Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι, μα στο virtual box τρεχει μια χαρα! τωρα λαθος δεν ξερω που μπορει να γινεται... οριστε τι κανω:

 

1. βαζω στο dvd-rom το dvd με το iatkos/ideneb/hazard

 

 

 

γιατί δεν πας απευθείας σε λύση iboot η empire efi και retail dvd δεν μπορώ να καταλάβω και ασχολείσαι με διανομές

 

προσεξα κατι στο bios σου και οτι εχεις 2 sata controllers πρεπει και οι 2 να ειναι achi

OnBoard SATA Mode δοκιμασε και Compatible απο την Enhanced που ειναι default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. γιατί δεν πας απευθείας σε λύση iboot η empire efi και retail dvd δεν μπορώ να καταλάβω και ασχολείσαι με διανομές

 

2. προσεξα κατι στο bios σου και οτι εχεις 2 sata controllers πρεπει και οι 2 να ειναι achi

OnBoard SATA Mode δοκιμασε και Compatible απο την Enhanced που ειναι default.

1. διοτι δεν εχω κενο dvd με 8.5gb χωρο...

 

2. εννοεις στην απο κατω εικονα;

 

img20110824121637.jpg

 

δεν βλεπω πουθενα να μπορω να βαλω και τον δευτερο σε ahci!

και τι εννοεις με το compatible και το enhanced;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, μα στο virtual box τρεχει μια χαρα! τωρα λαθος δεν ξερω που μπορει να γινεται... οριστε τι κανω:

 

1. βαζω στο dvd-rom το dvd με το iatkos/ideneb/hazard

2. βαζω να bootαρει απο το dvd

3. με βαζει σε εναν bootloader και μου λεει να πατησω ενα κουμπι ή το F8

4. παταω το F8 και γραφω -v

5. παταω το enter και μου κανει επανεκκίνηση

 

 

η μονη φορα που δεν μου εκανε επανεκκινηση ηταν οταν αντι για -v εγραψα cpus=1 busratio=20 οπου με εβγαλε σε ενα γκρι φοντο με το μηλο και κατω να δειχνει οτι φορτωνει επι πεντε λεπτα οπου το εκλεισα διοτι εαν ηταν θα ειχε φορτωσει προ πολλου!

 

Πατα cpus=1 busratio=20 -v

Κανει αρκετη ωρα να φορτωσει την 1η οθονη...Μπορει και 5λεπτο αλλα με -ν θα δεις αν λειτουργει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατα cpus=1 busratio=20 -v

Κανει αρκετη ωρα να φορτωσει την 1η οθονη...Μπορει και 5λεπτο αλλα με -ν θα δεις αν λειτουργει...

δηλαδη θα πατησω αυτο που μου ειπες και θα αρχισει η εγκατασταση; με -v σκετο δεν μπαινει! κανε απλα restart...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισα σήμερα να κάνω εγκατάσταση του 10.6.8 combo update.

Θα ακολουθησω τη διαδικασια που βρηκα σε ενα μπλογκ που λεει μολις εμφανιστει το μηνυμα "installation complete" αντί να κάνω reset να εγκαταστήσω τον kernel για την έκδοση,και μετά ρησέτ.

Κατεβαίνει τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. διοτι δεν εχω κενο dvd με 8.5gb χωρο...

 

και τι εννοεις με το compatible και το enhanced;

 

1 και αύριο μέρα είναι κάψε ένα dl dvd

2 είναι και τα 2 achi ok

3 http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1033&CategoryID=1&MenuID=15&LanID=0

αυτή δεν είναι η μητρική σου στο manual της είδα την εντολή αλλά στην δική σου φωτο δεν υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 και αύριο μέρα είναι κάψε ένα dl dvd

2 είναι και τα 2 achi ok

3 http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1033&CategoryID=1&MenuID=15&LanID=0

αυτή δεν είναι η μητρική σου στο manual της είδα την εντολή αλλά στην δική σου φωτο δεν υπάρχει

1. ναι αλλα δεν εχω dl dvd οποτε περιμενω να κατέβω φλυφαδα ετσι ωστε να παρω μια κουτα!

2. οκ

3. αυτη αλλα σε black edition ειναι η δικια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με το iAKTOS δεν εχω μεινη καθολου ευχαριστημενως ολο κολαει.

 

 

 

πηγα να ξανακανω παλι ολη τι δοκιμασεια παλι τα ειδια εβγαλε αλλα στο τελος οταν βαζω το ιβοοτ γιατι δεν βγαζει τον σκληρο Snow Leopard και βγαζει ολα τα αλλα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...