Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσοβόλα, δώστα όλα.

 

[Σύντομα παρακαλώ. :wub: ]

 

Είχα δοκιμάσει σε Acer Aspire One D150 iDeneb αλλά έτρωγε άπειρα kernel panics, οπότε πήρε το μακρύτερο από την τριάδα. :X

 

Τι προτείνεις για Atom + Intel Mobile 945GSA ?

 

Έλα αδιάβαστε .. να σ' ενημερώσω αλλά και να σ' εξιτάρω.. :devil: Έπεσε και ο τελευταίος πύργος.. > http://www.tonymacx86.com/viewtopic.php?f=168&t=36722

 

λεφτά για δίσκους έχουμε ? :cry: χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλημερα.εχω 2 λαπτοπ hp.θα ηθελα να περασω το iatkos s3 v2.εγκατασταση κανει κανονικα αλλα οταν κανει επανεκινηση μου βγαζει γκρι οθονη με το μηλαρακι και απο πανω μου πεταει ενα πλαισιο που γραφει μεσα οτι πρεπει να κανω reboot σε διαφορες γλωσσες.

 

 

τα μηχανηματα μου εχουν τον εξης εξοπλισμο θα ηθελα να μου πειτε αν θα τα καταφερω ποτε

 

 

αυτο ειναι το dv6-1340ev

 

Product Number VT952EA

Microprocessor 2.2 Ghz Intel Core2 Duo Processor T6600

Microprocessor Cache Level 2 cache 2 MB

Memory 4096 MB

Memory Max Supports up to 8 GB DDR3 memory

Video Graphics ATI Radeon HD 4530 Graphics

Video Memory Up to 2302 MB total graphics memory with 512 MB dedicated DDR3

Display 15.6” Diagonal High Definition HP LED Brightview Display (1366 x 768)

Hard Drive 320 GB (7200 rpm)

Multimedia Drive Lightscribe Super Multi DVD Writer (+/-R +/-RW) with Double Layer support

Network Card Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN

Wireless Connectivity Intel 802.11 a/g/n

 

Bluetooth wireless networking

Sound Altec Lansing speakers

 

 

 

 

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ g6 1205sv

 

 

 

 

 

Microprocessor 2.4 GHz Intel Core i5-2430M

Microprocessor Cache 3 MB L3 cache

Memory 4 GB DDR3

Memory Max Upgradeable to 6 GB DDR3

Video Graphics AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 dedicated

Video Memory up to 2.65 GB total)

Display 39,6 cm (15,6") High-Definition LED BrightView Display (1366 x 768)

Hard Drive 500 GB SATA (5400 rpm)

Multimedia Drive SuperMulti DVD±R/RW with Double Layer Support

Network Card Integrated 10/100 BASE-T Ethernet LAN

Wireless Connectivity Bluetooth

 

802.11 b/g/n

Sound Altec Lansing speakers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ATI Radeon HD 4530 > http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=227601

 

AMD Radeon HD 6470M > Ίσως γίνεται οριακά σε Lion αλλά πολύ δύσκολο για πρώτο Hackint0sh

 

Aπο επεξεργαστές είσαι οκ, από κάρτες η μια δύσκολα, Από τα υπόλοιπα θα μάθουμε μόνο αν τρέξεις ένα System Info και μας γράψεις τα Adapters αναλυτικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα νεα για οσους εχουν την καρτα γραφικων ATI 6470 HD.τα περασα τα mac os βεβαια σε χαμηλη αναλυση μιας και δεν ειχε το iatkos v2 τους drivers της καρτας και δεν μου δουλευει και ο ηχος και το ιντερνετ.σιγα σιγα θα τα φτιαξω ολα πιστευω με την προσθηκη των drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν ένα από τα netbooks που δώσανε πρόπερσι στα παιδιά της 1ης γυμνασίου και συγκεκριμένα το ACER Aspire One 10,1" είναι συμβατό με hackintosh? (Snow Leopard ή Lion)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκεκριμένα το ACER Aspire One 10,1" είναι συμβατό με hackintosh? (Snow Leopard ή Lion)

το σίγουρο είναι ότι χρειάζεσαι legacy kernel

δοκίμασε από εδώ

 

http://blog.nawcom.com/

και εδω

http://www.nawcom.com/osx86/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή είναι μάλλον αδύνατον να διαβάσω 300+ σελίδες, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;;; Έχω ένα Hp Mini 110. Γίνεται να εγκαταστήσω Mac OS X σε αυτό το netbook και έπειτα να περάσω Windows 7 και κάποια διανομή Linux (Ίσως και Windows Xp)?? Αν ναι, τι θα χρειαστώ?? Ποια είναι η σειρά που περνάμε τα λειτουργικά??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

*P.S. Είμαι αρχάριος, οπότε αν πω καμιά βλακεία, μην με παρεξηγήσετε... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να βάλω το Snow leopard, εγκαταστάθηκε κανονικά μα μετά κολλάει στο μήλο... Μήπως φταίνε τα γραφικά? Διότι στη λίστα με τα kexts για γραφικά δεν είχε την κάρτα μου (intel 945GME) και έβαλα μόνο το Graphics Enabler... Μήπως δεν ήταν σωστό? Kernel έχει για Atom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα λάθος!!! Δουλεύει! Απλά ήθελε να το αφήσω περισσότερη ώρα να φορτώσει! Το εγκατέστησα άλλη μια φορά μόνο με τον graphics enabler μπας και γίνει το θαύμα... Μετά άρχισε να φορτώνει με το μήλο και κάποια στιγμή το ξέχασα και ξαφνικά ακούω τη μουσική που έχει την πρώτη φορά!

 

Έχω λοιπόν βάλει το Snow Leopard σε ένα netbook με 1GB RAM, κάρτα γραφικών intel 945GME express graphics controller και επεξεργαστή intel atom 1.60Ghz. Θέλω να κάνω update σε Lion.

1. Γίνεται από Snow Leopard να αναβαθμίσω σε Lion?

2. Θα το "σηκώσει" το Lion η 1GB ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...