Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Now You See Me 2

 

 

Το είδα ξαπλα σε καναπεδαρα πάνω ακριβώς στην θάλασσα με το καλύτερο γκομενακι για παρέα αλλά και πάλι φόλα ήταν ρε φίλε !!!

 

 

 

post-282658-0-29664000-1472761910_thumb.jpg

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το είδα ξαπλα σε καναπεδαρα πάνω ακριβώς στην θάλασσα με το καλύτερο γκομενακι για παρέα αλλά και πάλι φόλα ήταν ρε φίλε !!!

 

 

 

Ρε τρελό αγόρι νόμιζα έλεγες για γκομενάκι γκομενάκι αν και το σκυλάκι είναι πολύ τέλειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τρελό αγόρι νόμιζα έλεγες για γκομενάκι γκομενάκι αν και το σκυλάκι είναι πολύ τέλειο.

Την γκόμενα την σχολάσαμε 

γάβγιζε πολύ ... ;)

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα ξαπλα σε καναπεδαρα πάνω ακριβώς στην θάλασσα με το καλύτερο γκομενακι για παρέα αλλά και πάλι φόλα ήταν ρε φίλε !!!

 

 

 

Mαου εχεις καταλαβει πως τελειωσαν οι διακοπες  ετσι?Εχεις σκοπο να γυρισεις πισω?

 

 

 

 

 

 

Link.png Site: CaptainAmerica: Civil War

 

 

 

Υπερθεαμα με δοσεις πλοκης που ειναι σπανιο .Το συμπαν της Marvel στα καλυτερα του .

Ενταξει εγω εχω καποιες αντιρρησεις σχετικα με τι ειναι υπερηρωας, δλδ  ο τοξοβολος kai ο αλλος ο μαυρος με τα φτερα  ειναι για να γελαει ο κοσμος .Αλλα οκ is just me .

Overall  τα αναμενομενα   υψηλα επιπεδα παραγωγης -εφε ,πολυ καλο το concept  του VS οχι σαν την αλλη την αποτυχια με τον superman  και τον νυχτεριδα .

Αν  ειχε και Thor  θα αγγιζε το τελειο  στην κατηγορια :)

 

 

8/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες δεν ειδα καμμιά ταινία αλλά ήθελα πολύ να γράψω στη 1000στη σελίδα!

 

Παρακαλώ να περάσει. Δε βρίζω.

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν ειδα καμμιά ταινία αλλά ήθελα πολύ να γράχω στη 1000στη σελίδα!

 

Παρακαλώ να περάσει. Δε βρίζω.

F@ck ισχυει...Ας βρω στα γρηγορα μια ταινια που δεν εχω μιλησει για δικαιολογια...Οκ παμε.

 

Prometheus(2012)

 

Μια αρκετα αδικημενη ταινια σκηνθετημενη απο τον καταξιωμενο κυριο Scott.Δεν μπορω να πω οτι εχω δει τα προηγουμενα Alien,αρα δεν εχω μετρο συγκρισης,οπως πολλοι φανς που την μισησανε την ταινια αυτη.Παρ'ολα αυτα απο την πρωτη φορα που ειδα την ταινια,μου φανηκε ενα συμπαθεστατο εργο,και οσο πιο πολλες φορες την επαναλαμβανω τοσο πιο πολυ μου αρεσει.Ενα πολυ καλοφτιαγμενο sci-fi ,thriller,απο τα λιγα...

Οι ερμηνειες ικανοποιητικοτατες,ειδικα απο την γυναικα πρωταγωνιστρια(οχι η Σαρλιζ),η οποια ηταν μια απο τις ισχυροτερες πρωταγωνιστριες που εχω δει σε ταινια.Πολυ καλος και ο Fassbender,νταξει οχι απο εκφραστικο επιπεδο(τι να κανει ρομποτ ηταν),αλλα σε επιπεδο διαλογων.

 

Μια ταινια γεματη μυστηριο,αναπαντητα μυστικα,δραση και ισχυρους πρωταγωνιστες.Α και οφειλω να πω αρκετα πρωτοποριακη για το ειδος της.O Ridley Scott οταν απογοητευει,απογοητευει παταγωδως(exodus,robin hood,counselor),αλλα οταν ειναι στις καλες του,δινει αριστουργηματα(Gladiator,Blade Runner).

