Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

bummer...να υποθεσω και με psvita που βρισκω μτχ σχετικα φθηνα παλι τα ιδια χαλια θα ειναι

Πρεπει να βρισκεσαι κοντα στο ρουτερ, διαφορετικα υπαρχουν συχνες αποσυνδεσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και τι παει να πει αυτο?Εδω το xbox σου εχει backwards compatible και φθηνοτερη συνδρομη και η απαντηση της sony σε αυτο ειναι να την ανεβασει?Ειδικα στην παρουσα φαση που εχουμε γεμισει με remastered και περιμενουμε να ανακοινωθει και το ps4 neo(αλλη απο εκει πατατα)? 20% αυξηση ειναι δεν ειναι πενταροδεκαρες.

 

Fulgore για να ανεβάζουν την τιμή σημαίνει ότι η υπηρεσία πάει καλά και τους δίνει αυτή τη δυνατότητα. Το πρόβλημα δεν είναι τι κάνει η Sony αλλά τι δεν κάνουν οι Microsoft και Nintendo....

 

Το backwards combatibility γνωρίζεις καλά ότι είναι αδύνατο να γίνει στο PS4. Βασικά είναι μια υπηρεσία που τη θέλουν όλοι αλλά θεωρώ οτι τελικά την χρησιμοποιούν λίγοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....παιδες.....η αυξηση συνδρομης στο PlayStation νομιζω......αν δεν κανω (μεγα)λαθος,οτι αφορα ΜΟΝΟ Αμερικη και Καναδα...είναι οντως ετσι??Εγω παντος ποτε μα ποτε δεν αγοραζω συνδρομη απο Sony και δεν εχω δωσει πανω απο 35ευρο για ετησια συνδρομη....να είναι καλα τα Cdkeys,G2A,offgamers...κ.τ.λ...κ.τ.λ...κάθε τοσο βαζουν προσφορες....αυτο ισχυει φυσικα και για τα παιχνίδια που εχω στο Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore για να ανεβάζουν την τιμή σημαίνει ότι η υπηρεσία πάει καλά και τους δίνει αυτή τη δυνατότητα. Το πρόβλημα δεν είναι τι κάνει η Sony αλλά τι δεν κάνουν οι Microsoft και Nintendo....

 

Το backwards combatibility γνωρίζεις καλά ότι είναι αδύνατο να γίνει στο PS4. Βασικά είναι μια υπηρεσία που τη θέλουν όλοι αλλά θεωρώ οτι τελικά την χρησιμοποιούν λίγοι.

Εχμμ εγώ βλέπω την MS να κάνει περισσότερα πράγματα για να ισχυροποιήσει την θέση της επειδή ακολουθεί την Sony στην κούρσα. Το θέμα είναι ότι το PS 4 είναι δυνατότερο από το Xbox One και σε συνδυασμό με το όνομα Sony, που για το ευρύ κοινό σημαίνει safe choice τα πράγματα μιλάνε από μόνα τους. Βέβαια, από τα 40 και τα 20 μύρια των 2 κονσόλων πόσοι καταναλωτές αγόρασαν τα συστήματα επειδή ήξεραν τι πήρανε και όχι με βάση hype, διαφήμιση και ψου ψου ψου είναι άλλο θέμα.

 Η ουσία είναι να είστε ευχαριστημένοι με τις επιλογές σας και οι κονσόλες να βγάλουν τα λεφτά σας σε gaming time διότι παιχνίδια έχουν και οι δυο τους. Τώρα για τις τιμές, στην σήμερον ημέρα που υπάρχουν χίλιοι δυο τρόποι να βρεις κάτι φθηνότερα από την συνηθισμένη τιμή δεν θα έπρεπε να σας απασχολεί και πολύ ακόμα και αν οι συνδρομές φτάσουν τα 70 ευρώ. 

 Από την άλλη βλέπω και τις super duper εκδόσεις διάσημων παιχνιδιών όπως Dark Souls 3 να φεύγουν αέρας και λέω καλά μας κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PlayStation Now game streaming is coming to PC

And a wireless DualShock 4 adaptor is also on its way

 

http://www.theverge.com/2016/8/23/12608318/playstation-now-streaming-pc

Πολύ καλό αλλά δεν ξέρω τι θα παίζει με τις ελληνικές dsl.

 

Αν είχε ni no kuni δαγκωτό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες είναι διαθέσιμο το Nioh beta demo (3 stages) στο ps store. Απαιτεί online (αλλά όχι ps plus) γύρω στα 6 gb download και playable μέχρι και τις 6/9. Το game είναι ένα αμάγαλμα ninja gaiden/onimusha/bloodborne με αρκετό learning curve στο combat system. Μέχρι στιγμής το βρίσκω αρκετά punishing ειδικά αν τρως gangs και σπαμάρεις attacks. Τα bosses είναι αρκετά βαρβάτα επίσης και τα 2 που έχω δει μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι. Αν αγορασω ενα game απο το playstation store και το κατεβασω στη κονσολα, μπορω να το περασω σε usb η εξωτερικο δισκο και να το βαλω να παιξει σε αλλη κονσολα playstation? Η αν θελω να το σβησω απο το σκληρο του ps4 και να το περασω παλι χωρις κατεβασμα. Φανταζομαι οτι αν το κανω burn με iso σε dvd δε θα το παιζει το ps4 μετα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι. Αν αγορασω ενα game απο το playstation store και το κατεβασω στη κονσολα, μπορω να το περασω σε usb η εξωτερικο δισκο και να το βαλω να παιξει σε αλλη κονσολα playstation? Η αν θελω να το σβησω απο το σκληρο του ps4 και να το περασω παλι χωρις κατεβασμα. Φανταζομαι οτι αν το κανω burn με iso σε dvd δε θα το παιζει το ps4 μετα ε?

Δεν νομίζεις ότι έτσι θα υπήρχε ήδη πειρατεία; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ γινεται;; Δεν ρωταω για λογους πειρατειας απλα δεν γνωριζω γτ δεν εχω παρει ακομα τη κονσολα. Και η σκεψη ειναι αν αγορασω κ κατεβασω ενα παιχνιδι αν θα μπορω να το μεταφερω σε κονσολα φιλου για να παιξουμε εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν γίνεται.

Καλύτερα να τα παίρνεις σε retail (δηλαδή σε δίσκο) ώστε να μπορείς να πηγαίνεις σε κάποιον φίλο σου και να παίζετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...