Προς το περιεχόμενο

Φακοί επαφής


stratukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλεια ευχαριστώ πολύ..Θα πάω αύριο κιόλας για να παραγγείλω !

 

Μιας και πρόκειται να βάλω για πρώτη φορά θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα; Πρέπει να προσέξω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 961
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλεια ευχαριστώ πολύ..Θα πάω αύριο κιόλας για να παραγγείλω !

 

Μιας και πρόκειται να βάλω για πρώτη φορά θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα; Πρέπει να προσέξω κάτι;

 

Να πλένεις τα χέρια σου. Τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια ευχαριστώ πολύ..Θα πάω αύριο κιόλας για να παραγγείλω !

 

Μιας και πρόκειται να βάλω για πρώτη φορά θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα; Πρέπει να προσέξω κάτι;

 

Αν τους φοράς για πολλές ώρες, καλό είναι να έχεις μαζί σου φυσικά δάκρυα ή φυσιολογικό ορό (απ'το φαρμακείο)

για να τους ξεπλύνεις αν χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ αστιγματισμό. Οι air optix που είναι οι καλύτεροι φακοί από 3 δείγματα που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής στοιχίζουν περίπου 30 ευρώ το μήνα. Πολύ ακριβοί δεν είναι; Έχει κάποια e-shops έξω που νομίζω έχουν καλύτερες τιμές. έχει αγοράσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω από visiondirect.com τους air optix night & day... απίστευτη φακοί, στην μισή τιμή :)

 

Για μυωπία ή αστιγματισμό; Για αστιγματισμό στα οπτικά εδώ στην Θεσσαλονίκη έχει 42 ευρώ το κουτί και έχει μέσα 3 τεμάχια. Άρα εγώ που έχω διαφορετικό αστιγματισμό σε κάτι μάτι θέλω 84 ευρώ/τρίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποοοοοοο

 

Φορεσα γυαλια φετος για πρωτη φορα και στην αρχη μου κακοφενονταν.

 

Ελεγα στα 20 θα φοραω φακους και θα τα βγαλω τα γυαλια.Αλλα νομιζα οτι οι φακοι δεν ειναι τιποτα.Μετα απο οσα διαβασα εδω απογοητευτηκα.Νομιζα οτι δεν ηταν τιποτα αλλα εχει πολλες ιδιαιτεροτητες

 

Βασικα αρχιζουν να μου αρεσουν τα γυαλια,απλα μου την δινει που αρχιζει να μαυρισει το ματι (λογικα θα ειναι απο την χρηση γυαλιων ε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μυωπία ή αστιγματισμό; Για αστιγματισμό στα οπτικά εδώ στην Θεσσαλονίκη έχει 42 ευρώ το κουτί και έχει μέσα 3 τεμάχια. Άρα εγώ που έχω διαφορετικό αστιγματισμό σε κάτι μάτι θέλω 84 ευρώ/τρίμηνο.

 

Μέχρι πόσους βαθμούς αστιγματισμού καλύπτουν αυτοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω σίγουρα να σου πω. Πάντως εγώ έχω πολύ. 2,25 στο δεξί μάτι και 3,25 στο αριστερό. Στους φακούς τα νούμερα αυτά αλλάζουν απ'όσο ξέρω. Αν δοκιμάσεις να αγοράσεις φακούς online έχει νούμερα μέχρι 2,25. Γίνεται αντιστοιχία προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάζει, ναι, γιατί αν δεν κάνω λάθος, ο αστιγματισμός δεν χρειάζεται/δεν πρέπει να διορθώνεται πλήρως στους φακούς,

δηλ. ποτέ δεν μπαίνουν όλοι οι βαθμοί.

Ευχαριστώ για το ινφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...