 

Ενα 8/10 για τον Προμηθεα.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν ειδα καμμιά ταινία αλλά ήθελα πολύ να γράχω στη 1000στη σελίδα!

 

Παρακαλώ να περάσει. Δε βρίζω.

 

Αντιγραφω...

 

Hector and the Search for Happiness

 

Παρα πολυ καλη feeling good ταινια, σαν το The Secret Life of Walter Mitty αλλα πιο βαθυ σε νοηματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Her

http://www.imdb.com/title/tt1798709/?ref_=nv_sr_4

 

Αργησα αρκετα αλλα το ειδα.Πολυ διαφορετικη ταινια πανω κατω ειναι τα date simulator στο μελλον :P .Ενω δεν μου αρεσουν ρομαντικες ταινιες αυτη μου εκανε πολυ εντυπωση και 2 ωρες δεν την βαρεθηκα καθολου.Πολυ καλος ο Joaquin Phoenix που θα μπορουσε να ηταν και υποψηφιος στα οσκαρ του 2014.

 

8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Her

http://www.imdb.com/title/tt1798709/?ref_=nv_sr_4

 

Αργησα αρκετα αλλα το ειδα.Πολυ διαφορετικη ταινια πανω κατω ειναι τα date simulator στο μελλον :P .Ενω δεν μου αρεσουν ρομαντικες ταινιες αυτη μου εκανε πολυ εντυπωση και 2 ωρες δεν την βαρεθηκα καθολου.Πολυ καλος ο Joaquin Phoenix που θα μπορουσε να ηταν και υποψηφιος στα οσκαρ του 2014.

 

8/10

 

Τι σύμπτωση, την ίδια ακριβώς είδα και εγώ προχτές όμως αλλά ήταν μια εκ των δυο που είδα. Η ταινία είναι πολύ καλή και ο Phoenix πράγματι πολύ καλός όπως πάντα άλλωστε. Το θέμα είναι ότι είχα δει πρώτη το Ex Machina και συνεπώς το impact της ταινίας δεν ήταν τόσο "δυνατό" σε εμένα. Είναι αδέρφια ταινίες αυτές αλλά από εντελώς διαφορετικές σκοπιές. Πάντως και εγώ με άνεση 8/10 της έβαζα. 

 

Η δεύτερη ταινία που είδα είναι το the Mist του King. http://www.imdb.com/title/tt0884328/?ref_=fn_al_tt_4. Ακουγα κάνα δυο φιλαράκια που δεν τους άρεσε καθόλου αλλά εμένα πραγματικά μου άρεσε πάρα πολύ. Εκπληκτική ατμόσφαιρα, πολύ "ρεαλιστική" και είναι κατά 85% ψυχολογικού χαρακτήρα και 15% όλα τα άλλα. Γενικά οι ταινίες του King σε χέρια αξιόλογων σκηνοθετών καταφέρνουν να σου δώσουν μια απίστευτη ατμόσφαιρα. 9/10 από εμένα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Suicide Squad

 

Αρκετά μέτρια ταινία θα έλεγα. Ο Joker ήταν απογοήτευση και σαν ερμηνεία(θα ξεχαστεί την επόμενη μέρα) αλλά και σαν στήσιμο.

 

 

Πιο πολύ μοιάζει με κυριλάτο μαφιόζο που κάθεται στον prive χώρο του κλαμπ-στριπτιτζάδικου.

.

 

Ο Will Smith πολυ καλός...όπως και η Margot Robbie(σκέτη κόλαση). Τα εφέ της ταινίας ήταν νορμαλ,οι διάλογοι πρόχειροι και φυσικά δεν έλειπαν και τα κλασικά κλισέ.

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι είχε και αυτό, μουσικό χαλί σε άσχετες στιγμές...συρτάκι, να πάω να κρεμαστώ!

απλα ακους ελληνικούς διαλόγους στο υπόβαθρο και ειναι λες και ακους ανθρώπους που διαβάζουν ενα βλαμμένο κείμενο,το οποιο είναι απευθείας μεταφρασμένο απο τα αγγλικά,εκτος του οτι ο ηχος ειναι εκτος τόπου εντελώς.

 

 

κανονικά η ταινια θα έπρεπε να λέγεται συνταξιούχοι εν δράση,αφου ειναι ενα μάτσο γερόντια,τα οποια προσπαθούν να το παίξουν άξιον χιροους ξερωγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...