Προς το περιεχόμενο

Το Android Market ξεπέρασε τις 500.000 εφαρμογές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό θα σου ανοίξη τα μάτια λοιπόν.

http://techblog.gr/t...y-samsung-6747/

 

δηλαδή επειδή η samsung αντιγράφει στο design την apple, το android είναι αντιγραφή του ios, οοοοοοοok αλήθεια θα είναι τότε, αφού το είπε και ο Steve

 

Εντωμεταξύ δεν είδα ημερομηνία απο το ποστ στο techblog και οταν είδα τον τίτλο

 

Apple fan boy βγάζει χολή για τις «αντιγραφές» της Samsung

λέω πάει το κάναν είδηση και εκτός insomnia το σούργελο:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα να πω την ταπεινή μου γνώμη. Διάβασα όλα τα ποστ κ ζαλήστικα λίγο. Τελος πάντων. Έχω ενα ipod touch 4, απο το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος, τρέχει καλά, παιζει παιχνίδια κ.τ.λ Επίσης έχω παίξει παιχνίδια και σε iphone και σε ipad. ΑΛΛΑ!!!!!

 

Meraklis το ipad 2 έχει μνήμη ραμ διπλάσια απο το ps3 και εχει και πιο ευκολη αρχιτεκτονικη από το ps3 σε συνδυασμο με την μικρότερη οθόνη τα γραφικά φένονται τέλεια παίξαι rage hd να καταλάβεις.

 

Προς θεού, μην μας πέσουν και τα μαλλιά. Αν είναι δυνατόν. Κανένα ποστ στον κόσμο δεν μπορεί να με κάνει να πιστέψω πως το iPad μπορεί να έχει παιχνίδια επιπέδου ps3. LOL. Εάν ποτέ το πεταμένο iPad παίξει God of war 3 και Uncharted τότε θα πω πως κάτι τέτοιο είναι δυνατό. Ντάξει δεν λέω, σε φορητες κονσόλες κάνει γερό ανταγωνισμό αλλά έχει ξεφύγει το θέμα. Ξέρω ότι το post που αναφέρο πιο πάνω είναι παλιό αλλά δεν μπορούσα να μην μιλησω.

 

Α!!! Δεν είμαι fan boy, έχω iPod touch 4 και το κινητό μου είναι ένα παλιό Samsung με windows mobile 6.1! Δεν λέω πολύ καλό το iOS αλλά δεν νομίζω ότι το Android έχει να ζηλέψει και πολλά απο το iOS. Απλός η Apple άρχησε να χάνει έδαφος και γι'αυτό λέει ότι την αντηγράφουν . Επίσης απο αυτά που βλέπω το iOS δεν είχε αυτή την μπάρα που την σέρνεις απο πάνω πρως τα κάτω και σου δείχνει notifications ενώ το Android είχε........χχμμμμμμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hatsos ενοίτε πως το ps3 είναι ανώτερο σε γραφικά αλλά και το ipad 2 kai iphone 4s αποδιδουν αρκετά καλά σε παιχνίδια παίξε rage hd να δεις πως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καλά είστε απίστευτοι όλοι χαράς στο κουράγιο σας.

Νομίζω η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, ναι η apple εχει σπαστικούς περιορισμούς γενικότερα και μάλλον το iphone σε λιγο θα γίνει κάπως σαν το mac, για πολύ λίγους.

ΟΜΩΣ τη στιγμή που μιλάμε κ λογω του market που έχει κ γενικότερα το ios είναι καλύτερο.

 

Υ.Γ. Όποιος θελει να δώσει περισσότερα χρήματα για κάτι δικαίωμα του ειναι παιδιά, λογικό είναι να υπερασπίζεται την επιλογή του αλλιως θα το είχε ΠΟΥΛΗΣΕΙ, τα μεταχειρισμένα iphone μια χαρα τιμές πιάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα σου ανοίξη τα μάτια λοιπόν.

http://techblog.gr/t...y-samsung-6747/

 

Εσύ κάτι για samsung λες...

Εγώ μίλησα για android....

