Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

egw 8a dialega sth 8esh sou mia apo autes

x1900xt (250€)

x1900 gt(200€)

7800 gt(250€)

panw panw einai h kalyterh pou pisteuw ayth prepei na pareis enw ama 8es me 200 tote th deuterh.H trith ama eisai nvidiakos kai kala!!!Times akribws kai magazia sto skroutz.gr ,apo ekei tis phra..

 

koita re ti perneis me 200 euro e? k oso skeftome thn x800xl mou pou pira me 390...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera!

eftiaksa ena new PC kai to mono pou mou lipei einai i karta grafikon.

lew na balw telika tin ATI R X1900XT alla eimai metaksi HIS & SAPPHIRE

den kolaw sti timi alla sti piotita. an protinete kati kalitero perimenw ti gnomi sas.

as me boithisei kapoios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μήπως υπάρχει ένα μπέρδεμα σχετικά με την κατάταξη από την 7600GT έως την X850 XT PE;

Γνώμη μου είναι πως η κατάταξη σε αυτό το σημείο είναι ανακριβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα λογαριασμό στην κοινότητά μέτα από πολύωρη περιπλάνηση στο forum και σε όλες τις σελίδες που με παρέπεμψε και ήρθα να σας γράψω για τη δική μου "γραφική" Οδύσσεια. Ας τα πάρω όμως απ' την αρχή....

 

Σήμερα το απογευματάκι πήγα να παίξω το Neverwinter Nights 2. Δυστυχώς συνειδητοποίησα πως ο τριών υπολογιστής μου (AMD 2800XP, 1 Gb RAM, Nvidia GeForce 5600 που για ένα διάστημα δούλευε χωρίς ανεμιστηράκι..) πήγαινε καρε καρε ακόμα και όταν έριχνα όλα τα options. Μέχρι τώρα έπαιζα κυρίως strategy παιχνίδια που δεν ήθελαν ιδιαίτερα τρελές κάρτες γραφικών όπότε δεν είχε ξανασυμβεί. Μπήκα λοιπόν στο δίκτυο και άρχισα να ψάχνω και απ' εκεί κατάλαβα πως δεν είναι μόνο η μνημη της κάρτας, όπως αδαώς νόμιζα, που μετράει μόνο αλλά και πόσα άλλα. Βέβαια το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι και δεν μπορώ να βγάλω άκρη γι' αυτο και ζητάω τη βοήθεια όποιου ευκαιρεί.

 

Θέλω μια κάρτα (AGP απ' ότι καταλαβαίνω για το μηχάνημά μου) κατά το δυνατόν φτηνή (μέχρι 150) με καλή απόδοση/τιμή, να με βγάλει κανα 2 χρόνια (λέμε τώρα..).

 

Όποιος μπορεί ας απαντήσει με κανένα link σε κάποιο μαγαζί.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το πρήξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Χ1950ΧΤΧ σε ποιά κατάτακτική σειρά μπαίνει ??

 

Loipon den exeis prostesei tis akolouthes kartes: X1900GT and X1950XT, GeForce 7950GT, 7900GS kai fisika tin X1950XTX opos kai to AMD stream processor. des edo http://www.tomshardware.co.uk/graphics/charts.html

 

FEAR

 

For testing with FEAR on the 8800 GTX, I used the FEAR in game test loop and set all the game settings to maximum levels at 1920 x 1200 resolution. The test loop gave the following frame rate data:

 

* Min: 33 fps :shock:

* Avg: 67 fps :shock:

* Max: 157 fps :shock:

 

AMD-ATI will bow to Nvidia :-D Flawless Victory

 

Ailuros KAIROS GIA UT2007 ti les? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...