Προς το περιεχόμενο

Το Android Market ξεπέρασε τις 500.000 εφαρμογές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Meraklis το ipad 2 έχει μνήμη ραμ διπλάσια απο το ps3 και εχει και πιο ευκολη αρχιτεκτονικη από το ps3 σε συνδυασμο με την μικρότερη οθόνη τα γραφικά φένονται τέλεια παίξαι rage hd να καταλάβεις.

 

ωραία.Τώρα μπορείς να συνειδητοποιήσεις οτι μιλάς σε άτομα που έχουν κάποια μόρφωση πάνω στην πληροφορική.

 

Ώρα λοιπόν να τα τεμκηριώσεις.

Απο πότε διπλάσια ram,σημαίνει πάντα καλύτερες επιδόσεις;

Εύκολη αρχιτεκτονική;Ανέλυσε το μου.Η δώσε λινκ.

 

Επίσης απαιτώ το λάθος μου στις τιμές

 

steveevo σε παρακαλώ να σταματήσεις να προσβάλεις την νοημοσύνη μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε παρακαλώ dbzakias να προσέχεις τις εκφράσεις σου δεν με ξέρεις και από χθες.

συγγνωμη κι ολας αλλα τo "what" τι σε πειραξε; οσο για το "Ας τον μαζεψει καποιος!" πιστευω πως ειχα απολυτο δικιο...

 

btw ουτε εσυ με ξερεις απο χθες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ εχω sgs2 και iPhone 3gs. Όντως οι εφαρμογές του android ποιοτικά είναι πίσω. Έχεις δίκιο. Συμφωνώ το θεμα δεν είναι το νούμερο. Σε λίγο το android θα προσπεράσει οριστικά σε σύνολό εφαρμογών. Όταν μιλαμε για τόσο μεγάλα νούμερα ,κανένα ρολο δεν παίζει ποιο έχει περισσότερες, αλλα ποιο έχει ποιο ποιοτικές. Δε νομίζω να διαφωνεί κανείς. Η ψαλίδα παντως έχει κλείσεις παρα πολυ. Και καθημερινά μειώνεται. Με εξαίρεσή τα games που το ios έχει περισσότερα και καλύτερα. Το μονο που διαφωνώ μαζί σου ελαφρώς είναι η σύγκρισή που κανείς. Έχεις το ipad με μια μεγάλη οθόνη, και το desire,που μπορεί κάποτε να ήταν το καλύτερό, αλλα σημερα είναι εντελώς ξεπερασμένο. Θα ήθελα να κανείς την αντίστροφη σύγκρισή, πχ ένα κορυφαίο tablet, με πχ iphone 3 (ούτε καν s), μπορεί και να κατεληγες και στο αντίθετό συμπέρασμά. Συγκρινε iphone 4 και sgs2. Σε πολλές εφαρμογές (και παιχνίδια ), θα προτιμάς το 2ο. Όχι σε όλα. Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι στην εντύπωσή που θα σχηματίσεις παίζει πολυ μεγαλο ρολο το hardware. Ότι εχω τρέξει σε desire δεν μου έδωσε ούτε εμένα την εμπειρια του iPhone. Με το sgs2 εχω διαφορετική γνώμη όμως.

 

android.png

Δεν το προσέξες αλλά λέω ότι έχω το htc desire s όχι το απλό desire . Ναι η οθόνη του iPad σίγουρα είναι πιο βολικό από οποιοδήποτε κινητό αλλά το θέμα ποιότητα εφαρμογής δεν έχει να κάνει με την οθόνη. Δεν έκανα σύγκριση της εμπειρίας browsing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχει βγει το Root και χαλάει την αίσθηση ότι είσαι ελεύθερος. ΑΛΛΑ το root δεν το χρειάζεσαι, ενώ το jb το θες υποχρεωτικά! Για έναν χρήστη που δεν θέλει να ασχολείται καλύτερα να έχει android παρά ios τώρα πια. Δεν σου αρέσει το look του κινητού σου διότι η samsung ή η HTC το έχουν κάνουν σαν τα μούτρα τους? Βάλε αυτό: launcherPro, GoLauncher, ADWLauncher...με μονο ένα install, από το market και όχι από xda έχεις καθαρίσει. Δεν σου αρέσει το Lockscreen? Βάλε το widget locker ομοίως από το market με ένα Isntall. Το root το θες κυρίως για να βάλεις μία άλλη rom ή για να έχεις κάποια apps, που και να μην τα είχες δεν θα σε έκαιγε ιδιαίτερα εάν είσαι μέσος χρήστης πάντα. Οπότε το Look το αλλάζεις χωρίς root, τις ευκολίες σου σε apps/widgets/settings τα έχεις.

