηγορια της (500-600€) δεν εχει αντιπαλο, οχι μονο απο υποστηριξη, αλλα και ποιοτητα κατασκευης και μαγειρεματος. Σιγουρα δεν εχει την ποιοτητα της genesis, μιας και ειναι το entry level προιον της weber, αλλα ειναι μια παρα πολυ καλη ψησταρια που σιγουρα θα βγαλει ανετα 10ετια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, sndev είπε

θα πας σε broil king.

ήρθε μες τη βδομάδα karcher sc4 , το ειχε γραψει κάποιος σε αυτο το νημα οτι τον έχει. Το έψαξα λιγο στο ιντερνετ κ είδα τι μπορεί να κανει σε ενα σπίτι γενικότερα ασχέτως ψησταριάς κ είπα να πάρω κατι καλο για να μείνει. Δευτερη μερα το χω κ ηδη ειμαι απίστευτα ικανοποιημενος σε οτι ακούμπησε ( δε θέλετε να ξερετε τι έβγαλε ο απορροφητήρας που είναι μόλις 2 ετών.. ,)

Εγώ είχα γράψει για τον ατμό και τον sc4 και χαίρομαι που βοήθησα και σου άρεσε. Γενικα θα δεις ότι κάνει εκπληκτική δουλειά και θα τον λατρέψει και η γυναίκα σου περισσότερο απ την ψησταριά 😛 . Και στο αμαξι κάνει θαύματα (αν έχεις δέρμα βέβαια μην χτυπάς απευθείας αλλά βαλε ένα πανάκι) και στο στρώμα και στα μαξιλάρια και όπως κάπου διάβασα είναι από τα μηχανήματα που τα παίρνεις και λες πως ζούσα χωρίς αυτό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...