Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, aris1964 είπε

Εγώ πάντως παρέλαβα το φθηνό από το eshop,καλή κατασκευή ,δυνατό,έκανα κάτι δοκιμές σε κάτι καναπέδες,το μόνο μείον είναι αν το δουλέψεις με το jet το ισχυρό ,μετά από 2 λεπτά ζεματάει το χερούλι ,θέλεις γάντι ψησταριάς για να το πιάσεις😀.Σήμερα θα γίνει δοκιμή στην ψησταριά,πιστεύω ότι θα κάνει δουλειά

περιμενω εναγωνιως τις εντυπώσεις για να βάλω κι εγώ παραγγελία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2133

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sndev είπε

σωστά, άπλα είναι πιο διαδεδομένη η πέτρα πιο οικονομική κ πιο εύκολη στη συντήρηση  

αυτη τη στιγμή εγω Pizza κάνω στο μαντεμένιο τηγανι lodge κ βγαίνει εξαιρετική επόμενο βήμα είναι να αγοράσω κάποια στιγμη το slab από εδώ 

https://mypizzaproject.com/

Έχω το slab, στο φούρνο της κουζίνας σε 4 λεπτά βγενη φοβερή.

Όταν αγόρασα τη ψησταριά έκανα μια δοκιμή αλλά δεν μου ψήθηκε από πάνω, την έβαλα όταν το slab ήταν στους 300 βαθμούς με το θερμόμετρο χειρός, σε 2 λεπτά είχε ψηθεί από κάτω και από επάνω ήταν άλιωτα τα τυριά. 

Επεξ/σία από nikpar00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fotis_Greece είπε

Στο λουκι με βαλατε, δεν κρατηθηκα πήρα και εγω της Leroy με τις 3 εστιες. Σε μια εβδομάδα ηρθε. Πολυ τιμια ψησταριά, κανει την δουλειά της απροβληματιστα και γρηγορα. Επειδη στο παρελθόν ειχα περασει απο χωρο επαγγελματικής κουζινας εψησα ανετα τα σουβλακια, 7 μπριζολες και 5 jacket potatoes σε περιπου μια ωρα συνολικα.

Και στο πλυσιμο ανετη ειναι, λιγο ζεστη να ειναι η πλακα και η σχαρα και καθαριζουν.

Τώρα γιατί το κάνεις αυτό; Η αλήθεια είναι ότι την κοιτάζω καιρό τώρα. Όντως είναι τόσο καλή; Τι θερμοκρασίες κρατάει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

αλλα με δοσολογιες απο το pizzaapp που υπαρχει στα κινητα

Ενδιαφέρον αυτό φίλε. Για δώσε καμιά ινφο παραπάνω αν μπορείς σε εμάς τους αρχάριους (ποιο app κτλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έχω ξαναγράφει έχω αγοράσει πέτρα πίτσας φθηνή μάρκας united νομίζω και είναι εξαιρετική τα έχει βγάλει τα λεφτά της επι 100...

 

εχω ψήσει πίτσα ψωμί έως και τυροπιτάκια στο μπάρμπεκιου πάνω σε αυτήν, μιλάμε ότι έχει χρησιμοποιηθεί πάνω από 60 φορές στα 2 χρόνια που την έχω. Δε χάνετε κάτι να τη δοκιμάσετε!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, sargus είπε

Ενδιαφέρον αυτό φίλε. Για δώσε καμιά ινφο παραπάνω αν μπορείς σε εμάς τους αρχάριους (ποιο app κτλ.)

Βάζεις πόσες πίτσες θες, μέγεθος ζυμαριου, hydration, θερμοκρασία που θα φουσκώσει, ώρες κλπ και σου βγάζει ακριβώς τις δοσολογιες.

 

Screenshot_20200501_224045_fisico.pizzapp.jpg

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση (μάλλον όχι τόσο επίκαιρη).. έχει κάποιος δουλέψει την ψησταριά go gas smart grill να μου πει για εντυπώσεις στο θέμα του ψησίματος?? Ενδιαφέρομαι για το σπίτι για κάνα ψήσιμο μια στο τόσο... Είναι μικρή, βολική και πρακτική φαίνεται... Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, linkin7 είπε

Μια ερώτηση (μάλλον όχι τόσο επίκαιρη).. έχει κάποιος δουλέψει την ψησταριά go gas smart grill να μου πει για εντυπώσεις στο θέμα του ψησίματος?? Ενδιαφέρομαι για το σπίτι για κάνα ψήσιμο μια στο τόσο... Είναι μικρή, βολική και πρακτική φαίνεται... Ευχαριστώ

Την έχω χρησιμοποιήσει σε διακοπές(ήταν η μόνη που είχε ιδιοκτήτης όταν τον ρώτησα για καμιά ψησταριά σε σπίτι που είχα νοικιάσει) και μπορώ να πω ότι  έκανα την δουλειά μου τότε αλλά τίποτα παραπάνω.  Πολύ μικρή επιφάνεια ψησίματος σαν τηγάνι ένα πράγμα. 

