Προς το περιεχόμενο

Φακοί επαφής


stratukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγγνώμη αλλά αυτό ότι μαυρίζει το μάτι (άντε και να εννοούμε τους μαύρους κύκλους γύρω απ΄τα μάτια) από πού κι ως πού το συνδέετε με τη χρήση γυαλιών? δεν το έχω ξανακούσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 961
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αλλα λογικο δεν ακουγετε.Μαυριζει στην περιοχη του ματιου που εκει υπαρχουν γυαλια

 

Πολλα ατομα που φοραν γυαλια εχουν μαυρους κυκλους.Βεβεια υπαρχουν και ατομα (σαν τον αδελφο μου) που δεν φορανε γυαλια αλλα εχουν.Ισως να ειναι οι πολλες ωρες στο πισι η η ελειψη υπνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη αλλά αυτό ότι μαυρίζει το μάτι (άντε και να εννοούμε τους μαύρους κύκλους γύρω απ΄τα μάτια) από πού κι ως πού το συνδέετε με τη χρήση γυαλιών? δεν το έχω ξανακούσει!

 

Μια χαρα συνδεεται.Το εχω δει και σε μενα οταν πρωτοφορεσα φακους ειχα ηδη μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια.Μετα απο ενα μηνα περιπου εφυγαν εντελως.Και για πολλα χρονια που φορουσα φακους δεν ειχα μαυρους κυκλους.Τωρα που δεν φοραω καθολου φακους ξανα επανηλθαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια αγοράζω μηνιαίους από κατάστημα οπτικών. Το curve που γράφουν πάνω είναι 8.6.

Το curve αλλάζει ανάλογα με την μάρκα ή είναι σε όλους τους φακούς το ίδιο;

 

Πάντως από ότι βλέπω στα ελληνικά καταστήματα έχουν διπλάσια(για να μην πω τριπλάσια) τιμή... :whistle:

http://www.opticaldirect.gr/show.asp?id=62 (Η συσκευασία περιλαμβάνει 3 τεμάχια) 49 Ευρώ + 5 Ευρώ μεταφορικά

 

http://www.visiondirect.com/air-optix-night-and-day-aqua-contact-lens/qxp216259?fromsrch=air+optix+night+%26+day (Η συσκευασία περιλαμβάνει 6 τεμάχια) 36 Ευρώ + ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά

Και μαζί με κάποιο κουπόνι βγαίνει ακόμα φθηνότερα...

 

 

Πόσες μέρες κάνουν να έρθουν από το visiondirect;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια αγοράζω μηνιαίους από κατάστημα οπτικών. Το curve που γράφουν πάνω είναι 8.6.

Το curve αλλάζει ανάλογα με την μάρκα ή είναι σε όλους τους φακούς το ίδιο;

 

Πάντως από ότι βλέπω στα ελληνικά καταστήματα έχουν διπλάσια(για να μην πω τριπλάσια) τιμή... :whistle:

http://www.opticaldirect.gr/show.asp?id=62 (Η συσκευασία περιλαμβάνει 3 τεμάχια) 49 Ευρώ + 5 Ευρώ μεταφορικά

 

http://www.visiondirect.com/air-optix-night-and-day-aqua-contact-lens/qxp216259?fromsrch=air+optix+night+%26+day (Η συσκευασία περιλαμβάνει 6 τεμάχια) 36 Ευρώ + ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά

Και μαζί με κάποιο κουπόνι βγαίνει ακόμα φθηνότερα...

 

 

Πόσες μέρες κάνουν να έρθουν από το visiondirect;

 

Αγοράζω από visiondirect.com τους air optix night & day... απίστευτη φακοί, στην μισή τιμή :)

 

 

Εγω χρησιμοποιω ετησιους φακους της ciba vision, σειρα Weicon.

Καλα που δεν βρισκω σε κανενα απο τα 2 αυτα ηλεκτρονικα καταστηματα αυτή τη σειρα της ciba vision, δεν βρισκω καν επιλογη για ετησιους φακους!!!!

