Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν τελειώσεις με όλα αυτά,με όλα όμως θα δούμε που είσαι και τι θα κάνουμε..

 

Θα κάνεις ένα Show all files και θα μου ανεβάσεις ένα screenshot τον Root directory,τον extra,και τον apps

Αυτο μου το κανει συνεχεια απο σημερα το απογευμα,και δεν λεμε για μεγαλα αρχεια,αλλα και σε μικρα.

 

 

 

The Finder can’t complete the operation because some data in “A161C3A46D4136120FDEB1B81A9155CFD18E10B257” can’t be read or written.

(Error code -36)

 

Μολις τωρα μου το ξανακανε για να μεταφερω οτι αρχειο εχω απο τον εσωτερικο μου δισκο,στον εξωτερικο,και μου βγαζει συνεχεια αυτο το μυνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έφαγε διακοπή ρεύματος ο δίσκος ?

Δεν νομιζω,δεν ειχαμε καπια διακοπη ρευματος.Μην μου πεις οτι τα επαιξε ο εσσεσντι μου? :cry:

Παντως στα σαρεντ,περμισιον,των εξωτερικων μου αναφερει το εξης,

You can read,and write.

Τελικα κατι γινεται με τον εσωτερικο ,στο συστεμ αντιλιτις,οταν παω να κανω, verify disk,Μου βγαζει το εξης μηνυμα με κοκκινα γραμματα.

Invald index key

This volume ihachintos was found corrupt and needs to repair,use disk utility to repair this disk.

Πως το κανω ριπαιρ?μπαινω με το στικακι μου και μπουταρω απο εκει?ειναι με το γνωστη μεθοδο του κεινγολκ,αν θυμασαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγάλει λάθει για κάποιον λόγο.. ίσως να μην είναι firmware updated.. μπες στην κατασκευάστρια και δες τι σου δίνει και αν σου δίνει διαγνωστικά για mac .. αλλιώς.. ^&*$%$^&*$^&^

 

Κατάλαβες τώρα γιατί εγώ πάω με γρήγορους μηχανικούς και 5 χρόνια εγγύηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγάλει λάθει για κάποιον λόγο.. ίσως να μην είναι firmware updated.. μπες στην κατασκευάστρια και δες τι σου δίνει και αν σου δίνει διαγνωστικά για mac .. αλλιώς.. ^&*$%$^&*$^&^

 

Κατάλαβες τώρα γιατί εγώ πάω με γρήγορους μηχανικούς και 5 χρόνια εγγύηση ?

Δηλαδη χτυπησε ο δισκος?αμα μπω με το στικακι,και κανω ριπαιρ μεσα απο το λειτουργικο που εχω δεν θα φτιαξει?θυμαμαι και σε ενα αλλο φιλαρακι ειχε γινει κατι παρομοιο,και με το που μπηκα απο το σιντι του σνου λεοπαρντ,εκανα ριπαιρ αντιλιτις,και εφτιαξε.

Και αυτουνου ηταν μηχανικος δισκος,τωρα εγω στο κινγκστον πως θα την βρω την λυση ,μεσα απο την εταρια?σιγα μην δινει λυσεις για χακιντος. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κάνεις αλλά θα ξανά έχεις εκκίνηση ..? Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορείς να μείνεις έτσι.. Βοοταρε λοιπόν από το stickaki,στην δεύτερη οθόνη διάλεξε diskUtill από την πάνω μπάρα και κανε την επιδιόρθωση σου... και τον σταυρό σου..

Το θέμα όμως είναι και τι θα γίνει μετά ? αν θέλει firmware update θα σου ξαναπεταξει errors σε ένα μήνα.. any way ένα ένα κανε αυτό με το stikaki..

 

Δεν χτυπάνε οι SSD όπως οι μηχανικοί άρα δεν χτύπησε έγραψε errors..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κάνεις αλλά θα ξανά έχεις εκκίνηση ..? Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορείς να μείνεις έτσι.. Βοοταρε λοιπόν από το stickaki,στην δεύτερη οθόνη διάλεξε diskUtill από την πάνω μπάρα και κανε την επιδιόρθωση σου... και τον σταυρό σου..

Το θέμα όμως είναι και τι θα γίνει μετά ? αν θέλει firmware update θα σου ξαναπεταξει errors σε ένα μήνα.. any way ένα ένα κανε αυτό με το stikaki..

 

Δεν χτυπάνε οι SSD όπως οι μηχανικοί άρα δεν χτύπησε έγραψε errors..