Δεν θα την πρότεινα σε κανέναν για τα λεφτά που έχει. 

Τώρα αν έχεις την μπουκάλα ήδη και απλά βρεις φτηνά το σύστημα grill(δεν ξέρω καν αν πουλιέται χωριστά) τότε δεν χάνεις και τίποτα να το πάρεις για ώρα ανάγκης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ ChrisAce.. όχι δεν έχω τιποτα.. ψαχνομαι για κάτι φτηνώ σαν ερασιτέχνης για κάνα ψήσιμο μια φορά στο τόσο.. την βρήκα κοντά στα 90 € (μπουκάλα κ smart grill).. όσο κ να το ψάξω για κάτι καλύτερο, νομίζω ότι στο τέλος θα φτάσω σε απαγορευτικό ποσό (για την χρήση που τη θέλω)... 

Επεξ/σία από linkin7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nosstrom είπε

Ποια Weber?

Τωρα είδα το ooni koda  ....απλά φοβερό!!!! Δεν ήξερα κάν οτι υπάρχει!!!

Ρε σεις δεν πάτε καλά εδώ μέσα. 😃

Πρώτα ατμοκαθαριστης, μετά φούρνο πίτσας!  Αναμένουμε και την ύφεση... 

Στα σοβαρά τώρα νομίζω ότι είναι πολύ ωραίο για όποιον μπορεί να τα ακουμπήσει. Οι υπόλοιποι θα βολευτουμε με ότι κυκλοφορεί σε προσιτή τιμή (σε σχέση με τις δυνατότητες του καθενός) 

Η δικιά μου πάντως αν της πω να πάρουμε φούρνο πίτσας θα θυμηθεί εκείνο το ραντεβού στο διαιτολόγο που όλο αναβάλλω 😛

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, linkin7 είπε

Ευχαριστώ ChrisAce.. όχι δεν έχω τιποτα.. ψαχνομαι για κάτι φτηνώ σαν ερασιτέχνης για κάνα ψήσιμο μια φορά στο τόσο.. την βρήκα κοντά στα 90 € (μπουκάλα κ smart grill).. όσο κ να το ψάξω για κάτι καλύτερο, νομίζω ότι στο τέλος θα φτάσω σε απαγορευτικό ποσό (για την χρήση που τη θέλω)... 

Υπάρχουν ψησταριές με 2 καυστήρες να δεις εκεί κοντά στα λεφτά που ψάχνεις ή ίσως με λίγα ακόμα, απλά ίσως να μην έχουν μαντεμένια σχάρα ή πλαϊνό μάτι που φαντάζομαι δεν θα σε ενδιαφέρουν και πολύ.

https://www.skroutz.gr/c/447/gas_barbeque/f/700142/2-esties.html?o=ψησταρια+υγραεριου&order_by=pricevat&order_dir=asc

 

Απλά να ξέρεις όσο ανεβαίνει το budget βρίσκεις και ποιοτικότερα πράγματα.

Για παράδειγμα εγώ θα σου πρότεινα και αυτή που έχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια αλλά πας στα 150ευρώ.

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-62209595/

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Astronautis είπε

Ρε σεις δεν πάτε καλά εδώ μέσα. 😃

Πρώτα ατμοκαθαριστης, μετά φούρνο πίτσας!  Αναμένουμε και την ύφεση... 

Στα σοβαρά τώρα νομίζω ότι είναι πολύ ωραίο για όποιον μπορεί να τα ακουμπήσει. Οι υπόλοιποι θα βολευτουμε με ότι κυκλοφορεί σε προσιτή τιμή (σε σχέση με τις δυνατότητες του καθενός) 

Η δικιά μου πάντως αν της πω να πάρουμε φούρνο πίτσας θα θυμηθεί εκείνο το ραντεβού στο διαιτολόγο που όλο αναβάλλω 😛

Πείρα και εγώ ατμοκαθαριστή, φουρνο πιτσα αν ειχα αυλη θα πηγαινε πακέτο με ψησταριά!! 🤣

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, linkin7 είπε

Ευχαριστώ ChrisAce.. όχι δεν έχω τιποτα.. ψαχνομαι για κάτι φτηνώ σαν ερασιτέχνης για κάνα ψήσιμο μια φορά στο τόσο.. την βρήκα κοντά στα 90 € (μπουκάλα κ smart grill).. όσο κ να το ψάξω για κάτι καλύτερο, νομίζω ότι στο τέλος θα φτάσω σε απαγορευτικό ποσό (για την χρήση που τη θέλω)... 

Καλύτερη παρε μια κανονική ψησταριά υγραερίου οικονομική. Αυτό το σετ το χρησιμοποίησα μια φορά σε σκάφος απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου. Χίλιες φορές μια δικιλη-τρικιλη με τηγάνι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...