Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμη ειναι εκπληκτικη για αυτα που λενε οτι θα κανει.Ειναι σιγουρο οτι θα ψαρωσει πολυς κοσμος.Εγω σκεφτομαι να το τσιμπησω μιας και ειμαι με δανεικο.Και μονο να παιζω 60αρια τα παιχνιδια μου φτανει.Για 4κ προβλεπω low/medium ρυθμισεις και 30αρι στην καλυτερη.Το οτι δεν ανακοινωσαν τεχνικα χαρακτηριστικα δειχνει οτι ειναι πολυ πιο αδυναμο απο το scorpio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το έχω ξαναπεί, αλλά δεν κάνει κακό άλλη μια φορά τώρα που είναι και επίσημο το PS4 Pro.

Σας θέλω ψύχραιμους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατσόπουλα, θέλατε native 4K με 4.2TFLOPS GPU ; Γελάνε και τα τσιμέντα, ολόκληρη Titan X με 11TFLOPS και δεν έχει 60άρια σε native 4K, οπότε πάρτε το upscaling από χαμηλότερη ανάλυση(Reconstruction) και πείτε και ευχαριστώ :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως 4κ BLUERAY ταινίες (φυσικούς δίσκους) ΔΕΝ παίζει...

 

https://twitter.com/Rob_Crossley_/status/773616813959745536

 

 

 

 

Γειά σας btw Παιδιά - καινούργιος στο site αν και Long time Lurker που λένε- το σκηνικό με τις κονσόλες να είναι πλέον σαν(?) PC με αναβαθμίσεις το είχα προβλέψει από το 2013~4 δεν θυμάμαι σε ένα blog - θα το ξεθάψω να το δείτε  :)

Απλά μου χάλασε το super duper PC του 2009 (core i7 860/7970) που είχα και λόγω οικογένειας ψάχνομαι πoιά  κονσόλα θα είναι το καλύτερο desktop replacement _ για games και απλό browsing στο Net (e-banking, facebook, youtube). Άλλωστε το Pc είχε μετακομίσει σαλόνι στην TV λόγω ανωτέρας βίας. Προς το παρόν την βγάζω με ένα δανεικό Laptop από την δουλειά και ... WIIII U! :)

 

 

(Άσχετο το σχήμα δεν σας θυμίζει κάτι που θα έβγαζε η Western Digital π.χ WD My Book PS4 PRO edition 1TB?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει το Xbox One S 4K blu-ray και το Ps4 Pro άκυρο ; Πες τους χαιρετίσματα..

 

Όντως αν και για την χώρα μας μικρό το κακό στο (PS4-PRO/NEO/-Pun intented)Gaf τώρα πέφτει πολύ ξύλο χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έξτρα δυνατότητες του Pro θα τις εκμεταλλεύονται μόνο τα παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν από εδώ και πέρα (Horizon, Watchdogs 2, κτλ) και όσα από τα παλιά κάνουν το κόπο οι devs να βγαλουν title update για να τις υποστηρίζουν (π.χ. CoD BO3).. σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έξτρα δυνατότητες του Pro θα τις εκμεταλλεύονται μόνο τα παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν από εδώ και πέρα (Horizon, Watchdogs 2, κτλ) και όσα από τα παλιά κάνουν το κόπο οι devs να βγαλουν title update για να τις υποστηρίζουν (π.χ. CoD BO3).. σωστά?

Ναι - είδα όλο το meeting και αρκετό από το livecast μετά - έτσι είναι. Το πρόβλημα είναι ότι δεν είδα πολύ support σε αυτό το θέμα - αν λάβεις υπόψη ότι δείξαν το shadow of mordor δύο φορές..

 

Αυτά που πρόσεξα σαν Pc hardwareρας είναι 2

 

1)UP TO 310 WATT power consumption ( το καλώδιο τροφοδοσίας είναι σαν Pc πλέον όχι το κλασσικό *8αρακι* Που λέμε - WTF!

2) 3.1 usb (καλοό)

3) Optical out

4) δεν έχει UHD BRD

 

 

https://pbs.twimg.com/media/Crx0BuMWIAETr4X.jpg:orig

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...