Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Σας γράφω απο Mac OS X σε dual boot με τα Windows 7! Ολα τελεια!

 

θα τρελαθω εντελος

δοκιμασε και με την εκδοση του hazard! εμενα μου δουλεψε

 

ok εφτιαξα και τα ελληνικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα! Σας γράφω απο Mac OS X σε dual boot με τα Windows 7! Ολα τελεια!

 

 

δοκιμασε και με την εκδοση του hazard! εμενα μου δουλεψε

 

ok εφτιαξα και τα ελληνικά!

 

Ωραιος αλλα δεν καταλαβα ποια εκδοση εβαλες την hazard ή την κανονικη με iboot ;

 

 

πηγα και εκανα ξανα τις ρυθμισεις στο bios ετσι ο πως μου ειπες αλλα σε μια αλλαγη που λεει οτι ειναι συμαντηκη με το S3(ctr) εμενα ειχε μονο S3(only)

δες και τις φωτο

 

 

 

 

 

τι να βαλω το S3(only) ;

 

 

-----συμπερασμα-----------

 

τα ειδια παλι ερρορ φιλε και μετα βαζω το ιβοοτ και ανοιγη και βγαζει το εικονηδιο του ιβοοτ 2 δισκους αλλα οχι των δισκο των Μακ γιατι παλι τι λαθος κανω ;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος αλλα δεν καταλαβα ποια εκδοση εβαλες την hazard ή την κανονικη με iboot ;

 

 

 

πηγα και εκανα ξανα τις ρυθμισεις στο bios ετσι ο πως μου ειπες αλλα σε μια αλλαγη που λεει οτι ειναι συμαντηκη με το S3(ctr) εμενα ειχε μονο S3(only)

δες και τις φωτο

 

 

 

 

 

τι να βαλω το S3(only) ;

 

 

-----συμπερασμα-----------

 

τα ειδια παλι ερρορ φιλε και μετα βαζω το ιβοοτ και ανοιγη και βγαζει το εικονηδιο του ιβοοτ 2 δισκους αλλα οχι των δισκο των Μακ γιατι παλι τι λαθος κανω ;;;;;;

τον δισκο του mac τον εχεις κανει erase σε mac os x journaled;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. Αποφασισα να βαλω MAC OS στο netbook μου MSI Wind u100 για να τα δω,να τα δουλεψω λιγο μηπως και το επομενο μου laptop ειναι MAC.

Τι το θελα βασικα γιατι κοντευω να βγαλω τον καρκινο.Εχω διαβασει οτι tutorial εχω βρει,οτι video υπαρχει και δεν μπορω να βγαλω ακρη γιατι ο καθενας λεει τα δικα του.Αλλοι λενε να ειναι AHCI το SATA αλλοι οχι, αλλοι λενε να βαλεις αυτους του drivers αλλοι επιλεγουν αλλους κ.τ.λ.

Εχω δοκιμασει το iAtkos S3 τζιφος προς το τελος της εγκαταστασης reboot και black screen.Εχω κανει 8 διαφορετικες εγκαταστασεις με διαφορετικες ρυθμισεις παλι τα ιδια.

Αλλοι λενε για το iatkos αλλοι για το snowy αλλου για το Uniflash αλλοι για το γνησιο Mac OS με loader.

Υπαρχει καποιος ανθρωπος που να το εχει βαλει στο συγκεκριμενο netbook η καποιο παραπλησιο του και να μπορεσει να με βοηθησει ?

Μιλαμε ειμαι ετοιμος να περασω το κεφαλι μου μεσα απο κανα τοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το είχα δοκιμάσει πριν 1-2 χρόνια (για ακριβώς τον ίδιο λόγο με σένα :) )

και θυμάμαι ήταν πολύ εύκολο...

Υπήρχε μια διανομή συγκεκριμένα για το u100...

msi_osx_κάτι λεγόταν αν θυμάμαι καλά...

ψαξτη λίγο, γιατί με αυτήν την διανομή δεν ήθελε καμία ρύθμιση και όλα λειτουργούσαν ρολόι!

Θα το κοιτάξω λίγο το απόγευμα που θα πάω σπίτι μήπως έχω κρατήσει καμιά πληροφορία, και αν είναι θα σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαιως σε ολα τα εχω βαλει και ενα αλλο που λεει case ..... , journaled

 

ειπα να ξεκεινησω την εγκατασταση το Hazard αλλα εχω κολησει πως να το εγκαταστησω ξερει κανεις πως γινετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αυτή την έκδοση την βρήκα και την κατέβασαν αλλά δεν μπόρεσα να καψω το iso παρά μόνο με NERO αλλά όταν πάω να κάνω την αντιγραφή μου βγάζει ένα περίεργο μήνυμα κάτι για το block size Και έχει δυο επιλογές μια ignore και μια να το βάλω manual,εγώ πάτησα ignore και αφού τελείωσα το DVD δεν μπουταρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να ξεκεινησω την εγκατασταση το Hazard αλλα εχω κολησει πως να το εγκαταστησω ξερει κανεις πως γινετε ;

Δοκίμασες και δεν τα κατάφερες ή δεν έχεις βρει κανένα οδηγό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες και δεν τα κατάφερες ή δεν έχεις βρει κανένα οδηγό ?

 

και τα δυο και δεν εχω βρει εναν πληρη οδηγο για την διαδικασια τις εγκαταστασης και πηγα να το εγκαταστησω δεν ξερω τι πρεπει να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα δυο και δεν εχω βρει εναν πληρη οδηγο για την διαδικασια τις εγκαταστασης και πηγα να το εγκαταστησω δεν ξερω τι πρεπει να κανω

Μέχρι που έχεις φτάσει ?

Ποια είναι ας πούμε η τελευταία οθόνη που σου εμφανίζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ειπα να κατεβασω μια αλλη εκδοση snow leopard μηπως ειχε προβλημα αυτη που ειχα και τελεικα ναι ειχα δικιο μετα απο κπο που μου κολαγε ο υπολογιστης στο untiliti τελεικα ναι εγινε κανονικη εγκατασταση με το iboot !!!!!!!!!!!!!!

 

ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ !!!!!!!!

 

μετα στο customize δεν προσθεσα τιποτα και τωρα δεν εχω internet στο Mac τι πρεπει να κανω τωρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να κατεβασω μια αλλη εκδοση snow leopard μηπως ειχε προβλημα αυτη που ειχα και τελεικα ναι ειχα δικιο μετα απο κπο που μου κολαγε ο υπολογιστης στο untiliti τελεικα ναι εγινε κανονικη εγκατασταση με το iboot !!!!!!!!!!!!!!

 

ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ !!!!!!!!

 

μετα στο customize δεν προσθεσα τιποτα και τωρα δεν εχω internet στο Mac τι πρεπει να κανω τωρα ;

τι καρτα δικτυου εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...