Εσύ κάτι συσκευές και μικροσυσκευές δείχνεις ενώ πριν έλεγες για UI

Αλλά επειδή μάλλον μιλάω με άτομο που δεν καταλαβαίνει...

Χέστο...

Βαρέθηκα.... Την επόμενη φορά θα trollάρω ως phunboy έχει περισσότερη πλάκα....

 

Α και btw αν η apple πίστευε ότι το android είναι αντιγραφή θα προχωρούσε δικαστικά το 2008, όχι δύο χρόνια μετά που τα είδε σκούρα γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει android....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσεξε πως του μιλάς γιατί μπορεί να σου στείλει και σένα μήνυμα οτι θα πάρει την διώξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και θα πληρώνεις πρόστιμο για μια ζωή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχεται η ωρα της Apple σιγα σιγα..

Και έγω έτσι νόμιζα αλλα ακόμη μάλλον θέλει χρόνια για να φτάσει το iOS... Μακάρι να δούμε περισσότερες Ελληνικές εφαρμογές.

 

Ψάχνω εφαρμογή στο android που να εμφανίζει εφαρμογές που είναι σε προσφορα δωρεάν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τρομερές τάσεις ανόδου σαν λειτουργικό. Σύντομα θα ξεπεράσει το iOS σε εφαρμογές γιατί απο πίσω βρίσκεται η Google και όχι κάποιος τυχαίος. Επιτέλους (αξιόμαχο και δωρεάν στην χρήση) εναλλακτικό λειτουργικό για κινητά. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φαση είναι ότι ο steveevo πραγματικά κανει ζημία στην apple με αυτά που γραφει. Κανονικα θα επρεπε να τον μαζεψουν οι applefun. Με τόσο χονδροειδής απλουστευσεις, τόσο θάψιμο στο android, και τόσο υπέρ εκτίμησή του ios. Χάνει και το δίκιο που έχει σε κάποια σημεια. Ολοι επηρεάστηκαν απο το iphone. Αυτό είναι αλήθεια. Και τα νεα windows και ας μη τα θαβεις αυτά. Το θεμα δεν είναι το ui, που μάλιστα κάθε, android συσκευή έχει και διαφορετικό, και όπως σου ειπανε ,υπάρχουν και ένα καρο launcher. Η μονή εταιρία που το ui ,μιαζει περισσότερο με το ios είναι η samsung. Σήμερα παντός το android, είναι ένα τελείως διαφορετικό λειτουργικό. Εσι αγνωεις παντελώς το android και κάθεσαι και το παίζεις ειδικός και το κατακρινεις. Όλα μοιάζουν. Με την ιδία λογική και τα παλαιά win mobile μοιαζανε.

Σήμερα πλεον γίνεται ο κλεψας του κλεψαντος. Ακριβώς επειδή υπάρχουν και πράγματά καλύτερα στο android, η apple αντιγραφεί πλεον. Το android ότι ήτανε να αντιγράψει το έκανε. Τώρα ακολουθεί το δρομο του.

Η ιστορία έχει αποδείξει πως πετυχαίνει οποίος αντιγραφεί καλύτερα και όχι οποίος πρωτοπορει.

Στα pc, τα win εκεί και αν ήταν αντιγραφή του λειτουργικου της apple. Μονο που έφτασε το 98% να έχει win, και το 2% mac ένα διάστημα. Και θα είχε σβησει τελείως αν δεν είχε επιστρέψει ο jobs.

Τα γραφω απλα για την ιστορία. Δεν περιμένω να καταλαβεις εσι..

Και στην τελική ας αγοράσει κανείς ότι γουσταρει. Αλλα να γνωρίζει τι παίρνει. Με το να γράφεις παραμύθια νομίζεις ότι βοηθάς κανέναν;

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κατω όλα ίδια έχουν γίνει σε δυνατότητες. Απλά πλέον επιλέγεις ανάλογα τα γούστα σου σε design ,UI. Εγώ πχ γουστάρω τρέλα wp7 και ας μην έχει τόσες εφαρμογές. Εξάλλου οι περισσότερες άχρηστες είναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...