 

θυμασαι πια εντολη βαζαμε στην αρχη,διοτι λογο της ιδιετεροτητα που ειχε η καρτα μου,εβγαζε μαυρη οθονη,θυμαμαι μου ειχες πει την εντολη,αλλα καπου την ειχα γραψει,και την εχασα,μονο το 0 θυμαμαι στο τελος,ευχαριστω.

Την βρηκα,pci root+uid=0

 

Τζιφος δεν μου κανει ριπαιρ,αλλα μου εδειξε τωρα οτι εχω 33 γιγκα ελευθερα.αλλα τη να το κανω αν δεν μπορω να κανω δουλεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο.. firmware update k ξανά εγκατάσταση..

Ξανα εγκατασταση του λειτουργικου απο τη αρχη???????????????? με πεθανες τωρα.

Κατι ακομα οταν παω στην επιλογη 64, giga kingston,δεν μου αναφερει προβληματα,αλλα μονο στην επιλογη χακιντος του ιδιου δισκου,στο ντισκ αντιλιτις.Τωρα πως θα βρω πιο φιλμγουερ θα πρεπει να περασω ,φοβαμαι μην κανω πατατια.Ο κινγστον ειναι αυτος.SV100S264G

 

Μπηκα στο σαιτ ,αλλα δεν ξερω πιο πρεπει να κατεβασω http://www.kingston.com/us/support/technical/search

Καμια βοηθεια κανεις?ευχαριστω.

 

Μπηκα εδω http://www.kingston.com/us/support/technical/downloads?product=sv100s2&filename=KDID110225a ,λογικα αυτο πρεπει να ειναι το τελευταιο απνταιτ,αμ δεν κανω λαθος,αλλα πως θα αναβαθμισω τον κινγκστον τωρα?πια ειναι η διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι βρε αυτός είναι ο 'τόμος"

 

Εδώ έχεις όλη νύχτα δική σου να το μάθεις απ'εξω.. > http://www.kingston.com/uk/support/technical/downloads?product=sv100s2&filename=KDID110225a

http://media.kingston.com/support/downloads/SV100S2_Firmware_Update_Guide.pdf

 

η σκέφτεσαι τι άλλες λύσεις έχεις και επιλέγεις.. ;)

 

Αυτά τα υπόλοιπα αύριο τηλεφωνικά.. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι βρε αυτός είναι ο 'τόμος"

 

Εδώ έχεις όλη νύχτα δική σου να το μάθεις απ'εξω.. > http://www.kingston.com/uk/support/technical/downloads?product=sv100s2&filename=KDID110225a

http://media.kingston.com/support/downloads/SV100S2_Firmware_Update_Guide.pdf

 

η σκέφτεσαι τι άλλες λύσεις έχεις και επιλέγεις.. ;)

 

Αυτά τα υπόλοιπα αύριο τηλεφωνικά.. :ph34r:

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου ειναι πραγματικα πολυτιμη,ενα που παρατηρησα στις οδηγιες,ειναι οτι θα πρεπει να αλλαχθει απο ασκι,που ειναι ο δισκος πριν γινει η αναβαθμιση,σε ιντε?η κανω λαθος?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγώ κ η mastercard είμαστε αξίες ανεκτίμητες... :P :P :P

 

Σωστά πρέπει να γυρίσει σε IDE

Χαχαχα,μαλιστα,και μετα οταν ολοκληρωθει η εγκατασταση σε ασκι?αλλα ξανα μετα απο την αρχη θα πρεπει να κανω εγκατασταση το λειτουργικο?δεν υπαρχει κανα κολπο να κανει μπακαπ το υπαρχον λειτουργικο.ωστε να μην χαθει τιποτα?η λεω μαλακιες?. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια! Δοκιμασα και τις 2 μεθοδους και kakewalk και unibeast .Ολα οκ! Μπαινω!Με μονες διαφορες στου kakewalk εχει ηχο και δεν λειτοyργει το ethernet με το unibeast ακριβως το αντιθετο.Μολις μπω κανω υpdate 10.7.2 επαννεκινηση και τρεχω το multibeast με μονη επιλογη multibeast's users dsdt με το DSDT.aml του mobo μου στιν επιφανεια εργασιας restart ξαναμπαινει ,και μετα ξαναπμαινω στο multibeast να εγκαταστησω βασικα kexts οπως ethernet,sound ,restart το μηλο φορτωνει και μετα τιποτα...μια λευκη οθονη.. με -x τιποτα φορτονει φορτονει μεχρι που κολαει..ουτε kernel panic ουτε τιποτα....κολησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...