Δεν φερνουν ετησιους φακους? Καμια επιλογη?

Εχει καποιος καμια προταση, ή γι αυτα τα καταστηματα αν τυχον μου εχει διαφυγει επιλογη για ετησιους φακους, ή για κανενα αλλο eshop, για ετησιους φακους παντα?

 

edit:

σαν αυτους εδω φοραω

http://central-optics.com/contact-lenses/ciba-vision/weicon-ce

αλλα ειμαι επιφυλακτικος να ψωνισω απο καταστημα που κανενας αλλος δεν εχει κανει αγορα εδω, φοβαμαι ενα καταστημα αν δεν το ξερω

 

και κατι ακομη

σε αυτο το λινκ που δινω για του weicon που φοραω, δεν βλεπω που μπορω να 'δηλωσω' την μυωπια/αστυγματισμο μου, ωστε να παραγγειλω τους 'σωστους' φακους για το ματι μου

 

Πειτε μου, δεν θα επρεπε καπου να το δηλωνω? πως κανετε εσεις την παραγγελια φακων, ειδικα για τα ματια σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και 'γω έχω μαύρους κύκλους(εδώ και κάνα χρόνο είναι μόνιμοι πλέον), και γυαλιά φοράω εδώ και καμιά 5αριά χρόνια(16 είμαι). Βέβαια δεν κοιμάμαι και πολύ, και περνάω και κάμποσες ώρες μπροστά από υπολογιστή ή διαβάζοντας, οπότε δε μπορώ να πω καθόλου σίγουρα ότι τα γυαλιά φταίνε για τους κύκλους.

Σήμερα πήρα φακούς, αρχικά ντάξει μου βγήκε η παναγία για να τους βάλω αλλά νομίζω ότι αξίζει ο αρχικός κόπος.

 

Όσο για τους μαύρους κύκλους θα σας ενημερώσω αν όντως φύγουν σε κάμποσο καιρό.

 

Mentora εγώ λέω να μην παραγγείλεις, μην το ρισκάρεις, πήγαινε καλύτερα σε κατάστημα οπτικών να ξεμπερδεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και 'γω έχω μαύρους κύκλους(εδώ και κάνα χρόνο είναι μόνιμοι πλέον), και γυαλιά φοράω εδώ και καμιά 5αριά χρόνια(16 είμαι). Βέβαια δεν κοιμάμαι και πολύ, και περνάω και κάμποσες ώρες μπροστά από υπολογιστή ή διαβάζοντας, οπότε δε μπορώ να πω καθόλου σίγουρα ότι τα γυαλιά φταίνε για τους κύκλους.

Σήμερα πήρα φακούς, αρχικά ντάξει μου βγήκε η παναγία για να τους βάλω αλλά νομίζω ότι αξίζει ο αρχικός κόπος.

 

Όσο για τους μαύρους κύκλους θα σας ενημερώσω αν όντως φύγουν σε κάμποσο καιρό.

 

Mentora εγώ λέω να μην παραγγείλεις, μην το ρισκάρεις, πήγαινε καλύτερα σε κατάστημα οπτικών να ξεμπερδεύεις.

 

οταν φορας γυαλια εχεις σιγουρα κυκλους κατο απο τα ματια. με τους φακους σε κανα μηνα θα ειναι παρελθον, βεβαια αμα δεν κοιμασαι καλα και χωρις τα γυαλια παλι θα εχεις κυκλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γνωρίζει κανείς τι είναι το POWER που πρέπει να συμπληρώσω για τους φακούς?

 

Ο γιατρός μου είχε γράψει μια συνταγή αλλα είχε μόνο Cylinder και Axis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αστιγματισμό. Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μην κάνω κάποιο λάθος και πάνε τσάμπα τα λεφτά. Πάντως απο το www.visiondirect.com βρήκα τους φακούς στα 54€ με τα μεταφορικά και απο ελληνικό site τους ίδιους στα 106€. Για πιο λόγο παίζουν τόσο τρελές διαφορές???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...