 

Με το root απελευθερώνεσαι από την samsung για να βάλεις ας πούμε cyanogen γιατί είναι πιο συνεπείς στα Updates αλλά όχι για να έχεις αναφορές, να συνδέσεις το κινητό σου σαν σκληρό στο Pc, bluetooth κ.τ.λ. Είναι αστείο εν το μεταξύ ότι με το jailbreak ανησυχείς κάθε φορά που βγαίνει μία καινούργια έκδοση εάν θα βγει αντίστοιχη με jailbreak ενώ με το root τα updates γίνονται πιο εύκολα και από την επίσημη samsung...

 

Οπότε κατά την γνώμη μου εάν είσαι μέσος χρήστης που δεν λιώνει σε forums βλέπεις technews δεν θα νιώσεις την ανάγκη του root αλλά κάποια στιγμή θα βρεις το jb μπροστά σου. Από την άλλη εάν είσαι high end user Που θες να έχεις το Last λογισμικό asap και να αξιοποιείς όλες τις δυνατότητες του hardware σου θα κάνεις κάποια στιγμή root και θα βάλεις και άλλη Rom αλλά και Iphone να είχες το jb δεν θα το απέφευγες. Άσε που η τελική εμπειρία μεταξύ jb/root είναι πολύ χειρότερη λόγω Updates ας πούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για ραμ και αρχιτεκτονική το είχα διαβάσει πιο παλιά οταν βρω το αρθρο θα σας το στείλω αλλα βρήκα κάτι εξίσου ενδιαφέρον

http://www.kotaku.com.au/2011/08/ipad-2-about-half-as-powerful-as-xbox-360-ps3/ απότι βλέπεται ο carmack αναφέρει πως το ipad 2 έχει την μισή ισχύ από τις σημερινές κονσόλες. Άμα αναλογιστούμε όμως πως τα πάντα στο ipad 2 τρέχουν σε πολύ μικροτερη οθόνη θα έχουμε ένα τέλειο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για ραμ και αρχιτεκτονική το είχα διαβάσει πιο παλιά οταν βρω το αρθρο θα σας το στείλω αλλα βρήκα κάτι εξίσου ενδιαφέρον

http://www.kotaku.com.au/2011/08/ipad-2-about-half-as-powerful-as-xbox-360-ps3/ απότι βλέπεται ο carmack αναφέρει πως το ipad 2 έχει την μισή ισχύ από τις σημερινές κονσόλες. Άμα αναλογιστούμε όμως πως τα πάντα στο ipad 2 τρέχουν σε πολύ μικροτερη οθόνη θα έχουμε ένα τέλειο αποτέλεσμα.

 

οκ.καταλαβαίνεις πως άλλο ipad άλλο iphone?Και πως άλλο μισή άλλο 100% ισχύς,ε;

 

Επίσης,θέλω να μου πεις ποιές τιμές έχω κάνει λάθος.Όταν λέμε κάτι,πρέπει να χουμε τα @@ και τα τεκμήρια να το υποστηρίξουμε η αλλιώς το διορθώνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για ραμ και αρχιτεκτονική το είχα διαβάσει πιο παλιά οταν βρω το αρθρο θα σας το στείλω αλλα βρήκα κάτι εξίσου ενδιαφέρον

http://www.kotaku.com.au/2011/08/ipad-2-about-half-as-powerful-as-xbox-360-ps3/ απότι βλέπεται ο carmack αναφέρει πως το ipad 2 έχει την μισή ισχύ από τις σημερινές κονσόλες. Άμα αναλογιστούμε όμως πως τα πάντα στο ipad 2 τρέχουν σε πολύ μικροτερη οθόνη θα έχουμε ένα τέλειο αποτέλεσμα.

ναι αλλα ποσο κοστιζει το ipad 2 και ποσο το xbox 360?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το πάμε έτση γιατί να πάρει κάποιος και galaxy s2.

 

γιατί κάνει οτι κάνει ένα iphone,σε πολύ λιγότερη τιμή.

 

φίλε,δεν έχεις ούτε την τόλμη να παραδεχτείς οτι έκανες λαθος.

δεν πειράζει,τουλάχιστον μη τα λες σε κόσμο που δεν γνωρίζει.καλές αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το πάμε έτση γιατί να πάρει κάποιος και galaxy s2.

καταρχας δεν το παμε ετσι... εσυ το πας. δευτερον μιλαμε για κινητα (οχι ταμπλετς για τα οποια αρχισες να λες προκειμενου να μπαλωσεις τα αμπαλωτα) οπου στα κινητα το galaxy s 2 ειναι καλυτερο και φθηνοτερο οποιουδηποτε mapaphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε και τιμές για iphone 4s από Αγγλία (Ελλάδα αναμένουμε ανακοίνωση) και συγκρινετε τες με galaxy s2 Αγγλία

iPhone 4S 16GB: 499 λίρες Αγγλίας (580 ευρώ)

iPhone 4S 32GB: 599 λίρες Αγγλίας (696 ευρώ)

iPhone 4S 64GB: 699 λίρες Αγγλίας (813 ευρώ)

Λογικά τα 32 gb nexus prime θα κάνουν 600 ευρώ και δεν θα είναι επεκτάσιμα ούτε θα βγαίνει η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε και τιμές για iphone 4s από Αγγλία (Ελλάδα αναμένουμε ανακοίνωση) και συγκρινετε τες με galaxy s2 Αγγλία

iPhone 4S 16GB: 499 λίρες Αγγλίας (580 ευρώ)

iPhone 4S 32GB: 599 λίρες Αγγλίας (696 ευρώ)

iPhone 4S 64GB: 699 λίρες Αγγλίας (813 ευρώ)

Λογικά τα 32 gb nexus prime θα κάνουν 600 ευρώ και δεν θα είναι επεκτάσιμα ούτε θα βγαίνει η μπαταρία.

ναι, μονο που μιλας για αγγλια... ψαξε να δεις την τιμη του galaxy s 2 στην αγγλια!

 

btw στο nexus prime ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ η μπαταρια οπως σε ολα τα android διοτι καποιες φορες απαιτείται να κανεις επανεκκινηση βγαζοντας την μπαταρια! ετσι κι αλλιως τα android δεν ειναι τοσο μαπα οσο τα iphone για να μην βγαινει η μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα πάμε και στα υπέροχα android tablets με το κορυφαίο honeycomb (ψευτολειτουργικο τις πλακας) που είχε 800 ευρώ ενώ το ipad 2 500 και με χιλιαδες εφαρμογές. Στο iphone μεταξυ nexus prime είναι μικρη οι διαφορα μόνο 96 ευρώ με ίδια χαρακτηριστικά εδώ όμως που το πουλάνε 300 ευρώ ακριβότερα και με 19 apps; Τι να πω απαράδεκτοι οι τύποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα πάμε και στα υπέροχα android tablets με το κορυφαίο honeycomb (ψευτολειτουργικο τις πλακας) που είχε 800 ευρώ ενώ το ipad 2 500 και με χιλιαδες εφαρμογές. Στο iphone μεταξυ nexus prime είναι μικρη οι διαφορα μόνο 96 ευρώ με ίδια χαρακτηριστικά εδώ όμως που το πουλάνε 300 ευρώ ακριβότερα και με 19 apps; Τι να πω απαράδεκτοι οι τύποι.

1. μολις μου απεδηξες τι ........ εισαι που λες το honeycomb ψευτολειτουργικο τις πλακας...

2. που ειδες android tablet με 800€;

3. εισαι σιγουρος οτι ειδες καλα τις τιμες του nexus prime; συστήνω οφθαλμιατρο (btw δωσε λινκ αλλιως διεγραψε ποστ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανεκίνιση κάνεις και στο iPhone με power button και home και λειτουργεί πάντα. Dbzakias βρες κανά σοβαρο επιχείρημα σε παρακαλώ στο οποιό να υπερτερεί το android έναντι του ποιό εξελιγμένου κινιτού λειτουργικο συστηματος στον κόσμο! Είναι προφανές πως είσαι android fanboy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...